Šta je novo?

Banka Intesa

Nema logike da u priču mešaju dinare prilikom kupovine.
Pogledaj neku stariju poruku kad si nešto kupovao i šta ti kaže na portalu za istu transakciju, neka što je proknjižena, da li se slažu cifre...
 
Pogledaj u Nedospele obaveze, mislim da pise i originalna valuta koliko je, ali nisam siguran za VI/VE.

Sirius, jesi siguran da na AE ne moze da se bira EUR i da naplata bude u EUR? Siguran sam da je neisplativije (jer Ali menja po svom kursu), ali mislim da je moguce.
 
Sigurno može da se izabere EURo ali da li naplata ide isto u eurima ili je to samo za prikaz to ne bi znao. Aliexpres možda i može da naplaćuje u eurima jer je velik sistem ali manji sajtovi mislim da računaju sve u dolarima.
Ima li načina da se ovo proveri (sem da se nešto kupi, naravno :))?

Evo šta na aliju piše na ovu temu:
How can I pay in my local currency?

All product prices and shipping costs on AliExpress are quoted in US Dollars (US $).
However, the British Pounds (GBP£), Euro (EUR €), Russian Ruble (RUB руб.), Canadian Dollar (C $), Australian Dollar (AU $), Japanese Yen (¥) and Swedish Krona are also accepted when you pay by credit/debit card.

When you pay by credit card, your transaction automatically gets converted into one of the following currencies: US Dollar, British Pound, Euro, Russian Ruble, Canadian Dollar, Australian Dollar, Japanese Yen and Swedish Krona.

When you make a payment with Boleto (available in Brazil only), usually Ebanx or your bank converts the transaction for you.

In addition, Mercado Pago and Doku also support local currencies in Mexico and Indonesia.

If your bank converts the transaction, usually a conversion fee is charged. Please consult your bank for more details.
 
Ako se trazi SMS OTP, dobije se SMS sa iznosom u valuti u kojoj se naplacuje. Za Intesu. I sajt Intese, gde se unosi OTP, isto prikaze.
 
Mislis TEBI su deaktivirali?
Meni je isti.user i pass vec 16 godina :)
 
To je skroz drugo, ja mislim da je barem 6 meseci za eBanking (a valjda svega 3 za mBanking).
Sto je OK, OK je ;) Meni deaktiviraju nalog na payment gateway-u ako se mesec dana ne ulogujem :) (ne Intesa, Digital River)
 
Imam problem oko prebacivanja eura sa deviznog na internet karticu jer jednostavno ne izbacuje racun od internet kartice nego pise izaberite [emoji2955]. Da li jos neko ima ovakav problem?
 
Imam problem oko prebacivanja eura sa deviznog na internet karticu jer jednostavno ne izbacuje racun od internet kartice nego pise izaberite [emoji2955]. Da li jos neko ima ovakav problem?

Pogrešno nešto biraš.
Pričamo za komp: idi na Transakcije -> Plaćanja, zatim na levoj strani ekrana, tu gde piše "MOJI RAČUNI - ODABERITE RAČUN" izaberi devizni račun, odma do tog prozora, na desnoj strani će ti pisati "Prenos sa" a u polju će stajati devizni račun i ispod toga treba da izabereš internet račun, polje je "Prenos na:"
Radi bez problema...
 
U pravu si skroz i hvala za info. Ja sam skroz pogresno radio [emoji2]
 
Mislis TEBI su deaktivirali?
Meni je isti.user i pass vec 16 godina :)

Zar Intesa ne traži menjanje passworda na svakih nekoliko meseci?
Ovaj trenutni mi stoji već duže vreme, ali sećam se da sam pass menjao više puta u prethodnih nekoliko godina i da je čak bilo da ne može jedan od poslednjih, recimo pet korišćenih.
 
Trazi.
Zamenim PASS u PASS1...PASS5, vratim u PASS :)
 
Upravo si zvučao kao Trigger. Koristi istu metlu već 20 godina. Jeste da je zamenio 17 četki i 15 drški za to vreme, ali to je i dalje isti password, ovaj, ista metla.
 
Ne mogu da popamtim 5-6 passworda za 5-6 banaka, koji se ne menjaju u isto vreme onda :(
Imam password od 24 karaktera, ako ga neko probije - ko ga shisha :D Ionako u Intesi nemam nista na racunima, nema dozvoljeni minus, nema ni sta da moze da uradi ;)
 
Хе,хе и још хвалиш форсирање банке за мијењање лозинке.Мени се лично та опција не свиђа,иако је корисна.
Добро је,ја мислио да си емотивно везан за ту лозинку.:d
 
Vecina ljudi i treba da menja cesto lozinke :)

I ja jos cesce PIN :D Ali ja lozinku - nadam se da ne :p
 
evo epiloga i korisnih informacija za intesa internet karticu

1. ako setujete aliexpress na eure, naplatice vam se u eurima 1:1
2. pri naplati postoje rezervisana sredstva koja se vrate (sto je manje vise poznato)
3. sms koji vam stigne pri kupovini NIJE TACAN po recima direktorke inteze u dzordza vasingtona, iznos "preostalo: XX.XX dinara" prvo moze biti prikazan na vise kurseva (nekad interni intezin, nekad interni vizin, go figure) i moze i ne mora ukljucivati rezervisan deo skorasnjih transakcija, dakle potpuno useless
 
Pa ima visa kurs:

https://www.visaeurope.com/making-payments/exchange-rates

Ako je kartica u EUR, a placanje u RSD:
1 Euro = 117.4985530934 Serbian Dinar

Ako je kartica u RSD, a placanje u EUR:
1 Euro = 119.1755156917 Serbian Dinar

Intesa kurs:
b09cbf03d0cb3a9079e16f1c8daef928.jpg


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Užas im je kurs, nikako ne podizati pare na bankomatu sa deviznog računa
 
Ja sam juče uzeo par evrića (falilo mi za neku kupovinu) online, i kurs je bio 118.65. U menjačnicama u gradu je 118.50...
 
Тако и треба јер картица и није намјењена за локалну употребу.:)
 
Treba da mi posalju vat pa me zanima koji je od ovih najbolje izabrati? za iban pise da je free of charge ali ne znam da li ima troskova za intermediary bank?

European (SEPA) IBAN bankaccount (Free of charge)
VISA/Mastercard CreditCard (€2.- transaction costs)
PayPal (€2.- transaction costs)
 
Visa/MC ti je najlakse i obicno nema tih troskova.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Ne mozes SEPA ka Srbiji, ne radi.
 
Na koji način je najisplativije kupovati na AliExpressu sa Visa Electron karticom?
Kupujem već par godina, i sećam se da sam računao da mi je najbolja opcija da kupim evre u menjačnici i uplatim na devizni račun vezan za karticu, i onda da kupujem na Aliju u dolarima.

Jel to to, ili sam se negde zeznuo u računu (ili se možda nešto menjalo u međuvremenu)?
 
Nazad
Vrh Dno