Šta je novo?

Banka Intesa

Да ли је ова опција "NFC tag reader" релевантна за Apple pay или...?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
55adf19363d7ea3779fc3fa31ed97534.jpg


Ovo nema veze sa Apple Pay-om.
NFC Tag Reader je korisna stvarčica..
Možeš da čitaš neke reklame koje u sebi imaju NFC tag, vizit karte sa NFC tagom...faktički sve što ima u sebi NFC tag sa nekim zapisom.
 
Jel sam se ja nesto zeznuo ili Apple pay podrzava samo visu? Master ne mogu da ubacim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
55adf19363d7ea3779fc3fa31ed97534.jpg


Ovo nema veze sa Apple Pay-om.
NFC Tag Reader je korisna stvarčica..
Možeš da čitaš neke reklame koje u sebi imaju NFC tag, vizit karte sa NFC tagom...faktički sve što ima u sebi NFC tag sa nekim zapisom.

Само не могу за оно што ми треба... Нпр да упарим са слушалицама или фото апаратом?[emoji1] Јер Apple.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
MasterCard ne moze ni u Wave2Pay za Android, samo ona "default" Visa Inspire i druga koja je vezana za devizni, ako ga imate.
 
Jedno pitanje za Wave2Pay. Da li moze da se vrsi placanje pametnim satom koji ima NFC?
 
Koja kartica radi za paypal, danas sam instalirao i probao da vežem intesinu visa electron i nije htelo evo šta mi izbacuje...
Trenutno imam manje od 1e na toj kartici, da nije to problem? Tu prebacim evre samo kad nešto hoću da kupim sa alija ili slicnih sajtova....
4c6fa5d8805d12bcfd45eb95a86e9652.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Koja kartica radi za paypal, danas sam instalirao i probao da vežem intesinu visa electron i nije htelo evo šta mi izbacuje...
Trenutno imam manje od 1e na toj kartici, da nije to problem? Tu prebacim evre samo kad nešto hoću da kupim sa alija ili slicnih sajtova....
4c6fa5d8805d12bcfd45eb95a86e9652.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Moras da imas vise novca na racunu, bar 2€. A pogledaj i https://forum.benchmark.rs/showthread.php?148138-PayPal-(FAQ-u-prvom-postu)
 
Da podelim jednu nadrealnu situaciju sa intesinom MC karticom i kupovinom na rate.
Kupim neku opremu online na Sportvision-u i platim na 9 rata.
Posle par dana stize mail da je porudzbina stornirana, i da ce biti izvrsen povracaj novca na MC za 3 do 5 radnih dana.
Desetak dana kasnije vidim ja da je kupovina proknjizena, podeljena na zeljeni broj rata i da je prva rata obracunata ali i stornirana pocetkom decembra.
Ostalih 8 rata stoje mi u nedospelim obavezama podeljene na mesece u kojima bi i trebale da budu obracunate da kupovina nije stornirana.
Zovem banku, kazu SV je vratio samo 1. ratu. Zovem SV kazu nije tacno, automatski se sve vraca.
Napisem ja mail cc SV da mi to potvrde da bi imao napismeno i da bi taj odgovor prosledio Intezi.
Prosledim mail Intezi i dobijem sokantan odgovor, da je to sve tacno, ipak je SV vratio celokupan iznos ali posto sam ja izabrao da naplata bude u ratama ,
tako ce i storniranje da bude - u ratama.
Postoji mogucnost da pisem molbu za prevremeno knjizenje rata ali mora licno da se podnese u poslovnicu.
 
Imao sam sličnu situaciju u Intersportu. Kupio sam više stvari online i rata je bila recimo 1500 din.
Pošto sam jednu vratio, za tu jednu su mi uredno vraćali iznos od 500-600 dinara na istih 6 rata.
 
Ali onda mu je limit smanjen za te nedospele obaveze. Mora to da se sve stornira odmah.
 
Upravo tako limit je zarobljen ...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Slična situacija se desila i kod mene par puta (SportVision, Planeta) - nisu imali sve artikle na stanju, pa su otkazali deo porudžbine, a onda svakog meseca oslobađali deo storniranog iznosa. Ima li načina da se ovo spreči?
 
Od jutros mi ne radi w2p, beta verzija.

s10e on Tapatalk pro
 
Slična situacija se desila i kod mene par puta (SportVision, Planeta) - nisu imali sve artikle na stanju, pa su otkazali deo porudžbine, a onda svakog meseca oslobađali deo storniranog iznosa. Ima li načina da se ovo spreči?

Mora da ima. Ja im ovo ne bih tolerisao, ako imam dokaz od prodavca da je transkacija otkazana.
Ranije je Intesi trebalo mnogo vremena da oslobodi sredstva rezervisana na cc, kao garancija, prilikom prijavljivanja u hotele u inostranstvu (ili garancija pri uzimanju rent-a-car). Prodavac oslobodi sredstva momentom regulisanja obaveze i prestanka usluge, a onda ista sredstva Intesa drži kao rezervisana. Zovem, tražim da ih oslobode, ali dobijam odgovor da će se automatski osoboditi nakon 30 dana. To je, ujedno, i maksimalni period na koji se sredstva mogu držati na rezervaciji. Dakle Intesa ažurno uradi rezervaciju, ali poništenje ne procesira, odnosno ostavi da ode u tajm aut. U takvim slučajevima sam izričito zahtevao da oslobode sredstva (kreditni limit), a oni nevoljno pristajali, uz usmeno upozorenje da prodavac ima pravo da se naplati u roku od 30 dana. Nisu ih zanimali dokazi o prestanku rezervacije.
Ovo sam poslednji put iskusio pre oko 2 god. Po ovome što pišete, izgleda da su ostali pri staroj praksi.
Ja bih ovo reklamirao, svakako.
 
