Šta je novo?

Banka Intesa

Nemojte se zaletati toliko oko Aik-a. Zena mi je tamo, sve jeste jeftino i to neverovatno da je tako ali pitanje koliko dugo. Deluie to sve lepo na papiru ali ipak je to nas mentalitet i nasa banka. Ne ocekujte cuda. Bio jutros da nesto platim za tastu( Ns ke u pitanju), njih 15 je uslo pre mene a ja cekao i cekao . Nigde vise zaposlenih a manja produktivnost. Sem roga da je jeftina, nestvarno, ne cidim nikakvu prednost. Ja sam odlazio od njih 2 puta.🤣🤣🤣
Sto se tice guzve meni je Intesa sinonim za guzvu, ali AIK bar kao i vecina banaka ima EUR-DIN uplata/isplata bankomate, dok Intesa jos nema za eur!?! (a i ove sto primaju uplate u dinarima su poslednji postavili, tek nedavno, a ove za EUR tamo za 5 godina vrv stave), pa sam za devizne uplate/isplate osudjen na cekanje u redu. Svako ima sta mu je bitno, pa prema tome bira banku.
 
Niko ne očekuje čuda ali za početak ne vidim potrebu da koristim usluge šaltera osim kod otvaranja računa i preuzimanja kartica. Sada kad je euprava implementirala opciju plaćanja računa nema potrebe da se posećuje banka čak ni zbog overavanja uplatnica.
 
Da ima, zbog PayPala koji koristim za uplate iz inostranstva, zbog cega najvise i koristim devizni racun sa debitnom karticom. Na PayPalu prebacivanje deviza na karticu radi samo sa Visom, dok sa MC moze samo da se placa, a na nju ne mogu da se primaju uplate. Jedno vreme je i radilo sa MC karticama, ali kratko, ili ako nekad i radi kod neke banke onda moze samo primanje u dinarima uz konverziju. Uglavno PayPal kod nas uvek ima nekih problem sa MC, dok prebacivanje uplata sa PP na Visu radi bez problema.
Ovo sto si napisao i nije bas tacno, tj. tvoje iskustvo je takvo, ali ne mozes generalizovati. Ja sam za PayPal godinama koristio MC karticu Addiko banke, sad koristim takodje MC karticu MTS banke, i refundi na karticu (imao sam samo taj tip uplata) su uvijek radili bez problema. Takodje, za valute nije tacno, ako je kartica multivalutna (u mom slucaju din/eur), uplata "sa vana" (u ovom slucaju sa PayPal-a) je uvijek lijegala na deviznu partiju/racun. Ako je MC vezan samo za dinarski racun, ocekivano je da se radi konverzija u dinare (ja sam to ranije recimo imao sa Visom, koju sam prvobitno koristio za PayPal, nije bila multivalutna).

Ono sto hocu da kazem je da ovo zavisi samo od banke i konkretne kartice, a ne tipa kartice.
Inace, sa kojim (cijim) MC karticama si imao problem?
 
Refund sa PP može na bilo koju karticu ali povlačenje novca sa PP balance može samo na Visa.
 
nace, sa kojim (cijim) MC karticama si imao problem?
Upravo sa mts MC. Vec vise od pola godine provereno vise ne radi prebacivanje na MC. Posle je PP i skinuo iz menija kada se ide na withdraw. Ne mislim na refund vec na prebacivanje deviza sa balansa PP na karticu. Mislim da na MC mobi banke jedino jos radi i prebacivanje sa balansa, ali samo uz PP konverziju u dinare iako je to i devizni racun. I iz PP podrske su rekli da se preporucuje samo Visa za prebacivanje para i da jedino na visu moze da se prebacuje u originalnoj valuti bez konverzija.
 
Poslednja izmena:
Onda moja greska, ne pricamo o istoj stvari, tj. ja ne razumijem tematiku. Bio sam ubijedjen da refund svakako ide preko PP balance-a, s time sto se withdraw na karticu odradi automatski u nekom momentu. Pretpostavljam onda da se za regularne uplate mora raditi withdraw manuelno? Posto je prije bila neka fora da poslije odredjenog broja dana sredstva automatski bivaju prebacena na karticu.
Uvijek se nauci nesto novo, hvala za info.
 
ugasio sam račun za net, sve je brzo prošlo, ono što je ostalo na računu dali su mi u evrima
videćemo kako će biti kad ugasim dinarski
 
Pominjao sam da sam pitao Komercijalnu banku u vezi njihovog Premijum računa, i kartica uz njega, evo odgovora:
(nisu naveli broj dana za putno osiguranje)
1. Da li uz račun idu sve 4 navedene kartice (MasterCard Gold Contactless, Visa Revolving kreditna kartica, MasterCard Installment kreditna kartica, VisaGold kartica sa odloženim plaćanjem) ili se treba odlučiti za manji broj?

