Šta je novo?

Banka Intesa

Odavno, to se dobija kada ste Magnifica klijent.
Zgodno za zakazivanje, ali ako neko ad-hoc mora da ode ili prosto ne voli da zakazuje nekoliko dana unapred jer ne zna ni u koje doba ce spavati... nije nesto bitno, cak je i problem :)

Magnifica klijenti mogu da traze da preseku red za salter (bar je moglo... to sam 3-4x video samo do sada), Amex Gold upola cene ... i to je otprilike to :D

Ja imam onaj najobicniji raucn, znaci ne HIT vec onaj od 195din. :D
 
^jesi siguran da ti nije promenjen tip racuna?:)
 
Vidim da mi je i dalje rezervisano 195din za troskove odrzavanja, a i ne vidim kako bi mogli da mi promene tip racuna bez mog odobrenja.
 
Isto kao sto ti povecali odrzavanje na 195 sa 125 :)
Bice cool ako su stvarno dodelili i korisnicima obicnih racuna, mada moguce da i na osnovu neceg drugog gledaju.

Mada me podseti da ja nikada nisam imao Magnifica racun, vec su po potrosnji kartice me ubacili u krug :)
 
Raspitivao sam se pre jedno mesec dana za prepaid debitnu karticu, a oni su to shvatili kao da sam trazio kreditnu i to je bio glavni razlog sto su me zvali.

Intesinu karticu jedva da koristim, mislim da je nisam 3x koristio u zadnjih 6 meseci. Primetio sam da je sama kartica jako loseg kvaliteta, ovo je druga koja mi se pokrivila, a ni ne koristim je. Raiffeisen koju koristim svakodnevno je i dalje ravna. :D
 
Krivi se od nekorišćenja. Peglanje se obavlja na POS terminalima :D


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
:D :D
To jedino ona Inspire, ja imam dve razlicite MC, tri razlicite Vise (jedna biznis, efektivno dve Electron i jedna Inspire) i imao Amex u vise navrata. Samo Inspire se iole haba, i to sama od sebe, skor losa kao Telenor MC (garantovano najgori kvalitet kartica kod nas).
Ali MC mi istice sledece godine, znaci 3+ godine star trenutno, ne vidi se da je taknut, a ima po preko 200 transakcija mesecno.
 
Da li postoji neka kartica na kojoj bih držao neku valutu (dinari/evri), a preko koje bih mogao da plaćam u inostranstvu (prvenstveno Rusija, a onda i Grčka) kao što plaćam ovde, a da kurs ne bude toliko loš?
 
Sve Intesine sem Inspire, Dine i Amexa. I boljeg nema kod nas.
 
Izlicitirao nešto na limundu i da platim čoveku, unesem sve podatka, kliknem "Plaćanje"
kad ono kaže "Nemate potrebna sredstva za autentifikaciju."
jeeebeš banku :crash:
 
Cuti bre, zamisli kad sam korejsku vizu morao za PPal da koristim, 3FA kao default! A stranac ne moze imati odmah broj :)
 
Sta to konkretno znaci?:) U smislu postoje 4 mogucnsoti na sta se to odnosi, a nesto mi kaze da ne mislis na najlogicniju :)
Ako je za najlogicniju - ne cimaj se trazenjem kursa, bolje od toga neces naci u celoj Srbiji (sem preko veze, tj. pljackanjem banaka :D)
Visa: https://www.visa.co.uk/support/consumer/travel-support/exchange-rate-calculator.html
MC: https://www.mastercard.us/en-us/consumers/get-support/convert-currency.html

Visa Electron je najzgodnija i nema nikakvog odrzavanja niti obaveza jos uvek. MasterCard kreditna uz Hit racun je free, ali za placanje na netu verovatno ne zelis kreditnu, inace je bolji izbor po meni.
 
Poslednja izmena:
Pitanje, imam Hit racun i pausalac sam. Novac prebacujem sa racuna firme na licni racun kao neoporeziva sredstva. Da li bih mogao da uzmem cekove i kreditnu karticu? Da li neko ima iskustva?
 
Pa i to placanje po netu sa kreditnom karticom vise nije toliko rizicno (ali naravno da rizik i dalje postoji) od kada su omogucili u Intesi da iskljucujes za kartice opcije placanja na netu, POS terminalima, bankomatima... Ja aktiviram online placanje na kartici po potrebi i posle placanja gasim. Mada moram da priznam da koristim Telenor karticu koja je uvek online i na kojoj nikad nemam vise od 100e, za usluge tipa CarGo, uber i slicno mada... Jedino sto mi nedostaje u intesi je u mobilnoj aplikaciji aktiviranje kartica za online... Ali verume da ce ubaciti i to uskoro...
 
Poslednja izmena:
Pitanje, imam Hit racun i pausalac sam. Novac prebacujem sa racuna firme na licni racun kao neoporeziva sredstva. Da li bih mogao da uzmem cekove i kreditnu karticu? Da li neko ima iskustva?
Cekove mozes sigurno, a za kreditnu mislim da je i dalje ona glupa fora da ide po osnovici za pausal :( Sto znaci da mozes dobiti sigurno, ali ne verujem da ce ti dati preko 500EUR limit (naravno, ti mozes i sam da uplatis EUR i RSD preko i da trosis vise, ako ti treba kreditna zbog RentaCara i slicnog).
Ja to obicno i radim, mogao sam dobiti Gold, ali trazio sam da limit bude mnogo nizi, a sam uplacujem kada putujem vani da bi mogao preko limita da potrosim.

Pa i to placanje po netu sa kreditnom karticom vise nije toliko rizicno (ali naravno da rizik i dalje postoji) od kada su omogucili u Intesi da iskljucujes za kartice opcije placanja na netu, POS terminalima, bankomatima...
Nije isto jer kreditna ne moze da se zatvori (besplatno) bez cekanja od 45 dana.
I imas vise novca na njoj nego sto ti treba, za debitnu stavis tacno.

Ja aktiviram online placanje na kartici po potrebi i posle placanja gasim. Mada moram da priznam da koristim Telenor karticu koja je uvek online i na kojoj nikad nemam vise od 100e, za usluge tipa CarGo, uber i slicno mada... Jedino sto mi nedostaje u intesi je u mobilnoj aplikaciji aktiviranje kartica za online... Ali verume da ce ubaciti i to uskoro...
I to je cimanje. Cudi me da Tln nije ubacio nesto tipa Fingerprint to Use Online, za extra brzo aktiviranje i deaktiviranje kartice za online, bez ulaska u app.
 
Imam vrlo čudnu situaciju sa SMS obaveštenjima kod Intese. Prestao sam da dobijam SMS kada sam promenio operatera (sa MTS-a sam prešao u VIP, broj je ostao isti). Zvao sam danas podršku i dobijem informaciju da oni i dalje vide MTS kao mog operatera i da moram da idem u poslovnicu i obavestim ih da sam promenio operatera. Kakve veze ima operater ako se obaveštenje lutem SMS-a šalje na isti broj kao i do sada?
Da li je neko imao sličan problem i da li je uspeo da ga reši bez odlaska u poslovnicu?

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
BItno je ko je operater!
Probaj preko eBankinga, mada mislim da nema.

Kod KomBanka moze da se podesi preko m/eBankinga, ali mora da se promeni kada se menja operater (ja sam morao).
 
Bitno je, jer je njima jeftinije da kroz SMPP/WS poruku posalju u “lokalu” nego preko drugog opetatera.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam vrlo čudnu situaciju sa SMS obaveštenjima kod Intese. Prestao sam da dobijam SMS kada sam promenio operatera (sa MTS-a sam prešao u VIP, broj je ostao isti). Zvao sam danas podršku i dobijem informaciju da oni i dalje vide MTS kao mog operatera i da moram da idem u poslovnicu i obavestim ih da sam promenio operatera. Kakve veze ima operater ako se obaveštenje lutem SMS-a šalje na isti broj kao i do sada?
Da li je neko imao sličan problem i da li je uspeo da ga reši bez odlaska u poslovnicu?

Sent from my D6503 using Tapatalk
Ja sam imao problem sa postom, nisu mi stizale sms poruke za PostNet uputnice kada mi neko posalje novac preko poste, broj sam preneo iz Telenora u VIP ali je u posti ostao kao da je operater Telenor, naravno u poslovnici nisu znali da rese pa sam poslao mail njihovoj sluzbi da ne dobijam sms obavestenja i dobio odgovor da je sada reseno i da je problem bio sto je njihov servis "video" da je broj Telenor mrezi. Od tada vise nisam imao problema.
Inace broj 065 je isao iz MTS u Telenor pa posle u VIP.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Hvala vam puno na brzim odgovorima! Probaću da vidim da li postoji opcija preko eBankinga, takođe ću poslati i mail. Na kraju u krajnjem slučaju ću otići do poslovnice.
Javljam svakako kako sam rešio ovu situaciju.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Telekom je na racunima poceo da stampa bar kodove za placanje.

Zna li neko kada Intesa planira to da uvede kod nas?

To sam dosta koristio u EU i odlicno je za placanje preko aplikacije.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
[emoji23]
Dogodine možda, pa Intesa još ni IPS nije uvela [emoji14]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Još uvek se muče sa posledicama zamene platforme od pre skoro dve godine.
 
Povodom mog problema sa promenom operatera i prestankom stizanja SMS-a od Intese. Kao što sam rekao zvao CC i uputili su me da moram da idem u poslovnicu. Kada se ulogujem na Intesa online nema mogućnosti da se to reguliše. Poslao sam im i mail i dobio isti odgovor da to moram uraditi u poslovnici, odnosno da se jedino u poslovnici može izvršiti promena operatera. Juće sam otišao i u poslovnicu, proveo sam tamo oko 45 minuta ali nisu uspeli da mi izvrše promenu operatera. Već je bio kraj radnog vremena i nije im radila tehnička podrška pa su mi rekli da danas opet dođem u poslovnicu. Zaposleni su se stvarno trudili da reše situaciju i izvrše promenu operatera ali problem je očigledno tehničke prirode i ne mogu da ga reše bez pomoći napredne podrške.

Na žalost jako se iskomplikovala naizgled jednostavna stvar. Danas ću opet ići u Intesu pa javljam kako sam prošao. :(
 
A da jednostavno iskljuce sms i ponovo aktiviraju? Kada vec nemaju mogucnost da samo izaberu mrezu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam napisao sve detalje, probali su i to, promena prođe u nalogu ali ne može da se verifikuje, meni ne stiže SMS sa kodom da se potvrdi urađena izmena. Posle im je i sve pobrljavilo...

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Prema informacijama koje sam dobio, instant plaćanje kod intese najranije krece od septembra
 
Ako nekome ne radi bezkontaktnim plaćanje na Visa Platinum, problematična je cela serija kartica.

Može da se podnese zahtev u banci za blokadu i zamenu. Zamena je besplatna.
 
Nazad
Vrh Dno