Šta je novo?

Banka Intesa

Da bi se izvadila kreditna kartica, potrebna je potvrda o visini primanja, i to original se nosi u banku. Čeka se oko 2 nedelje na izradu.

Razumem te, isto i ja rezonujem. Pošto nema održavanja, odlučio sam da je izvadim, a potrebna mi je i za plaćanja u inostranstvu. To za rate, može dobro doći, mada nisam još nikada uzimao ništa na rate.

Poslato sa S10 Lite
 
Smaraci. Kao da ne znaju koliko mi para leze svaki mesec zadnjih par godina! Njihova kuca njihova pravila *mjau**mjau**mjau*.
 
Nisu to njihova pravila

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Pa, možda i ne znaju...
Prvo, to je informacija kojoj pristup treba da ima samo uži krug zaposlenih. Drugo, ti platu možeš da primaš u više banaka i da u Intesu leže samo jedan deo plate. Treće, i najvažnije, to je pravilo NBS-a, a ne pojedinačne banke.
Pozdrav
 
A kakva je procedura ako sam pausalac?

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Kreditna kartica je super stvar ako se koristi na pravi način. Ja sam uvek pre za varijantu kreditiranja a da ne zarobim žive pare koje posle mogu da obrnem.

s10e on Tapatalk pro
 
Ima li ko iskustva sa oblicima štednje i investiranja (i u dinarima i u evrim)? Znam da imaju neke stvari u Intezi ali nikada nisam konkretno ništa gledao, pa ako ima neko neka iskustva dobro bi došla. Hvala. :)
 
Da bi se izvadila kreditna kartica, potrebna je potvrda o visini primanja, i to original se nosi u banku. Čeka se oko 2 nedelje na izradu.

Razumem te, isto i ja rezonujem. Pošto nema održavanja, odlučio sam da je izvadim, a potrebna mi je i za plaćanja u inostranstvu. To za rate, može dobro doći, mada nisam još nikada uzimao ništa na rate.

Poslato sa S10 Lite

Ja sam aplicirao pre 2 nedelje i nisu mi trazili potvrdu o visini primanja. Sve sam obavio sa licnim savetnikom telefonom, plata mi leze u intesi preko godinu ipo dana. Dosao tamo, potpisao sve papire i to je to. Kartica je bila gotova za nekih 10ak dana cini mi se i stigla mi je poruka da mogu da je preuzmem u toj i toj ekspozituri. Inace, kartica se ne moze preuzeti na salteru/blagajni, mora kod savetnika.
 
Verovatno nemas drugih zaduzenja. Meni sa stambenim kreditom (70e rata), nisu odobrili. Trazili su svu mogucu dokumentaciju...

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Ja sam aplicirao pre 2 nedelje i nisu mi trazili potvrdu o visini primanja. Sve sam obavio sa licnim savetnikom telefonom, plata mi leze u intesi preko godinu ipo dana. Dosao tamo, potpisao sve papire i to je to. Kartica je bila gotova za nekih 10ak dana cini mi se i stigla mi je poruka da mogu da je preuzmem u toj i toj ekspozituri. Inace, kartica se ne moze preuzeti na salteru/blagajni, mora kod savetnika.
Moja savetnica reče da su malo pooštrili odobravanje. Ja bih trebalo da odmah dobijem odobrenje, jer nemam opterećenja, ali ipak se čeka neka potvrda banke.

Hvala za info, svakako. Uvek je bolje ako može bez odlaska u banku, tu se svi slažemo [emoji846].

Poslato sa S10 Lite
 
I meni je isto rekla, da su poostrili odobravanje, jer je dosta ljudi prestalo da radi zbog korone. Pitala me je da li je moja firma imala prekid, reko nije, radili smo sve vreme i kao to je dobro jer u suprotnom mogu da te odbiju. Ja sam odmah dobio odobrenje jer nemam nikakva zaduzenja i pozvala me je da potpisem potrebnu dokumentaciju za apliciranje.

Uvalise mi i Dina karticu pride...
 
Poslednja izmena:
Dinu svaka banka mora da uvali.. *mjau**mjau**mjau*, zna se zašto al ajd to je druga priča..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Od dine napraviš odmah 4 mini kartice i spališ i učinio si dobro delo [emoji23]

s10e on Tapatalk pro
 
Nemam ništa protiv Dina kartice koje izdaje Poštanska, jer imaju čip. Ako i ostale banke počnu da stavljaju čip i neko beskontaktno plaćanje, zaista bi trebalo svi da koristimo Dina kartice.
 
Ne znam jel ima cip, nisam ni otvorio tu kovertu. Hteo sam odmah da je bacim ali rece mi savetnik da je ostavim za svaki slucaj, ako na primer, izgubim debitnu, da mogu sa dinom da potignem novce sa bankomata dok visa ne bude gotova i tako sam odustao od seckanja :D
 
RF izdaje sa chipom
 
Nemam ništa protiv Dina kartice koje izdaje Poštanska, jer imaju čip. Ako i ostale banke počnu da stavljaju čip i neko beskontaktno plaćanje, zaista bi trebalo svi da koristimo Dina kartice.
Zašto? Nema beskontaktno i može samo u srbiji da se koristi.. Gde je poenta te kartice uopšte kad već visa radi i više nego dobro..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Forsirano uvodjenje Dine bi imalo mnogo više smisla da je u startu imala beskontaktno plaćanje i da postoji aplikacija za plaćanje za smart telefone.
Ovako je ostala na nivou "place holdera" u novčaniku.
Pozdrav
 
Дина мора бити бар мало конкурентна другим картицама,да би се користила,бар у Србији.Што се тиче нас корисника ,нек одговорни уведу гласање за нове особине/карактеристике дина картице на њиховом сајту и све ће им бити јасно.
 
Meni licno je svejedno koja kartica u pitanju dokle god imam ,,komfor'' u placanju i ne moram da potpisujem slipove i sl.
Da DINA ima beskontakno placanje ja bi je koristio iz patriotskih razloga, bolje da ta provizija ostaje u Srbiji nego da ide preko iako ja licno nemam nista od toga.
 
Meni licno je svejedno koja kartica u pitanju dokle god imam ,,komfor'' u placanju i ne moram da potpisujem slipove i sl.
Da DINA ima beskontakno placanje ja bi je koristio iz patriotskih razloga, bolje da ta provizija ostaje u Srbiji nego da ide preko iako ja licno nemam nista od toga.
Ma da, bolje da vlast uzima pare, malo nas ovako gaze. Dinu ni u ludilu! Iz patriotskih razloga ;)
Tapatalk from Poco loco
 
Hahaha šta sve neću pročitati..
Pa baš zato iz patriotskih razloga neću da im dajem ništa više nego što moram.. Kažem, dina se gura jer neko ima jako veliki deo kolača u tome, a proguglajte i ko [emoji6]

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Pa zna se ko, batica... Samo iz tog razloga, dina nikad :)

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Batica Batica, nego kako.. Baš tako, kao što sam i rekao na početku, nikad je neću provući

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Placanjem dinom trgovci imaju manju proviziju... procesiranje i tu proviziju uzima NBS. Ostatak uzima banka. Ako moze neko ko ima POS da potvrdi
 
Evo, potvrdjujem, meni Intesa na POS uzima 0,5-1% više za druge kartice u odnosu na Dina. Ali je stvarno besmisleno što je na potpis. Što se mene tiče, chip i plaćanje bez kontakta i definitivno bih je koristio kao prvu karticu. Za inostranstvo imam Master, to ne bih uzeo Dini za zlo.

Ta priča za Dina card i ko tu ima deo je glupost iz tabloida. Taj tip koga pominjete je zaposlen u kompaniji koja je u osnovi iz Poljske. Ideja sa forsiranjem Dina card nije loša, ali kao i mnoge druge stvari ovde, fail u realizaciji. Kod NEDina kartica banke valjda imaju prostor za veću medjubankarsku proviziju, pa zato banke guraju kartice koje dobijamo da koristimo (zbog potpisivanja).
 
Haha samo zaposlen.. Važi..

Kad bude dina imala pay wave i ne bude zahtevala potpis, pa da se možda razmisli.. Ali sve padanu vodu što nmg da je koristim van zemlje, ovu klasičnu visu što Intesa daje provlačim svuda, ili prkeo telefona beskontaktno.. Milina

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno