Šta je novo?

Banka Intesa

Ne secam se kada mi je to trebalo i gde je uopste ;) Visa Inspire ima broj tekuceg, ta zuta je nepotrebna skroz ;)
 
Ako ides na salter onda ti treba samo licna karta.
 
Mali update oko zaostale rezervacije.
Dva dana nakon obraćanja mejlom su rešili problem :)
 
To znaci da je njihov problem, a ne prava rezervacija :)
 
Ne secam se kada mi je to trebalo i gde je uopste ;) Visa Inspire ima broj tekuceg, ta zuta je nepotrebna skroz ;)
Ne razumeš, ja nemam nikakvu drugu osim tog kartončića, tj imam visa electron ali nemam ovu za tekući zato nosim kartončić....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Da, bre, zamisli ne menja se mastilo vremenom :D
 
Zna li neko koliki je limit po transakciji na Intesa deviznom racunu?
 
MISLIM da je 2000e dnevni limit, ali ako ti treba više, pozoves kontakt centar i tražiš da ti povećaju limit
 
За "дупло скидање са картице приликом плаћања на интернету"-мени се то догодило у другој банци, па сам истражила. нису ти стварно скинули два пута, само картица тако приказује неко време, то је грешка у систему приказивања :)

Sent from mTalk
 
Hocu da bukiram apartman preko Airbnb sa dinarskog racuna posto nemam trenutno deviznu karticu(istekla). Po kom kursu oni konvertuju dinare u eur/usd i da li ima razlike u zavisnosti koji valutu odaberem?

Na primer 78.91$ = 64.44 eur. Hoce li mi isto para skinuti nevezano u kojoj valuti odaberem da platim ili ne? U principu, zanima me koliko ce da me oderu na konverziji :D
 
Poslednja izmena:
1. AirBnB, moras da probas koji kurs koristi AirBnB, napamet ne znam, a nije 2sek dovoljno za proveru. Odes na Google, ukucas "X USD in EUR", on ti otprilike izbaci po trenutnom kursu koliko to, uporedis, vidis sta se vise isplati.
Intesa ce ti sa Visa Inspire naplatiti 0.75% valjda, mislim da se i dalje koristi Hit kurs, koji je srednji + 0.75% za RSD->EUR. Kada sam pitao licnu bankarku, ona je rekla da treba dinari da idu po Visa kursu, ali u praksi nikome tako nije radila Visa Inspire, cak je bilo i stvarnih duplih konverzija :D Ali za 70e ti je to stvarno nebitno da se cimas, to je mooozda 1.5e dodatnih.
2. Limit po deviznom - kakav limit? Limit za LORO doznake, NOSTRO doznake, Visa Electron/Internet placanja, nesto peto? Ako postoji limit za ova tri, necete ga primetiti.
 
Tri blic pitanja:

1. Moze li da se poveze Inteza Internet sa AdSense i da se na nju povuce kes?
2. Moze li sa Internet kartice da se podigne novac?
3. Ako ne moze da li se placa neko odrzavanje za Inteza Electron karticu pa da nju povezem sa AdSense? Negde procitah da se ne placa, u ovih 19 strana ne videh.
 
1. Koliko vidim u mom AdSense nalogu ne moze na kartice da se povlaci?
2. Da
3. Visa Electron se ne place, po svemu je bolja od Visa Internet.
 
Onda mi se vise isplati da izvadim Electron i da povezem sa AdSense i da je koristim za internet placanje kao sto bih koristio Internet varijantu, ionako je istekla i ima gresku u prezimenu.

Hvala :)
 
Ljudi da li je neko plaćao porez na imovinu koristeći intesa on-line portal? Koja šifra plaćanja se koristi za ovu transakciju? 254?
 
Ljudi da li je neko plaćao porez na imovinu koristeći intesa on-line portal? Koja šifra plaćanja se koristi za ovu transakciju? 254?

Ma teraj sa 253 jer ti je na uplatnici 153... ionako kasnis sa porezom za ovaj kvartal, realizovace tek u ponedeljka
 
Ljudi da li je neko plaćao porez na imovinu koristeći intesa on-line portal? Koja šifra plaćanja se koristi za ovu transakciju? 254?

Da, platio sam ja već 3 puta, i to sa 253 šifrom na kojoj piše da se sa njom plaćaju stvari "izuzev poreza" :D Najozbiljnije. Zvao sam i lično banku. Kažu ta se šifra koristi, a za pogrešan opis krive NBS.
 
2xx je za elektronsko plaćanje/bezgotovinsko
1xx je za šaltersko/gotovinsko

x53 je za sve javne prihode (porezi, takse i sl), ali postoje neki trezorski računi (840) na koje može da se uplati i sa drugom šifrom. Mada aplikacije za e-banking uglavnom to ne dozovljavaju.

offtopic je napisao(la):
Genijalci su uveli novi registar pri upravi za trezor, pa od 1. marta svaki račun koji se naplaćuje sa 840 račun je neophodno registrovati u bazi Trezora. Mi sarađaujemo sa dosta sportskih klubova koji povremeno dobijaju neka budžetska sredstva i uglavnom nisu sigurni sa kog računa će da nam palte, jer im te budžetske pare ili kasne ili ne budu dovoljne i slično. Do sada su klubovi pravdali sredstva računima, a sada ih pravdaju i klubovi i dobavljači robe/usluge. Baš će to da smanji korupciju, samo ćemo mi koji radimo po pravilima imati više papirologije.
 
Sta je netqcno u opisu sifre 253?
Uplate javnih prihoda osim poreza PO ODBITKU. Po odbitku je posebna brsta poreza.
 
Sta je netqcno u opisu sifre 253?
Uplate javnih prihoda osim poreza PO ODBITKU. Po odbitku je posebna brsta poreza.

Ne znam kako tebi piše drugačije, ali opis šifre 253 kod mene je: "Uplata javih prihoda izuzev poreza i". I nema ništa posle tog i.
 
To je to, negde pise: "Uplata javnih prihoda izuzev poreza i doprinosa po odbitku".
Bitno je samo da ova sifra ne vazi za poreze i doprinose po odbitku (dakle, porezi/doprinosi na bilo kakav dohodak)

Sve je u redu sa sifrom ;) Ono sto nije u redu je sto moras imati poseban tefter da ne zaboravis placanje poreza, jer trajni nalozi nisu moguci, posto se menja svakog tromesecja, osim prvog u godini, plus doplate po izmeni... :(
 
Poslednja izmena:
Da li kod Intese mogu da preuzmem potvrdu o izvršenju naloga za prenos. Tražim to i u eBanking i u mBanking, ali ne vidim tu opciju. Da li je moguće da to kod njih ne postoji ili sam ja nešto propustio?
 
Koliko se sećam, negde sam pročitao da se te potvrde mogu tražiti u ekspoziturama.
 
Da, za ti moraš imati pravi pečat na potvrdi. Policija obično insistira na tome, možda i drugi
 
Da li kod Intese mogu da preuzmem potvrdu o izvršenju naloga za prenos. Tražim to i u eBanking i u mBanking, ali ne vidim tu opciju. Da li je moguće da to kod njih ne postoji ili sam ja nešto propustio?
U vecini banaka u eBanking mozes da odstampas tu potvrdu tako sto kliknes na tu transakciju u listi izvrsenih. Kod RF je tako, isto AIK, mislim da i Intesa isto koristi sada...
Ali ta potvrda ti nije dokaz za bilo sta osim neke osnovne administrativne pretrage.
 
Može se dobiti overena potvrda, besplatno, samo se ode na šalter. Neće da udare pečat na ono što im doneseš (kod kuće odštampano iz e-bankinga), već hoće da oni sami odštampaju to isto.
 
^ovo mogu za RF da potvrdim, a cini mi se da i Telenor Banka besplatno pecatira potvrde za sve gde zahtevaju pecat (tipa MUP i sl.)
 
Jel kosta nesto da se izvadi nova visa internet kartica (bela/siva) kad istekne? Istice mi krajem maja, pa ne znam da li ima neke troskove izrade nove ako je zbog isteka, posto znam da se ona placa 1000din da se izvadi bese od pre godinu ipo-dve.
 
Nazad
Vrh Dno