Šta je novo?

Banka Intesa

Inspire nikada nije bila dobra za ino plaćanja. Master odličan. Ta Visa Debit takođe.
 
Jel mogu da trazim ponovo da mi daju deviznu particiju i da onda visu electorn koristim za placanja?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Koristi onda Internet karticu. Bukvalno isto funkcionise kao ta visa koju imas. Otvorice ti poseban devizni racun koji ce biti vezan za nju, po potrebi prebacis evre i placas. Ako se valuta placanja razlikuje od evra visa ce to da konvertuje po svom kursu (skoro kao srednji) u evre i to je to. Intesa cu uvek da rezervise vise (posle kad proknjize vrate) tako da uvek moras da imas tipa 6,7% vise od sume koju placas.

EDIT: a mozes da otvoris i jos jedan devizni da ti sluzi kao stek a sa tog na kome imas sada tu visu da ti sluzi za placanja. Kako god ti zelis...
 
Poslednja izmena:
Jel moguce da je postao toliko nepovoljan kurs prilikom online placanja tj posle proknjizenja i to rekao bih od Maja U pitanju je visa inspire vezana za hit racun, ne pratim te izvode redovno i tek sam nedavno skontao od kad koristim wave2pay.
Do Maja na izvodima se vidi da su euro racunali
117,5... a od Maja120,5....?
Druge valute su izgleda jos nepovoljnije, poslednja transakcija je bila 30,06GBP na way2pay stoji 3957,34 da je placeno, a na aplikaciji posle knjzenja je 4063,56.
Sta onda da koristim, devizna visa electron mi sluzi kao neki stek a deviznu particiju od hit racuna su mi ukinuli.
Sad sam baš pogledao, 117.8 je meni, visa inspire, onaj osnovni račun.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Evo jedan primer

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
c368b91765412c1bd7d08fd348da010e.jpg
 
Poslednja izmena:
Uzmete visa classic debit uz eur (nikako usd) racun. I nema nikakvih troskova.
 
Imao sam i ja isto (nepovoljno) iskustvo sa Inspire vani (pisao sam koji mjesec ranije ovdje na temi), ali poznata problematika od ranije jos, tako da je ne treba koristiti za tu namjenu.

E sad, meni je glavni stek na Classic (pa ne bih nju da koristim za online placanja i putovanja), pod pretpostavkom da uzmem onu internet karticu za online placanja vani, da li mogu eure da prebacujem na nju kroz Intesa Online ili mBank aplikaciju? Pretpostavljam da ne, ali cisto da provjerim... Smara me da svaki put idem na salter da bih je "dopunio".
 
Mora da moze, jer onda nema nikakvu prakticnost ako pored e-bankinga moras na salter da bi prebacio na nju.
Mozda najbolja opcija da se otvori jos jedan devizni/devizna particija i da na nju deponujes pare a po potrebi prebacis sumu koja ti je potrebna za online kupovinu na clasic debitnu/electron i sa njom pazaris.
Kao sto je neko vec predlozio ako sam dobro razumeo.


Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
@Condor

Mogu da se prenose evri izmedju tvojih deviznih opusteno. Mozda ti je najbolja opcija da otvoris jos jedan devizni koji nece da ima nikakvu karticu i na njemu da drzis svoj novac a po potrebi prebacujes na taj sad koji imas i koristis karticu za placanje.
 
pod pretpostavkom da uzmem onu internet karticu za online placanja vani, da li mogu eure da prebacujem na nju kroz Intesa Online ili mBank aplikaciju? Pretpostavljam da ne, ali cisto da provjerim... Smara me da svaki put idem na salter da bih je "dopunio".
Ja koristim Visa internet karticu i imam dinarski racun na koji mi leze plata. Preko fona kupim evre i prebacim na visa interner karticu. Nadam se da da sam razume tvoje pitanje i dao pravi odgovor :)
 
Znaci mogu se saltati euri medju racunima, i ako otvorim jos jedan devizni i na Internet karticu, za koju god se opciju odlucim - extra! Hvala ljudi, sve pravi odgovori, puno ste pomogli! ;)
 
I dalje mi iskace ovo Err_96022 kada pokusavam da se ulogujem online preko kompa... Imate li resenje?
 
Drugari, zbog ove frke oko korone, u banku nema šanse da odem, jer bi trebao da čekam nekoliko sati u redu, pa mi treba pomoć /savet...

imam tekući račun u intesi, sa kog sam podigao novac i stavio u stanje mirovanja, jer od marta ne radim.... da mi ne ide provizija.... i devizni preko kog sam s viza electron plaćao online.... e sad znam da uplatom na tekući dinarski on se reaktivira.... ali ukoliko ga ispraznim da li se deaktivira skroz ili ostaje posle aktivan sa onim odrzavanjem 200-300 din svakog meseca?

Konkretno nemam kako da prebacim evra na devizni, pa sam mislio sa drugog računa da posaljem na ovaj pa da kupim evre i prebacim na devizni.... ali ako se trajno reaktivira da moram da idem pinovo u banku da ga gasim onda mi ne vrši posao.....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Najbolje je da pozoveš njihov korisnički.
Ranije je bilo da se reaktivira i ako nemaš primanja 3 meseca uzastopno ponovo ide u mirovanje ali ne bi me čudilo ako su to izmenili u njihovu korist.
 
Ne razumem kako si racun stavio u stanje mirovanja? Otisao do banke i nesto uradio?

Ono sto ti ja mogu reci, bez ikakvog odlaska u banku i sto je provereno 100%, kad je racun na nuli i kad treba da skinu za mesecno odrzavanje to ce biti u nedospelim obavezama. Mozes posle toga mesecima da nemas uplate ali nece vise zaduzivati za mesecna odrzavanja od tog prvog. Znaci ako pola god nisi imao uplate i racun bio na nuli imaces samo jedno odrzavanje racuna u nedospelim obavezama. Prvom prilikom kad se desi uplata regulisace se ta nedospela obaveza i to je to.
 
Ne ceka se satima u redu, zavisno od poslovnice. I ako se ceka to bude ispred banke (npr. mala poslovnica u Brace Jerkovic). Za EUR devizni sa visa classic nema odrzavanja. Za dinarski pitaj banku, jer su nesto menjali od novembra prosle godine
 
Sale, čovek živi u malom mestu u kojem možda i nema poslovnicu.
 
Ne razumem kako si racun stavio u stanje mirovanja? Otisao do banke i nesto uradio?

Išao sam do banke i hteo da ugasim račun jer mi je počelo da pokazuje da je račun u minusu, pa mi je radnica objasnila da ne moram to već da će da mi isplati sve što je ostalo na računu i da će da ga stavi u stanje mirovanja tako nekako, ne sećam se tačne terminologije jer je to bilo letos kad nije toliko bilo gužvi.... ja sam u Vlasotincu imamo samo jednu filijalu i ulazi po jedan, a ako ne veruješ da se čeka dugo slikaću ti... imam malu decu ne mogu da priuštim sebi da me nema celo prepodne da stojim u redu samo da pitam nešto....


Ipak ću da pozovem korisnički kao što rekoste, nego sam hteo da vidim možda neko slučajno zna.... hvala svima na savetu....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Kazem ti, aktivan tj. normalan racun moze da ode u minus u visini samo jednog mesecnog odrzavanja. Ne moze vise. Ovo je 100% provereno jer i sam imam racun u Intesi. Kada bi imao novca na racunu onda bi ti skidali za mesecno odrzavanje svakog meseca nezavisno od toga da li si imao neku promenu ili ne. Ali kada je racun na nuli onda zaduzuju samo za jedan mesec za to odrzavanje i vise ne.
 
Sad se setih... Btw, malo ljudi zna ali postoji i besplatna vrsta dinarskog racuna u Intesi za koji se ne placa nikakvo odrzavanje. Takav racun se zove dinarski platni racun po vidjenju. Uz njega bi besplatno imao debitne platne kartice kao i do sada, a takodje bi besplatno imao i online bankarstvo. Ono sto bi izgubio je mogucnost za kreditnim proizvodima, Mobi aplikacija bi bila 50 din mesecno ako bi nju zeleo da koristis a svako placanja na racune van banke bi bilo 1% (min 60 din).

Mozes na njihovom sajtu da skines OUP za platne racune i platne usluge i videces da takav racun zaista postoji. Ovo iz razloga ako te radnik/radnica u intesi ubedjuje da takav racun ne postoji. Ali kako sad nemas vremena da odes onda nista al rekoh eto da znas i za ovu mogucnost.
 
Zvuči dobro samo za nekoga kome i ne treba plaćanje online, platiš 5 računa i već si u minusu u odnosu na hit račun.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Naravno ali mozda je coveku takav racun trenutno najbolji. Ocigledno je da racun povremeno koristi za najosnovnije stvari i zasto bi nesto placao kad moze besplatno.
 
3f09545b6a4c039d179ee09afb295b2f.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno