Šta je novo?

Banka Intesa

Evo stigao sam u Ohrid i koristio sam deviznu euro Clasic debt visa karticu. Svuda prolazi bez ikakvog problema.
E sta me buni. Ulogujem se na moby Intesinu aplikaciji u na ovoj kartici gde sam uplatio evre vidim rezervisana sredstva sve u dinarima. Pise na kartici koliko imam evri a u obavezama na rezervisanju dinari. Je li to samo medju korak bezvezni na ovoj aplikaciji i da li ce mi skinuti tako sto dinare makedonske konvertuju u evre i to mi skinuti od evra koje imam. Ili ce biti nesto drugo sa dinarama. Da li je ovo sa rezervisanim dinarima samo obicna zajebancija koja je nepotrebna.
 
Vidi, o tome ljudi pišu poslednjih par dana, bio bi red da pogledaš.
Već smo ti rekli: iz nekog razloga Intesa to "zapisuje" u RSD. Do konačnog knjiženja, tada je skinuto samo u EUR, po Visa kursu.
 
Ok hvala ti.
Pisalo je da preostali iznos prikazuju u dinarima a ne i da je na placanjima kartice iznos placanja iskazan u dinarima. U svakom slucaju hvala jos jednom.
 
Imam račun u Banca Intesa i koristim njihov online banking iz Web aplikacije, pošto sam digao ruke od krš mobilne aplikacije.
Koliko sam shvatio, od 01.07. neću moći da koristim online banking i moram da pređem na njihov nov sistem.
E tu kreće moja frustracija.
Dakle, NEĆU da instaliram mobilnu aplikaciju, ali nikako ne mogu da provalim kako da instaliram web aplikaciju? Tutorijali su im toliko konfuzni da uopšte ne kapiram kakav im je sistem, da li moram u banku ili ne, šta treba da instaliram i da li treba nešto da instaliram, traže mi QR Code?? (gde se ovo dobija)....jednostavno, za razliku od Rajfajzen banke gde sam sve ovo završio elegantno i osposobio aplikaciju da mi radi u par koraka, sa glupavom Banca Intesom se vrtim u krug i uopšte ne kapiram njihov sistem (očigledno), pa mi je više pun kufer svega.

edit: detaljnije sam pročitao uputstvo...ispada da moram da instaliram mobilnu aplikaciju i da bez nje ne mogu ništa...ovo je žešći problem, s obzirom koliko sam muka imao sa njom i na kraju digao ruke, a sad moram da se mlatim ponovo...
ne sećam se ni pin-a, ničega...tako da moram u prokletu banku
 
Poslednja izmena:
Ne moras u banku, nazovi ih pa ce ti aktivirati aplikaciju, tako sam ja uradio kad sam radio factory reset u telefonu.
Mora app na telefonu da bi se logovao na sajt.
 
Web aplikacija se ne instalira, već pokreće kroz browser i za logovanje se koristi - pazi sad - mobilna aplikacija 😆

Juče sam jednog korisnika Intese prebacio na novu aplikaciju. Instalirao novu, pokrenuo, tražila PIN (četvorocifreni, iz stare aplikacije), ukucao. Tražila da unesem šestocifreni PIN, ukucao. Ponovi novi PIN. I to je to. Mnogo jednostavnije nego kad sam svoju instalirao u demo periodu.

Kod sledećeg koraka je tražio kreiranje reaktivacionog koda, to sam se nekako navikao da svima predložim da bude isto kao PIN.

Aplikacija i dalje ima neke zbunjujuće stvari, ali generalno radi korektno. I svakako je bolja od stare.

Meni za sada smetaju
- plaćanje duga po kreditnoj kartici - kada kažeš "plaćam ceo dug", nudi ti sve iz poslednjeg računa PLUS sve što si potrošio od preseka do dana plaćanja.

- izvodi za račune i kartice, koliko god puta ih gledao, imam utisak da nisu na logičnom mestu. Evo posle pola godine, ne znam napamet da kažem gde se nalaze, već moram da udjem u aplikaciju.

- obaveštenja iz aplikacije mi i dalje stižu random, nekada ih dobijem odmah, nekada posle nekoliko sati, povremeno stižu duplirana. Za potrošnju za kreditnu karticu i dalje dobijam SMS, tako da za sve ostalo, te poruke i nisu toliko bitne.

