Šta je novo?

Banka Intesa

Mislim da je safe to say da većina prodavnica koja podržava plaćanje na X rata intezinim MC karticama, podržava i ovaj vid plaćanja.
 
Prekjuce je bilo pisalo da nam app nece raditi od 16 do 17 jer se radi na unapredjenju, mislio sam da ce biti neke izmene u app da uvedu wave2pay al izgleda nista od toga.
Jos nesto sto sam saznao a nisam za to znao, svi koji smo dobili poruke da mozemo da placamo na rate ovom obicnom Visa karticom moramo da nazovemo da nam to aktiviraju, mislio sam da je automatski odobreno. Bio pre neki dan u Gigatron da kupim tablet, na kasi mi rekli nije problem moze na rate sa tom karticom samo jeste zvali banku da vam to aktiviraju, reko dobio sam poruku da mogu na rate, provukla karticu, izabrala rate al odbija aparat, mora da se zove banka, pa cu danas zvati.
Da odgovorim posle razgovora sa bankom, nesto su ovi u Gigatronu zeznuli, jer mi je automatski omoguceno placanje na rate Debitnom, tako da nije bilo potrebe da zovem banku, e sad sobzirom da me je pitao i promoter koji je stajao pored tableta da li sam zvao banku da mi omoguce placanje i da me je to isto pitala radnica za kasom pre placanja, moguce da nije svima automatski omoguceno.
 
Sad su me zvali, ne znaju šta je i zašto Ali više ne prihvata njihove kartice.
Očigledno se više ljudi žalilo.

Potpuni raspad sistema...

Po error kodu problem je do banke.
 
Mislim da je safe to say da većina prodavnica koja podržava plaćanje na X rata intezinim MC karticama, podržava i ovaj vid plaćanja.

Od kad su to uveli, POS terminala obavezno pita "Rate?" za svaku Intesinu karticu. Probao sam 2-3 debitne, nijedna nije prošla na rate. Ljudi nisu imali odobreno plaćanje na rate debitnom.
Posle više nikoga i ne pitamo, samo kliknem next.
 
Par reči od mene. Bio prisiljen da pređem na novu aplikaciju jer je kao i drugima samo rečeno da sam započeo već prelazak, a nisam. Pola podešavavanja aplikacije na koje se ode, ne rade, odnosno javlja grešku kad se proba promena. Preko kompjutera promenio da stiže preko mejla izvod i naravno da nije stigao izvod za septembar, ali je veći problem što nije stigao ni u aplikaciju. Rekli su da će mi se javiti.
Već jedno 2 ili 3 puta mi je javila aplikacija da moram da idem u banku i da sam odjavljen iz elektronskog bankarstva, ali sam uspeo da se prijavim opet. Ključno je da zapamtite prilikom prvog logovanja koji je user dat, takođe da zapamtite kod za reset koji se postavlja na prvom logovanju.
Meni je stvarno neverovatno da se neko ovako igra sa korisnicima, ali šta ja znam, možda tako treba.
 
Ja sam za vikend uzeo par sitnica za 15tak evra. Ako i to prestane mislim da bi ovi iz inteze na moralnoj bazi trebalo svi da izvrše harikiri počev od direktora pa na dole, ali pošto su nesposobni ništa od toga ...
 
Meni od pre desetak dana, pre toga 5-6-7 godina bez problema.
Jbm li ga, meni za sad sve radi.
Videću baš za koji dan kad budem opet poručivao
Ja sam za vikend uzeo par sitnica za 15tak evra. Ako i to prestane mislim da bi ovi iz inteze na moralnoj bazi trebalo svi da izvrše harikiri počev od direktora pa na dole, ali pošto su nesposobni ništa od toga ...
Sramota je što im to tolerišemo i što osim promene banke ne možemo ništa da uradimo.
 
Meni jutros proradilo.
Nisam siguran da li su ovi u Intesi nešto poradili (jer sam im slao još jedan prigovor, ovaj put znatno bezobrazniji i sa manje strpljenja) ili je do Chrome najnovijeg updatea (mada probao sam i na Edge i nije radilo, pa ne verujem da je do browsera).

Iskreno bilo mi neprijatno zbog kineza na Ali.
Čekao me čovek 10 dana da platim dok se ovo nije rešilo, iako njemu tih verovatno 20USD ne znači ništa, koliki mu je promet.
 
Meni i dalje ne radi.

Ne budi tako siguran, meni je u poslednjih mesec dana par puta prošlo, pa mi je stornirao novac.
 
Kakva je sad procedura za aktivaciju way2pay?

Preko starog sajta mi daje grešku na prvom koraku, a na novom ne vidim?
 
Procedura je takva da cekamo da ubace takav nacin placanja preko nove aplkacije, ja sam bio i do banke po kodove za aktivaciju ali vise ne daju, kad ce ubaciti u novu app ne znaju. :)
 
Hm posalji screen greske. Ja sam menjao jutros bez problema.
 
Pa samo izbaci dole greska pri validaciji, i onda bude nalozima za pripremu... Prvi put da mi se ovo desava.
 
jesi na novoj app i novom e bankingu?

Ne znam sto su se iskrivila slova.
 
Pa jesam, jos od pocetka i nisam imao nikakvih problema. :D Ali moguce da su sad nesto zajebali od skorasnjeg update-a.

Kad udjem u naloge za pripremu i probam opet, onda mi dopusti sledeci korak, da ubacim pin, i onda izbaci gresku u fazonu technical eror bla bla..

Korak sa pinom kada idem iz menjacnice mi i ne dopusti, tad greska u validaciji.
 
Jesi na Androidu? Aj ti force stop aplikaciju i obrisi kes( ne data jer si ga izduvao onda🤣🤣).
 
Evo i ja pokusavao da prebacim neke evre sa jednog na drugi nacin i nece... Odbijena transakcija... Onda sam probao menjacnicu, da prebacim dinare u evre na devizni racun - odbijena transakcija... Jbt, stvano smara vise... A ni jednom ih nisam kritikovao do sad, razumem koliko je sve ovo komplikovano da se predje na novi sistem... Ali stvarno preterase... Nije prosao dan da nesto ne radi...
 
Onda ti nije sudjeno da kupis evre, mozda ti svemir nesto porucuje🤣🤣🤣
 
Trenutno im je pao sistem. Nepostoji mogucnost placanja karticom niti podizanja novca na bankomatu.Oni mogu da rade sta hoce a mi kad kasnimo sa nekim uplatama odmah naplacuju kamate i zatezne kamate. Ovo je sramota
 
Standardica. Skoro sam radio delimicnu prevremenu otplatu krede i trebalo im je dve nedelje da obrade zahtev i naravno za te dve nedelje je naplacena kamata po starom :).
Preganjali smo se dobrih 7 dana dok mi nisu vratili razliku jer im treba toliko da obrade zahtev.
 
Danas sam probao uplatu eur na bankomatu. Ubacio MasterCard (kreditnu) - jok, ne može. Izbaci poruku da nije moguće korišćenjem ubačene kartice.
Prethodno sam uplaćivao korišćenjem Visa Inspire - uredno mi izlistao moje devizne račune, i pitao na koji želim da uplatim, prošlo ok.
Ne razumem zašto ne dozvoljavaju uz MC. A možda im je samo bio pao sistem :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Ja sam uspeo sa deviznom da uplatim evre.(Zelena kartica ona)
 
Evo upravo sad platio nešto na Aliexpressu virtuelnom karticom. Prošlo sve bez problema
 
Nazad
Vrh Dno