Šta je novo?

Banka Intesa

Ne razumem tvoj komentar na vredjanje i koriscenje PH/BRZ?

Moja ideja je bila da objasnim da sa obazrivim koriscenjem kartica nece imati nikakvih problema. Koriscenje visa electron (sada classic) za internet placanja je nesto najgluplje sto moze da se uradi vezano za sigurnost svog novca na racunu.

Koriscenje visa internet se ne naplacuje u Banca Intesi i maltene sluzi kao taj vas"offline" racun. To sto sugerisete da orvori drugi devizni racun samo pokazuje da ne citate ono sto ljudi pisu, pa vam preporuka nije na mestu.
 
Ti ne razumeš kako stvari funkcionišu. Visa Internet kartica je takodje vezana za devizni račun. Pare ne stoje na kartici nego na tom računu, a sama Visa kartica je sredstvo kojim pristupaš tim parama. Ako na tom računu imaš neke pare, one takodje mogu biti predmet zloupotrebe.
Pozdrav
 
Ne druze, naravno da nije vezana za devizni. Trebalo bi da proveris informacije i raspitas se bolje pre nego sto tvrdis nesto i ubedjujes ljude u suprotno.

Odes u intesu prvi put i otvoris devizni_1 racun i trazis da ti izdaju visa classic koja je vezana za isti. U isto vreme kazes da bi zeleo da dobijes i visa internet karticu koji oni zavedu pod devizni_2. Za devizni_1 trazis instrukcije sa SWIFT/IBAN podacima na koji ce ti lezati uplate iz inostranstva (ako ces sam uplacivati ovo nije potrebno). Ove instrukcije nije moguce dobiti za visa internet karticu jer je debitna.

Kada dobijes kartice one imaju razlicite brojeve i pinove pa tako ako zelis kupiti kartu za koncert od 100€, putem ebankinga ili mobi aplikacije prebacis sa devizni_1 na devizni_2 110€ jer postoji tipa 5-6% koji se automatski rezervisu zbog moguce promene u kursu koji se posle vrate na devizni_2 kad kupovina bud proknjizena.

Dokle god koristis instrukcije racuna devizni_2 za internet placanja jedino sto moze biti zloupotrebljeno je onoliko koliko ima na tom racunu u tom trenutku, pa je pozeljno ne drzati vece svote novca i putem aplikacije ili ebankinga po obavljenoj transakciji vratiti na devizni_1. Ako podaci devizni_1 nisu ostavljeni na internetu u bilo kakvoj formi ne postoji mogucnost zloupotrebe putem podataka devizni_2

U moje vreme su me roditelji ucili "ispeci pa reci", danas je izgleda drugacije vreme. Pozdrav.
 
Intesa Hit imam 3 devizna:
1. Nije vezan ni za jednu karticu
2. Vezan za viza classic
3. Vezan za visa internet
I kao sto rekose po potrebi prebacujem pare na 2 i 3 [emoji3].
 
@m1tsu: lepo su te roditelji učili, šteta što ništa nisi naučio...
Pročitaj šta si sam napisao, ali probaj da čitaš sa razumevanjem. Onda ćeš shvatiti da je Visa Internet kartica vezana za račun devizni_2. Ne postoji Visa kartica, na svetu niti u bližoj okolini, koja nije vezana za neki račun. Pare stoje na računu, a troše se putem kartice - tako i nikako drugačije.
Pozdrav
 
Ti onda nisi dobro i sa razumevanjem procitao moj post.

Satell200 je veoma jednostavno objasnio i kod mene se jedino razlikuje to sto su 1+2 zajedno jer Visa Classic koristim samo za bankomate u inostranstvu. Verujem da je treci devizni samo jos jedan sigurnosni korak ukoliko se izgubi kartica mada nije nuzno potreban jer bez pinova i verifikacije telefonom ne vidim kako moze da se zloupotrebi? Mada danas zastite nikad dosta...
 
Kada sam ja otvarao račun i uzimao Visa Internet rekli su mi da je to posebna "devizna partija", a ne posebni račun iako se tako može videti online.
 
Čekajte, ljudi, pustite da nam m1tsu objasni kako funkcionise bankarstvo u Intesi, a i šire, čovek se razume.
 
Ja imam i Visa Internet i Visa Clasic Debit(ranije imao Visa Elektron) i za obe imam vezana po dva devizna računa,jedan za eur drugi za usd,dakle 4 devizna računa ukupno_Ovo su uradili kada su radili taj update i razdvojili sve račune,jer sam imao i transakcije u eur i u usd.Svaka Visa kartice je vezana za neki račun,nijedna nije samostalna.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Samo nek ti budu uz EUR racune, jer sa USD ima dupla konverzija
 
I koristim samo te EUR račune.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Kada sam ja otvarao račun i uzimao Visa Internet rekli su mi da je to posebna "devizna partija", a ne posebni račun iako se tako može videti online.

Jeste tako je bilo pre, a sad je internet kartica vezana za svoj devizni račun.

Trebalo mi nešto, pa sam zvao intezu i pitao da li mogu da povlačim pare sa PayPal-a koja je vezana na internet karticu. Devojka iz CC-a mi rekla da mogu. To su menjali kažu pre koji mesec.

Znam da je pre moglo samo da se plaća sa internet karticom, a ne i da se povlači novac sa nje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Suština ovde je da nema razloga da Intesa (i dalje) ne dozvoljava da otvoriš avista devizni račun, uz koji ne želiš nikakvo sredstvo plaćanja. Meni se čini da je službenik ovde pogrešno čitao: piše mu u algoritmu da devizni račun omogućava izdavanje Visa Debit kartice. Videla je da čovek tu karticu ima, i rekla mu da ne može dobiti još jedno, isto to (devizni račun + kartica). Nije htela da čuje da čovek traži samo račun, bez kartice (ili joj to ne stoji u algoritmu).

Zamisli i ovaj primer: imam devizni račun i Visa karticu uz njega, ovlastio bih ćerku po toj kartici, ali naravno da želim da se na tom računu ne nađe sve što u Intesi imam.

Još jedna informacija za našeg iskusnog člana sa kućnim vaspitanjem:
Za veliki broj korisnika, izdavanje Visa Internet kartice više nije besplatno. Izgleda da se radi o onima koji su imali nezadovoljavajući broj transakcija u nekom periodu.
 
Ako Visa Internet više nije besplatna za sve i ako su uslovi za dobijanje Visa Debit isti ili slični onda Visa Internet nema više nikakvu svrhu čak je i znatno lošija od Visa Debit.
Ako sa Visa Internet pokušate na npr. Bookingu da rezervišete neki hotel koji traži novac unapred, u 80% slučajeva će vam javiti da nisu uspeli da rezervišu novac sa nje, dok sa Visa Debit nikada nisam imao tih problema, niti sam našao nešto što ne može da se plati sa Visa Debit, a može sa Visa Internet. Naravno, velika prednost Debit je što može da se koristi i na bankomatima i pos terminalima.

Sistem na obe kartice je isti, dobijate poseban devizni račun, koji je vidljiv u online bankarstvu, novac možete prebaciti sa drugih računa i ne možete da odete u minus.
 
Prestalo je da mi radi beskontaktno plaćanje na visa inspire pre dva dana, nikada do sada nisam imao problema a sada neće da očita karticu. Mora da se ubaci kartica u aparat i unese pin. Jel zna neko šta je u pitanju i šta da radim.
 
Terminal je uopste ne prepoznaje? Kao da je nisi primakao citacu? Trazi im da je zamene...

Ili je dodaj na Apple Pay/Wave2pay, pa tako placaj kada hoces beskontaktno :)
 
Prestalo je da mi radi beskontaktno plaćanje na visa inspire pre dva dana, nikada do sada nisam imao problema a sada neće da očita karticu. Mora da se ubaci kartica u aparat i unese pin. Jel zna neko šta je u pitanju i šta da radim.

Vrlo moguce da si je negde razmagentisao. Probaj da istrljas onaj cip na kartici, imao sam taj problem jedanput i pomoglo je, mada meni nije htelo da prihvati ni beskontaktno ni na pin.
 
Jel' je terminal uopšte ne vidi beskontaktno, ili je vidi ali odbije transakciju? Probaj da je očitaš na telefonu preko NFC-a.
Pozdrav
 
Ne vidi je je terminal uopšte, juče sam išao u banku da se raspitam, žena me gledala kao da sam pao s Marsa. Rekla mi je "pa plaćajte ubacivanjem kartice i unošenjem pina, šta fali". Jedino može da mi piše zahtev za izdavanje nove kartice ali se to plaća 400 din. nisam hteo, koristim wave2pay.
 
Ako nema fizickih ostecenja (savijena / slomljena) onda bi bio red da ti zamene bez naknade...

Blago ciscenje kontakata ima smisla samo u slucaju da ne radi kada se ubaci u terminal.

Antena i elektronika za beskontaktno je unutra

e0fabaec37db3220fb4ee2f1621470f1.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni je pre nekog vremena tako otkazala MTS mastercard

Lm neće ti zameniti to je sitno fizičko oštećenje,
Nisam ni ja znao da kartica moze tako da se ošteti, ali ivicu kartice si negde oštetio u njoj je antena kao sale što je iznad postavio sliku, i tu nema leka

Kad se naviknes na bezkontaktno nerviraće te stalno da unosis pin tako da ćeš morati platiti zamenu.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ja vise ni ne vadim karticu otkada je stigao apple pay. Sve placam telefonom, jos pritom istoriju transakcija, gde sta
 
Ne mora da znači da je fizičko oštećenje kartice u pitanju (ivica). Kod mene u 90% slučajeva beskontaktno ne radi. Ja se prosto iznenadim kad uspe [emoji1]. Tako da Wave2Pay je rešenje.

Poslato sa S10 Lite
 
Dosta ljudi ima problema sa beskontaktnim, recimo, jedna na 12 ili 15 kartica koje dobijem za naplatu, neka od obrazlozenja su:
- nikad nije ni radilo
- u jednom trenutku je prestalo da radi, bez razloga (kartica zaista deluje novo)
- možemo da probamo, ali uglavnom neće
- slomio sam je, pa neće
- kako neće, juče sam plaćao beskontatno?

I najčešći odgovor, "mora da se ubaci" i onda uzmem karticu, jer je aparat sa moje strane.
 
Isti problem sa starom karticom samo u jednom trenutku prestalo da radi beskontaktno placanje, u banci su hteli da menjaju ali procedura neka otkazujes, cekas izradu nove... tako je bar bilo a isticala za tri meseca. Wave2Pay resava problem, novu koju su mi dali nisam ni probao da li radi a imam je od oktobra.
 
Ugasili klincu u Intesa banci račun jer više nemaju studenski račun ,samo tako bez upozorenja .U kojoj banci ima najeftinije održavanje računa za studente ili one koji su nezaposleni?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 
Ugasili klincu u Intesa banci račun jer više nemaju studenski račun ,samo tako bez upozorenja .U kojoj banci ima najeftinije održavanje računa za studente ili one koji su nezaposleni?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Poštanska štedionica ima studentski račun. Mislim da su najpovoljniji.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Besplatno za mlade i studente u Erste i UniCredit. Račun može da se otvori od 16 godina (roditelj obavezan).
 
U Erste otvorio mom tinejdžeru, sve je besplatno, dobila euro deviznu i dinarsku debit Master.

Dodajem elektronski dinare kada treba, a euro mora ručno.
 
Nazad
Vrh Dno