Šta je novo?

Banka Intesa

S obzirom da mi je danas zbog toga pobegao bus dobro sam zapamtio redosled novac -> izveštaj o stanju -> kartica...
 
Kartica na kraju kod Intese. Zarad poređenja i dodatne informacije, kod Raiffeisen Vise, prvo kartica izlazi pa na kraju novac.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nije to do kartica, vec do bankomata.
 
Ako se post odnosi na mene, nisam ni rekao da je do kartica, već samo napisao iskustvo. Vizu sam dodao onako, pride.
 
Bw8Ao3x.png


:D
 
Pa ni moje nije bilo upuceno tebi, vec dzoni-u :) Da je banka izdavalac kartice nebitna po pitanju sta prvo izlazi :)
 
Kod Raiffeisen "pametnih" (ili kako se već zovu ovi novi) bankomata, kartica izlazi poslednja, kad potvrdiš da ne želiš da napraviš još neku transakciju.
Pozdrav
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kartica na kraju kod Intese. Zarad poređenja i dodatne informacije, kod Raiffeisen Vise, prvo kartica izlazi pa na kraju novac.
Тако је и у Комерцијалној,картица,новац,потврда.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da li Intesa uopšte ima klasičnu deviznu štednju po viđenju gde uplaćujem kada hoću i koliko hoću? I ako je odgovor potvrdan, da li je to moguće uz Osnivni paket, pošto neće da me stave na HIT dok ne prebacim platu kod njih, što ne želim.
 
Zamolio bih za jednu informaciju, naime u februaru mi ističe Visa Inspire kartica, a u martu Visa Electron. Da li se one po automatizmu menjaju i banka mi ih pošalje na kućnu adresu ili bih trebao otići u banku i tražiti zamenu?
 
Trebalo bi da ti stigne sms/email da ti je gotova nova kartica i da dođeš tu i tu da je preuzmeš.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Meni svaka kad je isticala bilo internet, insperia, american blue, dobio sam sms poruku i mail da mi je gotova kartica i da dodjem u "moju" ekspozituru da podignem. Obicno je to bilo obavestenje mesec dana do 2 nedelje pred istek kartice.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока
 
Kod Banke Intesa mi krajem marta ističu Visa Electron i Visa Internet. (vezane za dva odvojena EUR računa)
Interesuje me koliko sada naplaćuju ponovno izdavanje, tj. izradu kartica.
Godinama koristim i nikad do sada mi nisu naplaćivali izradu, ali pročitah negde ovde da su uveli naknadu za izradu.
Koliko i da li je za obe kartice?
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre par meseci menjao i ništa nisam plaćao. Baš me interesuje jel moguće da će početi da cigane i na ovome...ako je tako onda nek stave da se na svakih 10god menjaju kartice, a ne ovako na po dve. Mada ako su počeli da naplaćuju ponovu izradu, ne bi me čudilo i svake godine da počnu da menjaju i uzimaju pare. Evo baš čekam proverenu informaciju sad.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Kod Banke Intesa mi krajem marta ističu Visa Electron i Visa Internet. (vezane za dva odvojena EUR računa)
Interesuje me koliko sada naplaćuju ponovno izdavanje, tj. izradu kartica.
Godinama koristim i nikad do sada mi nisu naplaćivali izradu, ali pročitah negde ovde da su uveli naknadu za izradu.
Koliko i da li je za obe kartice?
Lose ste informisani, naravno da se ne placa zamena kartice pa ja bih prvi zatvorio racun da su mi trazili i dinar za zamenu. Nisu toliko debiilni da to rade.
Procitao si da sada naplacaju Internet karticu pre je bila dzabe sad je 800 din i to se placa samo prvi put kad trazis tu karticu.

Послато са LG-H870 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li Intesa uopšte ima klasičnu deviznu štednju po viđenju gde uplaćujem kada hoću i koliko hoću? I ako je odgovor potvrdan, da li je to moguće uz Osnivni paket, pošto neće da me stave na HIT dok ne prebacim platu kod njih, što ne želim.
Има,то ти је девизни рачун и нема везе с пакетом.
 
^internet kartica se placa i ako je ne koristis sada valjda?
Electron i dalje ne.

Pucali bi sebi u glavu po pitanju te dve kartice da ih pocnu naplacivati. Trenutno su najisplativiji i najzgodniji po tom pitanju. Ali pocnu li naplacivati, zbog guzve ce ih napustiti svi koji imaju izbora.
 
Kako se naplaćuje internet kartica?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
E to sam i ja nesto cuo tj kolega skoro kad je vadio internet karticu, rekli su mu nesto kao ako nije aktivna neko vreme tj ne koristis je, oni je ugase pa moras ponovo da trazis i da ce ti naplatiti ponovo 800 din.
 
Kako se naplaćuje internet kartica?
Kesom, pogledaj tarifnik. Posto nema dinarsku partiju mora kesom na licu mesta, pretpostavljam posto odavno nemam VI, vec samo VE.

Razumem ih skroz, oni placaju licencu ili sta vec po svakoj aktivnoj kartici, i naravno izradu minimum (verovatno i jos neku pocetnu licencu) za svaku izradjenu... a nekoliko puta mi pokazuju stos od 100-ak kartica koje mesecima ne pokupe ljudi...
 
Da li Intesa uopšte ima klasičnu deviznu štednju po viđenju gde uplaćujem kada hoću i koliko hoću? I ako je odgovor potvrdan, da li je to moguće uz Osnivni paket, pošto neće da me stave na HIT dok ne prebacim platu kod njih, što ne želim.

Da dopunim. To je tzv devizni neoročeni račun, uplaćuješ i podižeš po želji, ali kamata je 0%, već godinama. Kamata na devizni je nula od pre nego što je Euribor otišao u minus.
 
Ja imam isto visu electron, inspire i internet karticu. Net kartica mi vazila do 05.17. Secam se da mi je stigla poruka da mogu da preuzmem karticu u expozituri nekih mesec dana nakon isteka. Ja otiso do njih uzo karticu bez problema i nista mi naplatili nisu, a od kako je imam nijednom je nisam koristio za internet kupovinu.
 
@alfaunits
Alfa, molim te za kratak brifing, jer dobro poznaješ ponudu.
Trenutno koristim HIT račun, za 300 rsd/mes, plus plaćam Amex green, 200 rsd/mes. Amex sam uzeo samo zbog putnog osiguranja, vrlo retko je koristim. Dakle, plaćam 500 rsd/mes, zadovoljan sam, nemam namere da menjam banku.

Intesa mi sada nudi Magnifica račun (već mi odredili savetnicu, i pre-odobrili kredit koji neću :) ), pa razmišljam da li mi se to isplati. Daju mi 50% popusta na Amex gold, i par dodatnih osiguranja.
Magnifica 400 rsd/mes, plus Amex gold 275 rsd/mes (50% popust na 6.600 rsd/god), dakle, ukupno 675 rsd/mes.

Nije veliko povećanje, ali banksterima nerado dajem svaku kintu. Zanima me, da li misliš da je razlika u vrsti putnog osiguranja green vs gold vredna dodatnih 175 rsd/mes? Na putu u instranstvu provodim preko 150 dana godišnje, od toga 20-ak dana sa porodicom.

Pucaj :)
Hvala!
 
Sam Magnifica racun ne vredi nesto posebno (kurs vise nije bolji od Hit-a, niti se ista vise dobija osim savetnika... koga verovatno neces vise ni vidjati :)).
Ali iskreno ja bi prihvatio zbog Amex Gold, cak sam hteo da placam full cenu (6600), ali ne daju pausalcima (zbog "kreditne sposobnosti") :(

Sta dobijas sa Gold osiguranjem vise od Green? Osiguranje prtljaga (gubitak/delay), kasnjenja letova (smestaj/hrana) i jos poneke slicne i jako korisne stvari.
Jedino sto moras proveriti je:
- da li je limit (za pokrice) po OSNOVNOJ kartici, ili pokartici (ako svi imate osiguranje samo preko tvoje kartice, nemas dodatnu za supruznika/decu, onda je limit za celu porodicu, i nije dovoljan obicno).
- da li za ovo pokrice mora da se ceo put plati Amex Gold karticom. Ranije je moralo, mislim da su izmenili od februara 2017., ali uvek treba proveriti da ne izmene uslove opet.
I proveri da nije izmenjen uslov o broju dana godisnje koji je pokriven. Mislim da za Green/Gold nema limita koliko dana mozes biti vani.

Znam kakva je situacija pri kraju 2017. bila (idealna, pokrice po svakoj kartici zasebno, nema ogranicenja za broj dana koji se moze provesti vani i ne mora biti placeno amex karticom), ali posto se uslovi menjaju, proveri pre pristupanja.
 
MAGNIFICA EVRO vam omogućava kupovinu i prodaju evra po kursu još povoljnijem od povoljnog Intesa Hit kursa.
Ovako im stoji na sajtu.

Da, Amex Gold je važan, i pokriće koje nudi. Obratiću pažnju na detalje koje pominješ.
Ovo te nisam razumeo:
- da li je limit (za pokrice) po OSNOVNOJ kartici, ili pokartici (ako svi imate osiguranje samo preko tvoje kartice, nemas dodatnu za supruznika/decu, onda je limit za celu porodicu, i nije dovoljan obicno).
Da, ovo je jedino osiguranje koje imamo nas četvoro. Ali i supruga je u Intesi (Hit), može i ona uzeti Amex Green, recimo.

Puno hvala, alfa!
 
Pokrica za delay i prtljag su mala, tipa 150 do 300e.
Ako i tvoja supruga ima dodatni Amex Gold, ne znam da li se duplira taj limit. Za zdravstveno su nezavisni.
 
Nazad
Vrh Dno