Mislim da je ovde druga stvar u pitanju, tačnije specifičan način na koji funkcioniše plaćanje na rate.

To jeste tako bilo ranije, ali već nekoliko godina prilično su ažurni u oslobađanju rezervacije.
 
Pukao mi iz čista mira wave2pay pre nekoliko dana, samo prijavljuje grešku kad pokuša da se plati. Pisao support-u međutim danima nema odgovora i reakcije. Ne znam da li ima smisla pokušavati reinstalaciju i reaktivaciju?
 
Ja upravo izvisio u radnji, upalio je, a ono kaze mora update, dzabe otkazi, nece da plati. Vratio natrag robu. Da mi je znati koji xxxyx je mislio da je pametno da te obavesti da treba update tek kad ukljucis aplikaciju i da ti blokira placanje. Pri tom je telefon bio sve vreme na wifi-ju, tako da ako je trebalo nesto da se skine, moglo je.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Da li ima nekih novosti oko novih sistema za mbank i ebank? Prošli put su dosta ranije najavili i ništa nije radilo par dana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mora da ima. Ja im ovo ne bih tolerisao, ako imam dokaz od prodavca da je transkacija otkazana.
Ranije je Intesi trebalo mnogo vremena da oslobodi sredstva rezervisana na cc, kao garancija, prilikom prijavljivanja u hotele u inostranstvu (ili garancija pri uzimanju rent-a-car). Prodavac oslobodi sredstva momentom regulisanja obaveze i prestanka usluge, a onda ista sredstva Intesa drži kao rezervisana. Zovem, tražim da ih oslobode, ali dobijam odgovor da će se automatski osoboditi nakon 30 dana. To je, ujedno, i maksimalni period na koji se sredstva mogu držati na rezervaciji. Dakle Intesa ažurno uradi rezervaciju, ali poništenje ne procesira, odnosno ostavi da ode u tajm aut. U takvim slučajevima sam izričito zahtevao da oslobode sredstva (kreditni limit), a oni nevoljno pristajali, uz usmeno upozorenje da prodavac ima pravo da se naplati u roku od 30 dana. Nisu ih zanimali dokazi o prestanku rezervacije.
Ovo sam poslednji put iskusio pre oko 2 god. Po ovome što pišete, izgleda da su ostali pri staroj praksi.
Da, ovako rade i dan danas. Prošle godine sam kupio pogrešnu avio kartu i odmah pozvao avio komapniju da storniraju. Ljudi tako uradili, poslali mi mejl istog dana da su stornirali, ali svejedno morao sam da čekam 30 dana da Intesa skine rezervaciju.
Iako sam im prosledio mejl od avio kompanije, odgovorili su mi da to nije dovoljno već da moraju da dobiju oni dirtektno kao zvanični dopis (sa nekim zaista nebuloznim tekstom), tako da mi je ipak bilo jednostavnije da sačekam tih 30 dana. Za neke stvari su zaista dno od banke...
 
Meni se desila ista prica krajem prosle godine, ali nisam imao isto iskustvo. Sredstva su mi bila oslobodjena nakon 4 dana.

Postovani,

Prosledio sam vam email od kontakt centra Air France u vezi stornirane karte gde potvrdjuju da sredstva nece biti potrazivana.

Moj JMBG je **** a kupovina karte je izvrsena 27.09.2019 sa Visa Debit karticom koja se zavrsava na **** pa vas molim da mi sredstva budu odblokirana kako bih dalje mogao da raspolazem istim.

Hvala vam najlepse,
Ovo sam im poslao 03.10 a sledeci odgovor dobio 07.10
Poštovani ,



Obaveštavamo Vas da je navedena rezervacija uklonjena i sredstva su Vam vraćena na raspolaganje. Molimo Vas da ispratite promet na kartici u narednom periodu, ukoliko navedeni iznos rezervacije koji je uklonjen, ipak zaduži račun kartice, bilo bi potrebno da popunite Izjavu o reklamaciji u bilo kojoj ekspozituri Banca Intesa.



Za sve dodatne informacije na raspolaganju Vam je Kontakt centar za platne kartice, svakog dana od 00 do 24h, na brojevima telefona:
 
Ja sam nedavno imao isti problem, samo sa domaćom transakcijom, morao sam da čekam da istekne mesec dana. To jest, verovatno bih mogao da izvučem i ranije, ali nije vredno truda, sitna neka naružbina je bila u pitanju.
 
Jel kupovao neko ovih dana na gigatron sajtu i jel vam prosla kupovina? Pokusavam da kupim nesto, prebaci me na neku wspay stranicu za naplatu, ubacim podatke, kliknem da platim i izbaci mi prozorce "Molimo sačekajte... Komunikacija s WSPay sistemom za naplatu" i tako stoji i vrti onaj kruzic do unedogled i nista se ne desava.
 
Ja sam kupio sinoć sve prošlo ok

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Meni takodje placanje proslo prije 2-3 dana... Mada porudzbenicu uopste ne mogu da pronadjem po broju, tamo u Gigatron profilu (niti me ko kontaktirao), e sad, sumnjam da to ima veze sa (neuspjesnim) placanjem, ali ko zna.
 
Ja sam pre nekoliko dana i sve je radilo normalno.

@condor Ni ja ne mogu da nađem porudžbinu po broju, ali u Istorija kupovine stoji ta stavka.
 
Nazad
Vrh Dno