Šta je novo?

Banka Intesa

mislim da menjaju, i placas izdavanje nove
 
Oštetila se verovatno antena tj. vod iste. Uperi svetlo (baterijsku lampu) kroz karticu i videćeš vodove. Ako je neki prekinut, posebno neki koji vodi do čipa... rip.

Većini se ošteti od sedenja na istoj ili sličnih problema. Kontaktiraj banku radi zamene zbog oštećenja i plati cenu koju traže za zamenu. Obično je to 500 dinara.
 
Paypass je Master Card zezancija. Što znači da će zamena biti i skuplja od 400/500 dinara. Iz tarifnika kreće od 800 dinara, pa na više u zavisnosti od kartice i paketa.
 
Znači nisam jedini kome je crkao paypass
 
Tako je, zamena je samo moguca. Rekla mi je na salteru da mnogi imaju problem sa paypass-om, 400 din je, ceka se 2 nedelje
 
Ipak bih ja sačekao da vidim da li će da proradi samo od sebe, nije mi moguće da rikne mnogima u isto vreme, vrv je neki sistemski do njih problem.
 
Da je softverski problem (riknuo mnogima odjednom), POS terminal bi detektovao karticu (čulo bi se bip), ali ne bi mogao da izvrši transakaciju. Ovde je situacija, ako sam dobro razumeo, da je paypass potpuno mrtav.

Ja sam posle godine slomio Mastercard, jedva se primetilo, tačno pored chipa i PP nije radio.
Kartica je bila u poslednjem mesecu svog života, tako da sam samo sačekao novu.
 
Ma meni se cuje bip i odbije transakciju nakon toga. Evo npr juce mi je prosao paypass normalno. Tako da eto da znate, verovatno je nesto bilo trenutno.
 
Intesine kartice su imale problem sa PP i ranije i bilo je do softvera na terminalima. Mene je viza radila svugde a master (posle reizdavanje) pola pola.
U medjuvrmenu sam ugasio racune i intesi pa ne znam kako je trenutno al od onog prvog apgrejda sistema to vise nije bila ista banka. Ovaj poslednji 2021 je presudio da je napustim.
 
Dešavalo se i ranije sa Visa karticama, trajalo je nedelju-dve, nekada prođe nekada ne. Do njih je bilo, sačekajte malo ako nije hitno.
 
Jel uspeo neko preko nove aplikacije da podesi trajni nalog za mts? A1 može, struja, infostan. Međutim MTS neće.
 
Ja ne mogu ništa da podesim za trajni nalog, sad sam probao i A1 i infostan, i izbaci mi nesto tipa 'neke informacije koje ste uneli nisu tačne'..
Je l' ima neki trik za ovaj trajni nalog ili? Nisam nikad pre podešavao..
 
Nisam pratio, da li se u međuvremenu nešto promenilo ili je uplaćivanje eura i dalje moguće samo na ona dva bankomata u gradu?
 
@masamunea MTS stalno menja pozive na broj vrv zato ne mozes trajni nalog da ubacis. @nightshadow Infostan i EPS imaju sve uvek isto na uplatnici tako da bi trebalo da moze da se podesi
 
Jel uspeo neko preko nove aplikacije da podesi trajni nalog za mts? A1 može, struja, infostan. Međutim MTS neće.
Meni je uspelo podešavanje za MTS (fiksni telefon). Dodaje se trajni nalog za mesečne račune (ne periodična plaćanja, ona ionako ne rade). I dodaje se šifra korisnika sa računa, onaj broj levo od kose crte. A podračun je onaj broj desno od kose crte. Jedino sam bio neprijatno iznenađen, jer se trajni nalog za MTS naplaćuje 15 dinara svakog meseca, za razliku od trajnog naloga za Infostan koji je besplatan.
 
Infostan plaćaš na račun u Intesu, a MTS ima račun u nekih drugoj banci.
 
Инфостан и МТС се могу платити картицом кроз њихове апликације, тада нема провизије.
Код мене је МТС у Интези 160-602-16, код кеве мислим да није.
 
Poz, jel imao još neko problem pri registraciji na intesa mobi 2? Fazon neće da mi skenira QR lepo, odbija ga, međutim ne mogu nigde da nađem opciju ručno da ga unesem?
 
Мислим да сам ја имао проблем са новом апликацијом па су ми у банци на шалтеру унели те кодове.
 
Meni je uspelo podešavanje za MTS (fiksni telefon). Dodaje se trajni nalog za mesečne račune (ne periodična plaćanja, ona ionako ne rade). I dodaje se šifra korisnika sa računa, onaj broj levo od kose crte. A podračun je onaj broj desno od kose crte. Jedino sam bio neprijatno iznenađen, jer se trajni nalog za MTS naplaćuje 15 dinara svakog meseca, za razliku od trajnog naloga za Infostan koji je besplatan.
Tako sam i probao, međutim ne mogu da idem na "nastavi".
 
Postojeće usluge Intesa Mobi i Intesa Online elektronskog i mobilnog bankarstva će od
30.6.2022. biti zamenjene novom, jedinstvenom aplikacijom koju možete koristiti i na
mobilnom telefonu i na računaru
Ma brao, sad jedno godinu dana da ta aplikacija proradi kako treba...

Mene stvarno zanima da li i u drugim zemljama banke posluju ovako, i na klijenta gledaju kao smetnju idealnog za izbegavanje, eventualno korisnog za besplatnog testera za njihove glupe i nedovršene aplikacije, i uvaljivanje njihovih promo proizvoda, umesto kso na nekog od koga banka živi...

Meni Visa ističe krajem maja, već se spremam da mesec dana nemam karticu jer je za ovih xy godina nikad nisu na vrene produžili i zamenili, uvek ih zovem, vučem za rukav...
 
^ ako prvi put hoćeš da koristiš aplikaciju moraš u banku, za drugi ili deseti put ne moraš. Koristiš id i pin koji si postavio za aktiviranje.
 
Da le neko plaćao račun za struju skeniranjem IPS QR koda?
Da li je sve prošlo ok?
 
^kod mene sve OK, platio pre 10ak dana.
 
Nazad
Vrh Dno