Šta je novo?

Banka Intesa

Jel može kod Inteze uplata evra na devizni račun po vidjenju (fizička lica) na bankomatu, preko Visa kartice?
 
Hvala na brzom odgovoru. Pretpostavljao sam da je tako. Kada vidim red ispred banke naježim se. 2 meseca nisam ulazio a bliži mi se trenutak da ću morati pa je bilo šta je babi milo to joj se i snilo.

Mada sada verovatno ide brže jer firme nemaju prednost, nego je jedan red.
 
Nema na cemu! I ja izbegavam odlazak u banku iz istog razloga, tamo gde mogu platim u dinarima (online) makar i na moju stetu, samo da ne idem do banke.

Za vikend sam pronasao da su omogucili online aktivaciju netbankinga i mobija tako da sam svima koje znam to prosledio i aktivirao. Sto je pohvalno i napredak za intesu, jos samo paket naloge da rese...
 
Ja sam u ponedeljak išao u Intesu da predam, svega četvoro ljudi ispred, pustili me, jer ne idem na šalter, već cash in automat za pazar. Izašao sam napolje za minut. Da nisam, crkao bih unutra. Pustili gomilu ljudi, a izgleda da je isključena ventilacija. Doslovce smrdi koliko je zagusljivo. Poslovnica u Milutina Milankovića, kod Narodnih Heroja.
 
Nema na cemu! I ja izbegavam odlazak u banku iz istog razloga, tamo gde mogu platim u dinarima (online) makar i na moju stetu, samo da ne idem do banke.

Za vikend sam pronasao da su omogucili online aktivaciju netbankinga i mobija tako da sam svima koje znam to prosledio i aktivirao. Sto je pohvalno i napredak za intesu, jos samo paket naloge da rese...

Konačno su se setili, hvala na informaciji. Snašao sam se za online, ali ne mogu da nađem uputstvo za Intesa Mobi?
 
Konačno su se setili, hvala na informaciji. Snašao sam se za online, ali ne mogu da nađem uputstvo za Intesa Mobi?

Nema na čemu!

Aktivaciju započinješ na Intesi online/Podešavanja, izabereš intesa mobi, prihvatiš sva polja, skineš aplikaciju na telefon, otvoriš aplikaciju, skeniraš QR kod i sačekaš sms sa tokenima koje uneseš u mobilni app, napraviš šifru odnosno pin, to bi trebalo da su poslednji koraci. Kad se završi proces registracije ne moraš da kucaš korisničko ime, kucaš samo pin i mobi radi! Možda nisam naveo sve korake po redu ali je to od prilike...

PS Da ne pametujem, ako si uspeo online da napravis, uspeces i mobi.

Ako je neko propustio vest i biznis korisnici mogu sve da završe od danas online kao i fizička lica.

intesa.png
 
Poslednja izmena:
Ali ljudi, mobi aplikacija i wawe2pay mogu preko online naloga da se aktiviraju godinama bukvalno..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
E pa aktiviranje mobi aplikacije meni nije radilo do skoro, vecito neki problem u sistemu. Naravno call centar kaze da moram u ekspozituru i onda sedim i razmisljam cemu sve to kad opet moram u red sat vremena. Na srecu sada radi normalno, proradile su mi i poruke za uplate posle skoro 8 godina. Prvi put da vidim neki napredak.

Tapatalk from Poco loco
 
Čoveče, već 20 dana mi stoji rezervisano 15k na računu. Odbijena transakcija iz nekog razloga, posle minut probao opet i prošlo sve ok. Ali prvi put rezervisalo pare iako je odbijena. 20 dana već, ko zna kad ce mi se vratiti te pare.
Kontam nešto, ne daj bože da sam plaćao neki veći iznos, putovanje neko ili tako nešto. Da mi rezerviše 50-100k i da čekam dva meseca da mi vrate pare.
21. vek.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Verovatno 30 dana :(
 
@The PunisheR Wave2pay sam aktivirao online pre 6 meseci ali za mobi svaki put kad se desio problem morao sam u banku.
Npr imao sam stari telefon koji mi je bio kod kuce i na kom sam ostavio mobi, i on je pokazivao da je online a aplikacija nije mogla da se konektuje i onda se zablokira i nema sanse online da ga odblokiram nego pravac banka...

@nightshadow Po "pravilu" sredstva mogu biti rezervisana do 30 dana i onda se "automatski" oslobadjaju, sto kod njih do sada nije bio slucaj, ako ti se ne oslobode nakon 30 dana u koliko si platio karticom, pozovi call centar a u najgorem slucaju moraces da ides u banku. Tako sam prosao vec nekoliko puta...
 
Ali ljudi, mobi aplikacija i wawe2pay mogu preko online naloga da se aktiviraju godinama bukvalno..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Tako je, ali aktiviranje online bankinga je trazilo odlazak u banku...
 
Tako je, ali aktiviranje online bankinga je trazilo odlazak u banku...
Aktivirao online banking jednom u životu pre dosta godina, ima 5 sigurno.. Posle od kad postoji preko neta aktiviranje mobi i wave nikad u životu nisam otišao zbog toga u banku.. Pa jedno preko 10 puta sam ponovo sam sebi aktivirao mobi.. Ako je aktivirana predhodno prvo je deaktiviram pa posle aktiviram i sve super..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Super ako sad moze online, pozdravljam tu promenu

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Nesto im se pokvarilo, ne prikazuje kartice.
 

Prilozi

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    52.5 KB · Pregleda: 156
Imam onu karticu za internet kupovinu i na njoj 63€.

Pre 3-4 dana sam kupio nesto na aliju za 13€ i malopre proveravam kad ono i dalje stoji 63€.
Nema nedospelih obaveza. Jel zna neko o cemu se radi?
 
Skidaju novac tek kad se pošalje naručeno. Kad je status "shipped" za tu narudžbinu u AliExpress aplikaciji ili na sajtu, svejedno.
 
Shipped je odavno, a ranije su mi odmah skidali samo stoji u nedospele obaveze...i umanji se iznos koji je na stanju.
 
Skidaju novac tek kad se pošalje naručeno. Kad je status "shipped" za tu narudžbinu u AliExpress aplikaciji ili na sajtu, svejedno.

Nije tacno. Placanje/rezervacija se vrsi odmah ili malo nakon porudzbine. Odmah stize sms. E da li oni salju jos neku potvrdu transakcije, pa banka to svakako naknadno knjizi...

Po tvojoj prici bilo bi da ti nesto porucis, oni posalju, pa sklonis novac i cao? :D
 
Na rezervaciju sam mislio, isprike :D ali svakako nisam bio u pravu, jer rezervacija skida novac sa stanja..
 
Sad vidim na sajtu stoji obavlestenje da nece raditi promena stanja na kartici do daljeg...
 
Pozdrav, kartica kojom plaćam na internetu (Visa Classic Debit) mi je istekla prošlog meseca, a kada udjem u Inteza aplikaciju na telefonu i udjem u karticu vidim da je status "REIZDATA - NEAKTIVNA" i da važi do 03/22.

Probao sam da platim nešto putem PayPal-a ali ne može, kaže da CSC broj nije dobar.

Da li ovo znači da su oni izdali novu karticu koju ja opet negde trebam da podignem ili je ova sadašnja produžena?

Hvala.
 
Nova kartica. Potrebno je da je preuzmeš u poalovnici gde si preuzeo prethodni put
 
Pozovi call centar da provere da li je tamo. I mozda mogu preko poste da ti posalju
 
Nazad
Vrh Dno