Šta je novo?

Banka Intesa

Početkom prošle nedelje bejah u Intesi u drugom gradu kod tazbine da uplatim lovu na internet Viza karticu kako bih mogao da kupujem preko Alija i slično. Kako sam došao na red, tako sam pozdravio i pružio pomenutu karticu službeniku sa objašnjenjem da uplaćujem pare na karticu. Međutim, službenik je uzeo moju ličnu kartu koja je bila na pultu spremna da bude predata, jer je uvek zatraže. Dobro, ajde, pošto je ubacio ličnu u sistem i očitao podatke, pitao me šta želim. Ponovim da hoću da uplatim pare na internet karticu i predam karticu. On krene nešto da očitava i u sledećem trenutku gledam kako mi gužva karticu tako da mu je ruka savijena kao da pokazuje mišiće podlaktice, a u šaci stiska karticu. Meni pade mrak na oči i on tu počne da objašnjava kako nisam ispunio neke obaveze prema banci i da je on to morao da uradi. Nastavi tu priču da mi je stiglo neko obaveštenje. Zahtevah da mi objasni kako sme da mi zgužva karticu, otkud mu pravo na to, pa da mi pokaže to obaveštenje, da ga odštampa. Napomenuh da sam sredinom juna uplaćivao preko keve novac na karticu i da njoj tada nisu ništa rekli, a da mi nije stiglo nikakvo obaveštenje putem pošte, mejla, poruke od proleća... On tu meni kaže kako on tu nema to obaveštenje, da ne može da mi ga da, bla bla, krenuo je tu nešto da mi objašnjava, a meni već dobrano pao mrak na oči, pa zatražih ličnu nazad i izađoh iz poslovnice da se smirim.

Posle kontaktirah onlajn podršku gde mi objasniše da nisam popunio neki KYB(kako li već) upitnik i da mi je zato likvidiran račun. Napisah im da mi nije ništa stiglo, ni obaveštenje ni taj upitnik da ga popunim ni skoro, ni sredinom proleća kada sam lično išao da uplatim lovu u matičnoj poslovnici.

I zvanično su prihvatili moj mejl kao prigovori sad čekam odgovor u zakonskom roku. Ljudi s kojima sam kontaktirao rekoše mi da se žalim NBS.

Da li je neko imao slično iskustvo? Sem što moram da se bakćem sa povratom sredstava sa računa(oko 5 evra), moram i da se njakam sa ponovnim otvaranjem novog računa ako želim novu karticu.O gubljenju vremena i para(moram da izlazim sa posla jer se radna vremena preklapaju) i živaca za sada ništa...

I da, u petak mi je stiglo pismo od Intese. Klasičan izvod o promenama na računu na kojem piše da mi je 28.06. račun likvidiran.:mad:
 
Verovatno nisi onaj obraazac o tome da li si funkcioner popunio?
 
Из куцкања са саветником.
 

Prilozi

  • Screenshot_2019-07-08-16-07-12-990_com.opera.browser.png
    Screenshot_2019-07-08-16-07-12-990_com.opera.browser.png
    236.4 KB · Pregleda: 177
Moze samo na salteru banke da bi te obradjivali da ponovo otvoris racun, komedija

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Je l taj KYC ovo sto Alfa kaze? Ono sto je stizalo prosle godine da mora da se izjavi da li ste funkcioner (ili njegova rodbina) ili ne?
 
I koji račun mogu da likvidiraju tako? Ja kod njih imam kredit, kreditnu, čekove, internet karticu... Jel mogu sve to? Koje su sve posledice?

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Kredit se ne likvidira :)
 
KYC means “Know Your Customer”. It is a process by which banks obtain information about the identity and address of the customers. This process helps to ensure that banks' services are not misused. The KYC procedure is to be completed by the banks while opening accounts and also periodically update the same.

Samo se nadam da oni pri poseti salteru (uplata/isplata) odrade to azuiranje podataka, da ne mora namenski da se ide kod savetnika... kod kojih obicno neko zaglavi oko kredita.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ne mogu oni da popune taj obrazac nego samo ti. to je ustvari tvoja izjava da li povezan sa "fukcionerima" ili nisi [emoji12]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Koliko se secam u MTS banci sam dobio mail prosle godine da do 31.12. moram da dostavim potpisanu izjavu ako sam povezan sa funkcionerima. Ukoliko to ne uradim smatrace se da nisam povezan. Dosta elegantnije resenje, jer ne maltretiras milione ljudi zbog par hiljada funkcionera i s njima povezanih lica. Jedino je pitanje da li ovaj nacin koji je koristila MTSB zadovoljava sve pravne norme :)
 
Е па, штос је у томе што нисам добио ни тај упитник, ни обавештење да се јавим због тога, а камоли обавештење да ће да ми угасе рачун. И на све то као шлаг на торту је гужвање картице пред свима у пословници.

Ако се не варам законски рок да одговоре на приговор је 7-10 радних дана?
 
Izuzetno je mala sansa da ti nisu poslali e-mail. Veca je sansa da si ga prevideo ili da ti je zavrsio u junku ili da si im dao drugu e-mail adresu od one koju sad koristis.
Proveri e-mailove od prosle godine, jer su ta obavestenja tada stizala (tamo negde sredinom godine ako se dobro secam) .
 
I meni je stiglo to obaveštenje prošle godine, ali je stajalo ovako: "Ukoliko nam u naznačenom roku ne ukažete da ste funkcioner, član uže porodice ili bliži saradnik funkcionera, i ne pružite podatke koje Banka u skladu sa svojom zakonskom obavezom od Vas bude tražila, smatraćemo da time potvrđujete da ne pripadate nijednoj od navedenih kategorija", zbog čega nisam ništa preduzimao, popunjavao, slao itd.

Sitiglo mi je na mail, ne na kućnu adresu. Račun koristim normalno, nisam imao nikakav problem.
 
@Sgt. Major
To ti je stiglo u Intesi? Meni je identicno stiglo u MTS banci (mislim da je recenica bukvalno identicna tome sto si napisao).
Medjutim u RF banci su eksplicitno zahtevali da moram da se izjasnim i potpisem da nisam funkcioner ili povezan sa njima.
 
Izuzetno je mala sansa da ti nisu poslali e-mail. Veca je sansa da si ga prevideo ili da ti je zavrsio u junku ili da si im dao drugu e-mail adresu od one koju sad koristis.
Proveri e-mailove od prosle godine, jer su ta obavestenja tada stizala (tamo negde sredinom godine ako se dobro secam) .

Не, нису ми послали мејл. Нису ми никада ни слали. Увек пошаљу поруку или писмо. Мислим да сам прошле или претпрошле године вадио ту картицу.
 
@Sgt. Major
To ti je stiglo u Intesi? Meni je identicno stiglo u MTS banci (mislim da je recenica bukvalno identicna tome sto si napisao).
Medjutim u RF banci su eksplicitno zahtevali da moram da se izjasnim i potpisem da nisam funkcioner ili povezan sa njima.

Da, od Inteze sam dobio takav mejl.
 
Prvobitno je bila verzija da se mora poslati da niste funkcioner, ako se ne posalje do roka onda se gasi racun... Posle je posle konsultacija sa NBS a usled ogromnog broja nepostlatih izjava stigla druga verzija ako se ne posalje da se smatra da niste funkcioner... Nazalost prashinar je upao u prvu kategoriju, ali ne treba da bude ljut u ovom slucaju na Intesu, nego na poptpuno sulud zakon, odnosno tumacenje da svi moraju da daju izjavu umesto da bude obrnuto :d
 
Meni je stigao mail, a članu porodice je stigao i mail i koverat. U oba slučaja je bilo tipa ako ne dođeš, smatraćemo da nisi u vezi sa političarima.
 
Ma totalna glupost tako i bez dodatnih upozorenja gasiti racune ljudima.
 
Intesi se ne ispalti da gasi aktivne racune, nego je morala.
Nije to ni do vlade, to su strane institucije zahtevale.
 
Kako ti ugasi račun na kome imaš para?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pravilno je reci blokira racun :)
 
ne nije. račun je ugašen. da je blokiran mogli bi da ga odblokiraju a ovako moraš da vadiš novi račun ako ti treba tj nikad više nećeš imati taj račun [emoji39]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Mozda je to slucaj ako ne postoje sredstva na racunu, ukoliko postoje samo se blokiraju transakcije i po dokazivanju identiteta i popunjvanju formulara se nastavlja koriscenje....
 
Na računu je bilo oko 5 evra u trenutku likvidacije. A i izvršena je uplata 13 dana pre likvidacije plus je bilo potrošnje posle toga.

Račun nije blokiran, nego ugašen što se vidi u prepisci sa savetnikom putem onlajn forme.

Sad moram da idem u banku da tražim povrat sredstava sa računa, pa onda da podnosim zahtev za novu Viza karticu...
 
Mozda je to slucaj ako ne postoje sredstva na racunu, ukoliko postoje samo se blokiraju transakcije i po dokazivanju identiteta i popunjvanju formulara se nastavlja koriscenje....
nema veze da li imaš ili ne sredstava na računu!. račun je ugašen. tvoja sredstva se prebacuju na bančin račun(obično namenski račun za takve slučajeve) a postoji evidencija o stanju računa u trenutku gašenja. odeš u banku otvoriš druge račune i dobićeš sredstva, a trebalo bi da ti ih isplate na ruke i bez otvaranja novih ako ne želiš

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Al ti je link :D ("http://link" :D).

Ima vise tipa blokiranja racuna :)
 
Ne znam sta se desava ali od juce ne mogu da pristupim intesi online.
Kaze da mi korisnicko ime i sifra nije dobra.
Probao sam i opicu zaboravljena lozinka ali mi izbacuje: "Nemate potrebno sredstvo za autentifikaciju".
 
Nazad
Vrh Dno