Šta je novo?

Banka Intesa

Super, ali je ovo banka trebalo da uradi za tebe. Ovo je bila dobra volja trgovca, i super da je tako prošlo.
Najbolje je ako trgovac sam vrati, brze je. Ne znam da li banka i sme samo tako da stornira prijavljene zloupotrebe.

Pozdrav ljudi, pre izvesnog vremena od Inteze sam dobio obaveštenje da na plaćanja svim Inteza platnim karticama u Gigatronu imam popust 15%.Da li je neko probao da li to funkcioniše?
Radi ...popust ide na malopradjnu cenu
+1. Samo treba napomenuti uvek prodavcima u radnji da vazi za sve, i da ne zelite rate (5% je ko hoce na rate). I ne moze online.

Sve se slažem.

Ipak, u tu priču mi se ne uklapa to što sad moram da idem lično u banku, čekam na red, pa ih lično zamolim da odblokiraju moje novce....
Osim ako opet nisu slagali, pa me u filijali ponovo upute na call centar i tako u krug.
Za no n/c, stvarno su..
 
Alfa, kako se telefonom identifikuješ trgovcu? Diktiraš broj kartice??

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Iznos i datum/vreme?
Ili referencu transakcije ako je imas.

Vecina trgovaca nema broj kartica uopste.
 
1. Stornirane ttansakcije se ne vide, osim ako dobijas SMS, pa u njima ostane.
Refundiranje transajcije se jedino moze videti. Kada je transakcija izvrsena, pa vracena. Ove nisu izvrsene.
2. Moze to i duze da potraje. Mozes, MC kod Intese ima precizan kurs sada, minimalne su sanse da se izmeni iznos, cak i da nije u EUR.

Pazi sta mi nije jasno: recimo prilikom dodavanja kartice francuski Amazon mi je rezervisao 1.07eur jos 13.06, i ta cifra mi jos uvek stoji u nedospelim obavezama.
Nasuprot tome, recimo cifru za PP ne vidim nigde.
 
Ipak mislim da je to posao banke. Uvek su dispute rešavali u moju korist.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Meni je Intesina MC nezamenljiva (ide uz Hit, ne uz osnovni). Od >200 kartica koje sam imao (tipova, ne racunam obnove uopste), nijedna nije radila kao Intesina MC, svugde (gde rade aparati :D) bez problema. Sa svakom drugom karticom mogu minimum jedan problem da navedem.
MC i Amex Blue dolaze uz Hit racun, inace su 200/mesecno svaka (Amex Blue je po meni beskoristan). Pod uslovom da imas kreditnu sposobnost, inace bi moralo uz depozit, a njih bas mrzi da rade to sada nesto.

Sem toga - meh :) Kurs je sada isti, za Hit su sva placanja free, za osnovni samo 3 (preko e/mBankinga naravno). Ima neko osiguranje uz Hit, za hitne hirurske intervencije..
To je to. Mislim da sam bukvalno sve bitne stvari naveo.

Hvala alfa na retrospektivi.

Nego, taman zaboravim prethodne peripetije sa intezom i reko ajd da se prebacim na Hit, ako ništa barem zbog tog osiguranja i čekova eto to bi mi koristilo.
Ali, sećate se ona moje priče od pre nedelju dana kad sam hteo da platim čoveku za kupljeno na limundu i dobio "Nemate potrebna sredstva autentifikacije" poruku, e pa, nazovem ja danas call centar čisto da vidim šta će reći, dam im jmbg, kaže lik:
"da, vi nemate aktivirana sredstva autentifikacije, potrebno je da odete do naše expoziture i aktivirate to i onda će vam stizati poruka sa šifrom kad hoćete nešto da platite",
"znači svaki put kad hoću nešto da platim dobijem sms sa šifrom!"
"da"
"ako hoću 10 puta nešto da platim dobiću 10 sms poruka i 10 šifara za autentifikaciju!!"
"da"
"a jel ima načina da se to jednokratno uradi, da ne dobijam svaki put sms sa šifrom" (i dalje ne mogu da prihvatim da je sistem toliko glupo zamišljen)
"pa jedino da aktivirate Intesa Mobi aplikaciju pa da tako plaćate jer se u aplikaciji nalaze m_tokeni" (neki tokeni, nisam ga skontao)
"a ako aktiviram Intesa Mobi, da li ću onda preko elektronskog bankarstva na računaru moći jednostavnije da plaćam bez poplave sms-ova?"
"ako aktivirate Intesa Mobi onda će plaćanje na računaru biti još komplikovanije, moraćete da unosite.... " bla bla bla tu sam već prestao da obraćam pažnju i počeo da se smejem, rekoh, ne bi više da vas zadržavam, idem na bankomat da dignem keš pa u poštu da platim račune kao čovek a ne sms automat...

Brateeeee, nije mi jasno ko smišlja ovakve gluposti?
Radio sam nekad dizajn softvera, osnovno pravilo: pitaj korisnika šta mu treba i pravi sw tako da njemu bude logično i jednostavno za upotrebu...
 
Poslednja izmena:
Najbolje je ako trgovac sam vrati, brze je. Ne znam da li banka i sme samo tako da stornira prijavljene zloupotrebe.



+1. Samo treba napomenuti uvek prodavcima u radnji da vazi za sve, i da ne zelite rate (5% je ko hoce na rate). I ne moze online.


Za no n/c, stvarno su..
Zvao sam danas Gigatron da pitam za popust, dobio odgovor da banka nije to objasnila kako treba i da pozovem banku, pozovem banku i objasnim šta mi rekoše ovi iz gigatrona i dobih odgovor da se obratim pismeno Gigatronu i da su oni krivi e sad sam se obratio pismeno gigatronu i intezi u jednom mejlu a cc agenciju za zaštitu potrošača pa ću valjda nekad dobiti odgovor. Sve je to prevarant do prevaranta.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@Sirius9

Sve to je zbog sigurnosti. Ne salju ti sms bez razloga. Placaj sa mobilnog kroz Intesa Mobi, pa ti nece trebati SMS i mToken. A i sve da treba kada placas sa PC... to je sekund posla da prekucas kod iz SMS ili TAN iz mToken.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Sirius9 Da nije tako "komplikovano", ja verovatno ne bih koristio Intesu za plaćanje računa, već bih sa tobom u red, u pošti.
Probaj, ništa te ne košta.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Mislim.da sve banke traze sada 2FA za placanja. S tim da mBankimg smatraju 2FA :)
Ike1, sta nije tacno, jasno...?
Fructal, ne oslobadjaju svi istom brzinom novac. Tj PP naplata je stornirana pre nego je prosla. Zato je ne vidis.

Kibicer, jeste njihov posao, ali je brze ako prodavac sam to uradi. Plus ako je fizicka roba, i nije je poslao jos, veca je sansa da ce odmah stornirati sam.
 
Nije jasno od koje se cene oduzima 15% popusta s obzirom da proizvod nije sa šok cenom.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nije jasno od koje se cene oduzima 15% popusta s obzirom da proizvod nije sa šok cenom.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Oduzima se od maloprodajne cene, one najveće, koja je gotovo uvek precrtana. Mislim da se meni samo jednom do sada isplatilo da nešto kupim sa tim popustom. I to je bilo recimo 1% manje, nego da sam platio cenu sa etikete.

Edit: obrisana pogrešna info.
 
Poslednja izmena:
@PJ, na sajtu banke je navedeno da ne važi za šok cene: "Popusti ne važe za artikle sa oznakom ŠOK cena".
 
Tako je ne važi za šok cene ali koji onda efekat kampanje ako je cena ista kao da plaćam bilo kojom karticom.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ima artikala koji nisu uglavnom sa sok/akcija cenom, pa nije zanemarljivo.
Mislim, uvek proveri koliko je drugde, pa vidi koliko te kosta sa popustom na MP cenu u GT-u, nekada je fino, nekada je s*** :)
 
Bilo bi dobro kada bi u svoju ponudu uvrstili i NFC sticker-e...to bi dosta značilo njihovim klijentima koji su IOS korisnici.
 
Hvala alfa na retrospektivi.

Nego, taman zaboravim prethodne peripetije sa intezom i reko ajd da se prebacim na Hit, ako ništa barem zbog tog osiguranja i čekova eto to bi mi koristilo.
Ali, sećate se ona moje priče od pre nedelju dana kad sam hteo da platim čoveku za kupljeno na limundu i dobio "Nemate potrebna sredstva autentifikacije" poruku, e pa, nazovem ja danas call centar čisto da vidim šta će reći, dam im jmbg, kaže lik:
"da, vi nemate aktivirana sredstva autentifikacije, potrebno je da odete do naše expoziture i aktivirate to i onda će vam stizati poruka sa šifrom kad hoćete nešto da platite",
"znači svaki put kad hoću nešto da platim dobijem sms sa šifrom!"
"da"
"ako hoću 10 puta nešto da platim dobiću 10 sms poruka i 10 šifara za autentifikaciju!!"
"da"
"a jel ima načina da se to jednokratno uradi, da ne dobijam svaki put sms sa šifrom" (i dalje ne mogu da prihvatim da je sistem toliko glupo zamišljen)
"pa jedino da aktivirate Intesa Mobi aplikaciju pa da tako plaćate jer se u aplikaciji nalaze m_tokeni" (neki tokeni, nisam ga skontao)
"a ako aktiviram Intesa Mobi, da li ću onda preko elektronskog bankarstva na računaru moći jednostavnije da plaćam bez poplave sms-ova?"
"ako aktivirate Intesa Mobi onda će plaćanje na računaru biti još komplikovanije, moraćete da unosite.... " bla bla bla tu sam već prestao da obraćam pažnju i počeo da se smejem, rekoh, ne bi više da vas zadržavam, idem na bankomat da dignem keš pa u poštu da platim račune kao čovek a ne sms automat...

Brateeeee, nije mi jasno ko smišlja ovakve gluposti?
Radio sam nekad dizajn softvera, osnovno pravilo: pitaj korisnika šta mu treba i pravi sw tako da njemu bude logično i jednostavno za upotrebu...

Moram da odgovorim na ovo.

SMS-ovi se jedino i iskljucivo zbog sigurnosti korisnika kartice. Zamisli da ti neko, nekako sazna detalje kartice (evo par postova iznad, clanu su iskoristili karticu za placanje u singapuru, bez njegovog znanja) i hoce da ti svuce sav novac sa kartice ili da kupi nesto ko zna gde, a ti na kartici imas 1000eur na primer. Da nema poruka sa OTP (one time password) kojim se potvrdjuje transakcija, taj neko bi bez problema mogao da ti provuce karticu kako god hoce i ubrzo bi skapirao da nemas dinara na kartici.

Mene iskreno to ne smara vec smatram pod obavezno da moram da kreiram token ili da mi stize sms sa otp-om jer tu mozes videti ko je merchant i koliki je iznos. Mozda je tebi to nepotrebno, ali je itekako potrebno korisnicima u danasnje vreme.

Kad smo vec kod toga, da li ova regularna Visa koja ide uz HIT racun ima mogucnost za stizanje OTP-a ili mora da se kreira mToken? Nisam skoro koristio tu karticu za online placanje, uvek koristim Visa Business iz Raiffeisen-a, a tamo mora da se kreira lozinka.
 
Poslednja izmena:
Kod za 3D secure za kartice dolazi preko SMS ili ko uzme CAP. A TAN preko SMS je za eBanking sa weba kada nemas Intesa Mobi... onda ide mToken iz app.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Razumem ja da je to zbog sigurnosti ali mi to malo preterano deluje.
Ok je da ja unosim broj kartice na nekom trećem sajtu tipa ebay isl. i hoću nešto da kupim pa da dobijem svaki put SMS šifru kojom odobravam to plaćanja,
ali ja pričam o funkcionalnosti koja već postoji u okviru ebanking portala same Inteze, dakle logujem se na ebanking i hoću da platim struju, izaberem sa kog
računa (tekućeg) plaćam, unesem račun kome plaćam, svrhu uplate i iznos i onda čekam sms, pa onda ponavljam sve to za komunalije-sms, vodovod-sms,
telefon i net-sms, grejanje-sms, održavanje zgrade-sms, hoću nekome da prebacim pare na račun-sms...

Za deviznu internet karticu ništa ovo ne važi, zato su i članu gore iskoristili karticu u singapuru ali ovo je drugi vid plaćanja, nisu se oni logovali na njegov
nalog u banci pa išli na transakcije -> plaćanja pa uneli svoj račun i probali da prebace novac. Kod mene novac nikad ne stoji na računu internet kartice.

Tako da, ako sam se već logovao na Intesa ebanking onda mi nekako bespotrebno deluje da moram opet da potvrđujem ko sam za svako plaćanje!
Kada bi u banku, umesto naloga za plaćanje odneo naloge za prenos, za svako od pomenutih plaćanja, ne verujem da bi mi radnica 5-6 puta tražila ličnu
kartu na uvid.
 
Poslednja izmena:
Koristi sabolone i/ili trajne naloge :D

Kapiram da mogu da naprave da uneses vise naloga i onda ih “potpises” jednim TAN...

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Razumem ja da je to zbog sigurnosti ali mi to malo preterano deluje.
Ok je da ja unosim broj kartice na nekom trećem sajtu tipa ebay isl. i hoću nešto da kupim pa da dobijem svaki put SMS šifru kojom odobravam to plaćanja,
ali ja pričam o funkcionalnosti koja već postoji u okviru ebanking portala same Inteze, dakle logujem se na ebanking i hoću da platim struju, izaberem sa kog
računa (tekućeg) plaćam, unesem račun kome plaćam, svrhu uplate i iznos i onda čekam sms, pa onda ponavljam sve to za komunalije-sms, vodovod-sms,
telefon i net-sms, grejanje-sms, održavanje zgrade-sms, hoću nekome da prebacim pare na račun-sms...

Kada uneses podatke u nalog imas dole opciju "snimi u paket" i tako uradis za svaki nalog i na kraju ides na "posalji paket" i jednim SMS-om platis sve naloge.
 
Sva placanja ttaze 2FA, vec rekoh, svugde kod nas, barem iz mog iskustva.
Telefon je jedan FA, PIN je drugi. Zato mBanking ne trazi plus SMS uvek.

Ali u nekim bankama trazi ili trazi za vece sume, tipa TB.
Nije PIN sigurna stvar, ali bolje nego ista.
 
Sinoć naručio Mi Band 4 sa Alija, i nije mi tražilo nikakvu autorizaciju, konkretno zadnji put kad sam naručio sa Alija mi je tražilo SMS 2FA. U pitanju je Visa Inspire, Intesa.
Da li je od slučaja do slučaja ili nešto drugo posredi?

Hvala.
 
Koristi sabolone i/ili trajne naloge :D

Nisam hteo da širim priču gore ali sigurno da bi gledao da pojednostavim proceduru i sledeći put prilikom plaćanja samo izaberem iz snimljenih šablona komunalije ili MTS itd. a trajnim nalogom, koliko sam shvatio, ovlašćujem banku da sama skine novac i plati neki račun, što mi baš i ne odgovara, em što bi imao osećaj da mi neko drugi troši novac bez onog dela "aha, evo platio sam struju" a drugo dali ja imam baš tad novac na računu i dali mi odgovara da ga baš tad skinu. To možda odgovara nekome ko prima 100.000 - 200.000 platu na račun pa uvek ima love i ne primeti da nestane 10.000-15.000 mesečno za račune.

Kada uneses podatke u nalog imas dole opciju "snimi u paket" i tako uradis za svaki nalog i na kraju ides na "posalji paket" i jednim SMS-om platis sve naloge.

Vidim opcije Snimi u paket i Snimi šablon, kad aktiviram "dnk" autentifikaciju baš ću da probam dal radi, jer to što postoji opcija ne znači da automatski i radi, ipak je to Inteza :d

za Nikolu,
ja na aliju uvek plaćam Visa internet karticom, nikad nije tražio nikakvu autentifikaciju, šifru, potvrdu isl. ako ima dovoljno novca automatski prolazi plaćanje, samo dobijem sms obaveštenje koliko sam potrošio i koliko je ostalo u dinarima iako su na računu evri (još jedna specifičnost Inteze)!!!
 
Poslednja izmena:
^ne, to je do VIsa izgleda. Dok Intesa nije menjala sistem pre godinu i po otprilike, mnoge stvari su bile normalnije. Tu izmenu su im izgleda MC/Visa trazili. Od tada je potrosnja u pravoj devizi, ali raspolozivo stanje u dinarima :(

Da li se trazi OTP zavisi od sajta primarno. Ako sajt ima 3DSecure, sve Intesine kartice bi trebalo da traze OTP, sem ako neko ima dosta starije, pa tek kad se reizda ce traziti.

Inspire definitivno trazi! Oduvek, i nije bila opcija da se to iskljuci. Dakle, sajt ne trazi OTP onda.
 
Jedno pitanje; ako se kod Intese uzmu dve kreditne kartice; da li može kreditni limit da bude zajednički za obe kartice ili mora poseban za svaku?
 
Poseban za svaku, naravno.
Mislim da u zbiru limit za dve ne može da pređe 7 mesečnih zarada (i to, mislim, pod uslovom da nemaš drugih zaduženja u KB).
Ja imam MC i Amex, ukupan limit mi je ispod 5 zarada, čist KB izveštaj.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Jedno pitanje; ako se kod Intese uzmu dve kreditne kartice; da li može kreditni limit da bude zajednički za obe kartice ili mora poseban za svaku?

Mislis povezan, da ukupna potrosnja smanjuje limite na obe?
Moze. Osnovna plus dodatna kartica.
 
Nazad
Vrh Dno