Šta je novo?

Banka Intesa

Proverite kada ste izmirili dugovanja po kreditnim karticama i kada je to proknjiženo, kao i u kojoj valuti ste platili.
Pozdrav
 
  • Like
Reagovanja: M J
Hvala svima na sugestijama, ali nije ništa od pomenutog - svakog meseca sačekam izvod, vidim koliki je iznos za uplatu u EUR (jer su sva plaćanja u drugim valutama već konvertovana u EUR), odem u ekspozituru i uplatim u kešu (opet EUR) ceo iznos duga i nešto više od toga, i to uvek u roku za uplatu. Kada uplatim na taj način ne vidim što bih se brinuo oko datuma knjiženja.
I uvek sam tako radio, a ovo mi se prvi put pojavilo. Poslao sam prigovor na e-mail, verovatno ću se načekati, ali nešto će morati da mi odgovore.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Platio sam nešto karticom, i posle 5 min mi stigne notifikacija od wave2pay aplikacije da je transakcija odbijena.
Međutim, sredstva su i dalje rezervisana, tj nije mi vraćen taj iznos na račun. To je bilo pre 5 dana. U aplikaciji piše da su rezervisana, tj kao nedospele obaveze.
Koliko vremena treba da prođe da mi se to vrati na račun?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
zavisi od banke. može 30-45 dana da bude [emoji16]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Imao sam situaciju da se POS terminal u renta car zaglupeo i devojka provuče karticu opet, da mi blokira depozit. Nakon drugog provlacenja, stigne SMS odmah. Nakon, recimo, pola sata, stigne još jedan SMS, pogledam, oni blokirali još jednom. Ok, ajde za 4 dana vraćam auto, ko ga je8e, i onako su me sa Astre džabe upgradeovali na potpuno novi X4 :d
Vratim auto, sve ql. E pa nije, Intesa mi je držala 600eur blokirano 60 dana, jer "ne znaju koja od te dve transakcije je prava, a koja GHOST" I nakon 60 dana su obe nestale.
Inače, objašnjenje sam dobio preko call centra, ostalo mi je u sećanju da je devojka baš vladala tematikom i terminologijom (uključujući i ovaj ghost :)), kulturna, za poželeti, ali sumnjam da takvi opstanu u call centru.
 
Hvala svima na sugestijama, ali nije ništa od pomenutog - svakog meseca sačekam izvod, vidim koliki je iznos za uplatu u EUR (jer su sva plaćanja u drugim valutama već konvertovana u EUR), odem u ekspozituru i uplatim u kešu (opet EUR) ceo iznos duga i nešto više od toga, i to uvek u roku za uplatu. Kada uplatim na taj način ne vidim što bih se brinuo oko datuma knjiženja.
I uvek sam tako radio, a ovo mi se prvi put pojavilo. Poslao sam prigovor na e-mail, verovatno ću se načekati, ali nešto će morati da mi odgovore.
Ja sam proslog meseca imao problem sa Inresom, naplatili mi neku kamatu od 7,58 din kada sam zvao kontakt centar nisu znali da mi obljasne sta je... proveravali i kao bio sam u nedozvoljenom minusu. Kako znam da nisam otiso u filijalu oni proveravali.... nemaju ideju sta je vide da nikad racun nije bio u minusu... Napisao prigovor posle 15 dana vratili novac ali nisu odgovorili na prigovor.
 
За обичан текући рачун већ годинама уназад водим евиденцију на "папиру", у току целе године све је ОК, у пару, али кад дође јан. феб или март увек дође до неке разлике од неколико пара (10-20), наравно у њихову корист и то без објашњења (камата или сл.)

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Ja to nikad ne kontrolišem, ko zna šta mi sve skidaju.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
I ja to pomislih..

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk
 
Ja sam dobio pre nekih 2 nedelje mail sa izvestaj koliko su mi para uzeli za razne kamate, odrzavanje tekuceg racuna.....na godisnjem nivou.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
A najbolje da cemo da vodimo paralelno knjigodstvo :)

Valja pogledati transakcije preko eBank i tarife banke... cisto da znas sta naplacuju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa za ovih 10 god koliko sam kod njih, prvi put da dobijem takav izvestaj i tek sam sad video da su mi za 12 meseci zbog dozvoljenog minusa kad sam ulazio u njega uzeli 9 000 din. Tako da kad prodje ova situacija sa virusom idem da gasim dozvoljeni, nikad nisam obracao paznju koliko mi sta skidaju ali me ovaj izvestaj iznenadio cifrom.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Taj pregled troškova je nov, uveden od strane NBS-a, kao obavezan dokument valjda na godišnjem nivou. Sve banke moraju da šalju svim klijentima.
Pozdrav
 
Jocic10, Da li se te razlike pojave kao posebna pozicija ili se pojave na nekoj konkretnoj poziciji?

Dozvoljeni minus je ranije bio gori od kreditne kartice što se troškova tiče. A kreditna kartica sama po sebi je preskupa ako se krositi revolving.
Kada mi stigne izvod na mail, ja pregledam pozicije, ali mi nikada nije palo na pamet da sabiram, nekako sam bio ubeđen da to tamo radi neka mašina, bez ljudske integracije, pa ili je stalno tačno ili stalno greši. A da stalno greši, neko bi primetio :)
 
Meni u martu, pored rate za stambeni kredit, nisu naplatili ni kamatu za dozvoljeni minus, a ni cek koji je trebalo da prodje 22.3 - nije jos prosao...

Huawei P30
 
Ja sam proslog meseca imao problem sa Inresom, naplatili mi neku kamatu od 7,58 din kada sam zvao kontakt centar nisu znali da mi obljasne sta je... proveravali i kao bio sam u nedozvoljenom minusu. Kako znam da nisam otiso u filijalu oni proveravali.... nemaju ideju sta je vide da nikad racun nije bio u minusu... Napisao prigovor posle 15 dana vratili novac ali nisu odgovorili na prigovor.

Cenim da će tako da bude i u mom slučaju. To je tek posebna priča - ta nepodnošljiva lakoća kojom se naprave blesavi i nikom ništa, idemo dalje. Naravno da neću propasti za par desetina dinara ili centi, ali sama činjenica da sistem može da generiše takve anomalije, i tek pogotovo to što ne smatraju potrebnim ni da se izvine ni da objasne o čemu se radilo, to je ono što smeta... A pri tome logično je pretpostaviti da ako greškom mogu da skinu 20 centi, mogu isto tako i 20 EUR ili 200 EUR, neko će da primeti i 20 centi, a neko možda neće ni 200 EUR.
 
Meni danas uredno stigao na naplatu ček koji sam izdao prošli mesec za 8.4, 8.5 itd.
 
Cekovi se ne odlazu moratorijumom ...kamata na dozvoljeni minus ..mart..april.i maj..tekce biti nplacena od juna ..jula ..avgusta
 
Ako si čekove dao bez datuma, već u dogovoru sa prodavcem, računaj da je do prodavca.
Sutra je 3 sedmice kako mi radimo samo bezgotovinski i nemamo pazar za nošenje u banku, a samim tim nismo nosili ni čekove. Videću koliko toga ima po datumima, pa da javim ljudima da će biti pušteni naknadno.
Ako je upisan datum na ček, postoji neki rok (mislim 5 dana) u kom je potrebno da se ček realizuje. Zbog tog roka mi uvek zamolimo ljude da ček bude bez datuma i uglavnom ga pustimo do 15 dana nakon dogovorenog datuma.
 
Cek je pisan u Rodi, i sa datumom, negde u januaru ako se dobro secam...

Huawei P30
 
Jocic10, Da li se te razlike pojave kao posebna pozicija ili se pojave na nekoj konkretnoj poziciji?

Dozvoljeni minus je ranije bio gori od kreditne kartice što se troškova tiče. A kreditna kartica sama po sebi je preskupa ako se krositi revolving.
Kada mi stigne izvod na mail, ja pregledam pozicije, ali mi nikada nije palo na pamet da sabiram, nekako sam bio ubeđen da to tamo radi neka mašina, bez ljudske integracije, pa ili je stalno tačno ili stalno greši. A da stalno greši, neko bi primetio :)
Не, нема посебне позиције, једноставно почетком године када треба нпр. да унесем нови трошак приметим ту разлику. Тако је годинама уназад, док у току године све се слаже у пару.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Jednostavno u nekom trenutku 1+1 nije 2,već 2,11 dinara?
S obzirom da sve pišeš, ne bi trebalo da bude problem da utvrdis na kojoj poziciji je došlo do greške.

Ja sam posumnjao na neko zaokruzivanje prilikom konverzija ili obračuna kamate, ali to bi se pojavljivalo postepeno, ne u jednom trenutku. Ti vidiš dve decimale, a sistem radi na recimo 3 ili 4, pa nastane greška.
Imam neke obracune iz inostranstva gde mi je to regularno. Na 3 do 10 hiljada, razlika bude do +/- 0,5.
Baš noćas mi se prvi put ikada desilo da je obračun 0,0 :)
 
Cekovi se ne odlazu moratorijumom ...kamata na dozvoljeni minus ..mart..april.i maj..tekce biti nplacena od juna ..jula ..avgusta

Meni ni ne odgovara da se odlažu ali sam samo komentarisao kao odgovor na komentar mrmiloš-a da mu nisu čekovi došli na naplatu, meni jesu.

Cek je pisan u Rodi, i sa datumom, negde u januaru ako se dobro secam...
I ja sam pisao sa datumom, uzeo neke delove za komp, čekovi dolaze svakog 8-mog narednih 5 meseci, ovog meseca skinuto 9-tog.
 
Da li neko zna kako da prilikom popunjavanja online uplatnice dodam kosu crtu u pozivu na broj?
 
Stavi minus tj crticu.
Mislim da je bankama svejedno da li ima crtice ili nema, nego se ubacuju da bude preglednije za kucanje.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ok, hvala, mislio sam zbog proknjizavanja uplate, nisam znao da li su samo brojevi vazni u pozivu na broj, ili mora da bude potpuno identicno. :)
 
Poziv na broj je bitan da zadrzis format koji ti se trazi. A za racun bi trebali da rade validaciju kada uneses. Zato sluze zadnje 2 cifre.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni ni ne odgovara da se odlažu ali sam samo komentarisao kao odgovor na komentar mrmiloš-a da mu nisu čekovi došli na naplatu, meni jesu.


I ja sam pisao sa datumom, uzeo neke delove za komp, čekovi dolaze svakog 8-mog narednih 5 meseci, ovog meseca skinuto 9-tog.
Mene i dalje duze jedan cek... Jos od 23 marta..

Huawei P30
 
Poziv na broj je bitan da zadrzis format koji ti se trazi. A za racun bi trebali da rade validaciju kada uneses. Zato sluze zadnje 2 cifre.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Od poznatijih masovnih računa, Telenor je jedno vreme imao 4 crtice, a Intesa online je mogla da primi maks 3. Sve je radilo.
E sad, da li je tamo.neko morao ručno da rasknjizi sve uplate iz Banke Intesa, sumnjam.

Ako je model 97, prve dve cifre poziva na broj su validacione cifre, kao dve poslednje kod računa banke.

Kad smo vec kod potrebe za crticama, zapravo nisu potrebne ni u broju računa, već se stavljaju da se odvoji oznaka banke, broj računa i kontrolne cifre. Bar ne u nekim od e-bank aplikacija koje sam koristio.

Neki bankar će da potvrdi ili da me demantuje :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno