Šta je novo?

Banka Intesa

stoji da nema greske, moze se koristiti stvarno pouzdano. Meni je veliki problem sto je UI tragican, niko nije upalio ni jedan jedini neuron povodom rasporeda i sadrzaja. Vrlo slikovit primer, polje poziv na broj koje je na svim nasim racunima obavezno mora dodatno da se otvori, jer nije podrazumevano polje pri popunjavanju uplatnice u okviru sw.
 
Idem u ponedeljak u banku, ionako sam na odmoru.
Otišao danas u banku….uzeo broj, čekao u jednom redu, došao na red, kaže devojčica “pa to nije ovde, to je za savetnika”…sačekao da savetnik završi posao od nekih pola sata (nije htela da prekida posao), da bi mi rekla kako ne mogu sada, već moram da zakažem….tu sam popizdeo, kulturno im rekao da su dno dna i zakazao termin.
Koja je ovo birokratija, sunce ti poljubim.
 
Cika Pajo, ne znam kako je u Bg ali u Ns se ne ceka na savetnika. Jedino je problem proci pored njih 30-40 , koji cekaju napolju. Ako niih prodjes ziv, racunas da je posao zavrsen😉
 
Povezao pre dva dana virtuelnu karticu sa paypalom, skinuli dolar, odmah stornirali i posle toga placao paypalom, sve radilo bez problema, nikakav kod nisu trazili.
Kartica jeste povezana, ali imam spending limit "Check your card statement for the code. Enter the code to confirm your card, and we’ll lift your spending or withdrawal limits."

@nemanja123 U telenoru sam, tj yettelu
 
Takođe, broj mora da bude registrovan kod njih u bazi
 
Jeste meni je u Novom Sadu istina savetnik za nepun minit istalirala mobilnu aplikaciju. I kratko objasnila sa mobilnog zatrazim sifru # with key i sa ID i dobijenom sifrom sa racunara preko web a koristim on line aplikaciju .
Po meni to je samo zbog sigurnosti pomocu mobilnog uvek dobijem sifru sa kojom se logujem preko racunara na aplikaciju.
Tako sam ja ti sebi objasnio.
 
Vrlo zanimljivo, mojoj supruzi su pre neki dan na Banjici u Intesi na šalteru to završili za par minuta.
 
Da, to je taj problem, svakome radi drugačije :(

Sinoć instalirao kao što sam opisao. Još sam naplašio ženu da će da bude komplikovano, pa sam odlagao instalaciju. Sinoć instaliram novu aplikaciju, prvi put na tom telefonu, prvi put za tog korisnika i na mestu gde tebi piše registruj, pisalo je "prijavi se". Ostatak procesa sam opisao u prethodnoj poruci. Jednostavno, straight forward.
Pomislio sam da su svima olakšali proces prelaska na novu aplikaciju.
Par meseci koristim, odavno je prosto. Tad je bila aktivna stara aplikacija i nije bilo potrebe da se kontaktira banka uopšte.

E, sad, izgleda da ponovo imaju problem sa nekim servisima, kao što je ENPay, ne mogu već mesec dana da skinu pare sa fizicke kartice (koja potpuno normalno funkcioniše na POS ovde i van). Tipujem da je isti problem što je zaustavio AliExpress.

Da li ima još korisnika Intesa i ENPay?
 
Ja, mastercard mi je bio vezan za to - da mi nisu poslali mejl da će da mi blokiraju tag jer ne mogu da naplate, ne bih ni znao.
Inspire sam posle stavio i ona radi ok.
 
Par meseci koristim, odavno je prosto. Tad je bila aktivna stara aplikacija i nije bilo potrebe da se kontaktira banka uopšte.

Ali, ali, ali.... Primer koji sam naveo da je prošao straight forward, bez problema... E, pa, moja draga ženica je posle nekoliko dana upotrebe nove aplikacije i konagatovanja da i nije tako loša, danas greškom pokrenula staru aplikaciju. I sada više ne može da pokrene novu ni preko onog koda za restart. Kaže mora u staroj aplikaciji da se doda novi uređaj, a u staroj ne vidi tu opciju. Druga varijanta je - poslovnica.

Eto, onaj dan sam je naplašio da će nešto da se zakomplikuje, a rešili za nekoliko minuta, a danas eto sjeb i nema popravke. Probaću da joj reinataliram aplikaciju, možda je prevarim da prodje sa kodom za reaktivaciju.
 
Aktivirao sam novu aplikaciju pre godinu dana, imao dosta problema prilikom aktivacije, ne sećam se više ni šta sam sve radio. Sada je došao red na ženu, čitam šta je sve napisano ali svačije iskustvo je različito.
Ženi je još uvek aktivna stara aplikacija, da li može aktivirati novu bez odlaska u banku? Na žalost nema onaj ID broj.
 
Pročitaj moj post od pre nekoliko dana. Prošlo bez greške. Bio je potreban samo pin od stare aplikacije.

Ali pročitaj i moj današnji post, sada će ipak morati u banku 🙄
 
Evo, vec sam se pokajao sto sam otvorio devizni u Intesi, drug kao ma imam ja tamo devizni sve je kul.
Hteo sam da povezem visa debit sa paypalom, paypal kao skine onu sicu i sad mi treba kod iz izvestaja da bih potvrdio karticu.
Zovem korisnicki servis, objasnim liku, on kaze jaooo nista vas ne razumem, prebacicu vas kod kolege za kartice. Javlja se neka zena, objasnim njoj ona kaze sticice vam kod smsom, ja pitam je l ste sigurni, objasnim ponovo, ona ponovo sticice vam kod smsom. Ok, nista nije stiglo naravno. Izgleda da cu morati do banke i da otvorim taj nalog za ebankarstvo sta vec pa da sam pogledam izvestaj, a realno mi ne treba ebanka al ok.
Inace, kod Erste sam pre tipa 6-7 godina, ovo zavrsio pozivom od 3 sekunde, lik mi procitao kod, dovidjenja.
Pogledaj preko ibenkinga tu transakciju gde ti je sredstva rezervisao PP... Obicno u nastavku ili opisu ko je rezervisao sredstva ima ubacen i kod
 
@PJ

Hvala ti puno, probao sam juče tako ali neuspešno. Međutim problem je u stvari bio u tome što je žena imala staru Intesinu aplikaciju na starom telefonu i koristila je telefon samo za aplikaciju. Novu aplikaciju sam instalirao na novom telefonu i tražila mi je korisnički ID koji nisam imao. Naravno problem je lako rešiv ali se ja nisam odmah setio rešenja. Naime instalirao sam novu aplikaciju na starom telefonu (na kom je i stara aplikacija) i aktivacija je prošla u skladu sa tvojim upustvom.
Posle svega sam lako instalirao i novu aplikaciju na novi telefon jer sam imao sve potrebne podatke.
Hvala još jednom!
 
Ali, ali, ali.... Primer koji sam naveo da je prošao straight forward, bez problema... E, pa, moja draga ženica je posle nekoliko dana upotrebe nove aplikacije i konagatovanja da i nije tako loša, danas greškom pokrenula staru aplikaciju. I sada više ne može da pokrene novu ni preko onog koda za restart. Kaže mora u staroj aplikaciji da se doda novi uređaj, a u staroj ne vidi tu opciju. Druga varijanta je - poslovnica.

Eto, onaj dan sam je naplašio da će nešto da se zakomplikuje, a rešili za nekoliko minuta, a danas eto sjeb i nema popravke. Probaću da joj reinataliram aplikaciju, možda je prevarim da prodje sa kodom za reaktivaciju.
Ja sam staru deinstalirao, jer mi se isto desilo, ali mislim da ni tad mi nije bila potrebna pomoć banke. Bolje da se deinstalira čim nova proradi, nema nikakve potrebe za njom.
 
Uspeo sam bez banke. Uninstall nova aplikacija. Restart telefona. Install nova aplikacija I prvo logovanje sa pinom iz stare aplikacije. Radi :)

Uklonio sam joj staru, da sutra, poslednji dan, opet ne kiksne.
 
Dobro sam se setio poslednji dan da pređem, i naravno ne radi. Preko Intesa Mobi nije hteo, a preko onog formulara mi daje QR Kod koji je "N/A" i aplikacija kaže QR Kod nije podržan, dakle ne gine mi odlazak u prokletu ekspozituru
 
A, mi koji u Intesi imamo samo devizni za koji je vezana internet kartica necemo moci vise da koristimo stari online?
Naravno, na novi ne mogu da predjem, jer nemam tekuci racun niti mogu da koristim aplikaciju...
Cini mi se da sam negde procitao da ce moci ali da se placa neka mesecna naknada...
Zna li neko tacno?
 
Par meseci koristim, odavno je prosto. Tad je bila aktivna stara aplikacija i nije bilo potrebe da se kontaktira banka uopšte.

E, sad, izgleda da ponovo imaju problem sa nekim servisima, kao što je ENPay, ne mogu već mesec dana da skinu pare sa fizicke kartice (koja potpuno normalno funkcioniše na POS ovde i van). Tipujem da je isti problem što je zaustavio AliExpress.

Da li ima još korisnika Intesa i ENPay?
Master - Intesa kombinacija ne funkcioniše već neko vreme na ENPay aplikaciji. Dodaš Visa Inspire ili Dinu kao drugu karticu i sami će povući sa nje, ako ne prođe Master. Nešto kao fallback opcija. Automat call centra ENPay-a kaže da svakako neće blokirati tagove zbog ovoga, iako automatski poruke to tvrde.
 
A, mi koji u Intesi imamo samo devizni za koji je vezana internet kartica necemo moci vise da koristimo stari online?
Naravno, na novi ne mogu da predjem i placa se neka mesecna naknada...
Prema tarifi je mobilno bankarstvo 50 dinara van paketa i moraćeš naknadno da odeš i ugovoriš. WithKey rešenje je predviđeno tako da ti je Intesa Mobi obavezna komponenta, a na ebanking se loguješ preko nje uz dodeljeni ID korisnika i jednokratnu lozinku koju unosiš kao šifru (odabirom opcije pri dnu ekrana, pojavljuje se prozor sa oba podatka). PIN za mobilnu aplikaciju ima 6 cifara i moraš uvek da ih znaš, jer u suprotnom, jedino rešenje je odlazak do poslovnice kada je PIN aplikacije zaboravljen.
 
Da li se PIN mora posle nekog vremena da promeni ili moze da se drzi isti koliko hoces.
 
Na novoj do sada kao i na staroj ikada nije bilo potrebno menjati pin.
 
Kakva je ovo #it aplikacija, prosto neverovatno. Sat vremena pokušavam da je aktiviram, uneo bezbroj podataka OVDE dobio qr kod i na kraju aplikacija kaže qr kod nije podržan !!!
 
Meni ne pali kameru kad treba da skeniram neki QR kod, samo dobijam crni kvadrat.
 
Nisi dozvolio upotrebu kamere u aplikaciji, kad te je prvi put pitao. Posle te više ne pita.
 
Prema tarifi je mobilno bankarstvo 50 dinara van paketa i moraćeš naknadno da odeš i ugovoriš. WithKey rešenje je predviđeno tako da ti je Intesa Mobi obavezna komponenta, a na ebanking se loguješ preko nje uz dodeljeni ID korisnika i jednokratnu lozinku koju unosiš kao šifru (odabirom opcije pri dnu ekrana, pojavljuje se prozor sa oba podatka). PIN za mobilnu aplikaciju ima 6 cifara i moraš uvek da ih znaš, jer u suprotnom, jedino rešenje je odlazak do poslovnice kada je PIN aplikacije zaboravljen.
Da, o tome sam citao, o naknadi za mobilno bankarstvo van paketa.
Znam ovo ostalo, supruga je u Intesi, pa sam joj instalirao Mobi aplikaciju i prebacio na novo digitalno bankarstvo.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nazad
Vrh Dno