Šta je novo?

Banka Intesa

Pitam jer u DE mogu da je vezem za racun u mojoj banci, gde nemam karticu, a u Srb ce da mi istekne kartica, a necu moci skoro da je podignem.

Racun ili karticu:

65936ee6d06d7f683247c4be6419c814.jpg
 
Poslednja izmena:
Do kraja godine kreću sa novom mobilnom digitalnom platformom...

Unapred se radujem, nisu sredili ni ono što su krajem prošle godine sxxxxli a kreću da uvode nove probleme :lupko:

Btw. plaćao danas u jedinom preostalom lancu IT opreme neke proizvode oko 9000din i rekoh daj baš da probam bezkontaktno. Aparat je prepoznao karticu na 5cm, extra pomislih, dok mi nije rekla "unesite pin"!?
 
@ikac2000

Prvi put čujem za tako nešto. Na svim tutorijalima koje sam gledao proces aktivacije Apple Pay-a podrazumeva dodavanje Visa, MasterCard ili neke druge kartice u Wallet. Kada plaćaš na nekom POS terminalu prislanjaš telefon isto kao da prislanjaš karticu. Neko će te pitati koju karticu koristiš. Ovo za povezivanje računa ima smisla kada račun povezuješ sa Apple Card-om koja na žalost još uvek nije omogućena van USA.
 
Poslednja izmena:
Pitam jer u DE mogu da je vezem za racun u mojoj banci, gde nemam karticu, a u Srb ce da mi istekne kartica, a necu moci skoro da je podignem.

Racun ili karticu:

65936ee6d06d7f683247c4be6419c814.jpg

Nisi u pravu..može se povezati račun bez fizičke MasterCard ali u procesu povezivanja računa sa Apple Pay-om koji se inače vrši kroz Deutsche Bank iOS app dobijaš virtuelnu MasterCard koja se na kraju poveže sa Apple Pay-om tako da je sada jasno da nema Apple Pay-a bez kartice fizičke ili virtuelne.

https://www.deutsche-bank.de/pk/lp/apple-pay.html
 
Ok, jasno. Znaci ne mora da znaci da ce i Intesa da ima tu mogucnost?

Ista fora mi je i sa Revolutom, nisam kucao moju karticu tamo, vec je aplikacija sama sve ispovezala, ali na Revolutu imam i debitnu Visa, plus virtuelnu, plus jednokratne...

Gesendet von meinem SM-T510 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
bb40c9b704fe9c6288dd3e77a7a5ec4b.jpg

Evo vidiš.
Mislim da Intesa barem za sada neće imati varijantu sa virtuelnom karticom.
 
Btw. plaćao danas u jedinom preostalom lancu IT opreme neke proizvode oko 9000din i rekoh daj baš da probam bezkontaktno. Aparat je prepoznao karticu na 5cm, extra pomislih, dok mi nije rekla "unesite pin"!?
Pin mora za sva bezkontaktna plaćanja preko 3000 ili 4000 hiljade dinara.


s10e on Tapatalk pro
 
Prvo neka obnovljene kartice salju poštom, a ne da za obnovu idem u banku.Imaju sve moje podatke, adresu, broj telefona. Primljenu karticu korisnik bi aktivirao na x nacina, ebanking, govorni automat, itd. Razumem treba potpis kad prvi put dobijam debitnu, kreditnu karticu, ali obnova kada redovno placate mesecno odrzavanje i oni ne mogu da vam postom posalju novu karticu(jednom u 3g). Drugo neka naprave aktivaciju raznih usluga kroz ebanking, mbanking, npr limit na kreditnim karticama.Imaju procedure ko pre 20-30g, traze mi prosek plate, a imaju uvid u uplate, devizne depozite...Pustite korisnika da sam administrira sta mu treba od notifikacija, limita, izvestaja, itd.(sta je selfcare?)Teraju ljude na salter za banalne stvari jer su lenji da azuriraju svoje procedure, samim tim pokazuju da ne postuju ni svoje zaposlene jer vecina tih poslova bi se mogla odraditi samostalno.Najgore sto su toboze neka EU banka, grupacija, a ja za istu cenu mesecnog odrzavanja imam vrhunsku uslugu u BNP.Kod njih mozete preko ebanking i investirati, a tek da ne pricam o finansijskim uslugama u Americi.
 
Moze preko poste da trazis. Hvala koroni.

Mozes na eBank (web) da podesavas limite.
 
Za prosek plate moraju da traže pošto ti možeš da primaš deo plate preko jedne banke a deo preko druge a oni imaju uvid samo u stanje na računu koji imaš u Intesi.

s10e on Tapatalk pro
 
Ali ako je taj dio koji ide preko njih dovoljno veliki za neku kreditnu uslugu i sl. i dalje nema smisla da traze kompletan prosjek (za istu tu uslugu), zar ne?!
 
Za prosek plate moraju da traže pošto ti možeš da primaš deo plate preko jedne banke a deo preko druge a oni imaju uvid samo u stanje na računu koji imaš u Intesi.

s10e on Tapatalk pro
To je tako zaostalo resenje, jer oni meni odobravaju svoje usluge na osnovu prihoda koje Intesa evidentira(default ponasanje banke).Ako ja vec primam tako svoju zaradu, onda je na meni da dostavim ukupni prosek(jer ja zelim neku njihovu uslugu), ali oni to po automatizmu traze iako mogu proveriti da li se kvalifikujem za neki tip usluge, kredit, kartica i sl.Cak ta procena moze biti automatizovana za npr podesavanje limita na kartici. Imate periodicne uplate, znate kolike su, znate istoriju korisnika kako izmiruje obaveze,itd.Uostalom ima primera kako se koristi kreditni rejting svakog gradjanina, pa neka smisle nesto po tom modelu.
Nije ovo samo bankarsko neznanje kako da koriste korisnicke podatke za unapredjenje svojih servisa ili kreiranje individualnih ponuda, slicno neznanje imate sa mobilnim operatorima. Oni imaju toliko podataka o korisniku, svojoj mrezi, a ne koriste ni 5% tih podataka, cak ni za svoje potrebe u svrhu unapredjenja mreze.
 
Sredili su wave2pay radi sada i na A11, dodali još neke stvari, a ima i dark tema

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Pin mora za sva bezkontaktna plaćanja preko 3000 ili 4000 hiljade dinara.


s10e on Tapatalk pro

Securety limitation predpostavljam...

Nego, jel ima neko problem sa plaćanjem računa preko QR koda? Upravo pokušavam da platim račune, za svaki izbaci tipa: "WEB Api for request http:.... payment returned http statuscode Unauthorized. Can not parse response." !!!
I oni hoće da uvode neke novine :d kolko je radilo ovo sa QR kodovima, 2 meseca? 3? Bruka.
 
Ja juče plaćao, prošlo sve kako treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni nije radilo prva 2-3 dana i od tada radi bez greške.
Jedini QR koji nije radio je bio na Beotel računu za domen. Poruka je bila nešto tipa "nije NBS IPS kod" ili "kod nije ispravan". A kada pročitam kod, u njemu zaista piše sve što je potrebno, ali nije imao strukturu kao svi ostali kodovi.
 
Ja danas platio hrou računa uz QR kod.

Infostan nije hteo iz prve da prođe, neka greška je izlazila (nije ova iznad), međutim nakon restarta aplikacije i to je prošlo.
 
@Sirius9, Мени сва плаћања преко QR пролазе. Можда сам само први пут имао проблем али касније све редовно. Саветујем ти да се обратиш директно банци јер ово делује као технички проблем.


Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Isto. Do sad ni jednom nisam imao problem sa QR placanjem, a placam svaki mesec Infostan, EPS i SBB (brze mi SBB preko QR nego kroz njihov app).
 
Kontaktirao sam ih preko četa, ono kad se uloguje na ebanking pa dole desno, imaju neki čet!
Uglavnom kažu funkcioniše ali su primećeni manji zastoji! radi se na otklanjanju, probajte malo kasnije.
To kao da mi je rekla da restartujem komp možda proradi :d

Nop, upravo probao ponovo, i dalje dobijam istu grešku...
 
Poslednja izmena:
Securety limitation predpostavljam...

Nego, jel ima neko problem sa plaćanjem računa preko QR koda? Upravo pokušavam da platim račune, za svaki izbaci tipa: "WEB Api for request http:.... payment returned http statuscode Unauthorized. Can not parse response." !!!
I oni hoće da uvode neke novine :d kolko je radilo ovo sa QR kodovima, 2 meseca? 3? Bruka.

i meni danas nije radilo... ista greska...

Edit: evo sad je proslo placanje
 
Poslednja izmena:
I kod mene konačno proradilo posle ponoći. Sad mi samo ostaje da sutra proverim da nije neko plaćanje kojim slučajem stornirano iz nepoznatih razloga kao što su mi uradili prošlog meseca a ja nisam primetio pa mi je ovog došao dupli račun ... :trust:
 
Ali ako je taj dio koji ide preko njih dovoljno veliki za neku kreditnu uslugu i sl. i dalje nema smisla da traze kompletan prosjek (za istu tu uslugu), zar ne?!
Може и тако,али клише,калуп,интерна правила су чудо.
 
Unapred se radujem, nisu sredili ni ono što su krajem prošle godine sxxxxli a kreću da uvode nove probleme :lupko:

Btw. plaćao danas u jedinom preostalom lancu IT opreme neke proizvode oko 9000din i rekoh daj baš da probam bezkontaktno. Aparat je prepoznao karticu na 5cm, extra pomislih, dok mi nije rekla "unesite pin"!?
Тај бесконтактни лимит одређују картичарске организације.Прије је био и мањи,ал стандард скочио па веле да повећају:)
 
Тај бесконтактни лимит одређују картичарске организације.Прије је био и мањи,ал стандард скочио па веле да повећају:)
Razlog je covid, da se pojača beskontaktno plaćanje
 
Danas bi trebalo da je poslednji dan da Intesa uplati svima koji su učestvovali u onoj cash back akciji za Master Card.
Meni su uplatili obećani iznos.
 
Nazad
Vrh Dno