Šta je novo?

Banka Intesa

Svako malo mi aparati u prodavnicama odbiju wave2pay preko telefona, pa onda dam karticu i sa njom w2p radi normalno. U čemu može da bude problem?

ya vreme vanrednog stanja visa nije htela u 8 od 10 slucajva da radi beskontaktno... Skoro da je yamenim. I prodje vanredno stanje i funkcija se vrati na normalu, sad beskontatkno radi normalno. Cini mi se da je u pitnaju njihov sistem prenosa podataka...
 
Ja od kako klikcem na ekranu na wave2pay appu onaj stiklirani znak nakon zvucnog signala, nikad nije omanulo placanje.
 
Poslednja izmena:
Evo i ja sam koristio poslednjih dana baš intenzivno, nijednom nije omanuo..

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 
Istekla mi je internet kartica, napraviše novu i opet imam problem (svake dve godine, smara već) s tim što su poslali u Novi Sad gde nisam već 15 godina. Ranije sam i pitao i rekli mi kao ne može da se prebaci da stiže u BG. Mislim lol, kako ne može. Da ne kažem da treba da mi je pošalju na noge a kamo li da je problem da stigne u bilo koju ekspozituru u BG. Ima da ugasim račun ako mi opet kažu da ne može. I onako ne vidim poentu postojanja te internet kartice pored visa classic debit.
Vezana mi je za paypal i koristio sam je za ebay i aliexpress. S obzirom da je aliexpress pilićarski i prevarantski sajt i da ne refundiraju ljudima ni posle 3 meseca (što su garantovali i obavezali se) vreme je za ebay. Trebalo je odmah tamo, paypal vraća pare ko bela lala.
Ima li neka paypal tema, ja ne uspevam da nađem? Čini mi se da su skoro nešto povećali provizije ali me zanima sve detaljno i tačno, do tančina.
 
Istekla mi je internet kartica, napraviše novu i opet imam problem (svake dve godine, smara već) s tim što su poslali u Novi Sad gde nisam već 15 godina. Ranije sam i pitao i rekli mi kao ne može da se prebaci da stiže u BG. Mislim lol, kako ne može. Da ne kažem da treba da mi je pošalju na noge a kamo li da je problem da stigne u bilo koju ekspozituru u BG. Ima da ugasim račun ako mi opet kažu da ne može. I onako ne vidim poentu postojanja te internet kartice pored visa classic debit.
Vezana mi je za paypal i koristio sam je za ebay i aliexpress. S obzirom da je aliexpress pilićarski i prevarantski sajt i da ne refundiraju ljudima ni posle 3 meseca (što su garantovali i obavezali se) vreme je za ebay. Trebalo je odmah tamo, paypal vraća pare ko bela lala.
Ima li neka paypal tema, ja ne uspevam da nađem? Čini mi se da su skoro nešto povećali provizije ali me zanima sve detaljno i tačno, do tančina.
Eto, meni stižu u BG umesto u NS iako 10god nisam tamo, možda sam i pisao.
Svaka obnova isti problem, pretposlednji put sam čekao tri meseca prebacivanje iz poslovnice u poslovnicu tj izradu nove jer su ovu zagubuli. Nema sa kojom službom nisam razgovarao, niko nigde ne vidi problem, adresa uredno promenjena u sistemu i ne znaju zašto kartice ne stižu gde treba.
Za koji mesec ističe master, očekujem ponovo probleme al dobro je znati da hoće sad da šalju na adresu uz zahtev, da izbegnem maltretiranje i čekanje. Supruga prošli mesec izgubila 2 sata života upravo zbog preuzimanja kartica.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Ja od kako klikcem na ekranu na wave2pay appu onaj stiklirani znak nakon zvucnog signala, nikad nije omanulo placanje.

Jel uopste ima potrebe pritiskati taj znak? Uplata prodje uveliko dok to jos uvek stoji na ekranu.
 
Istekla mi je internet kartica, napraviše novu i opet imam problem (svake dve godine, smara već) s tim što su poslali u Novi Sad gde nisam već 15 godina. Ranije sam i pitao i rekli mi kao ne može da se prebaci da stiže u BG. Mislim lol, kako ne može. Da ne kažem da treba da mi je pošalju na noge a kamo li da je problem da stigne u bilo koju ekspozituru u BG. Ima da ugasim račun ako mi opet kažu da ne može. I onako ne vidim poentu postojanja te internet kartice pored visa classic debit.
Vezana mi je za paypal i koristio sam je za ebay i aliexpress. S obzirom da je aliexpress pilićarski i prevarantski sajt i da ne refundiraju ljudima ni posle 3 meseca (što su garantovali i obavezali se) vreme je za ebay. Trebalo je odmah tamo, paypal vraća pare ko bela lala.
Ima li neka paypal tema, ja ne uspevam da nađem? Čini mi se da su skoro nešto povećali provizije ali me zanima sve detaljno i tačno, do tančina.

Isti problem imam i ja... kartice stizu u ekspozituru u Nisu gde je podnet zahtev za njihovo izdavanje pre 10godina... Kada mi stignu tamo, podnesem zahtev u eksp. u Bg za slanje kartica u bg i onda idem tamo da pokupim kartice... I to ne moze da se promeni iz nekog razloga...
 
Svojevremno se to isto desavalo u Hypo banci (danasnja Addiko), a i dan danas je misterija kako to ne mogu da rijese (ili bolje reci ne zele).
 
Poceo sam da koristim Visa Inspire ovdje u zemlji, zanima me sledecih par stvari:
1) Primijetio sam da kad provucem karticu nema SMS obavjestenja - da li je ovo neki problem kod mene ili se mora naknadno ukljuciti ova opcija? Ili uopste ovaj tip Intesine kartice nema mogucnost aktivacije tih obavjestenja?
2) Koji su podrazumijevani dnevni limiti za ovu karticu (prije svega ovaj za ATM, ali ako neko zna i za POS - odlicno)? Znam da se pisalo o ovom u temi negdje, ali sam skroz zaboravio. Ne pronalazim nista u tarifniku za FL niti na sajtu...
 
Nema obavestenje za Visu odnosno ima, ali samo za priliv novca.
Za limite mislim da ima opcija da sam odredis na svom online nalogu.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
SMS za priliv je za račun, nema veze sa karticom. Kartica je vezana na taj račun.

Limit za pojedinačnu transakciju na ATM je bio 40 novčanica, a pošto ih pune sa po 2.000, to je 80k.
Pre neki dan mi kolega reče da je podigao 6.000 dinara i da mu je bankomat izbacio 5+1. Ja do sada nisam video 5k iz bankomata.

Ako se dobro sećam, najviše sam vezao 5 transakcija na Intesa bankomatu, što je 400.000.
 
Da, za limite ima opcija da se podesi na e nalogu. Max dnevni je 3.000 eur u dinarskoj protivrednosti za ATM, isto toliko i za POS. Mesecni je 15.000 eur po kanalu.

EDIT: Zaboravih da kazem da su ovi max limiti ujedno i podrazumevani.
 
Poslednja izmena:
U Wave2Pay app imas push notifikacije.

Nazalost nema na iOS.
 
Hvala ljudi!

Nevjerovatno da nemaju obavjestenja za Inspire. Ja sam to imao na svakoj mogucoj kartici (debit/credit) u prethodnoj banci (prvo su imali Visu, kasnije se prebacili na MC). Doduse, ne mogu se sjetiti da li sam trazio da mi to aktiviraju u nekom momentu u proteklih 10-ak godina ili je bilo po "default-u". Nista previse bitno i neophodno, ali u svakom slucaju bezveze...

Sto se tice limita, prilicno je veliki, tako da je to ok. Ne treba mi uopste da ga podesavam (btw, ja uopste ne vidim tu opciju na eBanking-u, ali i ne treba mi), bitno mi je samo da znam da imam "dovoljno prostora" za potrosnju (kad potreba).

@nidzika Kad kazes po oba kanala, mislis na POS i ATM?

Pre neki dan mi kolega reče da je podigao 6.000 dinara i da mu je bankomat izbacio 5+1. Ja do sada nisam video 5k iz bankomata.

Bas cudno, ja nikad nisam vidio 5-cu i Intesinom bankomatu, a imam kod njih preduzetnicki racun vec godinu i po dana. Ako izvlacim nesto veci iznos uvijek mora jednu turu od 80k (40x2000), pa onda ostalo...

U Wave2Pay app imas push notifikacije.

Nazalost nema na iOS.

Iskren da budem, ne znam ni sta je Wave2Pay. Mislim, znam iz price ovdje na temi, ali nisam ga aktivirao/koristio.
 
Poslednja izmena:
Limite setujes preko eBanking... usluge... ako si pausalac platis po resenju sta treba i ostatak prebacis na licni.
 
Da li neko ima isti problem..... kad pokušam da kupim evre kao ranije kroz app, do dođe do momenta kad treba da se potvrdi i izbaci mi error 777....

Послато са Redmi Note 8 Pro уз помоћ Тапатока
 
Bas cudno, ja nikad nisam vidio 5-cu i Intesinom bankomatu, a imam kod njih preduzetnicki racun vec godinu i po dana. Ako izvlacim nesto veci iznos uvijek mora jednu turu od 80k (40x2000), pa onda ostalo...

Mislim da on nije u Intesi (možda RFB), ali ako je jedna banka krenula da puni sa 5k, verovatno će i ostale.

Update: sad vidim na online podešavanju, ovo što je nidzika napisao, da je limit 3.000€. Znam da sam sigurno dizao 400k na bankomatu, jer u poslovnici u Glavnoj nisu hteli da mi daju milion bez najave, pa sam podigao 600.000, a onda obrnuo 5 krugova na bankomatu u istoj poslovnici. Podešavanje ima opciju uključeno/isključeno. Da li je moguće da "isključeno" ima neki veći limit?
 
Poslednja izmena:
Iskljuceno gasi taj kanal
 
Limite setujes preko eBanking... usluge... ako si pausalac platis po resenju sta treba i ostatak prebacis na licni.
Aha, odvojeni su im limiti za POS, ATM i internet. Na svakom je po 3.000 eur dnevno, 15.000 mesecno u zemlji + isto toliko u inostranstvu.

Hvala puno. Bas sad pretrazih online nalog i nadjoh ove limite... Nekako mi je promicalo zato sto je bilo u dijelu gdje se radi takodje blokada kartice, sto me nije zanimalo inicijalno. :)

Mislim da on nije u Intesi (možda RFB), ali ako je jedna banka krenula da puni sa 5k, verovatno će i ostale.

Addiko (bivsa Hypo) puni sa 5-icama vez unazad 11-12 godina. Svojevremeno me jako nerviralo kad dizem 5 ili 10k a bankomat izvali sve 5-ice (od kojih trgovci bjeze kao djavo od krsta). I dan danas imam trip kad hocu da podignem nesto sitnije za trosenje, npr. 5k, kucam 4.5k, za 10k kucam 9.5k itd. Mada, otkad se banka rebrand-irala u Addiko, reprogramirali su bankomate (bar mi se cini), pa uvijek usitne "poslednju 5-cu".

Inace, da ne bude da samo kudim Intesu, evo jedne stvari koja me odusevila - kad prebacujem novac sa preduzetnickog na privatni racun (znaci, oba u Intesi), novac lijeze za manje od minut (cak i vikendom). Kapa dole!!!
 
Poslednja izmena:
To se zove instant plaćanje, uveli su ga fazon više od pola godine nakon isteka roka koji im je dala NBS. Mislim da su bili poslednja banka koja je uvela IPS.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pretpostavljam da je to instant placanje zapravo Hitni nalog, i vjerovatno ga koriste po default-u (posto se ne sjecam da sam vidio opciju da ga ukljucim/iskljucim)!? Ako je to slucaj, onda svakako pohvala sto to ne naplacuju (jer se u drugim bankama placa, bar za ove koje ja znam).
 
To se zove interno placanje i u svakoj banci postoji od 1/1/1970.

A Intesa inace sve externe naloge do 300k salje u IPS
 
Nije isto, drugačija je tehnologija u pozadini.
Mislim da nijedna banka ne sme da naplaćuje IPS, svuda je po defaultu, znači za sve transakcije.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Hvala na pojasnjenju. Djeluje da je hitno placanje postalo besmisleno i prije nego sto je zazivjelo (relativno skoro je uvedeno), s obzirom da se uglavnom naplacuje.

A Intesa inace sve externe naloge do 300k salje u IPS

Extra! Skontao sam da svi nalozi odmah prodju (za razliku od placanja u mojoj prethodnoj banci).
 
Nije isto, drugačija je tehnologija u pozadini.
Mislim da nijedna banka ne sme da naplaćuje IPS, svuda je po defaultu, znači za sve transakcije.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Nije svuda po defaultu. Mobi moras da izaberes inace ide na obicni kliring... RF ga dodatno naplacuje.
 
Addiko ga recimo nema uopste (mislim na IPS za naloge), samo hitne (koje naravno naplacuju, mislim, oni sve naplacuju). Oni su tek prije par dana uveli IPS skeniraj/pokazi u mBank aplikaciji. Ali dobro, to je banka žnj klase, nije bas za bilo kakvo poredjenje.
 
Nazad
Vrh Dno