- filteri potrošnje po računima ne rade baš sjajno, ali koristio sam ih svega nekoliko puta, pa možda samo nisam ukačio kako rade. U svakom slučaju, posle nekoliko pokušaja, uvek sam našao to što tražim..
 
@PJ
Izvini, gde je ovde opcija da unesem PIN iz stare aplikacije, pošto ja to ne vidim.
 

Prilozi

  • 0E67D585-5F2D-4213-933F-E65D86ADAA51.png
    0E67D585-5F2D-4213-933F-E65D86ADAA51.png
    269 KB · Pregleda: 43
Nemas opciju za pin jer se nisi prethodno registrovao.

Mozes da probas da aktiviras aplikaciju preko intesinog sajta gde ces dobiti neke kodove koje moras da uneses, ali meni to nije radilo posao.

Naime, posto sam se ja ranije vec registrovao, pa obrisao app jer sam menjao telefon, nisam mogao tako vec sam morao da kliknem na taj narandzasti tekst gde mi trazi korisnicki ID koji ja naravno nemam.

Zbog toga sam morao da idem u banku, da mi daju taj ID i onda sve ide lagano. Ako imas korisnicki ID, bez problema mozes da uradis sve sam.

Dobra strana je to sto nisam morao da cekam red, vec su devojke na onom salteru na ulazu mogle to da urade. Kada dobijes taj ID, sacuvaj ga negde za ubuduce, da ne moras ponovo da se cimas do banke.
 
Da, to je taj problem, svakome radi drugačije :(

Sinoć instalirao kao što sam opisao. Još sam naplašio ženu da će da bude komplikovano, pa sam odlagao instalaciju. Sinoć instaliram novu aplikaciju, prvi put na tom telefonu, prvi put za tog korisnika i na mestu gde tebi piše registruj, pisalo je "prijavi se". Ostatak procesa sam opisao u prethodnoj poruci. Jednostavno, straight forward.
Pomislio sam da su svima olakšali proces prelaska na novu aplikaciju.
 
Idem u ponedeljak u banku, ionako sam na odmoru.
 
Ja sam instalirao novu aplikaciju i zasad lepo radi, ali mi na PC-ju verzija koja se otvara u browseru traži da unesem kod koji se dobija preko mTokena, a mToken nemam u novoj aplikaciji i zato ne znam šta da radim.
 
Token se zove WithKey
 
- obaveštenja iz aplikacije mi i dalje stižu random, nekada ih dobijem odmah, nekada posle nekoliko sati, povremeno stižu duplirana. Za potrošnju za kreditnu karticu i dalje dobijam SMS, tako da za sve ostalo, te poruke i nisu toliko bitne.
Koja kreditna je u pitanju, je li MasterCard Gold? Ako da, da li ti SMS obavjestenja stizu bas za sve vidove placanja? Posto ne mogu da upratim koja im je logika, meni nekad stigne SMS ali cesce ne?!
Koliko vidim iz SMS-ova, stize mi recimo kad provucem u inostranstvu (devizno placanje) ili pak online placanje, ali samo za Google servise npr., dok za domaca placanja nikad ne stize nista (ni online ni fizicki POS).

S druge strane obavjestenja u aplikaciji rade prilicno dobro, nekad kasne par minuta ali to je max (moguce da je i do telefona, jer nekad optimizuje sistem zbog baterije i ubija procese). Takodje mi nikad ne stizu duplo.

Djeluje mi da kod njih sve radi od slucaja do slucaja!
 
Cini mi se da ti pokušavaš da se uloguješ u stari ebanking. U novi se ulazi najlakše sa početne strane u gornjem meniju imaš opciju prijava. Zatim na telefonu uđeš u opciju WithKey, generišeš podatke (u telefon ne unosiš nikakve reference, brojeve..., nego samo generišeš kod za ebanking, a tu ti takođe piše i id korisnika) i zatim WithKey kod i ID korisnika uneseš u polja. Priložio sam i slike da ti bude lakše.
 

