Šta je novo?

Banka Intesa

odgovor sa saltera:
Naravno da mora da se popuni taj obrazac.
Naravno da je oduvek to moralo da se popuni.
Naravno da se nikad nije podrazumevalo ako ne dodjete/posaljete da niste funkcioner.
Naravno da ste Vi pogresno razumeli da ne mora da se popuni obrazac, kada ste prethodna tri puta pitali u banci da li je potrebno da se to obavi.

Dakle, svi u banku!
 
Posto ste me zabrinuli tim gasenjima racuna (ovoga mi krsta, to bi bila kap koja bi prelila casu da im ubacim konjsku glav kroz izlog), potrazio sam mail od njih. Stigao je 21. jula 2018. Ovako glasi:

Takođe, ovim putem Vas najljubaznije molimo, s obzirom na to da je Banka shodno Zakonu o
sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma (član 38. ’’Sl. glasnik RS’’ br. 113/2017 ) u obavezi da
utvrdi da li ste Vi funkcioner, član uže porodice ili bliži saradnik funkcionera, da se sa značenjima tih
pojmova upoznate posredstvom definicija sa poslednje stranice ovog Obaveštenja.
U slučaju da pripadate nekoj od navedenih kategorija, molimo Vas da posetite ekspozituru Banca Intesa
najkasnije do 25.12.2018.godine i tom prilikom pružite podatke čije pribavljanje predstavlja zakonsku
obavezu Banke.
Ukoliko nam u naznačenom roku ne ukažete da ste funkcioner, član uže porodice ili bliži saradnik
funkcionera, i ne pružite podatke koje Banka u skladu sa svojom zakonskom obavezom od Vas bude
tražila, smatraćemo da time potvrđujete da ne pripadate nijednoj od navedenih kategorija.
 
Koliko dugo se čeka na izradu visa kartice ?
 
Sve zavisi...ja sam Visa electron čekao duže od 2 nedelje...nema pravila...banka je u procesu prelaska na novi informacioni sistem tako da i to utiče na vreme izrade kartice.
 
Isto obaveštenje, isti dan stiglo i meni...

Isto obaveštenje, 23.7.

Desp, najmanje nekoliko dana, a najduže, oko 3 meseca. Ideja koju je izneo WebWolf zvuči benigno naspram onoga šta je meni padalo na pamet tih dana.

Otprilike redosled: Prvo su zaboravili da proslede zahtev nadležnoj službi, pa su zbog (prethodne) promene platforme sve izrade kartica bile odložene neki broj dana, pa su uradili karticu na podnosioca zahteva, a ne na moje ime, pa je opet bio neki problem sa sistemom i na kraju kad sam dobio karticu, stavili su neki besmisleno mali dnevni limit, zabranili upotrebu on-line i u inostranstvu, pa smo se i oko toga dopisivali...
 
Jel' to za fizicko ili pravno lice??
Ja sam dobio oba obavestenja (na moj mail stizu za mene, roditelje i radnju, nisu ista za sve nas bila - srecom nisam morao za radnju nista dodatno, posto je sistem primetio isti JMBG).

Intesa je u procesu izmene sistema vec 3+ godine konstantno :D
 
Dopis za fizičko lice.
Kartica za pravno lice.
 
Jeli ima neke razlike u kursu eura u aplikaciji za hit i magnifica račun?

Sent from my Mi 9 SE
 
Poslednja izmena:
117.25-118.25 je za Hit racune trenutno.
 
sa deviznog na dinarski? ti si baš optimista. ili pojasni ili pokušavaš nemoguće

PS
prodaj devize pa će ti automatski leći na dinarski [emoji39]
Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Menjacnica...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Može više detalja? Izaberem odgovarajuća oba računa i dobijam ovo.. Ne vredi da skrinšotujem ostalo..

0a245065e2bb84d5c35d9420360985a0.jpg
 
Moras na obican devizni prebaciti prvo te evre.
 
@alfaunits sad sam se dopisivao na chatu, tako treba kako si spomenuo ali taj račun mi ne izlistava u menjačnici. Pisao sam im na mail i priložio screenshot, mada sumnjam da će se moći srediti bez odlaska u ekspoozituru...

Edit:
The recipient's mailbox is full and can't accept messages now. Please try resending your message later, or contact the recipient directly.
 
Poslednja izmena:
Moze call centar.
 
a imaš li uopšte običan devizni? mislim da prvo moraš da ga otvoriš [emoji41]
više puta ponovljeno kad uzimate internet karticu otvarajte i obični devizni na kome vam stoje pare i po potrebi prebacujete na devizni račun kartice [emoji48]
Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moras na obican devizni prebaciti prvo te evre.
Zar nisam to upravo rekao?:)

To -EUR nije inace devizni, to je samo EUR partija HIT racuna. Devizni racun mora da postoji za Visa Internet, pravi devizni. Samo ti nije mozda dostupan na eBankingu, ali to se resava pozivom call centru.
 
Transakcije - Plaćanja pa tek potom Menjačnica. Bitno da je rešeno...
Dostupan mi je na ebankingu devizni (Visa Internet) račun, upravo sa njega sam "čistio" evre, na iznad opisani način jer ne postoji drugi, barem u mom slučaju je ovako.

Edit2:
U stvari komplikovanije je od toga, ali budući da skrinšotove ne vredi da postavljam nije ni bitno. Bitno je da je obavljeno..
 
Poslednja izmena:
Ne, ne, treba jos jedan racun da postoji za Internet karticu. Taj njen ("osnovni") je racun sa koga ona trosi. Treba uvek da imas jos jedan obican devizni, sa koga ona ne moze direktno da trosi, nego samo kada prebacis.
Taj racun nije onaj Hit-EUR, nego bas obican devizni treba biti.
 
a imaš li uopšte običan devizni? mislim da prvo moraš da ga otvoriš [emoji41]
više puta ponovljeno kad uzimate internet karticu otvarajte i obični devizni na kome vam stoje pare i po potrebi prebacujete na devizni račun kartice [emoji48]
Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
e došlo da sam sebe ...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ima li visa classic debit neku prednost u odnosu na internet karticu, po pitanju plaćanja na internetu, provizija itd ili je isto ili nepovoljnije?
Konkretno aliexpress (plaćanje u dolarima), ebay (plaćanje preko paypala) a euri na računu.
 
Ali uzmi clasic, jer mozes da je koristis i na POS/ATM... i za sada je besplatna


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno