Šta je novo?

Banka Intesa

@joojant200

Istina živa, pre neki dan obem do ekpoziture da podignem novu Visa Debit Clasic karticu jer je stara prestaje da bude važeća, kad oni za uručenje naplaćuju 200 rsd.
Kažem službeniku na šalteru u fazonu pa ovo nije bilo ranije, on kao pa da nije sada se plaća.
 
@topdeel Visa Internet ili klasična debitna kartica?
Znamo da za internet karticu naplaćuju 200, ali nisam znao da naplaćuju i za ostale. Master sam nedavno preuzeo, nisu mi naplatili. Visa Internet jesu.
 
Isto kod mene, prije nekih mjesec dana preuzeo deviznu Visa Classic. nije bilo tih 200 dinara. Preuzeo sam je kod svog Magnifica savjetnika, ako to ima veze.
 
Zanima me da li prilikom online zahteva za kredit i prilikom apliciranja za pozajmicu putem nove aplikacije, povlace izvestaj iz kreditnog bioroa, npr u istom danu uzmem kredit i pozajmicu to su 2 izvestaja kb za jedan dan ako povlace?
 
@joojant200

Istina živa, pre neki dan obem do ekpoziture da podignem novu Visa Debit Clasic karticu jer je stara prestaje da bude važeća, kad oni za uručenje naplaćuju 200 rsd.
Kažem službeniku na šalteru u fazonu pa ovo nije bilo ranije, on kao pa da nije sada se plaća.
Da jajare, meni nedavno menjali karticu o njihovom trošku, jer su je samoinicijativno ograničili samo na domaća plaćanja, i novu karticu mi produže samo do maja 2022 (koliko bi važila stara da je nisu menjali), verovatno zbog tih 200 din što će naplatiti za novu karticu. Da sam znao dao bih im odmah tih 200 din da mi izgdaju karticu na 4-5 godina kao i obično, i da ne moram u maju da se cimam do filijale po karticu.
 
meni su rekli (magnifica racun) da kartica ukoliko je vezana za dev racun koji nije besplatan, kosta izdavanje kartice...
 
Kukate za 200 din a mene odrali 800 za internet karticu i traje 2g🤣🤣🤣.
 
Sorry ako ponavljam pitanje, ne vidim nigde. Dal neko zna jel može da se traži slanje mesečnih izvoda računa u nekom drugom formatu, ne u pdf-u koji je default - meni je na šalteru rekla da ne može ali ja nešto ne verujem mnogo tim na šalterima jer kad god ih pitam nešto uglavnom pojma nemaju, a vidim drugi, doduše ne znam da li u intezi, ali u drugim bankama sigurno, mogu da biraju formate. Ja to ne vidim ni u online aplikaciji kad hoću ručno da skinem.
Imam problem kad hoću da uvezem podatke u excel, polja su tekstualna i kad prebacim u format brojeva i dalje imam problem, ne mogu da manipulišem brojevima uopšte. Probala razne opcije, neće i neće.
 
Sorry ako ponavljam pitanje, ne vidim nigde. Dal neko zna jel može da se traži slanje mesečnih izvoda računa u nekom drugom formatu, ne u pdf-u koji je default - meni je na šalteru rekla da ne može ali ja nešto ne verujem mnogo tim na šalterima jer kad god ih pitam nešto uglavnom pojma nemaju, a vidim drugi, doduše ne znam da li u intezi, ali u drugim bankama sigurno, mogu da biraju formate. Ja to ne vidim ni u online aplikaciji kad hoću ručno da skinem.
Imam problem kad hoću da uvezem podatke u excel, polja su tekstualna i kad prebacim u format brojeva i dalje imam problem, ne mogu da manipulišem brojevima uopšte. Probala razne opcije, neće i neće.
Čisto sumnjam da može, inače bi odmah nudili da biraš format.
Jedino da probaš da otvoriš taj PDF u Adobe Acrobat Pro pa da vidiš da li može da se vrati iz PDF u originalni format u kome je kreiran fajl. Ako nisu postavljena neka posebna ograničenja to najčešće može da se uradi.
Doduše kad malo bolje pročitam šta si napisala, ti si to verovatno već i uradila. Dalje ostaje igranje sa opcijama u Excelu pa možda nešto upali ...
 
Sorry ako ponavljam pitanje, ne vidim nigde. Dal neko zna jel može da se traži slanje mesečnih izvoda računa u nekom drugom formatu, ne u pdf-u koji je default - meni je na šalteru rekla da ne može ali ja nešto ne verujem mnogo tim na šalterima jer kad god ih pitam nešto uglavnom pojma nemaju, a vidim drugi, doduše ne znam da li u intezi, ali u drugim bankama sigurno, mogu da biraju formate. Ja to ne vidim ni u online aplikaciji kad hoću ručno da skinem.
Imam problem kad hoću da uvezem podatke u excel, polja su tekstualna i kad prebacim u format brojeva i dalje imam problem, ne mogu da manipulišem brojevima uopšte. Probala razne opcije, neće i neće.
na starom sajtu, a kada se izvod kopipejstuje u eksel, to izgleda ovako, i sve (uključiv i cifre), može da se modifikuje:

1639515348343.png


e sad, a po najavi, taj sajt prestaje da postoji od NG...
 
Poslednja izmena:
Sta su regulatorna dokumenta na novoj aplikaciji i ugovori? Hoce tu da postave ugovore koje imam itd?
 
Sorry ako ponavljam pitanje, ne vidim nigde. Dal neko zna jel može da se traži slanje mesečnih izvoda računa u nekom drugom formatu, ne u pdf-u koji je default - meni je na šalteru rekla da ne može ali ja nešto ne verujem mnogo tim na šalterima jer kad god ih pitam nešto uglavnom pojma nemaju, a vidim drugi, doduše ne znam da li u intezi, ali u drugim bankama sigurno, mogu da biraju formate. Ja to ne vidim ni u online aplikaciji kad hoću ručno da skinem.
Imam problem kad hoću da uvezem podatke u excel, polja su tekstualna i kad prebacim u format brojeva i dalje imam problem, ne mogu da manipulišem brojevima uopšte. Probala razne opcije, neće i neće.
Znam da si pitala konkretno za izvode, ali ipak da pomenem:
transakcije po određenom računu, za izabrani period, i uz primenu filtera, moguće je izvesti u XLS. Ja tako radim.

Edit: važi i za kartice
 

Prilozi

  • PrnScr.png
    PrnScr.png
    97.7 KB · Pregleda: 46
Jel i dalje moram da imam staru app da bih aktivirao novu? Ios je u pitanju
 
Ne ali moras da ih zoves pa da zapamtis , ovaj put, id korisnika i recovery kod pa vise neces morati ni da ih zoves.
 
Ne znam, probaj da generises token u staroj. Mislim da je neko pisao skoro da nije uspeo.
 
Jel primetio neko da u novoj aplikaciji ne radi menjacnica, nego mora da se ide na konvertor valuta, pa da se menjaju pare odatle?

Takodje je kurs evra u novoj aplikaciji 114, dok je u staroj menjao po nekom 117 i kusur kursu. U staroj je prvo menjao po tom dobrom kursu, pa je poceo da izlazi popup da je kurs 114, ali uprkos tome je nastavila da menja po dobrom kursu. Ova nova ima zakucan kurs 114.

Bas hoce da te nateraju da dizes devize na salteru i da se guras i cekas u redu....

Ja bukvalno zivim iznad jedne ekspoziture, kad pogledam kroz prozor, red je uvek na ulici koliko ljudi ceka...
 
Meni piše 1 euro = približno 117.000 din. Prodajni, 118.20 kupovni

Ne može screenshot...
 
Bio danas do inteze, za divno čudo bez čekanja završio sve za 5-10 minuta, podneo zahtev za tu internet karticu jer virtuelne više ne prolaze na google play i aliexpressu.
Tih 200 din mi reče blagajnica nije za uručenje kartice nego navodno za "aktivaciju" kartice.
Tako su to sada prekrstili 😂
Jel primetio neko da u novoj aplikaciji ne radi menjacnica, nego mora da se ide na konvertor valuta, pa da se menjaju pare odatle?
To im odavno ne radi.
Pisao sam im nekoliko puta i "biće sređeno u sledećem updateu" i naravno nikad nije sređeno
 
Evo zvao sam ih, to je slucaj.

Samo ne znam kako sam prosle nedelje menjao po kursu od 117 u staroj aplikaciji, kad kazu da je to stupilo na snagu u junu. Mislim i u staroj aplikaciji se pokazivao kurs od 114, ali sam mislio da je bug, posto je menjalo po kursu od 117.

Hvala na informaciji svakako.
 
Poslednja izmena:
Malo glupo pitanje, ali bolje mi je da pitam. Banka mi je poslala na email formu u vezi privila koju treba da popunim, ja sam to uradio i poslao nazad. Treba da odem do grada sutra a ne znam da li ce u medjuvremenu to obraditi, pa me zanima: u slucaju da ne obrade u medjuvremenu, ako odem do banke i (pretpostavljam da moze) popunim to licno, da li mogu pare da se preuzmu posle toga odmah ili je to malo duzi proces koji mora da se ceka?
 
Velika je verovatnoća da osoba koja može to da odobri ne sedi u tvojoj ekspozituri. Sve i da sedi, sumnjam da će odmah uzeti da gleda formular koji si popunio.
 
Velika je verovatnoća da osoba koja može to da odobri ne sedi u tvojoj ekspozituri. Sve i da sedi, sumnjam da će odmah uzeti da gleda formular koji si popunio.
Pretpostavio sam da to moze bilo gde, jer je to obicna forma gde se daje saglasnost & izvor prihoda da bi mogli da obrade. Osoba koja treba to da uradi, barem ova preko maila, ima pun inbox... doslo mi je na mail da nije dostavljeno & email te osobe (dok je intesa primila).
 
Da li jos neko ima problem sa novom aplikacijom? Nece nikako da mi se aktivira putem lap topa stalno izbacuje da je pogresan kod?
 
Zovi korisnički, meni su tako sredili. Isto izbacivalo da je pogrešan kod.
 
Kakvo je stanje sa tom virtuelnom karticom.. planirao sam da je koristim za netflix? medjutim vidim na zadnjih par strana da ne radi za online placanja.. cemu onda sluzi ta kartica..
 
Jedan mesec sam platio Netflix preko virtuelne, ali je pre neki dan odbio da obnovi pretplatu, pa sam ukucao Visa Internet.
 
Ja sam u subotu pokušao nešto da kupim jedan app na Google Play sa virtuelnom karticom. Stigla mi je SMS potvrda o onoj "probnoj" naplati kojom proveravaju karticu i nakon toga storno te naplate, međutim samo plaćanje nije htelo da prođe.

Pre nekih mesec dana sam bez problema koristio virtuelnu karticu na Google Play. Sinoć sam koristio virtuelnu karticu za plaćanje na nekom domaćem sajtu i bez problema je prošlo pa zaključujem da je ipak nešto do servisa (Google, Netflix itd) a ne do same Intese. Kako god bilo, baš bezveze...
 
Nazad
Vrh Dno