Šta je novo?

Banka Intesa

Komercijalce sam prve napustio pre nekih desetak godina, sa deviznim racunom jer su mi se sluzili parama po 15 dana (kao fora cekaju da se proknjizi uplata) veoma lose iskustvo barem tada.

Od tada sam u intezi i sve super evo do ovih pisama i gluposti... A ove stedise nemam pojma, poste imam na svakom koraku, zgrada mi je pored jedne poste, 2 atm-a, 100 kinti odrzavanje valjda i rat sa penzosima [emoji23]

Salim se, nemam pojma stvarno sta bih i gde bih prelazio jer ovo sto rade je stvarno ludnica i samo neki dodatni haraci.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ok je komercijalna sad. Npr, ima najbolji mbank/ebank kurs za evrice. :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma gde da idem opet kod njih mozda mi nakace da platim neko odrzavanje za sve ove godine [emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja i dalje ne shvatam, da li se taj početak naplate održavanja odnosi i na classic debit kartice i te devizne račune što su reklamirali na sva zvona kako je sve besplatno, samo što sam je otvorio.. I šta je sa internet karticama?
Da znam da li da zadržim telenor mastercard ili pređem na osnovni.. ako ću već da plaćam održavanje nečega što mi ne treba i ne koristim barem da se odlučim samo za jednu banku.
Sve ovo sa bankama je toliko konfuzno da je jedino rešenje da cekaš red tamo lično i uhvatiš nekog za gušu.

I mene ovo interesuje.

Pogledao sam tarife sa početka ove strane, ali sam izgleda previše tupav da nađem 100% siguran odgovor. Video sam ono za devizne račune za rezidente i nerezidente, gde nema još uvek nikakvih naknada, ali ne znam je l' to to...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Promenio sam telefon i sada kada instaliram Itensa Mobi 2.0 aplikaciju na nudi mi uopšte da aktiviram, da skeniram QR code ili bilo šta nego se ponaša kao da sam već aktivirao aplikaciju (nigde ne mogu da nadjem da ručno ukucam one kodove koje sam generisao na sajtu). A PIN kada ukucam naravno ne radi. Da li se nekome još ovo dešavalo? Probao sam nekoliko puta da obrišem pa instaliram aplikaciju ali ništa.
 
Poslednja izmena:
Moraš da deaktiviraš aplikaciju, preko online bankinga pa onda sve ispočetka.
 
Sredio sam, zvao sam Intesu. :)

Problem je bio što mi je Google automatski backupovao podatke sa starog telefona kada sam instalirao aplikacije na novom i kada povuče data od Intesa Mobi sa starog telefona onda nasatane problem. Rešenje je da se isključi auto backup data za aplikacije. Na Huawei-u je to u Settings -> System -> Backup & Restore -> Auto-restore. To se isključi, obriše se aplikacije, instalira ponovo i sve je OK. :)
 
Sredio sam, zvao sam Intesu. :)

Problem je bio što mi je Google automatski backupovao podatke sa starog telefona kada sam instalirao aplikacije na novom i kada povuče data od Intesa Mobi sa starog telefona onda nasatane problem. Rešenje je da se isključi auto backup data za aplikacije. Na Huawei-u je to u Settings -> System -> Backup & Restore -> Auto-restore. To se isključi, obriše se aplikacije, instalira ponovo i sve je OK. :)

E, vrh. Meni mahom ono moje bilo go to rešenje, jer sve preko online bankinga uradim, pa je sve ukupno 5 minuta posla.
 
I mene ovo interesuje.

Pogledao sam tarife sa početka ove strane, ali sam izgleda previše tupav da nađem 100% siguran odgovor. Video sam ono za devizne račune za rezidente i nerezidente, gde nema još uvek nikakvih naknada, ali ne znam je l' to to...

Pitao sam ih sad ovo posto niko nista ne komentarise a vidim da pise nesto 100 i 200 mesecno u tarifniku pa da vidimo gasi li se taj racun.
 
Neće više ni bankomati da rade za džaba, 15 din upit stanja :D
 
Ja i dalje ne shvatam, da li se taj početak naplate održavanja odnosi i na classic debit kartice i te devizne račune što su reklamirali na sva zvona kako je sve besplatno, samo što sam je otvorio.. I šta je sa internet karticama?

Koliko vidim u ovom novom tarifniku i dalje se ne placa nista za devizni racun i viza classic debit karticu (ex electron). Znaci i dalje je sve BEZ provizije :eek:tvaranje deviznog racuna, izdavanje visa debit classic kartice, odrzavanje racuna, uplate, isplate deviza, kupovina karticom, priliv deviza (s PayPala).
Untitled-2.jpg
 
Nisam obratio dobro paznju ovo oko odrzavanja, citao sam za kreditnu umesto za debitnu, ali u svakom slucaju bolje da se pita pa da bude zvanicno.

I zvanicno - ne menja se nista

321.jpg
 
Poslednja izmena:
IPS?
Ideologija Progresivne Stagnacije!
:D
P.S. bio danas da prebacim obični diranrski u hit (drugačije ne daju čekove), čooooveče, sat vremena za to, 15 dokumenata za podpisati, uverenje o primanjima od firme i izveštaj kreditnog biroa (246 din) da sam kupio banku ne bi bilo toliko papira...
 
Poslednja izmena:
IPS?
Ideologija Progresivne Stagnacije!
:D
P.S. bio danas da prebacim obični diranrski u hit (drugačije ne daju čekove), čooooveče, sat vremena za to, 15 dokumenata za podpisati, uverenje o primanjima od firme i izveštaj kreditnog biroa (246 din) da sam kupio banku ne bi bilo toliko papira...

Najbolje je kada otvoriš novi račun za firmu i da bi ga video u postojećoj BizMobi aplikaciji moraš da odeš u poslovnicu i potpišeš nekakve papire :)
 
Poslednja izmena:
*mjau**mjau**mjau* čekovi... To ima praktičnu primenu i danas?
 
naravno.

što bi koristili kreditnu karticu kad mogu bez kamate kupovati čekovima na rate???

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Kao što je prethodno navedeno, Visa International kartičarska organizacija izvršiće konverziju iz lokalne valute u valutu EUR i u tom obliku priliv stiže do Banke. Nakon toga izvršiće se konverzija iz EUR u RSD po kupovnom kursu Banke za devize i nakon toga konverzija iz RSD u USD po prodajnom kursu Banke za USD na dan knjiženja zaduženja.
Kakva ludnica :mad:
 
naravno.

što bi koristili kreditnu karticu kad mogu bez kamate kupovati čekovima na rate???

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Zar nema dosta prodavnica kupovnu na rate bez kamate ukoliko se koristi Intesina kartica?
 
Zašto da tražiš prodavnicu koja ima ugovor sa intezom kad čekove primaju svi!
 
Skoro sve radnje sportske opreme imaju ugovor sa Intesom, i dosta ostalih radnji gde se prodaje garderoba, obuca, pa cak i skoro sve radnje bele tehnike...
Nema sta da se trazi...
Npr. kupis majicu od 2000din na 3 rate, ne trosis 3 ceka i ne popunjavas nista...[emoji16]
 
Poslednja izmena:
to da, ali treba imati i čekove u šteku nikad se ne zna... ja uzimam nekad avio karte na čekove :)
super stvar, bez kamate :)
 
Ja sam cekove imao 10 godina kod sebe, nikad ih nisam iskoristio... Sve sam placao na rate bez kamate intesinom kreditnom... Na kraju sam vratio/ponistio cekove :)
 
I nikad se ne zna kada ce neki prodavac zaboraviti da realizuje neki cek :d .

Samo bih zamolio ljude koji ih koriste da ih proaktivno popunjavaju. Nista gore nego kada u marketu cekate red 20 minuta, taman pomislite da ste zavrsili kada lik ispred vas izvadi cekovnu knjizicu.
 
Ili uzme pa kad mu treba novca, pusti nekoliko ili sve čekove odjednom.
 
Nazad
Vrh Dno