Šta je novo?

Banka Intesa

Obratite paznju na to kada vam isticu kartice, posto mozda necete dobiti sms sa obavestenjem da vam je stigla nova kartica.

Meni ističe kartica u decembru i baš sam zvao da pitam šta mi je sa karticom, jer se sećam pre 2 godine da su mi je napravili još u novembru.

Teta operater mi je rekla da, koliko ona vidi u sistemu, još nije gotova. Sad je samo pitanje šta i koliko ona vidi u tom novom sistemu.
 
Meni ističe takođe u decembru i stigla poruka da je preuzmem. Odem u poslovnicu ali pogodim baš onaj dan kada su započeli radove i na tome ostade. Moraću da se nateram da opet odem.

Tapatalk pro using S10e
 
Za kartice, predavanje čekova i slične stvari u mojoj poslovnici sada imaju hostesu. Ne ideš na šalter, već neka devojka sa pulta to završi. Jeste brže, dok joj ne prebace previše stvari, pa će i kod nje da se čeka.
 
Ako na kartici pise 12/19 ona vazi do kraja decembra. Tako da cete novu dobiti u toku / pred kraj meseca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za kartice, predavanje čekova i slične stvari u mojoj poslovnici sada imaju hostesu. Ne ideš na šalter, već neka devojka sa pulta to završi. Jeste brže, dok joj ne prebace previše stvari, pa će i kod nje da se čeka.

I kod nas uveli ali taj pult radi samo do pola 4 i uzasno je spora.
 
Obratite pažnju ako imate kredit kod Intese:

Poštovani, primećemo je da se podaci o kreditu ne ažuriraju i radimo ubrzano na stabilizaciji podataka. Zamolićemo Vas za strpljenje, verujemo da će uskoro biti uvid sa ispravnim podacima. Srdačan pozdrav.
 
Danas sam bio da uplatim parice i pitam da li mi je gotova kartica.
- Da li ste dobili sms?
- Nisam, nego pitam kad sam već tu i kad sam odradio čekanje od 30min.
(Proverava)
- Da gotova je. Taj sms se dešava da ne stigne...
 
Meni je nestao jedan račun sa online, ja im pošaljem mail, oni zovu telefonom, kažu otkazan je račun sa online, idite u bilo koju poslovicu, podesite zahtev da se uključi.
Oni ljubazni, ja još ljubaznije kažem da nije moja greška i da zaista zbog toga ne mogu u poslovicu. Devojka ljubazna, kaže razumem, videću šta mogu da uradim. Sledeći radni dan mi se račun pojavi u online.

Da sam prihvatio da idem u poslovnicu, samo bih bio još jedan tip koji pravi bespotrebnu gužvu.
 
Danas sam podigao Visa Classic Debit vezanu za račun u evrima, samo da još jednom proverim da li tu postoji neko mesečno održavanje računa?
 
Ne bi trebalo, ako je to jedina visa classic koju imas (ona koja se dobija besplatno u tom paketu usluga koji imas). Sad, ako vadis jos jednu visu classic za drugi racun (za $ na primer), onda nisam siguran da li se placa odrzavanje, a izdavanje mislim da se placa...
 
Koji su oni *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i, prosto neverovatno.

Potrebno mi da otvorim devizni račun za preduzetnika. Procedura -> mora u poslovnicu. Ok, odem, popunim milijardu papira, nekako stignem na red i predam. Biće gotovo za par dana, dobićete obaveštenje mailom.

Stiže obaveštenje, nema ga u Biz Online. Pozovem kontakt centar, kaže MORATE U EKSPOZITURU da podnesete zahtev da se pojavi online. Gde tu ima logike, ako sam otvorio račun i već platio za vaš online, bilo bi vrlo lepo da mi automatski dodate račun koji sam naknadno otvorio.

Instrukcije za plaćanje? Naravno da ne šalju. Mora da se zove kontakt centar, da se čeka 10-15 minuta da se dobije veza i da operater otkuca šta treba, pa tek onda šalju na mail. Mada čudno mi je što za to ne mora da se ide u poslovnicu...

Odvratni su.
 
BizMobi je dobar samo za pregled potrosnje i dinarska placanja. Ne mozes da odradis konverziju... raspored priliva... dok je bilo deviznih za VBE nije mogao da se vidi taj pod/racun. Da, za sve te re/aktivacije moras do poslovnice. I to do one koja ima savetnika za mali biznis

Inace probao instant placanje Mobi/Telenor > Intesa... tako da su konacno u IPS.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pogledah sad nedospele obaveze i pise merchant name pa sam mislio da su popravili, kad ono medjutim, i dalje stoji kupovina kada je transakcija izvrsena...
 
Pozdrav ljudi, je l' proradilo plaćanje karticom u inostranstvu?

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk
 
Konačno sam došao do pravih informacija.

Morao sam direktno da ima šaljem mail na onu kontakt adresu za zahtevom da mi pojasne stavke na računu.

Sva "čudna" plaćanja obeležena sa KUPOVINA pa (SIJ?AWU#$#-ER#R-#RSDF-#RFW#F!") su ustvari bila samo zaostala plaćanja po potrošnji sa kartice od pre prelaska na novi sistem isplaćena po prelasku na novi sistem. Gospođa mi je pročitala i vreme u minut i naziv poslovnog subjekta kod koga sam plaćao. Što znači da sve podatke imaju ali, kako i sama kaže, imaju problem na, kome rade, da korisnici takođe mogu da vide sve podatke.

Najčudnije, ona uplata na moj račun pod nazivom KUPOVINA je bilo ustvari to što sam konvertovao u dinare 1 i nešto švajcarska franka što su mi ostali od pre par godina. Kupovina :trust: majko božija...
 
Aplikacija mi javlja neku suludu poruku tipa "Naziv primaoca ne može biti duži od 105 karaktera..." kad hoću da platim nešto, čak i sa desktopa. Zovem tehničku podršku, izdržao sam 20 minuta i ništa, svi su "zauzeti". [emoji848]Screenshot_20191209-183235.jpeg
 
Ne moras da stavljas pun naziv kao sto je na nalogu za placanje. Moze da se skrati po sopstvenom nahodjenju. Najbitnije da je broj racuna i poziv na broj ispravan.
 
Ma nije to poenta, nešto im ne radi, probao sam sve varijante. Taj šablon mi radi godinama unazad. [emoji4] Fora je da neće da se jave.
 
Mnogo toga ne radi a što je radilo na staroj platformi. Ovlašćenje po računima je sada u online varijanti prilično beskorisno. Na primer, "trenutno, nažalost, online nije moguće izvršavati devizne transakcije po ovlašćenim računima, samo dinarske."
Iz ličnog iskustva, nije moguće izvršavati ni neke dinarske transkacije, recimo nije moguće preneti dinare sa ovlašćenog računa na dinarsku partiju sopstvene kreditne kartice.
Za svaku dalju transakciju bi trebalo ići u ekspozituru, dakle digitalizacija u punom zamahu...
Inače, odgovor agenta korisničkog servisa je "da se stabilizacija sistema očekuje do kraja dana, kada bi pomenute funkcionalnosti trebalo da budu omogućene" - odgovor je od pre skoro 4 nedelje, i evo do dana današnjeg nikom ništa...
 
Ma jok, bio je problem nevezano za broj karaktera, posle je proradilo...
Još uvek se uhodavaju...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Krenem danas da otvorim ebanking kad ono "Vaša lozinka je istekla, kreirajte novu"...
:crash:
 
Pa dobro, to je regularna stvar. Svakih 6 meseci traže da se lozinka zameni. Možeš dve slične da rotiraš, ne mora uvek kompletno nova. :)
 
Jel zna neko kolika je provizija ako mi neko u BG-u uplati 1700e na devizni račun u Intesi, a ja podignem u drugom gradu, isto u Intesi?
I drugo pitanje, jel naplaćuju reizdavanje Visa electron debitne kartice (one zelene za inetrenet što su davali za dž). Vidim istekla?
Hvala, pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Ne može niko da ti uplati devizno, osim ako nije ovlašćen za tvoj devizni račun.

Ako jeste, u tom slučaku verujem da je provizija za sve 0%.
 
Još jedan sa iskustvom da nisu poslali SMS sa obaveštenjem da je stigla platna kartica za izdavanje i da treba da svratim da je podignem!

Usluga im je svakim danom sve gora.
 
Isto je i sa mnom. :)

Doduše, ne ove godine, već prethodnih. Sada mi kartica ističe sledeće godine, ali ih uvek moram "podsetiti" tamo oko 15-og (mail-om ili pozivom), da mi kartica ističe 12-og meseca. Posle dan-dva, eto ti sms da je kartica spremna za preuzimanje.
 
Nazad
Vrh Dno