Šta je novo?

Banka Intesa

Jel to baš iz Mobi aplikacije, a ne preko weba? Jel to Mastercard za biznis?
 
Juce sam cekao preko 20min da me povezu sa operaterom. Prvo se javila devojka koja mi je rekla da ce me prebaciti odgovarajucem agentu. Ponavljao automat da su svi operateri zauzeti, kao da zovem hot line pa svaki razgovor traje po pola sata i nema ko da se javi... Na 28om minutu sam prekinuo

653118B0-6801-48F6-AB75-A867C2AECCA3.png
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Meni za Mastercard ne radi dinarski deo, ali svu potrošnju (I dinarsku i deviznu) vidim u deviznom delu.
Ovo ce biti nova norma dok su Neproknjizene promene, tj. Nedospele obaveze (nove, pocev od ~novembra) ce biti kroz EUR deo prikazivane, i dinarske i devizne.
KAda se proknjize, isto vise nema odvojeno gledanje dinarski/devizni, sada su sve zajedno, i na eBankingu se vidi iskljucivo u originalnoj valuti zaduzenje, a tek kada vam dodje j***ni izvod mozete znati koliko je to u EUR proknjizeno!

Ja sam odlucio da gasim 7 kartica u Intesi zbog ovih desavanja. Samo MC ce ostati za svaki slucaj, ko zna koliko papirologije ce mi trebati da je opet dobijem, a ne kosta.
 
Jel to baš iz Mobi aplikacije, a ne preko weba? Jel to Mastercard za biznis?

Ne, već online kroz browser.
Mastercard je za fizička lica.

To za prikazivanje sve potrošnje kroz EUR panel je bezveze, jer sam prethodne sedmice imao potrošnju u četiri valute, a ne piše koja je koja, pa na osnovu mesta potrošnje mogu da zaključim.
 
To da sve bude kroz EUR dok su nedospele nije problem neki. Razlika je samo za dinare, ali ima smisla kod Intese jer su u evrima limiti po kreditnim (barem po svim mojim?).
Ali to da kada se proknjize transakcije bude u originalnoj valuti, a da niti imas iznos u EUR, niti imas koja je valuta... ma daj. Postoje kolone "iznos u EUR", ali je prazna :)
 
Sad gledam poslednjih 10 transakacija u "promet po kartici" i samo za prvu po iznosu provaljujem da su dinari, a ostalo su RSD, HRK i EUR, pa ti vidi šta je šta.
Stanje i dalje prikazuje odvojeno za EUR i RSD, ali su mi sve nedospele obaveze u EUR. Postoji i kolona "originalna valuta", a u "promet po kartici" samo originalnu valutu i imam. Bez obzira što ću HRK platiti u EUR.
Nadam se da je ovo bug, a ne feature.

UPDATE: balsa, u Intesa Mobi apliakciji mi prikazuje sve kartice, ali ne vidim transakcije pre 4.11.
Ovo gore što sam naveo kao problem, da ne vidim valute, u Mobi aplikaciji ih vidim normalno.
 

Prilozi

  • Intesa Stanje po kartici.JPG
    Intesa Stanje po kartici.JPG
    16.2 KB · Pregleda: 128
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: NAS
Znači, neki je problem kod mog računa.

Sad sam pokušao da im pošaljem mejl da [email protected]. I dobijam odmah odgovor:

The recipient's mailbox is full and can't accept messages now.

Inteso, ubij se. :wall:
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Nadam se da je ovo bug, a ne feature.
Ostace ovako, nazalost.
Nadam se da ce prazne kolone barem srediti, ali kako sam dobio info, nista vise "nije bug".

U Mobi se prikazuje, medjutim:
- u transakcije (proknjizene) samo iznos u originalnoj valuti i valuta se vide, ne vidi se iznos u EUR :( Isto kao online, osim sto je poznata i valuta
- u nedospele se vidi koja je valuta transakcije, i iznos u EUR, ali kaze da je EUR iznos u originalnoj valuti a ne u EUR :) eBanking prikazuje iznos u originalnoj i u EUR, ali ne pise koja je originalna valuta..
 
Poslednja izmena:
Gde u Mobi aplikaciji vidiš nedospele transakcije po karticama?
 
Ides sa prve strane na Pregled kartice, i onda imas Nedospele obaveze - klikni na to. Ne izgleda logicno da moze da se klikne, ali moze ;)

Evo gde u prilogu:
 

Prilozi

  • Screenshot_20171225-010344.png
    Screenshot_20171225-010344.png
    180.3 KB · Pregleda: 159
Poslednja izmena:
za koji bankovni racun i koju banku vezati Ad Sense nalog. Intesa vec drugi put odbija transfer, prvi put kaze bili nepotpuni podaci o klijentu sad drugi put bez obrazlozenja. Totalni disaster
 
Juče vidim u Erste banci reklamiraju mogućnost plaćanja računa slikanjem istog(ako ima QR).
Baš korisna opcija. Ovima u intesi verovatno neće pasti na pamet da uvedu tako nešto još jedno 3-4 godine..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
A koji računi imaju QR kod na sebi?
Prekopao sam sve račune i jedino telekom tj. mts ima qr kod na sebi...
 
