Šta je novo?

Banka Intesa

Kakva je sad situacija sa Intesa Mastercard? Ništa nisam ni prihvatio ni odbio što se tiče moratorijuma.
13.09. sam uzeo nešto na 3 rate.
Tek 14.11. se izvršila prva rata i vidim da mi je stanje kartice otišlo u minus.

Znam da se to pre automatski prebacivalo sa tekućeg računa, a ovaj put se to nije desilo.
Da li da čekam još ili ručno da prebacim na karticu taj iznos prve rate?

Meni se par puta desilo da ili neka od dospelih rata ili neka potrosnja koja nije proknjizena ostane "zaglavljena" u nedospelim obavezama pa mi onda
raspolozivo stanje bude manje za taj iznos.

Ispada da mi nesto 2 puta racunaju, ne naplate 2 puta ali mi smanje raspolozivo stanje i kad placam nesto skuplje od tehnike ili namestaja nije bas prijatno kad izadje poruka "nedovoljno sredstava". Onda ili prebacim on line sa dinarskog ili ako nemam sredstava na tom racunu zovem podrsku za kartice da oslobode sredstva koja su zaglavljena u nedospelim obavezama. Uglavnom se vade da je problem tehnicke prirode zbog "radova na sistemu".

Nije revolving i ne skida po 5% već se radi o plaćanju na odabrani broj rata (od 2-12). Iz gore navedenog primera možeš da vidiš da je meni zbir svih rata koje dospevaju tog 10. u mesecu iznosio 10.287,39 dinara i toliko (ili više) sam ja morao da im uplatim sa tekućeg na MC kako bi oni to skinuli i razdužili mi dugovanje za taj mesec.

Da sam im uplatio 10.500 dinara oni bi mi za tu razliku od 212,61 dinar umanjili dugovanje (zbir svih rata) koje dospeva idućeg meseca.

Nije tacno, taj visak bi otisao u raspolozivo stanje, bilo bi ti vece za 212,61 din
 
@x1gor: probaj force stop aplikacije pa brisanje cache-a. Ako ne radi ni tada, onda force stop i brisanje i data i cache-a. To mu dodje skoro isto kao i reinstalacija, možda ćeš morati da uradiš ponovnu autorizaciju aplikacije.
Pozdrav
 
Otvorio dinarski racun pre dve nedelje, tacnije 6. novembra, i jos uvek nista ne javljaju dal su stigle kartice, a kao sticice mi poruka.. Dal ih od zlata prave...
 
Sinoć je stigao update za Wave2Pay i od tada aplikacija ne radi, izbacuje Unauthorized device prilikom pokretanja.
Ima li kod vas update-a, radi li aplikacija. Telefon je Mi8 MIUI12.
Resio sam. Problem je bio do root-a, aplikacija ne radi na root-ovanim telefonima posle update-a. Deinstalirao Magisk u sada radi Wave2pay.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Samo je sakrijes u magisk, i radi najnormalnije.

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Podesio kao na slici ali i dalje se ne pokrece Wave2pay..
2deb045613bf41f1b77ad2c1145d3af8.jpg


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kod mene je identično podeseno i radi. Probao reinstall?

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Је л ови *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*и у најгорој банци на свету данас нешто ненајављено штрајкују?
Или они само врше књижење када им се дигне она ствар?
 
Da li na nesto treba da obratim paznju, posto sam nov korisnik (HIT)? Uglavnom legace plata na dinarski, koji evric ce ici na devizni kao stek, drugi devizni gde je Visa Debit ce se koristiti za online kupovinu kada zatreba, i to je to. Racune placam u posti uzivo, online me ne zanima. Aplikaciju bih eto koristio za prebacivanje novca sa racuna na racun kao sto sam gore pomenuo. Posto sam dobio Dinu i Inspire, Dinu mogu da i ne nosim sa sobom, Inspire radi sve to isto, samo bolje? :D
 
A zašto nećeš da koristiš online plaćanje? Ja sam nekad davno samo zbog toga promenio banku, otišao u onu koja je imala mogućnost online plaćanja računa.
Pozdrav
 
Da li na nesto treba da obratim paznju, posto sam nov korisnik (HIT)? Uglavnom legace plata na dinarski, koji evric ce ici na devizni kao stek, drugi devizni gde je Visa Debit ce se koristiti za online kupovinu kada zatreba, i to je to. Racune placam u posti uzivo, online me ne zanima. Aplikaciju bih eto koristio za prebacivanje novca sa racuna na racun kao sto sam gore pomenuo. Posto sam dobio Dinu i Inspire, Dinu mogu da i ne nosim sa sobom, Inspire radi sve to isto, samo bolje? :D

Samo da jednom platis online vise u posti uci neces.

Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
 
Pa još sad sa QR kodom. Kapiram da neki ljudi koji su podstanari moraju da plaćaju u pošti kako bi stanodavcu dali potvrdu o plaćanju. Može to da se izvede i kad plaćaš online, ali veća je gimnastika.
 
Skines pdf iz intesa online, samo mora preko kompa, preko aplikacije nisam nasao kako.
A sto se tice telefona, trajni nalog i za vip i za mts i oni sami skidaju, mislim 20. u mesecu. Ako ulozis neki prigovor na racun, stopiraju nalog za taj mesec. Imaju ugovore sa vise provajdera komunalnih usluga, tako da ne moras da se cimas cak ni sa qr kodom.
U obe varijante - online placanje ili trajni nalog, ne placas proviziju.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
A zašto nećeš da koristiš online plaćanje? Ja sam nekad davno samo zbog toga promenio banku, otišao u onu koja je imala mogućnost online plaćanja računa.
Pozdrav

E pa ne znam ni ja, nekako sam navikao na papire, vodim evidenciju lepo i sve to. Sta znam, kapiram da je online dosta lakse, guzve bez i sve to..

Inace dobio LIB, usao na sajt, napravio nalog, i posle da se ulogujem, izlazi greska, kaze da je nalog blokiran... Poslao im email, jel neki bug ili nesto drugo?
 
Videli ovde da ces racune i dalje u posti da placas pa ti blokirali nalog :D

Salu na stranu, mozda si probao previse puta da se ulogujes sa pogresnom sifrom. Ja sam sad usao i sve radi
 
Hahaha! :D

Ma nisam, bukvalno kreirao nalog, i probao da se ulogujem i odmah mi to izbacilo... Videce valjda u sistemu pa ce mi reci o cemu se radi..

Na fonu sve radi ok.
 
Vidi, ja sve račune skupljam na jednu gomilu. Onda ih (obično jednom mesečno) sve platim i stavim u fasciklu u kojoj držim samo plaćene račune. Možeš da rukom obeležiš račun kad ga platiš (napr. "Plaćeno dana tog i tog"). Malo mi organizaciju kvare računi koji stižu samo elektronski, al' polako se navikavam i na njih.
Sve u svemu, ne planiram niti bih voleo da se vratim na plaćanje na šalterima.
Pozdrav
 
Skines pdf iz intesa online, samo mora preko kompa, preko aplikacije nisam nasao kako.
A sto se tice telefona, trajni nalog i za vip i za mts i oni sami skidaju, mislim 20. u mesecu. Ako ulozis neki prigovor na racun, stopiraju nalog za taj mesec. Imaju ugovore sa vise provajdera komunalnih usluga, tako da ne moras da se cimas cak ni sa qr kodom.
U obe varijante - online placanje ili trajni nalog, ne placas proviziju.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Za trajni nalog mora u poslovnicu da se ide, ili moze online da se zavrsi?

