Šta je novo?

Banka Intesa

Zato sam i spomenuo za magnifica klijente, jer Intesa nema bolji status od toga..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Magnifica status nema veze sa ponudom za kredit. Za uslove kredita ima mnogo više faktora nego za sticanje Magnifica statusa.
Čak i ako ima onih varijanti "magnifica ima bolje uslove za...", recimo keš kredit, za stambeni kredit sigurno nema velike razlike.
 
Poslednja izmena:
Meni su rekli suprotno u banci.
Ako si Gold onda imas povoljniji kes i auto kredit, a ako si Magnifica tek onda imas povoljniji stambeni..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kolega sa posla mislim da ima Magnifica staus uzimao pre par meseci kredit stambeni obisao je par banaka na kraju uzeo u Intesi gde je i imao racun kaze ponudili su mu dobre uslove u odnosu na ostale.
Ali svakako obidjes malo raspitas se to je i on radio pre nego se odlucio.
 
A šta je Magnifica status i kako se dobija?
Po onome što vidim na sajtu deluje mi samo kao skuplja paket sa više pogodnosti.
 
Mislim da je uslov 150000 din tromesečni prosek primanja. Ja kad sam podizao stambeni bili su povoljni.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Vise je, preko 1500e i to mora da prodje neko vreme pre nego sto te pozovu (kod mene vise od 6m).
Uglavnom dobijas neke pogodnosti od njih, licnog savetnika, ne cekas u redovima kad ti treba nesto, gomilu kartica, licnog poreskog savetnika iz EY, itd...

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Svakako obici nekoliko banaka,napraviti izbor,nema ih puno.Inteza je i ranije bila u vrhu(medju prve dvije,tri)u davanju stambenih kredita.Pregovarati ako se ima s cim(visina plate,urednost otplate do tada...)Sad nema ni glupog osiguranja kod NKOSK,mozda jos neki nepotrebni trosak da se izbjegne i to je to.
 
Mislim da je uslov 150000 din tromesečni prosek primanja. Ja kad sam podizao stambeni bili su povoljni.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

150.000 dinara mesečno, pa prosek za tri meseca ili 150.000 za tri meseca?
Poznanica ima Magnifica paket, a nema 150k mesečno.
Nudili su Magnifica i mojoj ženi, a ona definitivno nema 150k.
Ako je 150k na tri meseca, to je onda besmisleno mali limit.
Anyway, od mojih poznanika koji su poslednjih godina uzimali stambene kredite, svi su napustili Intesu (svi su je koristili), prebacili plate u druge banke i uzeli povoljnije kredite.

Verovatno zavisi i od onoga što tražiš, tipa iznos učešća, period otplate, uslovi za prevremenu otplatu i slično.
 
Mesečna primanja 150.000 din

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Imaju 3 uslova, mogu da procitam tacno kad dodjem kuci.

Koliko se secam, bilo je nesto ovako:
1. 1500e plata
2. 10 000e i vise na deviznom racunu
3. Slobodna procena

I odrzavanje je 400 din :D

E sad, kolega moj je dobio status, ali su mu ga sami ukinuli u nekom trenutku iako mu plata nije padala ispod 1600e - zasto, nisu ni oni mogli da mu kazu..


Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
A koje su realne prednosti u odnosu na hit račun? Gledam na njihovom sajtu i većina stvari je ista kao na hit računu. Ako izuzmemo ličnog savetnika i diskretan prostor. :)
 
Možda kamata od 30% mesečno.
 
Kako moze da se proveri taj status? Ja sam dobio licnog savetnika i ne moram da cekam po redovima, al pojma nemam o tom statusu.

Plata mi nije preko 150000din, na deviznom racunu dinara nemam, na tekucem imam.
 
Je l' placas 300 ili 400 din odrzavanje?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Kako moze da se proveri taj status? Ja sam dobio licnog savetnika i ne moram da cekam po redovima, al pojma nemam o tom statusu.

Plata mi nije preko 150000din, na deviznom racunu dinara nemam, na tekucem imam.

Ja sam dobio mail dobrodoslice.

Cini mi se da to rade u "turama". Posto smo u istom vremenu ja i jos neke kolege dobile, pa u nekom trenutku neka druga grupa itd. Licno nisam primetio nesto posebno izuzev tog savetnika, koji mi jeste izasao u susret par puta, cisto da se ne nerviram po redovima i slicno. Kolegi je resio kredit za auto za dan, tako da ono, uglavnom ne znaci nista ali kada zatreba - tu je.

Samo su malo dosadni sto neprestano guraju neke kartice sa odrzavanjem od 1000+ dinara mesecno.

@ironmanbg

Kakva kamata od 30%?
 
Poslednja izmena:
Je l' placas 300 ili 400 din odrzavanje?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Imao sam onaj osnovni racun koji se placa 195din kada su me zvali iz banke da mi saopste da sam dobio licnog bankara. Nakon par meseci sam presao na HIT, ali me niko nije terao da predjem.

@WebWolf Mene su probali da nagovore da investiram u Intesa investicioni fond. Pokazali mi tamo neke grafikone sa rastom od par % sa pricom, zasto da vam pare stoje na racunu kada mozete da ih investirate. Ja pogledao ono, rast prosle godine im je bio oko 3% ako se ne varam, sto znaci da ako ulozim 500k, dobijem 15000din za godinu dana i to ako opet poraste, a ako padne, gubim pare. Reko neka, ima boljih i nacina da se ulozi taj novac. :D
 
@WebWolf Mene su probali da nagovore da investiram u Intesa investicioni fond. Pokazali mi tamo neke grafikone sa rastom od par % sa pricom, zasto da vam pare stoje na racunu kada mozete da ih investirate. Ja pogledao ono, rast prosle godine im je bio oko 3% ako se ne varam, sto znaci da ako ulozim 500k, dobijem 15000din za godinu dana i to ako opet poraste, a ako padne, gubim pare. Reko neka, ima boljih i nacina da se ulozi taj novac. :D

Sad konacno razumem za cega sluzi licni bankar :D
 
Mislim da je neko pitao kada ce intesa da postavi Cash in bankomate... Sad sam podigao kes u expozituri u goce delceva i video da ih tu imaju...
 
Imam jedno pitanje, da li se akomulira clanarina u intesi ako je racun u mirovanju (300 din x meseci u mirovanju) ?
 
Po novom, da. Zadužuju te za svaki mesec, nema veze da li je bilo prometa. Sumnjam da će dozvoliti da broj meseci pređe broj prstiju jedne ruke [emoji3]
 
Do sada nije ali mislim da ce po novom tarifniku koji stupa na snagu za nekih mesec dana da se akumulira imao ili nemao promene. Nisam 100% siguran ali mislim da ce biti tako.
 
Neki datum sada u oktobru, najkasnije 1. novembar. Drugi će ti reći preciznije.
Htedoh da kažem da neće dozvoliti da račun tone u dubok minus.
 
Trenutno nisam u minusu nikakvom,sto znaci da jos nije to stupilo na snagu.
Ma naravno ,zvace stalno

I onako bih ga zatvorio sad , dok sam u plusu

Da predjem u neku koja ne akomulira u stanju mirovanja,ako postoji takva
 
Poslednja izmena:
Platni promet ne radi subotom i nedeljom? Nadao sam se da to ide automatski, da nisu potrebni ljudi.
Koleginica mi je jutros upaltila lovu da joj uzmem nešto na aliju ali uplata se ne vidi!
 
Ukoliko je unutar banke onda bi trebalo da radi, a ako je iz neke druge onda sigurno čekaš ponedeljak.
 
Platni promet ne radi subotom i nedeljom? Nadao sam se da to ide automatski, da nisu potrebni ljudi.
Koleginica mi je jutros upaltila lovu da joj uzmem nešto na aliju ali uplata se ne vidi!
Valjda veruješ koleginici da je uplatila? Ali radi non stop [emoji4]
 
Nazad
Vrh Dno