Šta je novo?

Banka Intesa

Problem je verovatno bio u dostupnim novcanicama u samom bankomatu. Ne može da isplati 41.000, ako ima samo novčanice od 1.000, ali može i dve transakcije da isplati 80.000 dinara.
Ne, baš je ovo što si rekao, broj novčanica. Odbio je 100k, a onda isplatio 60 + 60, sve po 2k.
 
Da li uvek daje po 2K koliko god moze, kao Telenor ili ne?
RF recimo daje najmanje 2000 u sitnijim apoenima, nekada i vise, ali ima pravilo.
AIK daje barem 2000 u 4x500, najvise 7x500 (zavisi od sume, sto manje moze)

Ne forsira manje apoene. Mada se dešavalo da mi ne dozvoljava da dignem neki iznos, ja kucam manje i onda dobijem miks od 2000 i od 500 dinara. Ponovim, i opet dobijem identičan miks. Ima neku logiku i verujem da je vrlo jednostavna.
 
Meni su do sada odbili da daju MC blue i amex koje ide u okviru hit paketa, iako sam član magnifica paketa, iz razloga što je moja paušalna agencija poslovala manje od godinu dana u to vreme.
E sad me zanima, pošto hoću da tražim ponovo kartice, da li utiče na visinu limita i sam proces odobravanja to što sam dva puta do sada iskoristio dozvoljeno prekoračenje u poslednja 2 meseca? Ako neko slučajno zna iz iskustva da li prave problem oko toga.

Meni je bilo fascinantno da odbijaju dati standardne mc /amex uz niske limite iako prihod mesečni je daleko veći od potreba.

Sent from my Nexus 5X
 
Poslednja izmena:
Pa, ako imaš dozvoljeni minus, to ti se računa u kreditno opterećenje i verovatno bi ti odobrili nešto manji limit nego da nemaš odobreni minus.
 
Kartice obicno idu 3-5 neto plata, bez obzira na dozvoljen minus. Mozda iskorisceni minus igra ulogu jedino.

Za pausal je bas zez. Moras i novo resenje, tako da onih 2-3godine nijedan IT pausalac nije mogao dobiti nista :)
 
Ali to radis za kreditne, uz ciji depozit dobijas kamatu, ili je depozit toiko sitan da kamata, koju bi dobio, potre benefite (osiguranje uz Amex Green sa depozitom ranije, vise ne).
Ja recimo imam u KBu Visa Platinum, koja ima bolje osiguranje i od Amex Green, a pokrive i vise (zemalja) nego MC/Visa u skoro svim bankama, i nema realno ogranicenje po pitanju trajanja. A depozit ima kamatu koju bi inace dobio i drugde, mozda 0.5% manje, sto znaci ispod 25e godisnje.

Mada da sam znao sve detalje, ja bi u RF ipak uzeo Visa Platinum :( Jeste debitna (meni nebitno), ali se dobija i osiguranje i Priority Pass.

Pokušao sam da nađem informacije o ove dve kartice, ali slaba vajda. Koliki depozit je potreban za otvaranje računa? Koliko je mesečna članarina (vidim da je u RF valjda 350rsd/3eur)? Da li je moguće koristit samo ovaj proizvod u banci, ili uslovljavaju drugim?
Hvala :)
 
Pricamo o Visa Platinum u KB i RF?
Prva je charge, polazes najmanje 5000e depozit (ide standardna kamata na depozit kao da je stednja otprilike), 250.000 je limit na to (da, daju mnogo manji limit od iznosa depozita). Besplatna je kroz depozit. Uslov je Aktiv ili Premium Set racun (ne placa se ako nemas prometa, i u prvom PAPIRNOM izvodu dobijas i racun kartice na koji mozes iz bilo koje banke direktno uplatiti, bez dodatnih troskova u KB). Problem je oko dodatne kartice... iako treba biti besplatna, uvek je naplate i uvek moram da se zalim :( U roku od 2-3h to rese i "daju" 1000din na tekucem, ali efektivno 4x300 godisnje mora da se plati odrzavanje tekuceg zbog toga, ako ti to nesto znaci :)

U RF je obicna debitna Visa Platinum. Ko vec ima devizni (znaci ako mu nije dodatni trosak), 10e mesecno, inace 10e+devizni.
 
OK, hvala. Onda je ova u RF daleko skuplja. To što j krditna ne znači mi ništa, koje su joj praktične prednosti u odnosu na Visa platinum Komercijalne?
 
U RF nije kreditna. U KB je "kreditma".
Prednost je samo PriorityPass u RF.
 
da li postoji mogucnost da se online prijavim za american blue platnu karticu *u skolopu hit racuna* (primam platu preko intese,valjda im ne treba izvod iz firme o visini plate)

Ja se prijavio onlajn, odobrili, otisao u poslovnicu i to je to. Nisam nista dodatno od dokumenata prezentovao. Jedino sto sam na magnifica paketu, ali ne bih rekao da to ima neke veze.
 
Jesi dao skoro neka dokumemta iz firme?
 
Zadnjih 4-5 godina sigurno ne, za ranije se ne secam. Kad sam popunjavao onlajn prijavu za Amex, polje gde se unose prosecna primanja se automatski popunilo, ne mogu 100% da tvrdim ali rekao bih cifrom koja je prosek tromesecnih dinarskih uplata na tekuci. E sad pre par meseci sam hteo da dignem limit na Master kartici od 2500 evra i tada su mi trazili papire iz firme (mada sam posle video da se standardna Master i izdaje samo do 2500 evra, preko toga mora gold, tako da sa svakako trazio nesto sto nije standardna ponuda).
 
Meni se dešavalo da ispravne novčanice u evrima ne žele da prime jer su zaprljane - ne oštećene. Ako je deo cepnut (ne da fali, samo cepnuto, tipa 1 mm), ista priča.

Odem u drugu banku, ili menjačnicu, još napomenem: "ovo mi nisu prihvatili u Intesi, proverite je li ispravno". I sve OK. Mogu da zamenim, uplatim na račun, šta god.

Imao sam veoma neprijatnu situaciju prilikom uplate novca na račun prodavca, u banci - trebalo je čekati da novčanicu zamenim u obližnjoj menjačnici, a bio je veći iznos...

Čudna poslovna politika i moja glavna zamerka za ovu banku.
 
Kazi da su vec probali da ti ne prihvate, a da je zakonska obaveza da to urade. I jeste. Idi do sefa i gotovo.

Banke su duzne i neispravne da prime, ali uz proviziju.

Lab, pa to, znavi vrvt si doneo skoro papire.

Kibicer, isprati da li je neophodno da se put plati karticom. Obicno je uslov za dodatna osiguranja uz kartice (ne i osnovno putno)
 
Poslednja izmena:
Kazi da su vec probali da ti ne prihvate, a da je zakonska obaveza da to urade. I jeste. Idi do sefa i gotovo.

Banke su duzne i neispravne da prime, ali uz proviziju.

Lab, pa to, znavi vrvt si doneo skoro papire.

Kibicer, isprati da li je neophodno da se put plati karticom. Obicno je uslov za dodatna osiguranja uz kartice (ne i osnovno putno)

Bio sam do šefa. Sve lepo, smireno, kulturno - samo da utvrdim u čemu je problem, o čemu se radi.
Kažu da je takva politika banke, da mogu ići da se žalim gde god hoću. :)

Ako su dužne prihvatiti neispravne uz proviziju - ovde je reč o neprimanju ispravnih novčanica, dakle još gore.
 
Moze online kupovina na rate i u Comtrade, juce izvrsio kupovinu nekog monitora na 6 rate American blue karticom, standardna procedura, popuni se adresa, nacin isporuke tj gde ce biti preuzeto, nacin placanja se izabere kartica, prebaci na sajt banke ali nema izbor rata dok se ne ukuca broj kartice, vec na pola kucanja broja kartice sistem prepozna koja je kartica pojavi se polje za rate, do 12 rata, cena je ona koja je online na sajtu prikazana, nema ona fora online cena a maloprodajna veca.
Jos jedan sajt gde moze online na rate bez cimanja do radnje i gde se koristi ona cena koja je prikazana na sajtu.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Dodatna zamerka - ne znam ima li neko razumno objašnjenje:

Sajt za on-line kupovinu bike-components.de, sa kojim nikad lično, niti iko od prijatelja nije imao problema je kod Intese na "crnoj listi". To znači da ako hoću nešto da kupim, moram da nazovem banku, pa oni privremeno omoguće kupovinu, pa onda pazarim.

Pitao sam postoji li način da, na svoju odgovornost, to ostane, barem za mene, stalno dozvoljeno. Kao i da li znaju iz kog razloga je to na crnoj listi. Na oba pitanja dobio sam odričan odgovor.

Dodatna čar: kad sam prvi put imao problem, nazovem, objasne sve, kažu omogućiće. Probam - ne radi. Onda za par dana nazovem ponovo, da vidim o čemu se radi. Tada čovek proveri, kaže jeste, omogućeno je, ali morate imati 8% više sredstava na računu nego što je iznos kupovine.

Dobro - to mi pri prethodnom pozivu nisu rekli, inače bih uplatio. Zbog čega je to?
- Zbog eventualnih troškova valutnih konverzija.
Račun mi je u evrima i plaćam u evrima, ima li tu neke konverzije?
- Nema.
Zbog čega je onda problem što nemam 8% više sredstava (bilo je nekih 5% više na računu, inače)?
- Takav je sistem.

Ljubazno, sve OK, samo ipak pomalo frustrirajuće.

Iz priče prijatelja znam da kubure i sa isplatom dolara sa računa - retko kad imaju dovoljno, još ređe imaju svih apoena, pa da možeš podići sve do poslednjih 10-20 dolara. Mora se najaviti, čak i za iznose od nekoliko stotina, inače je velika šansa da neće imati novca.

Sve u svemu, sreća što mi usluge ove banke retko trebaju, a održavanje računa za kupovinu preko Net-a se ne plaća ništa, inače bih je davno promenio.

Što se ostalog tiče - deluje mi da imaju OK zaštitu i, osim navedenih problema, sve ostalo je bilo OK. Tipa - primanje uplata iz inostranstva, plaćanje na drugim sajtovima (što "ručno", što da "automatski skidaju" svakog meseca/godine), uplata i podizanje novca...
 
Poslednja izmena:
Sto se novcanica tice, zali se onda NBSu, neostecene novcanice moraju da prihvate. Njihovo je sta ce sa njima. Ako ne zele da rade sa kesom, neka naprave sistem gde transfer deviza nije skup u zemlji ;)

Sajt za on-line kupovinu bike-components.de, sa kojim nikad lično, niti iko od prijatelja nije imao problema je kod Intese na "crnoj listi". To znači da ako hoću nešto da kupim, moram da nazovem banku, pa oni privremeno omoguće kupovinu, pa onda pazarim.
To su normalne situacije, sta vise Intesa je medju najboljima po tom pitanju i sire od Srbije. Mnogo banaka (pogotovu US i j. Koreja) imaju toliko zabrana za kupovinu, a van zemlje skoro nista ne moze bez najave.
Kod Intese sve sto nije extremno sumnjivo (kupovina u Sidneju i Nju Jorku u razmaku od 2h, sto je fizicki nemoguce) nikada nisu cimali.

A nemacki sajtovi do pre koje godine nisu prihvatali strane kartice! Da li je do toga ili je sajt imao problem, ne znam, ali ne zameraj Intesi, jer barem za sada, su jako dobri sa strane sta blokiraju.

Pitao sam postoji li način da, na svoju odgovornost, to ostane, barem za mene, stalno dozvoljeno. Kao i da li znaju iz kog razloga je to na crnoj listi. Na oba pitanja dobio sam odričan odgovor.
Te stvari ne smeju da se objave ;) A i da smeju, nece ti reci jer gube vreme da se objasnjavaju da bi neko platio u najboljem slucaju 1-2000e, od cega oni imaju neku sicu ;)

Dodatna čar: kad sam prvi put imao problem, nazovem, objasne sve, kažu omogućiće. Probam - ne radi. Onda za par dana nazovem ponovo, da vidim o čemu se radi. Tada čovek proveri, kaže jeste, omogućeno je, ali morate imati 8% više sredstava na računu nego što je iznos kupovine.
Vidi temu o platnim karticama :) Ne znaju oni u kojoj valuti se placa, zato je sistem takav.
TO vazi za Visu i Amex trenutno, za MC vise ne mora neka primetna suma preko iznosa.

Iz priče prijatelja znam da kubure i sa isplatom dolara sa računa
Ti si u NS? Probaj bilo gde van RF da trazis ista sem evra, pa cesto i ista specificno od evra, sanse su da cesto nece moci. Za non-EUR devize sem u glavnim filijalama (velikim), nista cudno, jer nije trazeno. Banka optimizuje sta gde drzi od deviza.
Sta bi ti radio, drzao 5000$ u filijali gde godisnje nema toliko prometa dolara? Naravno da ne. Sa druge strane, ima filijala gde su kanadski i australijski dolari stalno dostupni, jer se cesto koriste.
 
Sto se novcanica tice, zali se onda NBSu, neostecene novcanice moraju da prihvate. Njihovo je sta ce sa njima. Ako ne zele da rade sa kesom, neka naprave sistem gde transfer deviza nije skup u zemlji

Bez želje da ulazim u politiku - kod nas se i ustav, a i zakoni krše i od strane države. Ne verujem da bi bilo ikakve vajde da odem u NBS i tužakam se - kako ću dokazati da nisu primili novac? Hoće otići njihov "čo'ek" sa mnom da proveri to? Hoće biti nešto čak i ako se utvrdi šta rade? Ne verujem. Ako mi se situacija promeni u smislu da ću trebati uskoro ponovo da uplaćujem neke devize na račun, najverovatnije ću promeniti banku. Ovo mi je glavna, jedina "ozbiljna" zamerka zapravo - ne radi se ni o parama. Samo cimanje i gubljenje vremena. Uz šetanje gradom sa novcem više nego što je neophodno.

A nemacki sajtovi do pre koje godine nisu prihvatali strane kartice! Da li je do toga ili je sajt imao problem, ne znam, ali ne zameraj Intesi, jer barem za sada, su jako dobri sa strane sta blokiraju.

Kažem - ovde je reč o proverenom sajtu sa kojeg se bez problema (i najave) kupuje sa drugih računa. Meni je to konkretno zamerka.

Ti si u NS? Probaj bilo gde van RF da trazis ista sem evra, pa cesto i ista specificno od evra, sanse su da cesto nece moci. Za non-EUR devize sem u glavnim filijalama (velikim), nista cudno, jer nije trazeno. Banka optimizuje sta gde drzi od deviza.
Sta bi ti radio, drzao 5000$ u filijali gde godisnje nema toliko prometa dolara? Naravno da ne. Sa druge strane, ima filijala gde su kanadski i australijski dolari stalno dostupni, jer se cesto koriste.

Po meni je to nedostatak. Ako nemaju (bolju) konkurenciju - i dalje je nedostatak. Ako imaju problem sa "zarobljenih" par hiljada dolara više na dnevnom nivou po filijali - shvatam. Moje je da tražim bolju uslugu, ili promenim banku ako nađem neku koja je pruža, a to mi je važno. Njihovo je da izvagaju šta im se više isplati. Zvuči mi sasvim normalno da je neisplativo držati puno dolara u svim filijalama.
 
Poslednja izmena:
pa u tome je suština. kao što ti vagaš šta ti je bolje isto tako i banka to radi. bolje da reskira prijavu nbs nego da se zeza oštećenim novčanicama.[emoji23]

PS
Ne prijavljuješ NBS nego napišeš prigovor banci (email) i ako ti ne ogovore ili je negativan odgovor onda to prijaviš NBSu [emoji23]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Bez želje da ulazim u politiku - kod nas se i ustav, a i zakoni krše i od strane države. Ne verujem da bi bilo ikakve vajde da odem u NBS i tužakam se
I zasto onda ovde delis to sa nama? Mislis da cemo mi resiti nesto ili da cemo otici iz Intese zbog toga? Gde, u drugu banku gde isto ne prihvataju to dok im ne kazes da si svestan prava i da gubljenje vremena mozes naplatiti?
"Ko prihvata status quo, bolje ne zasluzuje"

Inace, Telenor ATM mi je prihvatao sve osim zacepanih novcanica (bez da im fali deo, ali zacepani delovi mogu nekada da ne budu prihvaceni, ali cesto jesu).
Sto ti je odlicna alternativa, pogotovu sto u NS imate ipak njihove ATM. Jedino sto ti treba mozda Visa za PayPal i onda mucak :)