KB: Korisnici Kombank Premium računa u sklopu istog ima mogućnost izdavanja MasterCard Gold Contactless kartice, Visa Revolving kreditna kartica ili MasterCard Installment kreditna kartica – bez naknade za godišnju članarinu (jedna od navedenih kartica po izboru klijenta) i Visa Gold kartica sa odloženim plaćanjem i putničkim zdravstvenim osiguranjem - bez naknade za godišnju članarinu.

2. Visa Gold, vidim da ona obuhvata putno osiguranje: Putničko-zdravstveno osiguranje Kompanije Dunav osiguranje a.d.o. koje pokriva teritoriju Evrope uključujući i Rusiju i Tursku
Ne uspevam da nađem više informacija u ovom osiguranju. Koji broj dana je u pitanju, koji nivo (iznos) pokrića?

KB: Svi korisnici Visa Gold kartica imaju uz karticu i putničko zdravstveno osiguranje koje pokriva teritoriju Evrope, uključujući i Tursku i Rusiju. Visina maksimalnog osiguravajućeg pokrića je 35.000,00 EUR godišnje

3. Master Card kartice: nigde ne nalazim kako se obračunava plaćanje u stranoj valuti koja nije EUR. Kod Visa kartica uredno piše:
Obračunska valuta u odnosu na druge strane valute je EUR. Ukoliko se originalna valuta transakcije izvršena Karticom razlikuje od obračunske valute Banke (EUR), prilikom konverzije originalni iznos transakcije biće uvećan za 2%. Kurs zamene druge ino valute u valutu EUR ne definiše Banka.
Kako se ovo obračunava za Mastercard Gold Contactless i MasterCard Installment kartice?

KB: Kod MasterCard Debit Gold kartica: ukoliko se korisnik opredelio za izmirenje obaveza na teret partije tekućeg računa , za transakcije u inostranstvu primenjuje se prodajni kurs Banke za devize na dan dospeća plaćanja. Obračunska valuta u odnosu na druge strane valute je EUR. Kurs zamene druge ino valute u valutu EUR ne definiše Banka.
Ukoliko se korisnik opredelio za izmirenje obaveza na teret partije tekućeg i deviznog računa, za transakcije u inostranstvu devizni račun se zadužuje za protivvrednost u valuti EUR, bez obzira na stranu valutu u kojoj je transakcija zaključena. Za transakcije u inostranstvu koje su zaključene u nekoj drugoj ino valuti obračunska valuta je EUR. Kurs zamene druge ino valute u valutu EUR ne definiše Banka.
Za Mastercard Installment karticu kurs koji se primenjuje pri konverziji iznosa transakcija nastalih u inostranstvu je prodajni kurs Banke za devize za valutu EUR na dan finansijske obrade transakcije (knjiženja) i zaduženja Partije Kartice. Obračunska valuta u odnosu na druge inostrane valute u kojima transakcija može biti zaključena jeste EUR. Kurs zamene druge strane valute u valutu EUR ne definiše Banka.
 
Da li je jos nekome Visa classic debit danas otišla u minus? Transakcije koje su proknjizene i dalje su ostale u nedospelim obavezama pa je raspoloživo stanje u minusu.
Slična situacija kao pre par godina
 
Da li je jos nekome Visa classic debit danas otišla u minus? Transakcije koje su proknjizene i dalje su ostale u nedospelim obavezama pa je raspoloživo stanje u minusu.
Slična situacija kao pre par godina

a956fb9cac8e18028d3a3197b07af75a.jpg
 
Proverite racune u Intesi.
Mentoli su nesto zeznuli i ako ste podizali neke pare na bankomatu ili placali karticama postoji mogucnost da su vam taj iznos rezervisali ponovo i da ga nemate na raspolaganju.
Meni ,,ukradose'' 30160 rsd :(
Operater kaze ce navodno biti resen problem do veceras ili sutra.
Na moje pitanje da li ce mi banka nadoknaditi razliku u novcu posto hocu da kupim proizvod koji je samo danas na akciji? Kaze pa strpite se, bice to reseno do veceras .
 
Meni sve ok, za sada. Dizao sam sa bankomata i placao u roku od sat,dva. Nema tih transakcija u aplikaciji😂😂
 
Ja prekjuce kupio gume za auto i bilo sve ok ali danas mi uzese 30160 rsd. Zaduzili su mi Dinu za taj iznos. Ni ne znam gde mi je ta kartica, uzeo sam je zato sto sam morao. NIkad je u zivotu nisam koristio.
 
Sad bio u banci i rekli mi da je sve mi je sve u poslednja dva dana duplo knjiženo.

Hteo da platim u maksiju i odbiju mi karticu, a znam da imam na računu.

