Šta je novo?

Banka Intesa

Valjda zato što je to datum kada nastupa poslednja predviđena izmena.
Svi moji ukućani dobili pismo, običnom poštom
 
@WebWolf
Za svako swift placanje prema ino treba “razlog” i prateca dokumentacija - faktura, ugovor... uz nalog dostavis im dokumentaciju i to je to. Ne moze da traje nedeljama, vec se zna terminski plan.

Eventualno mozes da probas preko Telenor banke - sve zavrsavas online... preko eBank das nalog i prikacis dokument. Samo zbog dolara... mozes da ih kupis kod njih preko eBank (trenutno kurs 109.29) ili da uplatis u jedinoj ekspozituri u Airport City.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vidis, to preko Telenor nije losa ideja. Skoro da sam zaboravio da imam racun kod njih. Kurs nije neki, ali je i dalje kudikamo bolji nego Intesin koji je pljackaski... Hvala.
 
U svetlu ovih novih izmena, dali se prebacivati na hit dinarski sa osnovnog ili ne?
 
Dobio i ja danas email sa ovim izmenama.
Zabolela me glava od tumacenja njihovih recenica, jel moze neko ukratko da mi odgovori na 1 pitanje:
Imam kao pausalac devizni racun u dolarima, na koji sam do sada primao dolare (uglavnom sa Upwork).
Ako sam razumeo ovaj mejl, od sada ce moci devizni samo u evrima, da li to znaci da vise necu moci primati dolare, nego da ce oni direktno da konvertuju USD -> RSD -> EUR po nekom njihovom kursu i tako drze na deviznom racunu?
Ili sve ostaje isto kao i do sada, primam dolare i menjam ih u dinare kad ja hocu?
 
Dobio i ja danas email sa ovim izmenama.
Zabolela me glava od tumacenja njihovih recenica, jel moze neko ukratko da mi odgovori na 1 pitanje:
Imam kao pausalac devizni racun u dolarima, na koji sam do sada primao dolare (uglavnom sa Upwork).
Ako sam razumeo ovaj mejl, od sada ce moci devizni samo u evrima, da li to znaci da vise necu moci primati dolare, nego da ce oni direktno da konvertuju USD -> RSD -> EUR po nekom njihovom kursu i tako drze na deviznom racunu?
Ili sve ostaje isto kao i do sada, primam dolare i menjam ih u dinare kad ja hocu?

Ne bi trebalo da imas problema. Nece od sad moci devizni samo u evrima - to si pogrsno razumeo, nego do sad si mogao da imas jedan devizni sa 3 partije (podracuna) za razlicite valute, tipa evri, dolari i funte. Sada ce svaka ta partija da bude pretovrena u poseban racun.
Kartice ce ostati vezane za jedan devizni racun. Moci ces da biras koji. Naravno, mozes dobiti kartice i za druge - te nove devizne racune.
Takodje, osnovni dinarski racun koji je imao i evre u okviru njega ce takodje biti razdvojeni.
u banci mi cini mi se spomenuli 19. novembar a ne 9. Moguce da sam i ja lose cuo...
 
Ima li šta u vezi plaćanja računa skeniranjem QR code-a?

Nema.

@m4rkon1, koliko sam ja shvatio ti dobiješ dolare oni ih pretvore u dinare i po lošijem kursu odrade "kupovinu dolara" i smeste ih na tvoj novi dolarski račun koji je ranije bio samo partija deviznog računa kao što C4in reče...
 
Ako je tako kao sto @Sirius9 pise, to je tezak lopovluk... samo u drzavi srbiji...
 
Ja ne očekujem da će se ovde ikad išta pozitivno desiti, sve ove promene, koliko sam shvatio idu na lošije (potrudili su se da što manje ljudi razume napisano btw.).
 
2532f9aec4fe6c6954fddba5721db69c.jpg


Tandara mandara..trte mrte...ništa pametno
 
...sta bude sa kreditom kad se korisnik upokoji?
 
Vraca ga nasledni(k)ci.
Po principu app ( ako prodje prodje) inace znam za primere kada su krediti uzeti od strane lica koja su sticajem okolnosti umrli pre isplacivanja celokupnog iznosa kredita i niko kredit nije isplatio od naslednika. U bankama se to vodi pod stavkom osiguranje kredita od nepredvidjenih okolnosti ako se dobro secam.
 
nema toga u bankama [emoji41]. imaš nenaplativa potraživanja ali krediti fizičkih lica obično ne spadaju u to.

naslednici odgovaraju za dug ali samo do visine vrednosti nasledstva [emoji39], tj ako nasledite manje od vrednosti kredita oni vam to uzmu i niste nasledili ništa, ako nasledite više uzmu visinu kredita a ostatak ostaje vama.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Moze da bude,kada je kolegi umro otac njemu su kao nasledniku potrazivali pare za isplatu kredita koji je otac bio uzeo.
Secam se da je bio rekao kako su mu rekli kog datuma da bude kuci da bi dosli da mu popisu stvari u kuci.
 
Ako su obaveze veće od nasledstva, ljudi se obično ne prihvataju nasledstva, pa samim tim ni obaveza. Ako prihvatiš nasledstvo (ma kako malo bilo), ne vidim načina da izbegneš obaveze (deo koji si nasledio).
 
kako to kad nije bilo ziranta niti je "nasledna" osoba ista potpisala da to prihvata? plus je kredit dat osobi koja je nervno bolesna
 
Po principu app ( ako prodje prodje) inace znam za primere kada su krediti uzeti od strane lica koja su sticajem okolnosti umrli pre isplacivanja celokupnog iznosa kredita i niko kredit nije isplatio od naslednika. U bankama se to vodi pod stavkom osiguranje kredita od nepredvidjenih okolnosti ako se dobro secam.

Za nešto slično znam i ja, čovek je uzeo kredit za kupovinu auta koji se vodio na sina njegove nevenčane supruge iz prvog braka, dakle nisu u srodstvu, čovek umro banka otpisala dug. Mislim da je to slučaj kad nema direktnog srodnog naslednika tipa sin/ćerka/supruga.
 
kako to kad nije bilo ziranta niti je "nasledna" osoba ista potpisala da to prihvata? plus je kredit dat osobi koja je nervno bolesna
Tako što se na ostavinskoj raspravi iznese sva nasledna (ne) pokretna imovina, ali i sve obaveze pokojnika. Ako naslednici prihvate nasledstvo, prihvataju i jedno i drugo (u delu koji su nasledili, ili kao se već naslednici dogovore). Jedino ako se niko ne prihvati nasledstva, obaveze nemaju na koga da se prenesu. Jedino tada je dug nenaplativ.
 
Tacno,ostavinska rasprava i sud su glavni.Najbolje da je kredit zivotno osiguran,mada ni to nije garancija jer zavisi od osigurane sume.Uglavnom,raspitajte se prije ostavinske koliki su dugovi i koliko vrijedi nasljedstvo,jer se i jedno i drugo nasljedjuje ako se tako izjasnite.
 
slabo ja ovo kapiram ali hvala.
 
Zap i Kibicer su ti lijepo objasnili.Ako ne shvatas u potpunosti jos,u lokalnoj samoupravi bi trebalo da postoji besplatna pravna pomoc,odredjenim danima,pa se tamo raspitaj licem u lice.
 
^ali sta je neko nasledio ne razumem sobu u kuci u kojoj je osoba boravila? tv od 15god i stari krevet, ormar? taj deo oko nasledstva i (ne)pokrentne imovine mi nije jasan
 
I to ima neku vrijednost.Izvrsi se zvanicna procjena,npr. to vrijedi 2.000 evra,a dug 5.000 evra.Znaci da se nasljedstvo ne isplati.I obrnuto.To je pojednostavljeno ,ako nije nekim drugim ugovorom regulisano.
 
Može da ima i osiguranje kredita.
Inače, dobro da sam ih napustio pre mesec dana.

Послато са Le X820 уз помоћ Тапатока
 
Ne bi trebalo da imas problema. Nece od sad moci devizni samo u evrima - to si pogrsno razumeo, nego do sad si mogao da imas jedan devizni sa 3 partije (podracuna) za razlicite valute, tipa evri, dolari i funte. Sada ce svaka ta partija da bude pretovrena u poseban racun.
Kartice ce ostati vezane za jedan devizni racun. Moci ces da biras koji. Naravno, mozes dobiti kartice i za druge - te nove devizne racune.
Takodje, osnovni dinarski racun koji je imao i evre u okviru njega ce takodje biti razdvojeni.
u banci mi cini mi se spomenuli 19. novembar a ne 9. Moguce da sam i ja lose cuo...

To znaci da mi za svaku partiju treba posebna kartica? Sta, flomasterom da pisem na njima $, €, £? Zasto?
 
Za EUR partiju racun ostaje isti, tj. ne menja se nista koliko vidim, samo za ostale "devize"?
 
Eur partija dosadašnjeg HIT računa se izdvaja u novi, zasebni račun.
Dosadašnji eur devizni ostaje nepromenjen.
 
Nazad
Vrh Dno