Prilozi

  • 1656254475595.png
    1656254475595.png
    32.8 KB · Pregleda: 27
  • 1656254496975.png
    1656254496975.png
    11.6 KB · Pregleda: 26
Wave2Pay (NFC plaćanje za Android) je konačno opet moguće aktivirati i to bez odlaska u banku. Idete na link. https://www.bancaintesa.rs/stanovnistvo/digitalno-bankarstvo/wave2Pay.html ili sa početne strane unutar menija digitalno bankarstvo kliknete na opciju: "Plaćajte svojim Android uređajem", zatim kliknete na dugme sa slike i popunite sve podatke, i to je to.


1656254727383.png
Ja sam pokušavao da se ulogujem ovde: https://online.bancaintesa.rs/self-service/#/digical-migration
Taj link je dat u uputstvima.

Sad sam probao ovo što si ti stavio i to radi, hvala!
Taj link je za migraciju sa starog na novi mbanking, međutim pošto ti imaš novi mbanking, tebi ovo nije trebalo. Verovatno nisu razumeli šta tražiš. :D I nema na čemu!
 
@Condor MasterCard koja dolazi uz Hit paket, ona osnovna.
U inostranstvu stiže svaka poruka I SMS i kroz aplikaciju I to nekad brže stigne jedna, nekad druga.
Za plaćanje u Srbiji, SMS, rekao bih, stigne uvek I to baš brzo. Aplikacija, kako kada.
Uvek me prepadne SMS za Netflix pretplatu.
 
Edit: prevideo sam celu jednu stranu sa odgovorima na postavljeno pitanje..može da se obriše ovaj post
 
@Condor MasterCard koja dolazi uz Hit paket, ona osnovna.
U inostranstvu stiže svaka poruka I SMS i kroz aplikaciju I to nekad brže stigne jedna, nekad druga.
Za plaćanje u Srbiji, SMS, rekao bih, stigne uvek I to baš brzo. Aplikacija, kako kada.

Hm, zanimljivo. Za MC Gold toga nema, mislim SMS za sve transakcije, nego samo za ino i neka online placanja (gdje mi jos uvijek nije jasan patern). U aplikaciji stizu sve, naravno.
Sa Intesom nikad nije dosadno! ;)

Uvek me prepadne SMS za Netflix pretplatu.

Haha, sve nas prepadne! :D
 
Kako je moguće da ne može da se dodatno zaštiti kartica/račun od neautorizovanog trošenja, onom nekom sms lozinkom i slično? Kakva je to sigurnost ako ovako nešto prosto ne može da se uradi. Tako mi rekoše iz call centra, da jedino mogu da blokiraju karticu i da im plaćam i čekam izradu nove, a potrebna mi je da je koristim. Inače je broj unet na nekoj scam lažnoj stranici na fejsbuku, gde varaju ljude i pokušavaju da im naplaćuju neke pretplate na "premium" membership na nekom skroz drugom takođe očigledno prevara sajtu..
Nego me ovo nervira, kakva je to tehnologija, 2022. godina, ja sam vlasnik računa tj vlasnik novca koji banka drži i njime raspolaže, i hoću onda da drže do bezbednosti klijenata, dakle da niko osim mene ne može da troši, preciznije bez mog mobilnog telefona da ne može da se autorizuje nijedno plaćanje makar bio i sitan iznos. Ta sms lozinka mi i stiže ponekad za neka plaćanja, da li kad je veći iznos ili za određene sajtove, nisam ispratio ali očekujem da tako nešto može i za sve. Kakav bre broj i cvc kod, nisu osamdesete godine.
Ako u ovoj banci tako nešto ne može, onda me interesuje u kojoj banci može i za koju deviznu karticu/račun pa da lepo zatvorim račun ovde i da se razilazimo.
Evo recimo glupi kripto, neregulisan, pa evo da dam nekome adrese, logine šifre itd džaba mu, neće moći da prebaci ništa bez duple autorizacije sa mobilnog telefona.
 
Postoje trusted merchanti i payment provideri gde autorizacija prilikom placanja nije potrebna. To sto si ti ili neko drugi uneo sve detalje kartice na neki scam site je iskljucivo tvoj problem, a ne banke i ne vidim zasto bi bio ljut na banku.

Ja sam skoro platio 1800eur na Airbnb bez ikakve autorizacije, nakon toga su mi privremeno blokirali karticu dok nisam zvao da potvrdim da sam to ja. Inace mi za vecinu placanja ide na 3D security, tj mogu da biram kako cu da autorizujem transakciju.