Uđem u aplikaciju, kad tamo minus od 28.000, a uopšte nemam dozvoljeni minus.

Odem u banku i reknu mi da je pukao sistem, biće sredjeno, bla, bla, a karticu ne mogu koristiti.
 
Odem danas na Intesa bankomat da podignem pare i u minusu sam a niti imam čekove niti dozvoljeni minus. Uđem u banku čekam sat vremena i na šalteru mi kažu to su Vam reuervisana sredstva. Kakva bre rezervisana sredstva, kažu ne znamo mi, kupovali ste svuda setite se. Ja pozovem call centar, prva informacija kada se uključi automat - došlo je do problema sa karticama i računima- u peevodu popucalo sve. Nakon pola sata se javlja i kaže da da većini klijenata je u zadnjih nekoliko dana sve duplo skidano. Jebooooteeeee INTESA ludnica.
 
Питање у вези ПШ банке, јел постоји смс обавештење кад ти легне уплата (плата/пензија) на текући динарски рачун и да ли је бесплатна та услуга, за смс о одливу са рачуна претпостављам да се додатно наплаћује по поруци ако се активира?
 
Da nema neko RF premium paket kao pandan magnifica? Pošto bi mogao da mi bude besplatan, čitam njihov tarifnik i deluje mi da ako hoću bilo koju drugu debitnu sem dine, da se plaća članarina ili kako je već zovu.

Takođe, ne vidim na čemu bi zarađivali od osobe kojoj leže preko 100k din plata, pošto je to uslov za besplatni premium. Dakle besplatno održavanje, besplatni mbank i ebank nalozi, besplatna visa gold kreditna, gde je caka?
 
devizni 350, plus druga debitna, od kojih je najjeftinija 390...

ali ovo im je hit:
1617997894440.png
 
Pa osobi koja prima 100k+ mesecno pre ce prodati neki kredit.

Ovo je katastrofa sta su uradili sa ovim dupliranjem vidim da su i na privrednim licima nesto cacnuli.
 
devizni 350, plus druga debitna, od kojih je najjeftinija 390...

U pravu si, zaboravih na devizni racun, jer sam gledao sa fona, a tarifnik sitan. Pretpostavljam da bi kreditna mogla da se koristi kao druga debitna, nisam nikad probao doduse, pa ne znam da li bi bilo nekih dodatnih troskova.
 
Pretpostavljam da bi kreditna mogla da se koristi kao druga debitna, nisam nikad probao doduse, pa ne znam da li bi bilo nekih dodatnih troskova.
teoretski, to možeš, ali da budeš u tzv, preplati - da imaš višak sredstava na KK

tada ti prvo to skida, i nema kamate

edit: problem su ATMovi, na kojima se skoro uvek naplaćuje provizija za uzimanje gotovine kreditnom
 
Poslednja izmena:
Неко је раније поменуо Прокредит банку да има повољну понуду за Пакет рачуна... али нисам нашао нигде инфо. да ли нуде плаћање на рате без камате и да ли је девизни рачун укључен у сам пакет?
 
Jel neko koristi sef u intesi i da li postoji neka bitna razlika izmedju tipa intese i mts banke kada je u pitanju sef, sem sto je u mts banci duplo jeftiniji?
 
Jel neko koristi sef u intesi i da li postoji neka bitna razlika izmedju tipa intese i mts banke kada je u pitanju sef, sem sto je u mts banci duplo jeftiniji?
da, u obe

zakupih pre nedelju/dve u MTSu, upravo zbog ovih povećanja u intesi, a za svaki slučaj ako budem premeštao negde tekući

sefovi su im kod autokomande, ima ih u raznim veličinama i baš puno - po sredi je jedna golema podrumska prostorija

e sad, pitanje je koliko dugo će ih još biti, jer mi reče službenica da je tražnja u poslednje vreme izuzetno porasla (razlog je - znam iz zvanja drugih banaka - opšti manjak slobodnih sefova u beogradu, a kako čujem, i u srbiji uopšte)

i još nešto, čini mi se, veoma bitno: nepoznanica je šta će se generalno dogoditi sa MTSom, sad spram njihovog prisajedinjenja poštanskoj; nepoznanica koja važi i za sefove, tako da ću ih - bar još neko vreme - paralelno zadržati u obe banke
 
Poslednja izmena:
Ja sam na listi čekanja za sef u Intesi duže od godinu dana. Bez čekanja sam dobio sef u Erste.
 
Koja je sad banka ima besplatno odrzavanje da moze da se poveze paypal ?
Intesa je imala besplatan tekuci racun gde se nista ne odbija ako nema transakcija, a devizni koji povez na paypal nije se placalo odrzavanje, dal sad ima takva neka varijanta ?
 
Nazad
Vrh Dno