Šta je novo?

Banka Intesa

Isto tako, sporo i sa greskama... Upravo probao i ne mogu da se ulogujem, vrti u prazno...
 
Ne radi nikako, ulogujem se. Al ne prolazi placanje, vrti i izbaci grešku.
 
Mixi , upravu si bio .... otisao do maxija naplatio vise od 6 hialjda na POS terminalu.. .vratio se kuci i kartica radi za sve internet placanja... A ZASTO TO BANKA NE KAZE KLIJENTIMA... nit onu znaju siguran sam ... ali ok lepo ...sada radi ... ali mi je zao sto to niko ne zna... krastavac
Jel zna neko kako se gasi nalog na BENCHMARK.RS?
Jel zna neko kako se gasi nalog na BENCHMARK.RS?
Nema na čemu, nadam se da će pomoći još nekome, pošto je jako glupo, a ne bi palo na pamet nikada nikome.

Ja sam u rešavanju imao podršku za velike klijente, korporativne klijente itd, i nisu imali pojma. U jednoj banci su mi rekli "ne znam, jedino da uzmete biznis karticu u nekoj drugoj banci", strašno.
 
Upravo mi je stigao mail "Dobro dosli u Magnifica svet privilegija", a niti sam magnifica korisnik niti sam podnosio zahtev za promenu paketa. :oops:
 
Upravo mi je stigao mail "Dobro dosli u Magnifica svet privilegija", a niti sam magnifica korisnik niti sam podnosio zahtev za promenu paketa. :oops:
Mejl je stigao jer si se kvalifikovao da postaneš Magnifica korisnik. Ti možeš otići u banku i preći na Magnifica paket (i potpisati aneks ugovora), ali nisi u obavezi to da uradiš.
 
Ima jos jedna stvar. Uporedi sta ti nudi hit, hit plus i magnifica. Ako neces da uzmes magnifica , svejedno imces drugi paket ali ce ti status biti magnifica.
 
Jos jednom da napomenem , vec duze od 8 meseci banka nije naplatila mesecno odrzavanje HIT PAKETA OD 350 DINARA, A PROMET NA RACUNU PRELAZI I PREKO 100 HILJADA MESECNO HAHAHAA... i jos da kazem da je racun taj od penzionera... boze me sacuvaj... i sada ne znam da li da pustimo to ili da prijavimo ....??znaci banka ne skida 350 dinara vec duze od 8 meseci a promet i trasnakcije sve normalno... da li neko ima da im ne skidaju mesecnu nakanadu za dorzavanje racuna? oni kazu glitch jet o neki hahahha? pa sta ako ne skinu 10 godina?
 
Nije do ios-a niti do androida, već do njihovih servera, ili tačnije njihove nesposobnosti da srede da ceo sistem radi kako treba.
Kod mene isto nije radila celo veče, proradila pre 5 minuta.
 
Veceras hteo roditeljima da kupim na e kupi tv, i da platim kreditnom karticom na rate, sve lepo popunio i dobio sms sigurnosni kod za verifikaciju i kada sam ga ukucio dobio poruku banka odbila placanje karticom.
Sajt je ekupi, mislim da ima ono trusted mark i jos kao ima neku sigurnost za placanja, poseban kao neki program.

Probacu sutra da platim.
 
@ben roj Mislim da je do njih, jer trenutno imaju radove na sajtu. Inače su ovako ok, ekupi i eklik se nalaze na Vilinim Vodama.
 

Prilozi

  • преузимање.gif
    преузимање.gif
    29.7 KB · Pregleda: 25
Je li sam dobro shvatio, da mislis da su ekupi i eklik ppzdani za on line kupovine .

Onda ce ujutru proci kupovina kada je ponovim.
 
Pozdrav.
Da li IKO ima bilo kakvu informaciju kada će konačno da proradi kreiranje virtuelne kartice. Evo tačno 2 nedelje kako ne radi, piše interna serverska greška. Zvao sam i operatere i pisao svud redom, samo kulturno odj*bu sa "kolege rade intenzivno na rešavanju problema...".
Ovo je već mučno, otvorio sam račun isključivo zbog mogućnosti kreiranja ovih kartica i bukvalno od kako sam otvorio račun od tad ne radi ova opcija u aplikaciji. A da ne pričam što nekad i ne može da se udje u app, "krešuje" non stop.

Ima li neko neku informaciju da je čuo, načuo, ili da idem da gasim račun ako neće skoro, što je mnogo mnogo je, 15dana već ne radi uopšte. Užas od banke, užas od aplikacije...
 
Da li se nekom desavalo da im stignu notifikacije za nepostojece transakcije? Istripovao sam se da mi neko trosi karticu jer su mi sinoc stigle notifikacije o tri isplate sa racuna a uvidom u transakcije na racunu, nedospele obaveze...i nista. Na racunu nije bilonikavih promena. Ako ce me ovako strecati bolje da ni nemam app.
 
Da li se nekom desavalo da im stignu notifikacije za nepostojece transakcije? Istripovao sam se da mi neko trosi karticu jer su mi sinoc stigle notifikacije o tri isplate sa racuna a uvidom u transakcije na racunu, nedospele obaveze...i nista. Na racunu nije bilonikavih promena. Ako ce me ovako strecati bolje da ni nemam app.
Meni je stiglo za transakcije koje su odbijene.
 
Da li se nekom desavalo da im stignu notifikacije za nepostojece transakcije? Istripovao sam se da mi neko trosi karticu jer su mi sinoc stigle notifikacije o tri isplate sa racuna a uvidom u transakcije na racunu, nedospele obaveze...i nista. Na racunu nije bilonikavih promena. Ako ce me ovako strecati bolje da ni nemam app.
Nisu skoro, ali pre nekih mesec dana sam imao fantomske i prilive i odlive... Iako transakcije nisu bile provucene preko mog racuna. Nakon toga sam otvorio racun u drugoj banci i lagano saldiram sve dugove na nulu da bih ugasio tu racun. Meni je strasno sto sistem u kom ja drzim svoj novac ili mi zbog svojih problema ne dozvoljava da sa istim raspolazem ili ima takvo brljanje i ne pruza sigurnsot da ce sutra stvarno da mene zaduzi za neciji dug.
 
Ovaj nerad aplikacije postaje nepodnosljiv. :mad:
 
meni je jutros u 05, stigla notifikacija za transfer evra s jednog na drugi devizni račun, od 01. februara, preračunata u dinare...

pitam kol centar, kaže: "da, znate, to ume da bude zbunjujuće"

spektakl
 
Meni isto u pola noći stizale notifikacije za transakcije stare dva dana, nisam mogao da se pohvatam šta je šta u prvom trenutku. A inače do ovog kuršlusa sistema i aplikacija i notifikacije su ok radile. (osim kad aplikacija nikom ne radi… 😶)
 
Evo da javim sta je bio problem sto moja kreditna kartica nije mogla on line da plati. Banka Inteza i ovog puta nije bio kriv ni prodavac e kupi ni banka Int etoeza vec ja. Onemogucio sam bio internet placanja kreditnom karticom i zato je bio problem. To sam odblokirao i sve je proslo lako. Eto, izuzetak, nije bio problem u Intezi.
 
Meni sms o potrošnji kreditne kartice ne stiže od 01.02.
app notifikacije onako, kako kad.
 
zakacio sam koronu, i dok me lomila, nisam mogao glavu da podignem sa jastuka, rekoh da narucim nesto na glovo za dete, a na din racunu sam ostao maltene na 0... i naravno, pretvoricu evre u dinare... Kad, menjacnica ne radi... Pozovem brata, da mi posalje par hiljada dok ne proradi menjacnica, on ne moze ni u app da udje...

Znaci zapalio bih Intesu tog trenutka samo da sam mogao da odem do banke... Ovo s**** mi gore radi nego kad su je pustili u opticaj...
 
mene veceras na ios izbacila kaze obrisan nalog, i sad ne mogu da kreiram celo vece opet. a to je vec treci put u nedelju dana da me samo izbaci prosli put kaze pogresili ste pi previse puta, a ja koristim face id.
 
Nesto su ga usrali celu proslu nedelju, nikad nije bilo ovako lose.
 
Oni su maheri, kod mene u gradu zatvorili jedinu ekspozituru ,ne radi ni banka ni bankomat, renoviraju ljudi :) Znači banka ne radi 10 dana :) Verovatno natempirali da proradi 10 februar zbog penzionera i penzija. Inače stara aplikacija mi radi bez problema ,nisam doduše previše ni koristio nešto ali plaćanja su normalno prolazila bez problema.
 
Ja nisam ni prelazio na novu aplikaciju, celo vreme primenjujem staru i to bas ikakvih problema.

Inace planirali su staru da napuste 31.12 a onda su to pomerili za 31.03.
 
Nazad
Vrh Dno