A koji računi imaju QR kod na sebi?
Prekopao sam sve račune i jedino telekom tj. mts ima qr kod na sebi...
Вјероватно је мислио на оба кода и онај обични бар и QR.Њих већ има више.:)
 
Nakon tip dvaipo meseca čekanja Visa Business kartice u Intesi, nekoliko poziva gde je odgovor bio "imamo zastoj, molim Vas da se strpite", pre neki dan je ista ta žena rekla "iju, pa vaš nalog uopšte nije podnet! Evo ODMAH ćemo to da rešimo."?!?!

Smart kartica za e-banking koja je prestala da radi sama od sebe nam je zamenjena od petka do ponedeljka, ali onda smo u ponedeljak imali cimanje dok u call centru nisu rekli "nije promenjen sertifikat, biće za pola sata.".
Proradilo je nekoliko sati kasnije.

Da ne bude da sam kritikujem, imaju dobru foru u call centru, ali je automat ne nudi uvek. "Ukoliko želite da vas kontaktira prvi slobodan operater, pritisnite 1" I nekad pozovu za 10min, nekad za dva sata, ali pozovu. Tu opciju sam jednom dobio nakon deset minuta čekanja, jednim čim sam pozvao, a koleginica je dva puta odsutajala nakon dvadeset minuta čekanja na operatera. Možda ima veze sto je ona zvala sa fiksnog, ja sa mobilnog.
 
Ja sam jula podneo za novu Amex zahtev, a prekjuce je otkazao. Jer jos uvek nisu mogli da je aktiviraju :)
5 meseci :) A prosli mi je za 7 dana stigao.
 
Jel se i vama dešava da e-banking sajt intese sporo radi, često neke tabove neće iz prve da otvori, mora refresh itd?

To mi se dešava otkad je bilo takozvano unapređenje njihovog sistema
 
Poslednja izmena:
kod mene nikad nije brzo radio sajt dok sam koristio njihove kartice sto je verovatno bilo pre ,,unapredjenja'', ne znam kako je sad.
 
Sinoc i danas, katastrofa kako sporo radi online, jedva se ulogujem iz par pokusaja, stalno izbacuje neke greske....:wc:
 
evo probao sam sad jer mi je jos aktivan ovaj online acc iako nemam racuna na njemu i samo vrti ovaj kruzic nakon cega izbaci neku gresku i poruku da podaci nisu ispravni.
 
Meni ponekad neke tabove sporo otvori - pogotovu kartice, njih uvek sporo otvara, od kad je bila ova "izmena".
 
Upravo probao, kod mene radi normalno, podjednako brzo/sporo kao što je uvek radio, tj. nisam primetio nekog posebnog usporavanja.
 
Tek danas primetih da nisu jos uvek sredili SMS poruke za kartice, i dalje ne dolaze :(
 
Meni ranije nisu dolazile poruke, nakon nedavnog "upgrade"-a dobijam sms posle svakog plaćanja, baš nervira, barem da je poruka korisna nego kaže: Poštrošnja po kartici bla-bla, iznos 5.00USD, datum..... trgovac..... Raspoloživo XYZ dinara... a potrošnja po deviznoj kartici!!! Ništa korisno u poruci mi nisu dali, koliko sam platio robu već znam, ne treba mi njihov info za to, znam i kome sam platio, preostalo raspoloživo stanje bi bila veoma korisna informacija ... da neki pametnjaković (bolje bi mu bilo da uzme krpu i metlu i čisti hodnike instead) nije eure pretvorio u dinare po ko zna kom kursu...
Znači dave sa beskorisnim porukama nenormalno a što je najgore ja moram da ispravljam njihova sra***, da zovem kol centar, čekam sat vremena da se neko javi, objašnjavam 15 minuta dok konačno shvate šta se od njih traži. :wall:
 
Poslednja izmena:
To je sistemsko i to nema sanse da se izmeni :( I mene smara, posto skoro sva skoro potrosnja sa Intesa kartica mi je vani :)
Ali ovo ostalo jeste bitno, da znas da je bilo potrosnje, AKO nisi ti platio.

To je ona fora u stvari "niko ne primeti kako radim svoj posao, dok ne prestanem da ga radim" :)


Nakon 30 minuta cekanja dobio CC za platne kartice, kaze stvarno postoji problem, javljam :p
 
Nazad
Vrh Dno