Kažem - ovde je reč o proverenom sajtu sa kojeg se bez problema (i najave) kupuje sa drugih računa. Meni je to konkretno zamerka.
Ali ja sam radio zastitu u bankarskom sektoru i to sto se tebi neki sajt cini sigurnim, ne mora da ima ikakve veze. Mozda je imao propust (najcesce), a mozda nije prihvatao kartice neke pa su ga zato automatski blokirali, mozda su imali problema previse sa njima, mozda je i sam sajt trazio da se ne dozvole kartice neke banke... sve su to moguce stvari, i ovo su neke najtipicnije, i nimalo retke stvari u bankarstvu.

OK, shvatam da tebi smeta, naravno, mozda i nekome znaci ako proba da koristi taj sajt i unapred zna zasto ne rade Intesa kartice.
Iz iskustva znam da vecina zabrana vezanih za kartice ima itekako konkretne razloge, vrlo je malo gresaka.

Po meni je to nedostatak. Ako nemaju (bolju) konkurenciju - i dalje je nedostatak. Ako imaju problem sa "zarobljenih" par hiljada dolara više na dnevnom nivou po filijali - shvatam. Moje je da tražim bolju uslugu, ili promenim banku ako nađem neku koja je pruža, a to mi je važno. Njihovo je da izvagaju šta im se više isplati. Zvuči mi sasvim normalno da je neisplativo držati puno dolara u svim filijalama.
U Koreji bi morao da PLATIS da bi uplatio dolare :) (i evre, tj. bilo sta sto nije lokalna valuta, won). I to 3% pri svakoj uplati.
 
Ja trenutno imam novčanicu od 50eur (novu), koja izgleda kao da je (cela) uptljana crvenim vinom. Dobijena u banci, ali nisam primetio na vreme. Menjačnice potvrđuju da je ispravna, ali je neće. Intesa je neće, TB bankomat je neće (probano na 3). Čekaće put u eur zonu :)
Inače, Intesa mi je pre jedno godinu dana poslala pravilnik koji definiše šta je oštećena novčanica, ako nekog zanima
 
I zasto onda ovde delis to sa nama? Mislis da cemo mi resiti nesto ili da cemo otici iz Intese zbog toga? Gde, u drugu banku gde isto ne prihvataju to dok im ne kazes da si svestan prava i da gubljenje vremena mozes naplatiti?
"Ko prihvata status quo, bolje ne zasluzuje"

Delim jer sam razumeo da je tema o Intesa banci i iskustvima sa istom. Možda nekom bude bitno pri izboru, ili bar da zna na vreme.

Sad odoh da organizujem revoluciju LOL :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja te podrzavam, ali ne mogu da se zalim u svoje ime ;)
 
Jel mogu na Intesinom bankomatu da se uplate evri na racun? Ja sam mislio da to moze u svakoj banci posto mogu u Rajfu ali sam cuo da je to retkost kod nas. Meni je to deal breaker i pusticu RF da me dere provizijama ako to znaci da mogu da se dignem u pola noci, odem do bankomata i uplatim evre a ne da cekam radno vreme i sluzbenicu na salteru.

Izvinjavam se ako je ranije odgovoreno/pomenuto ali tema ima 66 strana kod mene za cije listanje nemam vremena, a pre nego sto @alfaunits kaze citaj fakin FAQ, ova tema nema FAQ :p
 
Ne moze. Kod Inteze mozes preko ebankinga(kad god hoces) da kupis evre po relativno povoljnom kursu, obicno oko 0.4-0.5 veci od srednjeg(danas sredinom dana je bio 118.65).

mts i kombank imaju i povoljnije kurseve od Inteze
 
Poslednja izmena:
Dosta banaka imaju kurs koji je tek na ~5.000e godisnje (i vise) upitan, tj. tek tada treba da se cima stalno za menjacnicu. Znaci MTS, Komercijalna, Intesa/Telenor, tim redom imaju odlicne kurseve (prve dve ozbiljno bolji od druge dve, ali i druge dve imaju razmak od dinar obicno, s' tim sto je nekada Intesa bolja, nekada TB, nekada za gornji, nekada za donji :D, ali sitna razlika).
 
Nazad
Vrh Dno