Šta je novo?

Banka Intesa

Osim 100 din vise u ondosu na Hit, da li ima nekih prednosti Magnifica?


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Mislim da bi trebalo da dobijes svog "privatnog" bankara i daju neki poklon tipa olovka i naliv pero sa logom banke :p, bar je tako bilo ranije. Navodno je i kurs u onlajn menjacnici povoljniji, ja to nisam primetio.
 
Ne bi trebalo da debitna ode u minus. Ako imaš 1000€ na računu, pa hotel pri dolasku rezerviše 800€, pa na odlasku ne povuče tih 800€ rezervisanih, nego pokuša da račun naplati kao novu transakciju od npr. 600€ - ona bi trebalo da bude odbijena.
Ovo vec ima smisla.
Imali smo situaciju ovde na forumu da je debitna kartica otisla u minus i to je ispalo skoro pa validno.
 
Steta sto taj primer nije dobio outcome (ili barem nije prezentovan) - ala sam se izrazio :p

Mislis da na debitnoj ne moze manja suma da se skine od rezervisane, a na kreditnoj moze?

Sto se Magnifica tice, ej to naliv pero je bas dobro, a i plajvez. Koristim ih i dalje.
Kurs je bio bolji ranije, sada je svima isti, onaj EUR-NET.
Licni bankar - zgodna stvar ako puno ides u poslovnicu, ali inace... meh. Ono sto je lose je sto prednost za salter je na srpski nacin... javis se portiru, i on izbaci one iz reda ispred tebe :D Meni je ovo izgledalo stvarno bezobrazno, nisam hteo da koristim, nego sam cimao LB, ionako ne idem cesto.
 
Koristio danas Dinu koju sam preuzeo pre nekoliko dana. U marketu, nesto sitno, nekih 400 dinki, kasirka pokusala Paywave, naravno ne radi, provuce karticu, pin nije trazila, ali sam morao da se potpisem.
Da li da koristim Dinu ili Visu Inspire (ona je Paywave)?
 
Visa naravno!
 
Inspire ima PayWave fizicki? Ne ono preko telefona sa Wave2Pay app-om kad se poveze?

Visu onda, naravno.
 
Odradio wave2pay na telefonu, dobra stvar, ali je glupost sto radi cak i kad je telefon zakljucan, pa sam stavio da mi trazi pin za svaku transakciju.

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока
 
Koristio danas Dinu koju sam preuzeo pre nekoliko dana. U marketu, nesto sitno, nekih 400 dinki, kasirka pokusala Paywave, naravno ne radi, provuce karticu, pin nije trazila, ali sam morao da se potpisem.
Da li da koristim Dinu ili Visu Inspire (ona je Paywave)?

Od koje banke je Dina sa beskontaktnim plaćanjem?
Od novih Dina sam video samo jednu i bila je bez chipa i bez beskontaktnog plaćanja, samo magnet.
 
Mislim da Dina nema beskontaktno placanje.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Zato i pitam koja je banka. Zašto bi neko pokušavao, ako na njoj nema oznake da može bez kontakta. Ta Dina je totalni fail.
 
e pazi da te jorgovanka ne čuje [emoji39]. nema dina to mnogo komplikovano [emoji23]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Zasto u Intesa Mobi u delu kartice vidim samo VE a ne i VI i Dinu?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Dešavalo se i ranije ljudima. Mojoj ženi se pojavilo nakon reinstalacije aplikacije. Ne znam kako su drugi rešavali.
 
Meni je interesantnije to što nema naknade za uvođenje sistema, priatupnica ima mnogo manje pitanja.
Dobra je fora I to što dok si vezan samo za Dina card, nemaš troškove. Provizija za Dina card online će biti 1.3-1.8%, ali nisu dali detalje. Nakon tri meseca će omogućiti i prijem drugih kartica, ali izgleda da će provizija biti veća nego na POS terminlaima banke.
 
Pa to i nije neka dobra provizija?
Znam da su taksisti dobili preko Kombank, a neki valjda i preko AIKa, 2% fixno.
 
Taxisti su POS terminali, a ovo je online plaćanje koje je do ove Intesine ponude bilo užas skupo za uvođenje, a za male klijente je bilo preskupo i zbog naplaćivanja fixed fee + procenat po transakciji.
Sa ovom ponudom je besplatno uvođenje, održavanje max 1300 dinara, za promet do 100.000 dinara, a za promet preko 100.000 je besplatno. Provizija je samo procenat od transakcije.

Nisam siguran na šta misliš pod ovim "fiksno", ali ako je to ozbiljno taksi udruženje i da su sa nekom bankom napravili deal za nekoliko stotina POS terminala, moja procena je da su ih ošišali sa tih 2%. Ja imam 1 POS terminal, ne primam American i mesečni prosek mi izađe na ~2,1%.
 
Taksisti jedva imaju prometa, bas sam pitao.
Ima vec duze vreme jeftinih uvodjenja eCommercea.
 
Nista dok to ne bude QR i “p2p” kao u wechat kod kineza... za ta mikro placanja tipa do 5k provizija za trgovca da bude par dinara i/ili da p2p besplatno.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Možda bezveze pitanje - jel može u poslovnici da se podižu devize sa ovlašćenog računa?
 
^da.
Nista dok to ne bude QR i “p2p” kao u wechat kod kineza... za ta mikro placanja tipa do 5k provizija za trgovca da bude par dinara i/ili da p2p besplatno.
Jeste, i koji je onda incentive za banke da uopste budu u tom sistemu? U Nemackoj su provizije za ePlacanja mnogo manje, jer se time ciste poslovnice, i mnogo brze radi. Kod nas to ne znaci nista, kada su plate radnika male, a ljudi ocigledno imaju visak vremena :)
Ista je i fora za interchange fee za kartice - da ne postoji, banka izdavalac ne bi imala nikakvu korist od koriscenja njenih kartica.

Onog trenutka kada ljudi u Kini predju puno na besplatno koriscenje p2p, i/ili ostala placanja ne izgledaju dovoljna, tog momenta ce prestati da bude besplatno, pa i cak i da ne bude jeftino.
A i nista nije dzabe - kada sistem koristis za sve moguce, podaci su vredniji od provizija ;)
 
Nešto su se dali u marketing ovih dana, poslali mi flajer "Otvorite Intesa Hit tekući račun", posle toga me još 2 puta zvali !!!
Reko, razmisliću, aj ćaaaaooo :D
 
A sta daju zauzvrat?:)
 
Taksisti jedva imaju prometa, bas sam pitao.
Ima vec duze vreme jeftinih uvodjenja eCommercea.

Da, ima smisla. Ko god plaća karticom, izabrao je jeftiniji prevoz od taksija ;)
Nisam u ovoj godini proveravao ponude za prihvatanje kartica online. Eto zadatka.
 
A sta daju zauzvrat?:)

Kažu "pored usluga koje su u okviru računa koji trenutno koristite, bez dodatne naknede, biće Vam na raspolaganju brojne pogodnosti."
- 6 meseci održavanje po ceni osnovnog računa, posle toga 300 din (trenutno 190) znači ušteda 660 din
- dodatno zdravstveno osiguranje za vas i članove vaše porodice (nisu se potrudili da ovo objasne)
- kupite ili prodajte evre po povoljnijem kursu (ne bi rekao da je povoljniji)
- plaćanje računa bez provizije (nisu napisali da ima ograničenja u broju računa koji se mogu platiti bez provizije, ako se ne varam samo 5 računa
- plaćanje na rate bez kamate i naknade (ali mora da se izvadi masterkartica)
- dozvoljeni minus (uz plaćanje kamate na minus)
- keš na računu za 15 minuta (realizujte gotovinski kredit i obnovite dozvojeni minus...) već je bilo reči o ovome, da ne funkcioniše baš tako brzo kao što kažu...

Jednom rečju JADNO...
Jedino što bi moglo da mi znači je ono dodatno zdravstveno osiguranje ali kolega je probao to da iskoristi i mislim da je na kraju batalio jer su se potrudili da maksimalno otežaju realizaciju, nisam ispratio do kraja kako je prošao...
Mene bi iskreno bilo blam da pošaljem ovakav liflet na kućne adrese ljudima...
 
Ja sam plaćao jedno vreme preko 10 računa mesečno. Nijedan nije imao proviziju. Intesa Hit račun.
 
To je sve std.uz Hit racun, mislio sam sta daju preko, kao sto RF i MB daju 5000 :)
Hit je bio extra stvar ranije, ali sada je samo meh.

Zdr uz njega... bilo je price ovde, lako se dobije povracaj. Ali je to bilo u doba Generalija, ne Sava osiguranja.

Nema za sada ogranicenja za broj i iznos racuna, koji su besplatni.
 
Kada sam prosle godine otvorio hit bila je neka polisa, ali mi nisu dali kopiju i bilo kakav papir. Kaze strucnjak koja je otvarala paket: “To je nesto u slucaju operacija, ne treba vam inace”...

Inace uz amex ide ddor polisa putnog.

Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, ovo uz Hit je dodatno zdravstveno za hitne zahvate i sl.
 
Dodali su na e-bankingu opcije za blokadu kartice i definisanje limita. Lepo, to pre nije bilo.
 
Nazad
Vrh Dno