Šta je novo?

Banka Intesa

Интернет картица није већ дуго бесплатна(800 дин. једнократно)
Није ми јасно што би ти затварали девизни у оквиру Хита,кад те следује?Шта ако ти некад затреба?
 
+1

I neka služi taj račun kao poseban devizni za štek sa koga ćeš prebacivati evre na račune vezane za Visa Elektron (Debit) ili Visa Internet.

I ne treba da uzimaš karticu za taj račun, ako imaš jednu od onih gore pomenutih ili obe.

Ako ne uzmeš karticu za taj "novi" devizni račun, samo online (preko e-bankinga) možeš da ga isprazniš i praktično onemogućiš kraću sa njega.
 
Poslednja izmena:
Интернет картица није већ дуго бесплатна(800 дин. једнократно)
Није ми јасно што би ти затварали девизни у оквиру Хита,кад те следује?Шта ако ти некад затреба?

Tačno, naplaćuju 800 din, zaboravio sam na to jer ja već godinama imam tu karitcu pa mi obnavljaju za dž ali vađenje nove se naplaćuje, ja kad sam vadio bilo je free.
Nemam pojma što bi zatvarali, tako je rekla "teta" iz kol centra, ako ne bude sredstava biće zatvoren kao da ga nije ni bilo...

+1

I neka služi taj račun kao poseban devizni za štek sa koga ćeš prebacivati evre na račune vezane za Visa Elektron (Debit) ili Visa Internet.

Već imam poseban namenski devizni račun koji mi služi kao štek (nemam karticu za njega) da ne bi svake nedelje išao da uplaćujem deviza na Visa Internet račun, ne treba mi još jedan devizni račun.
Sa tekućeg kupim devize na devizni sa kog dalje prebacujem na internet račun po potrebi, ne vidim potrebu niti funkciju za još jedan devizni račun vezan za hit dinarski račun!
 
To sto tebi ne treba... mozda nekom treba poseban devizni za stednju (bez kamate)... i/ili uz karticu. Ima nas koji putujemo i ne nosimo kesh... ako ste bili do Svedske (Malme/Stockholm...) hoteli su cashless... gradski prevoz se placa karticom... taxi se placa karticom.

Inace Intesa je imala ovo: Podizanje gotovog novca sa Visa Inspire platnom karticom na bankomatima banaka članica grupacije je bez provizije. Znaci to ce i dalje biti bez provizije, samo ce zaduziti dinarski po njihovom kupovnom...?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bice dizanje i dalje besplatno.Kurs mi je nepoznat.
 
Pokusao sam ponovo transakciju sa ewallet na karticu, pise da je novac odbijen od strane banke. Kontaktiram banku, do njih novac stize ipak, sve je zabelezeno i pise odbijeno. Do sada sam imao transakcije i bilo je u redu sve.
Kartica je aktivna. Sluzbenica ne zna da mi kaze razlog, samo mi je rekla da pise odbijeno.
 
U pitanju je master kreditna kartica. Do sada sam lepo prebacivao, ali preko drugog e-Wallet-a. Da li je problem sto ne moze sa vise mesta da se prebacuje, vec samo sa jednog? Sluzbenice ne znaju.
 
Prvo su ti u Intezi rekli da do njih ne dolazi novac,pa onda da dolazi,al ne znaju sta je u pitanju.Sve to ukazuje da je nesto do njih.Pokusaj drugu karticu ili banku cak,ili pricati s nekim u banci na visem nivou,ko vise zna.
 
Da li si pokušao da zoveš call centar? Za neke probleme su bili značajno korisniji nego službenici u poslovnicama.
 
Call centar sam zvao, isto ne znaju samo mi kazu da svaka transakcija dodje do njih i da je odbijena, u trenutku. a razlog ne znaju. Rekli su mi da su poslali zahtev kolegama nekim pa ce me pozvati na telefon, medjutim nista za sada, cekam.
Danas je transakcija prosla, lepo pise uspesno na sajtu i da ce novac leci uskoro, medjutim posle par minuta, stize email da je banka odbila i novac je vracen.

Probao bih druge kartice, ali isplate primaju samo na master, a jedino nju imam u intezi.
 
Poslednja izmena:
Jesi probao na račun/karticu druge osobe, ako je uopšte izvodljivo?
 
Pitao sam, izvodljivo je. Ali od mojih niko nema Master debitnu ili kreditnu.
Izvadicu u MTS banci Master pa cu da probam, do banke je, nema sta drugo.
 
Je l' ovo Intesa počela da naplaćuje plaćanje poslovnim debitnim platnim karticama(39din)?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ako nije velika suma (da me gnjave za razlog priliva), i ako imaš poverenja, voljan sam da pomognem. Nemam čime da ti garantujem osim rečju.
 
Je l' ovo Intesa počela da naplaćuje plaćanje poslovnim debitnim platnim karticama(39din)?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Naplaćuju to odavno. I ja sam saznao ovde na forumu. Imamo gomilu transakcija i niko nije primetio da je tih 39 zato što ja kupim dva markera ili lepljiva traku ili neki lepak. Od tada plaćam svojom karticom, pa mi na kraju meseca vrate pare na osnovu gotovinskih računa. Zbog tamo neke gluposti, gorivo i dalje plaćam Intesa karticom, ali tamo 39 din bude zanemarljivo.
 
Zar to ne stupa na snagu 9. novembra?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Da ne tražim sada, ali baš u ovoj temi mi je neko ukazao na to, proverio sam i zaista naplaćuju. Mislim da ima više od godinu dana.

Update: ne sećam se da sam to video u tarifnika ranije, možda su ga sada dodali.
 
Da, to naplacuju za Visa Biz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bez problema sam prebacio novac na karticu korisnika kibicer. Ocigledno je do Eurobanke. Da mu se zahvalim i ovde na pomoci.
 
To sam ti i rekao:)
Mislite drugacije,jer kad ne ide s jednom istom karticom,bankom,zenom:)mijenjajte ih.
Izgleda,a znam da nije,sve propalo,jer ipak ima dobrih ljudi koji hoce pomoci,bez ikakve materijalne nadoknade.Svako dobro!
 
jel koristite ove popuste? jel treba da se naglasi prodavcu ili automatski se skida popust kada se kupuje?>
 
Obično mora da se naglasi, a negde moraš i da se raspravljaš. Na primer, u Bel Medicu su po pravilu neupućeni i uvek moraš da se natežeš, pa zovu svoje iz finansijskog, pa im pokazuješ šta piše na njihovom sopstvenom sajtu...
 
Pošto su sve informacije online nesigurne, i sva mail obaveštenja konfuzna danas sam bio lično da mi potvrde uvodi li se neka naplata održavanja ili ne. Rečeno mi je da postoje neke indicije da će se s tim početi ali ne zna se tačno kad (za devizne račune, dok se za dinarske valjda već naplaćuje). Međutim ja nisam ni znao da uopšte ni nemam dinarski račun, već samo taj za eure koji je povezan sa clasic debit karticom koju sam relativno skoro izradio i nisam je još koristio. Mislio sam da je račun viševalutni kao kod telenora... Ne otvara mi se treći račun kod njih (već imam internet karticu odavno) i ne cima mi se sa izrađivanjem i nošenjem još jedne kartice pogotovo ako se naplaćuje održavanje. Meni dinarski treba samo zbog plaćanja računa za telefon online bez provizije i čekanja na šalterima. I tu i tamo jako retko da platim još nešto. Ima li kod neke druge banke besplatan dinarski račun i neka kartica za to?

Pretpostavljam da je najbolje da telenor master ugasim i pređem na osnovni paket i dinu za te stvari, a za kupovinu preko neta koristim intesinu classic debit? Jesam li u pravu?
 
U sustini da, ako hoces 0 odrzavanja.

A to da ce da se placa Classic Debit govore godinama i lazu.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
To je stedni racun i nece im biti u interesu da naplacuju odrzavanje istog. Mozda u tom slucaju ako nemate osnovni ili hit paket.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno