Šta je novo?

Banka Intesa

Uzeli su broj telefona, pa ce proslediti tehnickoj podrsci, pa ce da jave... Videcemo. Javljam.
 
Upravo aktivirao na iOS-u.
Mora se reći, jako lepa aplikacija, mnogo bolja od stare.
#withPay slanje novca kontaktima ne radi.
 
Džaba vam Chat i podrška...oni nemaju pojam...ova registracjja još nije zvanično odobrena od strane banke...sve je i dalje test...
Nekome je procureo onaj link za prelazak na novu app i tako je sve krenulo.
 
Super izgleda, lep pregled informacija i dobre opcije, par bugova (ali nije jos zvanicna pa je ok do 31.05 da ima bugove). Ja sam skroz zadovoljan.
 
Može li neko da mi pomogne? Imam devizni račun u Intesa banci. Treba da mi stigne neki novac iz inostranstva preko Wire transfer-a. Koliko je vremena potrebno da novac legne na moj račun? Da li ću dobiti neko obaveštenje u vidu poruke? Pošto je prešlo 24h od uplate, a novac još nije legao na moj račun. Hvala unapred!
 
Sad vidim da nova aplikacija nudi i opciju izbora ekspoziture za dostavu kartica.

Jedino što još uvek ne funkcioniše, izbacuje error.
 
Mislim da moraš prvo da podesiš u telefonu lock na pin ili pattern, pa da ubaciš otisak i unlock otiskom i omogućiš da otisak radi i na drugim aplikacijama.
 
Ne vidim opciju u aplikaciji. Unlock telefona na otisak?
Unlock mi je samo na taster, nemam pin, nemam unlock pattern...
Meni je aplikacija sama ponudila tu opciju tokom početnog konfigurisanja. Redovno koristim otisak prsta za otkljulavanje telefona, verovatno je to povuklo

Mada vidim tu opciju u podešavanja>prijava i zaštita.
 
Ostavi do 31.5, zlu ne trebalo😉. Ja je planiram ostaviti, ne smeta, ne ulazim u nju, sta me kosta.
 
Meni je aplikacija sama ponudila tu opciju tokom početnog konfigurisanja. Redovno koristim otisak prsta za otkljulavanje telefona, verovatno je to povuklo

Mada vidim tu opciju u podešavanja>prijava i zaštita.

Kod mene nema opcije, verovatno zato što nije uključeno kao zaštita na telefonu. Imam više situacija kada bi mi otkljucavanje otiskom prsta bio problem :(

Malopre mi je stigao Intesa izvod za pravno lice. Malo su ušarenili zaglavlje maila. Naziv pravnog lica u telu maila je sada povučen sa APR, koliko vidim, a ne ono skraćeno što je pre pisalo. Sam izvod nisam gledao sa telefona, ali vidim da su subject maila i filename izvoda sada drugačije strukture nego ranije tj broj računa je na oba mesta isti, sa srednjim nulama i bez crtica.

Izgleda da će novi sistem malo standardizovati stvari, a ne da isti podatak prikazuje na više različitih načina.

Update: I izvod je stigao u 1:05, a inače stiže između 5 I 6:30.....a nekad stigne i poslepodne...
OTP banka recimo uvek stigne malo posle 1AM.
 
800 din mesečno održavanje Magnifica računa?
Kad sam juče video novi cenovnik umal infarkt nisam dobio.

E sad ako sam dobro skonao za Magnificu i dalje ostaje plaćanje računa bez provizije i generalno prebacivanje novca,
dok za Hit ide 30 din po transakciji.
Sad računam ako neko plaća više od 10 računa mesečno, nagura tu cifru od 800 din.

Moram da imam račun u Intesi zbog stambenog kredita, ali razmišljam da promenim račun na Hit
 
Promeni na Hit plus, to je bolja opcija ako imas i devizni. Osim ako nisi u grupi kojoj ide naplata deviznog od januara sledece godine.
 
800 din mesečno održavanje Magnifica računa?
Kad sam juče video novi cenovnik umal infarkt nisam dobio.

E sad ako sam dobro skonao za Magnificu i dalje ostaje plaćanje računa bez provizije i generalno prebacivanje novca,
dok za Hit ide 30 din po transakciji.
Sad računam ako neko plaća više od 10 računa mesečno, nagura tu cifru od 800 din.

Moram da imam račun u Intesi zbog stambenog kredita, ali razmišljam da promenim račun na Hit
Nisu svi Hit računi isti, biće"običan" Hit, ali i neki Hit Plus gde se plaća 15 din po transakciji i ne plaća se jedan devizni račun, ali je skuplje osnovno održavanje računa i dobiješ neko dodatno zdravstveni.
Pišem iz glave jer sam naravno izgubio ono obaveštenje koje su mi poslali, ali svakako idem sutra u banku da pogasim sve devizne račune osim onog u evrima i da vidim koji paket mi je najpovoljniji.

Neko je pisao da mu je savetnik rekao da mu je najpovoljnija varijanta da se sa HIT vrati na obični račun plus jedan devizni račun (koji plaća dodatnih 120 din) jer nema puno elektronskih uplata mesečno.

Videću da nađem ono njihovo obaveštenje pa ću proučiti do sutra.

EDIT: Bio bih zahvalan ako neko ima link da okači ka onom njihovom obaveštenju koji su sve računi u opticaju i tabelarni pregled specifikacija naknada za svaki od računa.
 
Poslednja izmena:
Update: I izvod je stigao u 1:05, a inače stiže između 5 I 6:30.....a nekad stigne i poslepodne...
OTP banka recimo uvek stigne malo posle 1AM.

Uredno u 7:23 stigao i stari format maila sa izvodom. Testiraju.
 
Promeni na Hit plus, to je bolja opcija ako imas i devizni. Osim ako nisi u grupi kojoj ide naplata deviznog od januara sledece godine.
Otvorili su mi juče devizni račun u EUR zbog Risico osiguranja koje su mi ponudili zato sto sam navodno "VIP" korisinik...
Taj devizni racun mi sluzi da jednom godisnje uplatim premiju od 65e i za druge stvari mi nece trebati.
Dal sam sad dobro razumeo da će mi naplaćivati 120 dinara odžavanje tog racuna iako na njemu nemam pare?

Inače su mi i tu "VIP" varijantu uvalili iako sam sam preduzetnik i firmu vodim u Erste banci, ali sam zbog stanbenog kredita morao da otvorim račun u Intesi.

Prva stvar koju su mi 100x ponavljali da imam besplatnog poreskog savetnika, kojeg sam samo jednom okrenuo, i koji mi je lepo i kulturno odgovorio da mi njegovi saveti ne trebaju jer sam preduzetnik.

Neko je pisao da mu je savetnik rekao da mu je najpovoljnija varijanta da se sa HIT vrati na obični račun plus jedan devizni račun (koji plaća dodatnih 120 din) jer nema puno elektronskih uplata mesečno.

Upravu si to mi sad deluje kao dobra varijanta, ali moram se raspitati šta bi s tim Risco osiguranjem...
 
Ja sam sad zvao da mi pošalju na mail te nove uslove, jer su prvi put poslali u papiru poštom, i rekoše mi da ne vredi da dolazim u filijalu za opredeljenje nove vrste platnog računa, nego da dođem tek od 01.06.
 
ne znam da li je neko već ovo pominjao:

 
Ja jutros dobio SMS za tu promociju, nije lose ko dosta kupuje online (prakticno dobijes 20% popusta na tih potrosenih 5k).

EDIT: Bio bih zahvalan ako neko ima link da okači ka onom njihovom obaveštenju koji su sve računi u opticaju i tabelarni pregled specifikacija naknada za svaki od računa.
Imas ovdje:
Nekidan dobih od licnog bankara, zaboravio sam da okacim, mozda nekom bude korisno - uporedni prikaz novih Intezinih racuna:
Pogledajte prilog 302866
 
Nemoj u onu kod z stanice, svaki dan po 30-40 ljudi.
 
Nekidan dobih od licnog bankara, zaboravio sam da okacim, mozda nekom bude korisno - uporedni prikaz novih Intezinih racuna:
Pogledajte prilog 302866
Hvala.
Šta im je to naknada po čeku?
Imam nekih 5 neiskorišćenih čekova iz 2014, nemam ni potrebe da ih koristim (a kao što se vidi nisam ih ni tada koristio, uvalili mi), a da plaćam mesečnu naknadu za nešto što mi netreba, neću... Ima sve da ih vrnem banci...

EDIT: Sad u tarfniku gledam da naplaćuju izdavanje čeka (što je ok), a ne njegovo "održavanje"...
Odakle je ova tabela?
 
Poslao mu je licni bankar :).

Doduse nigde se ne pominje dodatni dinarski racun i da li se naplacuje a na pocetku je bilo pomena da i dodatni devizni i dodatni dinarski naplacuju.
 
Nemam elektronsko bankarstvo u Intezi, imam devizni za preduzetnicku firmu, jel moze zahtev za prodaju deviza da se posalje mejlom, ili da se ode na salter subotom prepodne? Ili moze samo radnim danom prepodne na salteru?
 
Jel nekome rade virtuelne kartice u novoj aplikaciji? Meni prikaze uspesno kreirano ali ih posle ne mogu naci, kao da nisu kreirane.
 
Nazad
Vrh Dno