»RSS Benchmark sajt

Strana 194 od 195 PrvaPrva ... 94144184190191192193194195 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 2.896 do 2.910 od ukupno 2915

Tema: Banka Intesa

Member Avatar korisnika jabree
        Na forumu od
        Apr 2007
        Poruka
        1.651
        A održavanje računa hoće li da naplaćuju?

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

Member Avatar korisnika Martin Mystere
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        3.184
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 3570k
        • MoBo: Gigabyte GA Z77M-D3H
        • RAM: 8GB Mushkin @1333 MHz
        • VGA: Powercolor R9270 Turboduo
        • MON: ASUS MW221U
        • HDD: Silicon Power SSD S60 120 GB, Samsung ST500DM005 HD502HJ (500 GB), WD Caviar Green 1TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: Thermaltake 3
        • LAP: Laptop Toshiba Satellite A100-599
        • TV: Samsung 40A656
        • INET: Powerline
      4. I kakva je situacija sa dugovanjem sa kreditne master kartice (plaćanja na rate bez kamate, ne revolving varijanta gde skidaju 5% na ostatak duga)?

Hoće li i za to da mora da im se naglašava da ne bi slučajno prekinuli sa skidanjem rate 10. u mesecu ili je to već izuzeto?

Inače, supruga danas išla u ekspozituru u Crnotravskoj da podigne VISA karticu (tek otvorila račun) i pitala za online bankarstvo i Mobi aplikaciju, šta treba da bi mogla da ih koristi.

Brzinski joj dali papir sa QR kodom za Mobi, kodom 1 i kodom 2 ali kad to unese i generiše/unese svoj pin, ne može da ide dalje jer kaže da mobilno bankarstvo nije aktivirano (kao što i nije).

Sa druge strane ne može da otvori nalog na Intesaonline jer joj nisu dali kovertu sa LIB tako da taj korak ne može da ispuni i registruje se.

I sad zbog nekih šalteruša kojima se samo žurilo da što pre skinu klijenta sa one stvari (kaže ništa nije mogla ni da ih pita) mora ponovo da tabana do iste te ekspoziture, čeka u redu sa desetak njih zbog jednog papira koji su trebali i morali sami da znaju da treba da ga daju!

Member Avatar korisnika nuk
        Na forumu od
        Feb 2013
        Poruka
        1.406
        Isto važi za sva kreditna zaduženja pa i rate za kreditne kartice

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        749
        Martin, probaj preko call centra. Mada bolje da je dobila LIB, a onda bi mBank mogla da sredi preko weba.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Member Avatar korisnika mrmilos
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.892
      8. Moja mašina
        • LAP: Fujitsu Lifebook
      9. Moratorijum vazi od 31.marta, dakle rate u martu idu pod regularnim uslovima? (Stambeni konkretno 28.3)...

Huawei P30
        If it ain't broke, don't fix it...

Moderator Avatar korisnika PJ
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        7.384
        Citat Citiram korisnika: Martin Mystere Pogledaj poruku
        I kakva je situacija sa dugovanjem sa kreditne master kartice (plaćanja na rate bez kamate, ne revolving varijanta gde skidaju 5% na ostatak duga)?
        To su rate bez kamate, nema formu klasičnog kredita.
        Kod ovog moratorijuma kamata nastavlja da teče, samo je produžen rok otplate. Ne bi me čudilo da su banke to sam perdložile, da im ne bi nametnuli rešenje koje im ne odgovara. Realno, ko god nije ostao bez prihoda, nema nijedan razlog da to prihvati.
        Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Member Avatar korisnika tarantula888
        Na forumu od
        Jul 2015
        Poruka
        2.036
        @милош,требало би, да.
        Бојим се да ће камату од та 3 мјесеца додати на преостали дуг,главницу,што значи камата на камату,да ће за такву увећану главницу и преостали рок направити нове ануитете.Ако тако буде,онда су стварно.....

" a da će redovna kamata koja će biti obračunata za vreme trajanja moratorijuma biti pripisana preostalom dugu, koji će se prema novom planu otplate otplaćivati do roka dospeća odloženog za 3 meseca. "

Member Avatar korisnika outlaw
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        3.407
      13. Moja mašina
        • CPU: Intel CPU LGA1151 Intel® Core™ i5-8400, 2.8GHz BOX 14nm * LC-Power Cosmo Cool LC-CC120
        • MoBo: Asrock Z370 Pro4 PCIe/DDR4/SATA3/GLAN/7.1/USB 3.1 LGA1151
        • RAM: 2x8GB DIMM DDR4 3000MHz Kingston HyperX Predator CL15
        • VGA: Palit GeForce® GTX 1070 Super JetStream 8GB DDR5 256bit
        • MON: 24" ViewSonic XG2401 TN, 1920x1080 (Full HD) 1ms 144Hz
        • HDD: SSD SanDisk X400 256GB * WD Black 500GB * WD Blue 3TB
        • OPT: DVD+/-RW Samsung SH-S223C SATA/black DVD MultiWriter 22xDVD/12xDVD-RAM/2MB
        • Case: CoolerMaster 690 II PureBlack LED blue * 620W Seasonic M12II Bronze EVO edition
        • SND: Creative Soundblaster X-Fi Xtreme Music * 2.1 Altec Lansing® MX5021 * Logitech G430 7.1
        • LAP: Lenovo IdeaPad S10e (6-cell battery :)
        • TV: LCD TV 42" LG 42LK450 FullHD
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Redragon Kumara K552 * Logitech G502 Hero * Samsung Galaxy Note8 * GoPro HERO 2018 flashed to HERO 5
      14. Citat Citiram korisnika: mrmilos Pogledaj poruku
        Moratorijum vazi od 31.marta, dakle rate u martu idu pod regularnim uslovima? (Stambeni konkretno 28.3)...
        Meni je RF u mailu napisao da kreću sa moratorijumom od 01.04.

Dakle dospeva mi rata 31.03. i skinuće je.

Samo da dodam, čak iako prihvatite moratorijum, niko vas ne sprečava da rate redovno uplaćujete.
        Menjao outlaw : 25.03.2020. u 19:49
        Kažu da 15kg sala može da zaustavi metak. Dakle, ja nisam debeo, ja sam blindiran.

Member Avatar korisnika mrmilos
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.892
      16. Moja mašina
        • LAP: Fujitsu Lifebook
      17. Meni rate automatski skidaju sa tekuceg... Ako imam para na racunu onda ce ih svakako skidati?

Huawei P30
        If it ain't broke, don't fix it...

Member Avatar korisnika serbiadiablo
        Na forumu od
        Feb 2008
        Poruka
        2.239
      19. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 7 2700X 3.7 GHz (4.3GHz) AMD® AM4
        • MoBo: MSI B450 Tomahawk max
        • RAM: Kingston Predator DDR4 16GB 3200MHz
        • VGA: Radeon RX 580 XFX 8GB OC+
        • MON: Dell UltraSharp™ U2412M 24-inch
        • HDD: SSD M.2 500GB Kingston A2000 NVMe 2200/2000MB/s
        • OPT: Nop
        • Case: MS Industrial METROPOLIS PRO RGB
        • SND: Microlab 2.1
        • LAP: Asus Transformer mini
        • Ostalo: Logitech g15, mx 518
      20. Ne bi trebalo, osim ako nisi zahtevao da ti nastave sa naplatom rata.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Member Avatar korisnika desp
        Na forumu od
        Dec 2002
        Poruka
        7.735
      22. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 5 2400G
        • MoBo: Asus B450M-K
        • RAM: 16GB Kingston
        • MON: HP E27i
        • HDD: 970EVO, WD RED
        • Case: Seasonic 520GM2, MicroATX CM
        • SND: 2.1
        • LAP: HP
      23. Citat Citiram korisnika: PJ Pogledaj poruku
        To su rate bez kamate, nema formu klasičnog kredita.
        Kod ovog moratorijuma kamata nastavlja da teče, samo je produžen rok otplate. Ne bi me čudilo da su banke to sam perdložile, da im ne bi nametnuli rešenje koje im ne odgovara. Realno, ko god nije ostao bez prihoda, nema nijedan razlog da to prihvati.
        Ne vidim ništa loše da se prihvati ponuda, a da se normalno nastavi sa otplatom duga (recimo za kreditne kartice)? Ili sam nešto prevideo?

Moderator Avatar korisnika PJ
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        7.384
        Period otplate se produžava za 3 meseca i samim tim će biti propisana kamata za ta 3 meseca. U naredna 3 meseca rate kredita nemaju dospeće, što znači da ručnom uplatom rata uplaćuješ rate unapred. Ako si redovno plaćao, kada nakon 3 meseca krenu da dospevaju rate, ti nastaviš da plaćaš redovno, sve vreme si 3 rate u pretplati.
        Ukoliko si otplatio sve rate u roku, iz ugla banke si ih otplatio 3 meseca ranije. Ali u konačnoj matematici ostajes dužan još kamatu za ta 3 meseca produženja.

Zavisi od vrste kredita, iznosa kredita i u kojoj fazi otplate se ko nalazi, ta dodatna kamata može da bude zanemarljiv. A nekome ko je na početku otplate, može da bude i prilično visoka.
        U reprezentativnim primeru na
        https://www.bancaintesa.rs/pocetna.2823.html
        Videćeš da odlaganje 3 meseca dovodi do povećanja rate u iznosu da te na kraju odlaganje 3 meseca košta još mesec ipo dana. Manje-više.

Možda sam ja sve ovo pogrešno shvatio, nemam kredite, pa nisam ulazio u detalje, ali povećanje rate od 310 dinara, na preostale 4 godine dodaje još skoro 15.000 dinara u ukupnom iznosu, a inicijalna rata je 8300.

Kao što rekoh, ko ima mogućnosti da plaća rate, mislim da mu se ovo ne isplati. Ko nema para, više mu se isplati ovo, nego zatezna kamata za koju verujem da je mnogo gora.
        Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Member Avatar korisnika ZAP
        Na forumu od
        Sep 2001
        Poruka
        3.157
        sve to zavisi od ugovora koji imate sa bankom. ako postoji klauzula da možete prevremeno otplaćivati delimično kredit bez naknade onda nema nikakve dodatne kamate alo redovno uplaćujete rate.

inače ovo rešenje nema mnogo veze sa onim što je broj 1 najavljivao. ovo je klasičan grejs period u otplati kredita od 3 meseca

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
        P. Marković : - Pristojnost nalaže da se emisija “Parovi” i Sonja Biserko ne komentarišu.
        VIB: Koliko me rasplače poskupljenje, toliko me nasmeje obrazloženje.

Member Avatar korisnika Animal
        Na forumu od
        Sep 2013
        Poruka
        1.150
      27. Moja mašina
      28. Knjizi li Intesa uplate redovno ovih dana ?

Imam jednu uplatu iz poste na moj racun u Intesi koja mi nije stigla. Naime kada saljem Post Express uvek idem otkup na tekuci racun i posta uplacuje pare na moj racun u Intesi. To je funkcionisalo odlicno do sada i nikada problema nije bilo. Medjutim sada sam poslao otkupno pismo na isti nacin i nije mi stigao novac i ako je posiljka isporucena pre neki dan.. Racun je dobar, isao sam u postu da se zalim, navodno kazu da je novac uplacen, dali su mi neku referencu i da idem u banku a ta referenca dugacka bas ima preko 30 karaktera.. Ne znam sta raditi u ovakvim situacijama, iskreno pre sumnjam na postu nego na banku, koliko znam knjize sve redovno kao i pre..
        Menjao Animal : 26.03.2020. u 18:27

Member Avatar korisnika boki78
        Na forumu od
        Feb 2008
        Poruka
        736
      30. Moja mašina
        • CPU: INTEL Core i3-2100 3.1GHz Box
        • MoBo: Gigabyte P67-DS3-B3
        • RAM: 4GB Kingston KHX1600C9D3B1/4G
        • VGA: SAPPHIRE Radeon HD6770 1024MB GDDR5 PCI-E
        • MON: Dell UltraSharp U2312HM
        • HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200 Sata 3, Transcend StoreJet 25H3P USB 3.0
        • OPT: Asus DRW24B3
        • Case: CHIEFTEC Midi Tower Case BM-02B-500CTG
        • SND: Asus Xonar DG
        • LAP: Lenovo G560
        • TV: Samsung UE48H6400
        • Ostalo: Logitech MX3200, Prestigio PWC413, Transcend TS-PDU3 2xUSB3.0, Yamaha RX-V477&Jamo526HCS
      31. Neozbiljno je od strane Intese što ne postoji neka potvrda (mail na primer) kada se otkaže mogućnost odlaganja kreditnih obaveza koja se nudi.

Sent from my MI 9T Pro using Tapatalk

Strana 194 od 195 PrvaPrva ... 94144184190191192193194195 PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •