Šta je novo?

Banka Intesa

Ne, ne, bas o placanju karticom, tad sam pre 4 god hteo nesto da platim Visa karticom obicnom i izbaci mi stranicu bas kao njemu da izaberes da li ces proveru tim citacem ili da potvrdis sms, bukvalno kao on mislio da ce mi stici taj kod u Intesa mobi aplikaciji, vidim ne stize nije to to, zovem call centar da pitam sta je sms otp, objasne mi, i da moram do banke to da aktiviram ali ne moze da mi bude aktivirano i sms otp i intesa mobi app. Uglavnom kao sto sam reko ugase app ostao aktivan SMS OTP i sada mogu da kupujem online sa Visa karticom, placam kredit za Bon Bon sa obicnom intesinom Visa karticom, kad mi izadje ta stranica kliknem na SMS OTP stigne mi poruka na tel. ukucam broj i ode uplata, i kada placam racune preko ebankinga stigne mi sms poruka koju ukucam da bi otisla uplata al to se zna.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
A ti si video kako za placanja karticom dolazi taj kod preko IB?
 
Naručujem preko ru.nkon.nl punjač za baterija i sada mi, po prvi put za sve ove godine Visa traži potvrdu plaćanja "CAP čitač" i "SMS OTP". Kada odem na prvu traži mi neki kod koji ne znam gde da nađem?
Kada odem na SMS OTP opet traži neku lozinku koje nigde nema.

Gde se nalaze ove dve stvari?

Banka nema tvoj aktuelni broj telefona. Jer ti salju SMS sa One Time Password. Pozovi call centar ili ces morati u poslovnici da unesu novi broj.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Nesto si pomesao.
Ja imam IB i koristim SMS OTP za placanje karticama.
Definitivno se ne razumemo, imam i ja IB i SMS OTP ali ne mozemo da koristimo Mobilnu Intesinu aplikaciju, on ima Intesinu Mobilnu aplikaciju i zato ne moze da koristi SMS OTP a to jasno pise i na njihovom sajtu.

1e83ed35acaf1aad422106deeea611f0.jpg


Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Ocigledno, jer ovo pise o placanju Online preko aplikacije.

Again: Da li si ti video kako za placanja karticom dolazi taj kod preko IB/mToken appa?
 
Ne, ne dolazi to sam i napisao, jer je on pokusao i mislio da ce mu stici taj kod kao sto sam i ja mislio kada sam koristio Intesinu mobilnu aplikaciju, kucao u toj aplikaciji i izbacivalo neku gresku, gde sam video da nije to, to, da nesto nije u redu. Nazvao banku, raspitao se, objasnili mi sta i kako, aktivirao SMS OTP jer mi je korisniji od Intesine mobilne aplikacije jer sve sto moze ta app zavrsim preko IB.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Ako nisi iz prve ruke video koriscenje toga za placanje karticom na 3D Secure sajtovima, 99% sam siguran da si ti pobrkao razlicite stvari.

Ti verovatno mislis na ovo:
https://www.bancaintesa.rs/stanovnistvo/elektronsko-bankarstvo/sredstva-autorizacije.1369.html
To je ISKLJUCIVO za placanje sa tvog racuna na tudji racun unutar Srbije, nema veze sa karticama.

Sa druge strane za placanje karticom online:
https://www.bancaintesa.rs/stanovni...tita-prilikom-placanja-na-internetu.1690.html
je samo CAP i SMS OTP dostupan.

Ja placam preko Intesa Mobi ukucavanjem PINa, ali koristim SMS OTP za placanje karticama.
 
То и јесте,класика за Интезу.Компликације без разлога,као и различити појмови аутентификација,autorizacija,3D,čitač,aktivacija...
na daju sve na ćiril. valjda sastavlja je i -de:)
 
Poslednja izmena:
Da li je Inteza uvela instant plaćanje? Uplaćen mi je neki novac juče popodne, još nije legao, pa da vidim da li je do banke ili me uplatilac zavlači.
 
Ja msm da nije, cekaces ponedeljak...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad odem na prethodne uplate od 2017. ne vidi se detaljno uplatnica nego samo pise "Rezervacija po uplatnici"
ne vidi se poziv na broj, svrha placanja...
da li je jos nekome ovako?

https://imgur.com/a/RlIMXnp?
 

Prilozi

  • FastStoneEditor1.jpg
    FastStoneEditor1.jpg
    137.1 KB · Pregleda: 176
Preksinoc nakon ponoci nije radio mBank. Bas neprijatna situacija da ne moze da se pristupi menjacnici/stanju.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Jel postoji opcija da uplatim novac na karticu danas il moram cekam ponedeljak?

Visa electron je u pitanju vezana za devizni

Hvala

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
^ Inteza nema cash-in, nema načina danas sebi da uplatiš novac u Intezu.

Jedini način je da neko koga znaš da ima račun u Intezi izvrši interni transfer (samo dinara) sa svog na tvoj račun. Imaćeš iste sekunde.
 
inteza je imala cash in bankomate. u delti su imali ekspozituru samo sa bankomatima bez ljudi ( sad je tu komercijalna?), e da li su ih negde ponovo postavili ili su ih skroz ukinuli to ne znam.

najbolje je da ti neko sa računom u intezi prebaci novac (dinare devize ne može) pa mu ti u ponedaljak uplati ili daj [emoji41]
Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dinare na devizni za koji je povezana VE ne moze niko da mu prebaci, pa ni on :)

Steta da tolika banka nema cash-in bankomat.

Zato je TB dobar backup. Ali necu im oprostiti 1% provizije za placanje u ino/netu na starter paketu.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
e da sad videh da je elektron. viza ukida elektron tj mislim da je više ne reizdaju (maj jun 2019) ako sam dobro obavešten a moja viza elektron koja nije intezina ima i dinarski i devizni [emoji848]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Samo se renameuje u Debit Classic.
 
nisam siguran da debitna klasik može samo za devizni? mada to sam mislio i za elektron [emoji39]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Debit Classic zamenjuje electron, po imeni i izgledu samo.
Ona "obicna" debitna je i dalje Inspire, uz tekuci.
 
ne pratiš. imam vizu elektron druge banke i ona je debitna tj dinarska i devizna i visu klasik rebolving koja je takodje dinarska i devizna. samo kod inteze je elektron samo devizni !!!

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
nisam siguran da debitna klasik može samo za devizni?
Ja sam shvatio da pitas da li moze Debit Classic samo na devizni - moze. Tako je izdaju u Intesi sada.

Moze i na devizni i na dinarski, to ne zavisi od Vise, vec od banaka, kako zele implementirati to.
 
sad videh oni su već počeli sa klasik umesto elektrona. ova kartica se vezuje za devizni ili dobijaš poseban devizni račun za nju?

a Inspire je samo dinarska? za tekući?

ali komplikuju [emoji13] svaki račun druga kartica
 
Debit Classic = Electron. Samo je zamena imena, nista vise. Mozes je dobiti uz devizni, kao sto je bio slucaj sa Electron. Ne "dobija se devizni uz nju", ako mislis kao na Visa Internet sto se dobija skroz zaseban racun.

Inspire nije samo dinarska, vec je samo za tekuci. Za Hit racun se vezuje i za EUR i za RSD partiju, i jedina im je glupa kartica. Da nisu odvojene skroz partije.
 
Ide kolega na Aljasku da radi pa sam mu ja morao platiti osiguranje jer on nema ni devizni ni karticu.. Kartica je Visa Electron.
I sada cena osiguranja je 300 dolara, znam da ima rezervacija koja kazu da je od 2-6 posto, rukovodeci se sa tim uplaceno je 320 dolara kako bi imalo za celu transakciju i ja sam imao 2.69 eura na racunu jos.

Dva puta smo probali transakcija je odbijena, pretpostavio sam da je zbog nedovoljne rezervacije i ako ne bi smelo da bude tako, i kupio sam preko menjacnice jos 10 dolara sto znaci da sam u trenutku placanja imao 330 dolara i 2.69 eura na racunu.

Transakcija je iz treceg puta prosla i skinuto mi je 325.92$ i tih 2.69 €, znaci ostalo na racunu 4.09$.. Nisam znao zasto je toliko velika rezervacija ali mi nije bilo ni bitno posto ce da vrate. Danas gledam vratili samo 10.95$ dolara i to je to... Zovnem banku objasnim kakva je situacija i sta se desilo, i sluzbenica mi kaze da banka skida 4% rezervacije sto se otprilike uklapa u ovih 11$ sto je vraceno, medjutim ne moze nikako da mi objasni gde je nestalo tih 15$ i 2.69€ koji mi nisu vraceni i da moram da vidim sa njima da oni nisu nesto skinuli...

E sada ja nisam placao ovako velike iznose nikada, najveci iznos sto sam platio odjednom mi je bio oko 90 i nesto dolara i uvek mi je rezervacija vracana u celosti.. Zna li neko gde je nestalo ovih skupa ugrubo 18 $ ?
 
Poslednja izmena:
Mozda je neka (intermediate) posrednicka banka uzela svoj deo ako je preko nje islo.

Tapatalk from Poco loco
 
Animal, oblozi kucu necim mekanim, onda procitaj FAQ u temi za Platne Kartice.
Nadam se da nece previse boleti glava posle :)

Neces dobiti nista od toga nazad verovatno.
 
Nazad
Vrh Dno