Ono sto ti mozes da uradis jeste da stavis limite za online placanja na 0 i ne moze niko da ti skine pare. Takodje mozes da kreiras virtualnu karticu i iskljucivo nju da koristis za online placanja.

A to da se ljutis na banku sto si ti ili ko god uneo svoje detalje kartice na neki scam site i neko ti je svukao pare mi nema logike. Niko ne moze da te zastiti od sopstvene nemarnosti.
 
Evo, vec sam se pokajao sto sam otvorio devizni u Intesi, drug kao ma imam ja tamo devizni sve je kul.
Hteo sam da povezem visa debit sa paypalom, paypal kao skine onu sicu i sad mi treba kod iz izvestaja da bih potvrdio karticu.
Zovem korisnicki servis, objasnim liku, on kaze jaooo nista vas ne razumem, prebacicu vas kod kolege za kartice. Javlja se neka zena, objasnim njoj ona kaze sticice vam kod smsom, ja pitam je l ste sigurni, objasnim ponovo, ona ponovo sticice vam kod smsom. Ok, nista nije stiglo naravno. Izgleda da cu morati do banke i da otvorim taj nalog za ebankarstvo sta vec pa da sam pogledam izvestaj, a realno mi ne treba ebanka al ok.
Inace, kod Erste sam pre tipa 6-7 godina, ovo zavrsio pozivom od 3 sekunde, lik mi procitao kod, dovidjenja.
 
Evo, vec sam se pokajao sto sam otvorio devizni u Intesi, drug kao ma imam ja tamo devizni sve je kul.
Hteo sam da povezem visa debit sa paypalom, paypal kao skine onu sicu i sad mi treba kod iz izvestaja da bih potvrdio karticu.
Zovem korisnicki servis, objasnim liku, on kaze jaooo nista vas ne razumem, prebacicu vas kod kolege za kartice. Javlja se neka zena, objasnim njoj ona kaze sticice vam kod smsom, ja pitam je l ste sigurni, objasnim ponovo, ona ponovo sticice vam kod smsom. Ok, nista nije stiglo naravno. Izgleda da cu morati do banke i da otvorim taj nalog za ebankarstvo sta vec pa da sam pogledam izvestaj, a realno mi ne treba ebanka al ok.
Inace, kod Erste sam pre tipa 6-7 godina, ovo zavrsio pozivom od 3 sekunde, lik mi procitao kod, dovidjenja.
Povezao pre dva dana virtuelnu karticu sa paypalom, skinuli dolar, odmah stornirali i posle toga placao paypalom, sve radilo bez problema, nikakav kod nisu trazili.
 
Imam račun u Banca Intesa i koristim njihov online banking iz Web aplikacije, pošto sam digao ruke od krš mobilne aplikacije.
Koliko sam shvatio, od 01.07. neću moći da koristim online banking i moram da pređem na njihov nov sistem.
E tu kreće moja frustracija.
Dakle, NEĆU da instaliram mobilnu aplikaciju, ali nikako ne mogu da provalim kako da instaliram web aplikaciju? Tutorijali su im toliko konfuzni da uopšte ne kapiram kakav im je sistem, da li moram u banku ili ne, šta treba da instaliram i da li treba nešto da instaliram, traže mi QR Code?? (gde se ovo dobija)....jednostavno, za razliku od Rajfajzen banke gde sam sve ovo završio elegantno i osposobio aplikaciju da mi radi u par koraka, sa glupavom Banca Intesom se vrtim u krug i uopšte ne kapiram njihov sistem (očigledno), pa mi je više pun kufer svega.

edit: detaljnije sam pročitao uputstvo...ispada da moram da instaliram mobilnu aplikaciju i da bez nje ne mogu ništa...ovo je žešći problem, s obzirom koliko sam muka imao sa njom i na kraju digao ruke, a sad moram da se mlatim ponovo...
ne sećam se ni pin-a, ničega...tako da moram u prokletu banku
+1000
Sad kad sam pročao tvoj post, a nisam zao za tu informaciju, i meni kreće frustacija...
 
Nemoj se nervirati, aplikacija im radi besprekorno( u poslednje vreme). Ne pamtim kad je poslednji put stucnila. Bilo je ozbiljnih problema prilikom migracije, vise nije radila nego sto je radila ali je to sad utegnuto kako treba. Da se ogradim, na iOS -u je koristim.
 
Nazad
Vrh Dno