Šta je novo?

Banka Intesa

Danas mi vratili održavanje, tj. 1,02€ na devizni račun nastao od HIT računa. Poslao sam im prigovor čim sam video zaduženje. Aplikacija pobrljavila od tog stornog.
Da li se neko seća rokova za refund na Master karticu za online plaćanja?
i meni vratili danas ali na prigovor još nisu odgovorili
 
A koji hit račun imate? Pitam jer su mene pre par sati zvali zbog prigovora i kažu da održavanje sa mojim hit računom od 350 dinara ne pokriva održavanje deviznog, znači naplaćivaće mi i dalje
 
Poslednja izmena:
A koji hit račun imate? Pitam jer su mene pre par sati zvali zbog prigovora i kažu da održavanje sa mojim hit računom od 350 dinara ne pokriva održavanje deviznog, znači naplaćivaće mi i dalje
U novembru 2019. su tada Hit korisnici imali razdvajanje viševalutnog na zasebne račune i na tim evro partijama, odn. kod svih ostalih viševalutnih deviznih (evro/dolar) dolarskim partijama; nema naplate do kraja godine. Svi su dobili obaveštenje mejlom gde u pdf-u piše koji je tačno broj računa. To je u ono vreme kada je Visa Inspire prestala da koristi devizni za potrošnju u inostranstvu, odn. krenula je praksa izdavanja Visa Classic Debit i vezivanja za ove novonastale a-vista devizne, tj. ukinuti su i namenski računi internet kartice, te su se iste od onda mogle takođe za bilo koji tip a-vista vezati.
 
Ček ček, hoćete da kažete da sa ovom karticom više ne mogu da plaćam kada sam u inostranstvu? Visa debit
 

Prilozi

  • IMG_20210706_001303.jpg
    IMG_20210706_001303.jpg
    255.5 KB · Pregleda: 50
Ne. Možeš plaćaš normalno. Nego je do te 2019 hit tekući račun imao i deviznu partiju sa istim brojem računa pa su onda plaćanja u inostranstvu se skidala sa devizne partije ako si imao para na njoj, ako nisi konvertovali su sa dinarske partije. Sada ako plaćaš sa inspire u drugoj valuti samo će ti dinare konvertovati.
 
Drugim rečima, zaduženja u inostranstvu Inspire karticom se može gu zaduživati samo u dinarima. Ranije je to išlo po lošem kursu, ali su ljudi ovde davali primere (u poslednjih mesec dana), da je kurs prilično povoljan. To je novo.
 
Јесам добро испратио или се накнаде за девизне рачуне који су некад били подпартије наплаћују само уколико у моменту наплате провизије, односно пресека на крају месеца, налазе одређена средства на њима?
 
Da li se naknade za devizne račune koji su nekad bili podpartije naplaćuju samo ukoliko u momentu naplate provizije, odnosno preseka na kraju meseca, nalaze određena sredstva?
Do kraja godine Ne. Ovo je zapravo bio predmet pisanih prigovora članova korisnika starog Hit paketa od onda. Navedeno važi za bilo koji drugi a-vista račun. Rešenje problema je sledeće: prebaciti sredstva vezana za internet i Classic Debit sa takvih a-vista računa na devizni nastalog od Inspire.
 
Свакако немам тај интернет девизни рачун, него ми остала 3 која сам отворио што се каже да се нађу (RUB, AUD, USD), а све време сам имао нулто стање на та 3 "девизна" али никако па никако отићи у банку. Хвала на информацији, само још да се наканим отићи до експозитуре и погасити сва 3 рачуна.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Nema na čemu! Ionako se Intesa Online gasi tek na kraju godine, tako da nema naročitih razloga za žurbu.
 
Како мислиш гаси се, биће нова eBanking платформа?
 
Ja sam primao platu u intesi do 2016 i onda sam prešao u Erste jer sam se kod njih uklapao oko kredita, dosta sam više dobio kod njih, i samim tim sam i platu preneo, ali račun u intesi nikada nisam ugasio jer su mi bili ok, imao sam račun koji je miran i bez čekova i čim legne plata ja sav ostatak iz Erste kada uzmu ratu kredita prebacim na intezu i sve ok, ne može da me očeša neki ček koji sam zaboravio i da mi skine a ja isplanirao za nešto drugo :) . Takođe preko njih sam posle plaćao sve dažbine jer je bilo besplatno.
S te strane super mi bila inteza ali sada kada naplaćuju i proviziju(što je i ok i ne zameram zbog toga) i 350+120 to mi dođe puno baš.
Da li mogu da odem u intezu i smanjim paket na 220 din, na onaj osnovni? Da li tada imam pravo na internet karticu ili da devizne transakcije prebacim na Erste? Treba mi devizna jer plaćam 12-15000 (120-150 dolara) din mesečno Instagramu
 
Како мислиш гаси се, биће нова eBanking платформа?
Već je pušteno withKey rešenje, ali obavezno je mobilno bankarstvo koje se dodatno naplaćuje 50 dinara za sve a-vista račune tj. ono obezbeđuje login token za PC kao password.
 
Jel uzimao neko čekove u banca intesi, koja je procedura, mislim da mogu da uzmem 4 čeka.
Ja sam uzeo pre nekih 3 meseca. Cini mi se da sam placao 20 rsd po ceku. Odes na salter, kazes da hoces cekove i oni ti daju cekova u zavisnosti koli imas novca na racunu. Jedan cek je 5k. Ako ti treba vise cekova odes taj dan kada ti legne plata.
 
Ja im ju;e pisao za onu naplatu održavanja deviznog računa i danas mi odbili prigovor. Taj devizni je otvoren 2017 godine i imao je eur i usd partiju, kasnije su to 2019 razdvojili na poseban eur račun i poseban usd račun međutim vade se na to da je "novi" euro račun zadržao broj starog deviznog računa sa više partija (dok je usd račun dobio novi broj) i kao za te račune ide naplata održavanja odma. Kakvi lopovi.
 
Banka lopov????? Ma ne🤣🤣🤣
 
Jedno pitanje, Hit racun, Master kartica u okviru racuna, zaduzenja dolaze na naplatu 10. u mesecu. Ako platim nesto npr. 5.jula, jel to dolazi na naplatu 10. jula ili 10. avgusta?
 
Oko 10 godina sam na Hit paketu i tako radim oduvek, sad me kolega ubedjuje u suprotno, pa se pitam da nije nesto promenjeno.
 
Ja sam u ubeđenju da u pomenutom slučaju dolazi na naplatu 10. jula, možda grešim.
 
u konkretnom slučaju, dolazi na naplatu 01. avgusta, a krajnji rok za izmirenje celog duga, ili rivolving postotka (obično je 5%), je 10.08.
 
^ tako je. Obračunski period je kalendarski mesec. Dospeva na naplatu generisanjem izvoda početkom narednog meseca, a krajnji rok za plaćanje bez revolving penala je 10. Zato je Intesa to reklamirala kao besplatno odloženo plaćanje DO 40 dana (ono što platiš 1.8., možeš da izmiriš 10.9 besplatno)
 
Očigledno sam bio u zabludi, ako sam dobro razumeo i ako kupim nešto bez rata, odnosno platim celokupan iznos odmah, imam rok do 10. narednog meseca da taj iznosim platim bez kamate?
 
To je ustvari jedan od mudrih načina da se koristi kreditna kartica. Ako ne ceo iznos, onda bar što veći deo vratiti banci do 10. u narednom mesecu.
Ja sam npr. u prošloj godini na ime kamate za potrošnju po kreditnoj kartici platio oko 1% u odnosu na ukupnu potrošnju.
 
Apsolutno se slažem, tako sam i koristio što se tiče plaćanja na rate, jedino što sam mislio da se računa period od 10. jednog meseca do 10. narednog, drugim rečima u pojedinim slučajevima sam ranije plaćao.
 
Jedno pitanje, proveravao sam o visini kredita kroz aplikaciju stiglo mi je brdo nekih nacrta i planova za otplatu kredita, jel sam nesto zeznuo ili salju tako ganericki ?
 
Nazad
Vrh Dno