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ja sam isao u banku, ali brzo se zavrsi. Mozda su nesto u medjuvremenu izmenili, ali mozda najbolje korisnicki servis da zoves.
Doduse, poslednji put sam dopao kod jedne koja je mislila da ja trazim da se svaki put uplacuje ista suma, ali joj je koleginica objasnila. Najbolje je poneti poslednje racune za uslugr koje hoces tako da placas, jer njima treba neki korisnicki broj koji se nalazi na racunima.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Vidi, ja sve račune skupljam na jednu gomilu. Onda ih (obično jednom mesečno) sve platim i stavim u fasciklu u kojoj držim samo plaćene račune. Možeš da rukom obeležiš račun kad ga platiš (napr. "Plaćeno dana tog i tog"). Malo mi organizaciju kvare računi koji stižu samo elektronski, al' polako se navikavam i na njih.
Sve u svemu, ne planiram niti bih voleo da se vratim na plaćanje na šalterima.
Pozdrav
Isto tako za sve servise imas online evidenciju placenih racuna kako se bi maltretirao sa papirima: EPS, Infostan, svi operateri, porez itd.
Ne znam da li se dogadjala greska na online sajtovoma da te duze a da je placeno iskreno. Moguce i da jeste :)


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
@rafiki I mene zanima koja je svrha čuvanja računa, a koji ne nose dokaz o uplati [emoji4]
Da, postoji online uvid u evidenciju plaćanja kod svih, osim kod poreske administracije (porez na imovinu). Tamo ne postoji pregled uplata, samo stanje.
 
Ne mogu da verujem sta procitah... otvorio hit i placa u posti! I ja sam podstanar, pa gazdama dam racune na kojima se vidi da je dug 0... a mogu i online da provere. A ako ce da bankrotiraju zbog 50 eur...
 
Kibicer, kako ne postoji pregled uplata na poreskoj?
Sve zajedno sa uplata, njihovim fantomskim zaduženjima "otprilike" i onda storniranja, kada izdaju rešenje, pa unesu realno zaduženje.
 
Ma ja to čuvam više iz neke navike, a i lakše mi je da proverim neki račun (iznos i stavke) ako zatreba, iz fascikle nego da jurim po internetu. Za neke račune i ne postoji online servis (firma za održavanje lifta, napr).
Da budem iskren, ne postoji realna potreba za čuvanjem al' navikao sam, pa čuvam :)
Glede poreske, i tamo mogu da se vide uplate, ali samo u detaljnom prikazu, zajedno sa svim zaduženjima.
Pozdrav
 
Heh, sad je radi lpa, održavanje sistema. Nigde ne videh pregled uplata, mora da sam ćorav. Pitaću vas sutra za uputstva, ako se ne snađem (još jednom, obveznik sam samo po osnovu imovine, na više opština)
 
Kad izabereš opštinu, dobiješ sumarni pregled stanja za tu opštinu kao jedan red u tabeli. Klikneš na strelicu u prvoj koloni i otvori ti se detaljna tabela sa svim stavkama - uplate su medju njima.
Pozdrav
 
Hvala ti, pogledaću sutra. Nikako da se ujurim sa poreznicima....
 
Sinoć je došao update koji mi je konačno sredio onaj bug da je uvek u evrima pokušavao da naplati i uvek odbijao...

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Jel moguce da je postao toliko nepovoljan kurs prilikom online placanja tj posle proknjizenja i to rekao bih od Maja U pitanju je visa inspire vezana za hit racun, ne pratim te izvode redovno i tek sam nedavno skontao od kad koristim wave2pay.
Do Maja na izvodima se vidi da su euro racunali
117,5... a od Maja120,5....?
Druge valute su izgleda jos nepovoljnije, poslednja transakcija je bila 30,06GBP na way2pay stoji 3957,34 da je placeno, a na aplikaciji posle knjzenja je 4063,56.
Sta onda da koristim, devizna visa electron mi sluzi kao neki stek a deviznu particiju od hit racuna su mi ukinuli.
 
Nazad
Vrh Dno