Šta je novo?

Banka Intesa

Meni juce blokirali racun *****i zato sto nisam popunuio neki njihov formular. :trust: Cim odblokiraju prebacujem sva sredstva i gasim racun.
 
Poslednja izmena:
Koji formular, za sta?
 
Hmmm, javi bas zasto konkretno... ni za fizicko lice mi ne pada na pamet zasto bi to radili, osim ako je istekla LK (divnog li Telenor Banke, koji je jedini ovo uradio :))
 
Мени су прије неколико мјесеци послали да дођем и да потпишем нешто у вези девизног рачуна,нека ажирирања уговора,прије важења ових нових тарифа.Нисам отишао,кад буде требао поново девизни,отворићу.
 
Nakon 12 meseci neaktivnosti računa pozivaju da se "osveže podaci", ako se ne pojavi vlasnik računa, gase partiju.
 
Ima i dalje.
Nego imam sada na drugi nacin bolje osiguranje (VP u KomBank), pa zasto da placam Amex. A i ne treba mi vise za nemacke sajtove, rade i MC.
Jel ima učešće u šteti po tom osiguranju, navodno uz Visu gold ima.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Ne pise da ima fransize. Ali mislim da sva imaju ucesce neko (50e?) u SAD?
 
Preko intesinog Amexa nema.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Imas li mozda uslove za osiguranje iz Green? Vidim u opstim uslovima da postoji Fransiza kao mogucnost, ali ne kao uslov konkretan.
 
Sinoć sam u Tehnomaniji preko Mastercard-a kupovao na 12 rata za malo veći iznos i - bum! Stigne mi sms o potrošnji! A nije radilo sms obaveštavanje otkako su počeli da drljaju po sistemu. Znači - bile su zapušene dizne, trebalo je samo da se produvaju većom cifrom! :D

Sent from my LG-H320 using Tapatalk
 
Da ne bih oživljavao temu Wave2Pay, ako pitaću ovde... Da li ga neko koristi i da li trenutno funkcioniše pošto sam na par mesta pročitao komentare da je nekima prestao da radi.
 
Imas li mozda uslove za osiguranje iz Green? Vidim u opstim uslovima da postoji Fransiza kao mogucnost, ali ne kao uslov konkretan.
Trebalo bi da ima na sajtu Generali osiguranja, učešća nema, jedino što je limit po novom 20000eur.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
SWIFT, preko Vise? Pretpostavljam SWIFT-om (tj. uz IBAN) posto je sa Payoneera. Desetak dana trenutno moze da potraje. 4-5 obicno.
Vidi se na eBankingu kada ga proknjize.
Evo danas sam dobio sms da dam izjavu.
Znaci 7 dana tacno

Btw
Šta bi trebao da napišem u toj izjavi to su moje pare sa mog drugog računa?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi da ima na sajtu Generali osiguranja, učešća nema, jedino što je limit po novom 20000eur.
Od kada ti je kartica? Ove godine je 10.000eur pokrice uz Amex Green :(

Evo danas sam dobio sms da dam izjavu.
Znaci 7 dana tacno
Btw
Šta bi trebao da napišem u toj izjavi to su moje pare sa mog drugog računa?
Ako je tvoj novac, napises da si sam sebi poslao - i budes spreman da te neko pozove i pita da li imas pravo da imas novac na racunu vani, posto si rezident Srbije (neprimetna sansa).
 
Pa valjda piše da sam ga sam sebi prosledio. Verujem da piše da sam ja uplatioc.
Nije niko drugi uplatio na moj devizni, a to mislim da nije ni moguće po našim zakonima?

Račun je elektronski, pare na njemu su moje, ovo je verovatno neki pravilnik iz kamenog doba.
E sad otkud potreba da ja pravdam moje pare na stranom računu?

Po toj logici i ovde u Srbiji ako uplatim u drugoj banci pare na svoj račun druge banke ja moram davati izjavu odakle mi pare.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Izjava se daje kada novac dolazi na tvoj račun iz inostranstva ili u kešu. Intesa ima obrazac za to, samo zaokružiš ili dopišeš na liniju poreklo novca, a pre neki dan sam u Komercijalnoj rukom pisao na papiru "u slobodnoj formi". Setio sam se onog tipa sa sviranjem frule, malo je falilo, ali posao je posao :(

Kada uplaćuješ novac u kešu, dovoljan je papir da si podigao novac u drugoj banci, jer se smara da si tamo opravdao priliv.
Sve se nešto mislim da u NBS neko lista te izjave. Verujem da postoji neki limit koji uključuje sijalicu.

Da ne bih oživljavao temu Wave2Pay, ako pitaću ovde... Da li ga neko koristi i da li trenutno funkcioniše pošto sam na par mesta pročitao komentare da je nekima prestao da radi.
Izgleda da je problem do POS terminala. U Maxiju ne radi mesecima, a koristio sam bez problema na više mesta. Probao sam i na mom POS terminalu, dovoljno je uključiti ekran, aplikacija se pokrene. U lokalnoj apoteci moram da pokrenem aplikaciju, a u Maksiju kada je radilo, radilo samo ako prvo upišem PIN. Sve u svemu, za sada nije dovoljno pouzdano da bih se oslonio na Wave2Pay kao način plaćanja.
 
Ja sam slušao priče da je limit 10000€ na godišnjem nivou dok neki pak tvrde da te ne diraju do 100000€, ali nemam način da proverim te tvrdnje :d još
 
Ranije je limit za davanje izjave za polaganje gotovog novca bio 10.000€. Poslednjih nekoliko godina je 15.000.
Ako u istoj banci u kratkom roku uplatis nekoliko puta po recimo 14.900€, službenik će to primetiti (ili mu se tamo pali neka sijalica) i daješ izjavu o poreklu novca. Ne znam dali te neko kontaktira ako službenik ne primeti.

Te izjave idu na gomilu u NBS I šanse da to neko stvarno pregleda su minimalne.
 
Pa valjda piše da sam ga sam sebi prosledio. Verujem da piše da sam ja uplatioc.
Nije niko drugi uplatio na moj devizni, a to mislim da nije ni moguće po našim zakonima?

Račun je elektronski, pare na njemu su moje, ovo je verovatno neki pravilnik iz kamenog doba.
E sad otkud potreba da ja pravdam moje pare na stranom računu?

Po toj logici i ovde u Srbiji ako uplatim u drugoj banci pare na svoj račun druge banke ja moram davati izjavu odakle mi pare.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Kako znaju da je ista osoba, iako je isto ime?
Mozda se isto zovete.
Nisi me razumeo za pravdanje. Ako posaljes sebi iz druge drzave, nije u pitanju pravdanje porekla novca. Vec pravdanje da si imao pravo da drzis novac na stranom racunu. Jer to rezidenti Srbije smeju samo u retkim slucajevima, tipa ako na krace rade vani.
To se gleda manje nego pravdanje porekla novca, godisnjih limita ili cega... Ali vredi znati.

I sto se tvoje opaske oko pravdanja novca na stranom racunu tice, pa to sve zemlje traze. Neke su samo cisto birokratkske, kao Srbija, a neke same proveravaju i salju plabu kovertu sa iznosom za uplatu :) ako ima potrebe.
 
Poslednja izmena:
Ok meni ne samo bitno da mi ne naplate neki porez na to?
Znaci mogu da napišem bilo šta?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da. Sta god da napises, ne menja da li ce naplatiti porez. Tj.da li ce kontrolisati porez.
 
Hvala ljudi idem da dam izjavu ;)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nikada do sada nisam koristio online placanja i hteo bi da probam da platim sestri racun za telefon :)

Na uplatnici stoji moje ime. Da li mogu da stavim njeno ili mora da stoji moje?
Koja sifra placanja? 289?
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Свеједно је чије је име,битан је позив на број с њеног рачуна.Та је шифра.
 
Da li je neko uspeo da isprati potrosnju i proveri stanje po kreditnoj u Intesi?:) A da je imao vise od jedne valute potrosnje.
 
Da li je neko uspeo da isprati potrosnju i proveri stanje po kreditnoj u Intesi?:) A da je imao vise od jedne valute potrosnje.

Ja sam jedno vreme ima na Visi franke i evre. Samo što je banka uvek pretvarala franke u evre, plaćala tako a mene obaveštavala o novom stanju u dinarima.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kako vam radi pregled kartica iz Intesa Mobi aplikacije?

Meni se jedna kartica uopšte ne pojavljuje (preuzeta je ove nedelje), a ni za jednu karticu mi ne daje pregled transakcija iz novembra i decembra. Jednostavno, kao da nisam koristio kartice, a jesam. Prikazuje samo transakcije iz oktobra.

Ovo važi samo za odeljak "kartice". Stanje na račina je ažurno i tamo se transakcije vide.
 
Meni za Mastercard ne radi dinarski deo, ali svu potrošnju (I dinarsku i deviznu) vidim u deviznom delu.

Intesa je pre neki dan imala haos sa smart karticama za pravna lica. Ukucas pin, aplikacija kaže da je pogrešan, ukucas opet, aplikacija blokira karticu. Prema rečima savetnika iz banke, imali su "više desetina" slučajeva i za sve klijente su naručili nove kartice po hitnom postupku. U četvrtak je bio problem, u petak su naručili hitne kartice, pa da vidimo do kada ne možemo da raspolazemo sredstvima, osim odlaskom u banku.
 
Nazad
Vrh Dno