Šta je novo?

Banka Intesa

Zeznuh se sinoc, platio debitnom karticom na Airbnb u EUR, a citao sam ovde da je bolje staviti u USD ako se placa sa dinarskog racuna. Bio cirke pa nisam razmisljao, 146,02EUR je iznos, bas me zanima koliko ce da me skrate.
 
I sve da je par dinara to je 300-500 razlike.

Dinarskom ne treba placati van zemlje.

Besplatno izvadis visa classic debit i kupis eur preko app/eBank


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam Visa Electron onu zelenu za EUR, ali je nisam jos koristio za placanja u inostranstvu, vec samo da primam novac u EUR. Mada da bih stavio EUR na karticu, moram ici do banke i ako mi ostane nesto, opet moram da idem da bih povukao, tako da cu poneti kes.
 
E nisi cuo da preko eBank to mozes da konvertujes ili preneses na drugi devizni koji nema karticu? :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam cuo da me nece odrati na razlici u kursu ako uradim preko eBankinga :)
 
Kaže može da se uplati ako dam Instrukcije. OK. A provizija je 3%. Tako reče teta na četu.
Мораш имати основ за плаћање,тј. он,а провизију од 3% нисам нашао у тарифама,само 0,3%,мин. и макс.
 
Devizno plaćanje u zemlji je dozvoljeno za kupovinu i zakup nekretnina i još neke specifično navedene stvari. Ne može neko random da ti uplati novac.
U 3%, skoro da se uklapa dupla konverzija. Neko donese eur, proda eur, uplati na tvoj dinarski račun, ti kupiš eur
To je legalno i možda bi i upalo u 3%, jer su dinarske uplate na račun fizičkih lica bez provizije.
 
9f3acab4d8fd22fca6e8970a8cddfb4c.jpg


Interesantno


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Prvi put čujem to, a vršim redovno plaćanja ka inostranstvu sa deviznog računa pravnog lica u intezi. Sve ide standardno kao do sad, sa deviznog uz OUR trošak od 1150din i naknadu od 1300din, do nekog praga.

Jedino ako je lik mislio na plaćanja koja se vrše karticom, u tom slučaju da, sve ide izgleda preko dinarskog, čak i online i u inostranstvu po prodajnom kursu banke, koji je jeziv. Nisam u praksi probao ali sam dobio to obaveštenje.
 
Poslednja izmena:
Da, ukinuli su devizni pod/racun za Visa Business nakon ovog “unapredjenja” sistema


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
e3991ef103b30d1903b524a43a51cd40.jpg


Jos jedna u nizu interesantnih stvari.
Ja ih pitao kako su e-mail adrese klijenata uspele da procure - naravno, odgovor jos nisam dobio.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Za transakciju od 146,02EUR su mi skinuli 17269.67din, nije strasno.
 
Nova verzija za iOS... ali i dalje skoro sve isti problemi. Resili su samo ono da nakon pogresnog pina moze ponovo da se upise


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ah, joy of odlaska u poslovnicu, čekao u redu 50 minuta da bi odradio uplatu na sopstveni račun...
 
Postali su najgora banka. Neverovatno koliko me trenutno stvari nervira kod njih.

Tapatalk from Poco loco
 
Bio je update i za android, nikakve vizuelne promene

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da ne mogu aplikaciju da naprave novu koja podrzava novije telefone, nerealno.
 
za plaćanje u inostranstvo u dolarima da li je bolje da na računu imam EUR ili $ . Plaćao sam pre par dana iznos u dolarima i sad pošto mi je kartica vezana za račun na kojem su EUR dobro su me odrali za konverziju...
 
Jel neko uzimao dozvoljen minus u intesu ? Preko ovog hit racuna ? Ako neko jeste neka mi pomogne, da vidim dal su zeznuli zenu kao sto mislim da jesu.

Ocekivao sam da ce na racunu da mi stoji -37000din sada, pada plata to dopuni na 0 recimo. E sad na racunu stoji stanje 37000din (koliko je minus). Ako odlucimo da uzmemo 30.000din, ostanu 7, da li svakog u mesecu na dan plate, oni meni racunaju kamatu fiksnu (koja iznosi 600din na uzimanje iz minusa) jer samim podizanjem plate koja u teoriji isplati minus u trenutku uplate na njen racun, ja opet uzimam minus (ako ima smisla).. ?

Nesposobni u nasoj ekspozituri da objasne.
 
@zimbre dozoljen minus se dodaje na racunu raspolozivo stanje. A rubrika stanje u pokazuje koliko je racun u minusu ili iznos do samog minusa.

Ne naplacuju se fiksni iznos na preostali dug. Onoliko dana koliko je racun u minusu na taj iznos se obracunava kamata.

Ako je racun bio u minusu i legne uplata dakle niste u minusu dok novac ne pocne da se trosi.

Nadam se da sam pomogao.
 
Bitno je napomenuti da kamata ide na potrošeni deo minusa, ne na ceo iznos.
 
Znaci da se razumemo, izvinjavam se na komplikovanju jer mi je preselo sve oko banaka ovih dana. Da dam primer.

Minus dozvoljeni je 35000.
Podignem sata 30000. Kamata je 2.5% na podignutih 30000 (neka bude 600din da ne tupim).
Trenutno raspolozivo stanje na racunu bude 5000 dinara.

Legne plata 40000 dinara.
Stanje ce biti 45000 sada (posto sam ostavio 5000din pri prvom podizanju).

U ovom trenutku ja sam svoj minus automatski isplatio posto je plata prekrila to, plus imam 10000 dinara koje mogu da podignem bez kamate ako se odlucim samo za 10 000 tog meseca ako vec zelim da ga odmah zatvorim.

E sada, ja zapravo hocu da uzmem 38000 dinara (vracamo se na 2 reda iznad) i da ostavim 2000 zbog onih 2.5% + da smanjujem minus (znaci od plate ostavljam 2000din na dalje).

Ja sa podizanjem tih gore zeljenih 38000 dinara od plate, placam kamatu 2.5% na "samo" 35000 dinara jer je to dozvoljeni minus, dok 3000 idu regularno.

I tako u teoriji uvek u krug, jer ce svaka plata da popuni minus, i podizanjem cifre koja je plata, uglavnom cu morati da placam 2.5% na tih 35000 dinara odnosno manje kako meseci odmicu.

Da li gresim ili je to to ?
 
Poslednja izmena:
Znaci da se razumemo, izvinjavam se na komplikovanju jer mi je preselo sve oko banaka ovih dana. Da dam primer.

Minus dozvoljeni je 35000.
Podignem sata 30000. Kamata je 2.5% na podignutih 30000 (neka bude 600din da ne tupim).
Trenutno raspolozivo stanje na racunu bude 5000 dinara.

Legne plata 40000 dinara.
Stanje ce biti 45000 sada (posto sam ostavio 5000din pri prvom podizanju).

U ovom trenutku ja sam svoj minus automatski isplatio posto je plata prekrila to, plus imam 10000 dinara koje mogu da podignem bez kamate ako se odlucim samo za 10 000 tog meseca ako vec zelim da ga odmah zatvorim.

E sada, ja zapravo hocu da uzmem 38000 dinara (vracamo se na 2 reda iznad) i da ostavim 2000 zbog onih 2.5% + da smanjujem minus (znaci od plate ostavljam 2000din na dalje).

Ja sa podizanjem tih gore zeljenih 38000 dinara od plate, placam kamatu 2.5% na "samo" 35000 dinara jer je to dozvoljeni minus, dok 3000 idu regularno.

I tako u teoriji uvek u krug, jer ce svaka plata da popuni minus, i podizanjem cifre koja je plata, uglavnom cu morati da placam 2.5% na tih 35000 dinara odnosno manje kako meseci odmicu.

Da li gresim ili je to to ?

Ne razumem, zasto bi ovo radio. Kamata na dozvoljeni minus ti je najnepovoljnija tj. oko 30% godisnje. Ako ti je bas neophodan kes podigni kredit od 38000 dinara i plati godisnju kamatu 7-9%.
 
Poslednja izmena:
Dozvoljeni minus je pakao iz kojeg se ne izlazi dok ne dobijes neki vanredni priliv. Oni mnogo vole da prodaju taj bankarski proizvod, jer je kamata 2-3% mesecno. Cini ti se da nije mnogo, ali kada ga jednom uzmes... stalno “stanujes” u tom minusu.

Bolje je da uzmes kredit i nesto premostis, jer sa dozvoljenim minusom nula ti nije

OVDE








Nego OVDE.

Ako me razumes


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno