Šta je novo?

Banka Intesa

Mozda iznosi nisu isti, ali vise nije free ako se polozi na stednju, a bilo je.
 
Nisam siguran da je na to mislio.Uglavnom banke naplacuju i dizu cijene tamo gdje je to moguce.
 
Ranije nije bilo troska do 100 evra to sam siguran, sad su ubacili i to, za ovo drugo ne znam, ne koristim taj racun za tu namenu
 
Tako je, do 100e ranije nije bilo troska, ali je slanje 100e bilo neisplativo skroz, da je WesternUnion bio bolja opcija (zbog troskova medju banke).
 
Veceras oko 20:45 nisu mogle da prodju transakcije na Intesa POS... i inspire.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bilo je problema i u utorak. Prvi put odbije, drugi put prodje.

Koliki vam je limit na karticama za beskontaktno plaćanje? Tj koliko ste najviše uspeli da platite bez pina?
Na mom POS terminalu je limit 1500 dinara, a vidim da ima terminala na kojima prolazi i preko 4.000 dinara.
 
Pozdrav,

Trebam da otvorim pausalac skoro, pa gledam koja banka najmanje dere, kakva su vam iskustva sa intes-om? Da razmisljam o njima ili da gledam nesto drugo?
 
Ja im oko 600din ostavljam mesečno za održavanje preduzetničkog računa. Sa e-bankingom, bez m-bank, i to se dodatno plaća.
Doduše zavisi od broja promena na računu, može da bude i jeftinije, ali eto, okvirno oko 600 din mi uzimaju.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mnogo zavisi za šta ti treba. Dinarski deo su svi slični.
RF jedino nudi besplatna plaćanja za radnje preko mobilnog.
 
Generalno me samo dinari zanimaju, da primim pare, platim namete i sve ostalo prebacim na moj privatni racun. Da li prebacivanje sa racuna na racun prolazi odmah ako su oba racuna u intesi?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne baš :(
Idi na RF, skoro instant je na tvom računu, i plaćanja sa mobilnog su free. Možes i u drugu banku da prebaciš free, do 300.000, brže nego unutsr samih banaka često.

Imaš temu o IT prefuzetnicima i bankama, primerenija je tema.
 
I btw, na privatni račun ne možeš da prebaciš koliko hoćeš, nego samo iznos 'plate', tj one osnovice na koju plaćaš porez ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mozes da prebacis koliko hoces na privatni racun, a ne samo iznos osnovice za porez. Platio si pausalni porez i drzavu vise ne zanimaju tvoji rashodi. Mozes da trosis i prebacujes kako ti je volja.

Izbor banke: zaobidji Intesu. Ja zatvorio racun tamo kad sam presao u preduzetnike i otvorio u SoGe.

Intesa: inicijalni troskovi: 3.500 din (citac kartica, kartica, aktiviranje usluge blabla... Porez na budale).
Mesecno za vodjenje, ebanking i mbanking: cini mi se ukupno oko 800-900din.

SoGe: inicijalni troskovi: 0din.
Mesecno: 495din sa sve pr racunom, racunom za fizicko lice, mastercard debitnom, ebanking, mbanking.
Plus pricaju ljudi da prepoznaju prihode kao osnov za stambeni kredit iako vidim da ima i odbijenih ljudi itd.



Sent from my COL-L29 using Tapatalk
 
I btw, na privatni račun ne možeš da prebaciš koliko hoćeš, nego samo iznos 'plate', tj one osnovice na koju plaćaš porez ;)

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Netačno.

150.000 dnevno je dozvoljeno da se prebacuje na privatni račun.

Kao što alfa kaže, više na temi o IT preduzetnicima.
 
Po kom osnovu prebacuješ koliko hoćeš? Sa kojom šifrom?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ako bas neces da platis 3500 za Intesa eBank (2000 ako imas citac kartica)... onda vidi Unicredit. Kod njih se to ne placa, a odrzavanje racuna je oko 600. Mozes da prebacis kao sto je rekao atheista.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
SoGe: inicijalni troskovi: 0din.
Mesecno: 495din sa sve pr racunom, racunom za fizicko lice, mastercard debitnom, ebanking, mbanking.
Plus pricaju ljudi da prepoznaju prihode kao osnov za stambeni kredit iako vidim da ima i odbijenih ljudi itd.

Ovo za stambeni kredit važi isključivo ukoliko je šifra delatnosti IT ili advokati, ništa drugo ne priznaju za stambeni kredit (za sada). Proverio sam na više mesta kod njih, što je jedan od razloga zašto sam u Intesi.
 
Trenutno u instant sistemu plaćanja nije još jedino Inteza banka, jer kako kažu u NBS na osnovu testiranja koja su u toku, još uvek ne može da odobri uključivanje ove banke.

„Specifičnost navedene banke je da uvodeći instant plaćanja ona istovremeno vrši i migraciju ogromne klijentske baze na novi sistem glavnih poslovnih aplikacija, tako da se u ovom slučaju mora voditi računa o stabilnosti rada, ne samo servisa instant plaćanja, već i svih drugih servisa koje ova banka pruža“, objašnjavaju u centralnoj banci.
 
@Rio Ja uvek radim tako kao i ti, i nikad nemam problema.
Sa deviznog mozes prebaciti na tekuci-eur i sa njega na devizni visa internet
Ako nisi do sada to radio, onda pozovi Call Centar i reci sta je problem. Verovatno nisu dodeljene potrebne dozvole za eBanking za rad sa konkretnim racunima.

Do njih je bio problem, proradilo je sutra ujutru. Prebacivao sam redovno pare, nego baš dugo nisam koristio ebanking pa sam odmah pomislio da su menjali nešto.
 
Trenutno u instant sistemu plaćanja nije još jedino Inteza banka, jer kako kažu u NBS na osnovu testiranja koja su u toku, još uvek ne može da odobri uključivanje ove banke.

„Specifičnost navedene banke je da uvodeći instant plaćanja ona istovremeno vrši i migraciju ogromne klijentske baze na novi sistem glavnih poslovnih aplikacija, tako da se u ovom slučaju mora voditi računa o stabilnosti rada, ne samo servisa instant plaćanja, već i svih drugih servisa koje ova banka pruža“, objašnjavaju u centralnoj banci.
Teško je ljudima objasniti da banke ne mogu za mesec-dva samo da promene i uvedu nešto, mora ozbiljno testiranje da se uradi.
Ovo govorim na konto priče kako je Telenor Banka uzdrmala tržište, a ustvari samo nije imala ništa od ranije da se nadogradi, pa je lako samo uvesti nešto novo, a drugi moraju da oprobaju da li radi sa postojećim sistemom, i mnogo više testiraju i sertifikuju :)
 
Ima godinu dana kako je počela priča za IP, kakvih mesec-dva

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Трла баба лан...Слабе институције,повлашћени странци а ни држава не поштује своје законе.Шта друго очекивати.
 
Sam servis je free, ako izuzmes da te kosta tekuci racun.

Posto samo Visa kartice mogu da se dodaju i to Inspire i Electron, obe te kostaju efektivno (Inspire kroz racun, a Electron kroz kursne razlike za placanje u dinarima). Znam, znam, nego eto i to da pomenem :)
 
Plaćam sad gomilu računa i vidim ove bar kodove i QR kodove, pa se pitam da li Intesa ima nešto za skeniranje toga i plaćanje na taj način, bez manuelnog unošenja podataka ili korišćenja šablona. Zna li neko da li je to moguće?
 
Nema. Mora da se integriše u aplikaciju to.
Znajući intesu, biće za 2, najviše 3 godine [emoji23]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno