Šta je novo?

Banka Intesa

Nikad nije bilo 150, 125 pa sad od septembra otprilike je 195.

Dobijas kreditne samo, i nesto vise besplatnih placanja online :)
 
Aman, pričamo o naknadi reda veličina par stotina dinara! Ako neko ima račun u banci to znači da ima protok novca i valjda su sume koje protiču kroz taj račun višeg reda veličina! Kome je 100+ dinara mnogo nek ugasi račun, jer ne postoji banka koja nema ovu stavku.

Da me neko ne shvati pogrešno, ne branim Intezu, čak nameravam da ih napustim, ali znam da gde god da odem znam da nema šanse da ne naplaćuju održavanje računa.

Sent from my LG-H320 using Tapatalk
 
Telenor, MTSB (za sada).
Ako ti je nebitna stavka, ti plati i nama :)

Intesa je i dobra doduse, SocGe, Sber i PCB sto sam gledao za neke reklame, bukvalno je ocigledno da zele na odrzavanju racuna da zarade :)
 
И Комерцијална је увођењем пакет рачуна омогућила да кад нема промета нема ни наплате одржавања.Неке баш деру с одржавањем и нема разлога бити код њих,а не знам чиме привлаче клијенте(можда приватнике) Опет, друге су се издвојиле као најбоље и најповољније на тржишту,па како ко воли ,нек тако и бира.
 
Mesečno održavanje za Intesa HIT tekućeg računa koji koristim je 300 dinara. Možda deluje mnogo ali kad se uzme u obzir da mesečno on-line platim minimum 10 računa bez provizije (2 x struja, 3 x fiksni, 3 x mobilni, sbb i informatika) budem u plusu 150 dinara (u pošti bi mi uzeli minimum 450 dinara provizije na tih 10 plaćenih računa). Sve ostalo što ide uz paket (visa internet, master card plaćanje na rate bez kamate, dobar kurs eura za internet menjačnicu) je čist bonus.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Jedini bonus tebi je kreditna. Svi ti racuni mogu u skoro svim bankama da se plate besplatno trajnim nalogom.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ljudi, imam Intesa Internet karticu, kupovao do sada preko 100 puta, ali sada ne znam na jednom sajtu da popunim podatke.
Traže ovo na slici (ovi X znaci su bili tu kada sam otvorio tu stranu, nisam ja ništa pisao)
Podaci.JPG

Ja na kartici imam onaj 16-cifreni broj (4x4 cifre), do kog datuma važe kartica i validacioni kod (trocifreni).
Za prvo polje ajde, ime i przime, drugo Banca Intesa, ali šta za ostala da stavim?

P.S. Treba mi da što pre obavim kupovinu kako bi na vreme stigla (naručujem na drugaricu u Sloveniji).
 
Od pocetka "unazadjenja" ne stizu poruke o potrosnji sa mastera i niko nema pojma kad ce biti a tek dana sam video zaduzenje po masteru izvoda i dalje nema.
Intesa je jedina banka koja nema poruke o potrosnji za debitne kartice a sad ne radi ni za kreditne. Iz godine u godinu su sve losiji. Prvo su smanjili broj poslovnica pa skratili radno vreme preostalim filijalama, smanjli broj radnika sad su sjebali i online... Mozda je Intesa solidna banka ali iz moje perspektive kao korisnika kvalitet usluge im drasticno opada.
 
Pa koji je onda đavo?
Kako ja da platim na tom sajtu. To je sve što ima.
 
Boga pitaj. Verovatno formular za bank transfer (ali tada bi se očekivalo da daju svoj IBAN, a ne da traže tvoj).
 
@Nemanja, to je kao da tebi hoce da plate, posto ne verujem da igde mogu oni tebi da podignu SA racuna tek tako (sem za nekoliko banaka u EU u kojima radi Sofortuberweisung ili Giropay).
Ja bi rekao da si na pogresno mesto otisao, ako se na tom sajtu uopste direktno kupuje.

Od pocetka "unazadjenja" ne stizu poruke o potrosnji sa mastera i niko nema pojma kad ce biti a tek dana sam video zaduzenje po masteru izvoda i dalje nema.
Da nisi pomenuo, ne bih ni primetio da ne rade SMS obavestenja stvarno... dobijam SMS OTP, pa sam skroz se zaneo da ne dobijam obavestenja o potrosnji.


Intesa je jedina banka koja nema poruke o potrosnji za debitne kartice
Not true, ja oduvek dobijam za Visa Electron. Ne secam se za Inspire kako bese od skora situacija, ali pretpostavljam da na nju mislis?

Iz godine u godinu su sve losiji. Prvo su smanjili broj poslovnica pa skratili radno vreme preostalim filijalama, smanjli broj radnika sad su sjebali i online... Mozda je Intesa solidna banka ali iz moje perspektive kao korisnika kvalitet usluge im drasticno opada.
Ja iskreno Intesu uopste ne vidim kao dobar izbor za obicnog gradjanina. Ona je bas odlican izbor za nas sa Bencha, jer NIJEDNA druga banka (sem mozda delimicno UniCredit) nema tako dobar spektar kartica i osiguranja uz njih. Ali za dinarsko? FUJ.
 
Jedini bonus tebi je kreditna. Svi ti racuni mogu u skoro svim bankama da se plate besplatno trajnim nalogom.

Ne voli svako trajni nalog.
Placam 310 u komercijalnoj odrzavanje, i nije mi zao. Usluga je perfektna. Nema optimizovanja sistema i slicno :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
Za tu cifru bi radije platio u RFu 250 (ili 150 bez Visa Electron), posto mi kurs ne znaci (znaci mi dobar kurs, ali za moje potrebe ni KB kurs nije dovoljno dobar).

Ti kojima smeta trajni nalog - e pa sad :)
 
Samo da javim.
Nema biranja plaćanja tokom narudžbine, nego kada se ona napravi oni pošalju mejl sa podacima za plaćenje preko banke, kartice i PayPal-a pa se iz mejla bira link ili podaci za uplatu. Pisalo je tokom naručivanja da će se "posle" birati plaćanje, ali je to loše napisano, ne piše kada je to posle...

Prvi put vidim ovakvo plaćanje, a sajt je poznat u svetu elektronike, uvoze i naši odatle...
 
Увели су да код креирања нове лозинке могу бити и специјални знакови,што раније није био случај.Код заборављене лозинке се добија једнократна лозинка послије које формирате нову лозинку.За ово друго,не знам да ли је било раније јер нисам никад заборавио лозинку.
 
MOGU ili MORAJU biti specijalni znakovi? Mrzi me da menjam da bi probao ;)
 
Mene strašno nervira što traže stalno menjanje lozinke, meni se to čini jako nebezbedno

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Mene strašno nervira što traže stalno menjanje lozinke, meni se to čini jako nebezbedno

Šta ti znači stalno? Meni istekne lozinka na svakih par meseci na nalogu preko sajta. Na poslu mi istekne brže, a nema šta da se ukrade niti vidi važno.
 
Pa svakih par meseci mora nova a ne možeš da zadržiš staru.
Tražio sam da to isključe kaže ne može zbog moje bezbednosti, a najnovija istraživanja govore da baš to nije bezbedno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Za to bar postoji jednostavno rešenje. Ja ga korsitim na poslu. Lozinka ima standardan deo + brojni deo. Kako mi zatraži sistem da promenim lozinku, ja samo na prošli brojni deo uradim: +1.

lako za pamćenje, jer se minimalno menja. E sad to za istraživanja, ja sa druge strane imam mišljenje da što duže neko koristi istu lozinku veće su šanse da istu iskoristi i na drugom mestu. Pa kad mu neko pronađe tu, gde je možda nebitno, lako mu pronađe koristeći nju i nešto što je mnogo bitno.
 
Poslednja izmena:
zna li neko da li moze da se obrise nalog intese?

zatvorio sam devizni i dinarski racun kod njih prosle nedelje ali mi je i dalje aktivan nalog i mogu da se logujem ali naravno nema ni jednog racuna...

nije da mi nesto smeta ali bih vileo da to skroz ocistim o pobrisem.
 
1. Pogresis namerno lozinku nekoliko puta da se blokira nalog :)
2. Zoves call centar i kazes da posto nemas vise nista kod njih, da ti iskljuce i uslugu eBankinga. Mislim da moze u ovom slucaju (samo jer nemas nista)


Bio u banci danas da ugasim Amex (ne treba mi vise), i zbog novog programa ne znaju kako se to radi :)
Takodje, i dalje ne rade SMS obavestenja za MasterCard uz Hit (verovatno i za druge kartice?)
 
hah, pa onda cu tako :)

meni su jedva ugasili devizni posto je vezan za 3 valute i nikako nije hteo da ,,pusti'' funte...

inace sam nekako uspeo da odem u minus oko $2.5 na internet kartici sto je nemoguce ali mi nisu trazili nista za odrzavanje dinarskog racuna za zadnja 2 meseca...
u svakom slucaju nesto gadno ne valja tamo :)

zvao sam ih sad i mora da se ode do njihove ekspoziture i podnese zahtev za brisanje...
nije da je sad nesto zapelo ali me nervira pa cu svakako otici ovih dana kad me ne bude mrzelo.

inace sam poslao i mejl za zahtevom da me odjave sa svoje newsletter liste jer ne postoji opcija za odjavu u mejlovima koje dobijam od njih pa su mi javili da je obrada u toku i da cu biti obavesten... jbt od svega naprave nauku... odjavi me sa spam liste i gotovo, sta ima da mi javljas...
 
Poslednja izmena:
Kako ide procedura sa prebacivanje eura sa payoneer računa na devizni?
Ja sam prošlog četvrtka prebacio a to se još uvek nigde ne vidi?
Koliko to traje u intezi, jel se vidi na e bankingu?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
SWIFT, preko Vise? Pretpostavljam SWIFT-om (tj. uz IBAN) posto je sa Payoneera. Desetak dana trenutno moze da potraje. 4-5 obicno.
Vidi se na eBankingu kada ga proknjize.
 
Bio u banci danas da ugasim Amex (ne treba mi vise), i zbog novog programa ne znaju kako se to radi :)
Zašto,jel nema više gratis osiguranje ili?
Ja koristim samo visu internet i electron.
Da imam užu i širu porodicu, uzeo bih amex zbog putnog osiguranja i hit račun zbog dodatnog, možda to nekom ne znači...


Sent from my x600 using Tapatalk
 
Ima i dalje.
Nego imam sada na drugi nacin bolje osiguranje (VP u KomBank), pa zasto da placam Amex. A i ne treba mi vise za nemacke sajtove, rade i MC.
 
Nazad
Vrh Dno