Šta je novo?

Banka Intesa

Čekaj bre, šta beše sa onim da smo svi dobili mail da ako se ne javim, nismo funkcioneri?

Da li primaš platu preko Intese? Ili ih koristiš samo za online, pošto vidim da pominješ da si uplaćivao novac.

Ja sam na šalteru bio pre 20 dana, odneo neke pare. I to podigao dinare na bankomat, kupio EUR gde meni odgovara i vratio na račun banke. Inače sve radim online, pre toga nisam bio mesecima u poslovnici.

Ne mogu da zamislim kako bih odreagovao da mi zatvore račun, makar i privremeno. Ali ne mogu da zamislim ni reakciju zaposlenih u centrali banke, da mi zatvore račun u nekoj ekspozituri.
 
pravi način da se ugasi većina besplatnih visa internet kartica [emoji28]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Rade li vam na portalu Podesavanja, Podesavanja/Usluge i profil, Katalog proizvoda? Reinstalirao sam Mobi i Wave2Pay aplikcije i otisao sam da ih aktiviram preko portala. Sve ove opcije su blanko, nema nicega. Cak i kada kliknem na Wave2Pay baner u "Ponude za mene", odvede me na blanko screen.
 
Sve radi, ja upravo u petak odradio sve nakon FR.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Probaj iz drugog browsera...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja upravo isprobao u firefox-u, kad ugasim ADblock+ i uBlock onda radi, prikazuje mi sadržaj a kad ih upalim blanko strana, samo logo banke u pozadini ...
 
Hvala... bezveze, to je nesto od pre neki dan, verovatno. Ranije je radilo super. Blokirao ga uBlock Origin.
 
Ima pre dve stranice moj post od 27.07.2019 gde sam prijavio da ni kod mene nema ništa na tim stranicama (ali tad nisam isprobao sa isključivanjem blokera reklama).

Btw. zvao danas lokalnu expozituru čisto da pitam da li imaju moje svedočenje da nisam funkcioner niti iste imam u rodbini (a i da imam odreko bi ih se javno) i reče službenica da
oni dobiju spisak "sumnjivih" lica koje zovu pre no što im bez najave zatvore račun. S obzirom koliko su pouzdane šalteruše rekao bi da ni ova nema pojma...
 
Ovo je neverovatno... Istekle mi 2 kartice, i sad ne mogu da ih podignem u intesi jer mi nije stigla Dina kartica. Kad ce da stigne, to niko ne zna... Kako pizdim zbog toga...
 
? meni nikad nisu ni nudili niti poslali tu Dinu, niti mi treba, kartica kolko oćeš samo para nema ....
 
Izgleda da ce intesa da zavrsi migraciju na “novi sistem” do kraja godine. Bar su tako rekli ljudima na salteru... Samo nisu rekli koje godine :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pokusao sam da nadjem na prethodnim stranama, ali nisam uspeo. Moze li neko ko ima preduzetnicki racun kod njih da mi kaze koliko mu je odrzavanje? Nisam uspeo kod njih kao kod drugih banaka da nadjem paket racune, kao npr sinhro kod SoGe.

Agent mi je poslao email gde je uradjen skrinsot pdfa i fakticki pise da je do 10 promena na dinarskom 595din, eBank aktivacija 1k din, mesecno 100din, mBank 200din mesecno. Nema nista sto se tice kartice koja ce biti povezana za dinarski/devizni racun.
 
Da li Visa Inspire kartica banke INTESE, uz HIT tekući račun, pruža sve blagodeti kao i Visa classic Debit, kada su u pitanju plaćanja u inostranstvu i online?
Da li pored Inspire kartice ima smisla tražiti još neku, bolju, povoljniju u Intesi?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Inspire jedino valja za podizanje keša u inostranstvu, na bankomatima Intesa grupe. Besplatno je, ako u momentu podizanja imaš eur na deviznoj partiji HIT računa.
Za sve drugo, zaobiđi je.
 
Inspire nudi i podizanje na Intesa ATMovima gde ih ima van zemlje, free. Inace je zeznuta, desi se da pogresi odakle stigne.
Edit: pretece me :)

@optical, kartice Visa Electron su free. Smor za vani, morslo je u poslovnicu, ali rade i bez provizije.

Da, toliko kosta. 600 + bankinzi.
 
Inspire jedino valja za podizanje keša u inostranstvu, na bankomatima Intesa grupe. Besplatno je, ako u momentu podizanja imaš eur na deviznoj partiji HIT računa.
Za sve drugo, zaobiđi je.
Samo za to mi i treba. Natankan eur račun i za plaćanje u inostranstvu. Ne treba mi podizanje sa bankomata.
Moje je pitanje zapravo da li pored Visa Inspire kartice, dobijam bilo šta ukoliko tražim i Visa classic Debit?
Dakle za plaćanje u inostranstvu i on-line ako imam dovoljno eur na računu.
Pored toga imam i rsd, ali valjda redosled skidanja ide takobda skida eur ako imam eur.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Inspire ima cudan nacin zaduzivanja u inostranstvu. Prvo nesto rezervisu u dinarima, pa knjize EUR. Bolje koristi visa classic debit (ex electron).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Inspire i Visa Electron (sada Visa Classic debit) nisu vezani za isti devizni račun, obrati pažnju na to.
Za plaćanje u inostranstvu u eur, verovatno će kod obe biti isto - bez dodatnih troškova.
Za plaćanje u trećoj valuti, Visa Classic preračuna u EUR po Visa kursu, i zaduži. Kod Inspire će gotovo sigurno postojati neki trošak (pitanje je da li uopšte znamo kako rade te konverzije za Inspire).

Najvažnije: ako u momentu plaćanja Inspire karticom u bilo kojoj stranoj valuti nemaš eur na deviznoj partiji HIT računa, zadužuje se dinarska partija, a konverzija je po kursu Intese (nepovoljno za tebe).

Dakle, Visa Classic debit za sva plaćanja vani, on ili offline, bez obzira na valutu. Doslovno bez ikakvih troškova uz konverziju skoro po srednjem kursu.
 
Hvala puno na odgovoru.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Pokusao sam da nadjem na prethodnim stranama, ali nisam uspeo. Moze li neko ko ima preduzetnicki racun kod njih da mi kaze koliko mu je odrzavanje? Nisam uspeo kod njih kao kod drugih banaka da nadjem paket racune, kao npr sinhro kod SoGe.

Agent mi je poslao email gde je uradjen skrinsot pdfa i fakticki pise da je do 10 promena na dinarskom 595din, eBank aktivacija 1k din, mesecno 100din, mBank 200din mesecno. Nema nista sto se tice kartice koja ce biti povezana za dinarski/devizni racun.

Možda ćeš razmotriti isplatili se plaćanje Intesa Biznis karticom, jer na svaku transakciju ti naplate proviziju. Nisam to znao dok nisam video ovde na forumu. Ranije sam tom karticom kupovao i neke sitne potrepstine za firmu, po 100-200-500 dinara, da bih na desetodnevnom preseku provizije video da su me zapravo olešili. Sada je koristim za gorivo i stvari preko 10.000 dinara koje je lakše platiti karticom, nego preko računa.
 
Poslednja izmena:
Ali je opet bolje platiti karticom fizickog lica pa vratiti kao MT. Ko moze.
 
Ima u zemlji, a nema privizije za placanje u inostranstvu. Otvara se poseban devizni pod/racun... na koji po potrebi trazis da ti prenesu sa primarnog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^to je otprilike.
Ali od pre ~godinu/dve je jos komplikovanija VBE (Visa Business Electron) za placanje vani.

Generalno, nemate razloga kao pausalci da se cimate uopste time! TO jedino firme kada je nestabilan kurs bas.
 
Nije otprilike... nego je tako. Ne znam zasto negiras nesto sto ne znas?

Nego je odlicno je za one koji imaju priliv u eur, pa je koriste za placanje hotela/rentacar/avio/goriva... a tek za pausal za kupovinu elektronike... nema nikakvih troskova / konverzije. Sve ide 1:1


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cimanje za prenos, nema uvid u taj racun.

Pre oko godinu dana mi rekose da je jos nesto, ne samo posebna partija (to je uvek bilo), zbog cega sam odustao. Ne secam se sta, ali nije moglo sve kad i otvaranje racuna.
Imao sam ih ranije, meni je cinanje naspram mat troskova preko kartice fizickog lica.
 
Jel mora da se prima plata u Intesi da bi se koristile sve pogodnosti hit računa? Znam da ako se uzme samo mc ne mora. I koliko se dobija kartica uz hit? 4?
Racuna 2 devizni i dinarski?
Plus može da se uzme visa besplatna uz odvojeni devizni?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno