Šta je novo?

Banka Intesa

^Dosta ljudi odbija da koristi Dina karticu, jer je na potpis. Ja moju nisam bacio, ali je ne nosim sa sobom.
 
Ja moju dao zeni[emoji23] U pocetku je pitala koliko moze itd, sad mi samo stizu obavestenja za isplate sa racuna[emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my XS Max

Sta je sa ovih 100 sto cemo dobiti? Hoce moci da se prebaci na moj tekuci ili cemo morati u redu da cekamo?
 
Poslednja izmena:
Moze neko ko ima kreditnu karticu kod Intese da mi pojasni malo oko nje.
Ako sam dobro shvatio poentu kreditne kartice, uz HIT racun mogu da je izvadim bez dodatnog odrzavanja, potrebno mi je uverenje od firme za poslednje tri plate.
Kada dobijem karticu i ne koristim je nista ne placam? Kada hocu recimo da kupim nesto za 50 hiljada onda placam mesecnu ratu+kamatu na preostali deo duga? Ili ako uzmem nesto u nekoj radnji gde mogu na rate bez kamate, onda samo otplacujem recimo istih 50 hiljada bez kamate?


Tako je, nemas nikakvo mesecno odrzavanje.

Kada platis nesto 50.000 ovog meseca, narednog moras da otplatis bar 5% od toga. Na ostatak ti se racuna kamata narednog 10. ili 15. u mesecu (zavisi od kartice). To se zove revolving, ti mozes da otplatis kad hoces, koliko hoces, ne postoji fisksna mesecna rata, bar ne po ovom modelu. Sve dok imas neki dug, on se oduzima od limita te kartice.

Sto se tice prodaje na rate, ne znam na sta mislis, na ono kad ti prodavac svakog meseca skida sam odredjeni iznos? Nisam bas cuo da neko koristi tu kombinaciju sa kreditnom karticom, ali ista stvar. Ako tu ratu "pokrijes" odmah, neces ni placati kamatu.

Ja moju dao zeni[emoji23] U pocetku je pitala koliko moze itd, sad mi samo stizu obavestenja za isplate sa racuna[emoji23][emoji23][emoji23]


Sent from my XS Max

Sta je sa ovih 100 sto cemo dobiti? Hoce moci da se prebaci na moj tekuci ili cemo morati u redu da cekamo?

Ako si izabrao banku u kojoj imas racun, automatski ces dobiti novac na isti.
 
@WebWolf

80eb2873b70bc6dce50fce7262cdf372.jpg



Mislim na ove rate bez kamate


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To je dogovor prodavnice i intese, cela suma ti se pise kao "zaduzenje" ali se svakog meseca pojavljuje samo jedna rata za uplatu. Znaci kupis nesto od 50k na 12 rata, limit ce ti se smanjiti za tih 50k ali ces imati da isplatis samo 50/12 svakog meseca i nece ti se racunati kamata na ostatak.
 
@WebWolf

Izabrao sam intesa, samo tamo i imam tekuci. Znaci na taj tekuci ce da legnu pare, nece biti zasebnog racuna kao sto smo na pravno lice dobili pa prebacivali na tekuci?


Sent from my XS Max
 
@smkenzyyyy Na online mora da se pojavi polje nakon unosa kartice da hoces na rate, inace se naknadno ne deli!

Isto vazi i za pos, kazes prodavcu da hoces na rate, PRE ukucavanja pina ih biras! Ako te ne pita a uneses pin opet nece biti naknadne podele. Prvih par puta sam naseo jer su svi mislili da funkcionise kao eurobanka i telenor pa sam nekim prodavcima morao da objasnim...
 
Kamata je 15-20+ % i kod nekih banaka ima jos 100-200 din za “ratu”...
 
Nisam znao da je MC besplatna uz HIT racun, kontam da cu je izvaditi. Samo me zanima, da li za kreditnu karticu imam odvojen racun ili je vezan za tekuci? Korstio bih je samo za online, na rate ne kupujem.
 
@salecg Kod intese nema kamate ako ratu izmirujes na vreme, zato je i bolja opcija od "drugih" banaka jer nema tog cepidlacenja od 100 din + svaka dodatna usluga, pa da sve kosta 600+ dinara mesecno.

@el_patron Odvojen je racuni, imas eur i dinarsku partiju za mc
 
Da, ali ako imas revolving na ostatak duga (ako nije bez) onda ide kamata.
 
pa ja cu izludeti od njih... naime, racun nov devizni sam morao da otvaram u januaru ove godine jer su mi prosle godine oni sami ugasili racun jer navodno nisam potpisao nesto iako su mi pre tog 'potpisivanja" rekli da se to na mene ne odnosi,ali nema veze.. Posto nisam bio u mogucnosti da podignem karticu u januaru, karticu novu sam podigao pre neki dan i naravno problemi.... ONLINE banking ne radi iako sam pokusavao da se ulogujem sa istim podacima kao i ranije. Ok, odlucim da napraim nov account i naravno ne radi, zatim danas zovem da vidim sta se desava,posle polasata cekanja na vezi zena kaze da moram da zatrazim novi LIB, popunim na sajtu sve sta treba i naravno OPET NE RADI! navodno racun devizni koji sam upisao na sajt nije to taj. pa koji je onda,pitam se, jer sam sve pokusao i necee!

Ne preostaje mi nista drugo nego da odem licno i da opet ko u 15om veku gubim vreme cekajuci,jer kod nas nista online ne moze da se zavrsi,strasno....
 
Da li vam radi intesa mobi, ne mogu se ulogovati ceo dan.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ni meni. Pise da servis trenutno nije dostupan
 
Wave2pay radi, ali intesa mobi ne.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Krenula je isplata 100e, pa ne radi nijedna ebanking aplikacija ili sajt...valjda preopterecenje.. :)
 
Biće da uplaćuju cent po cent, čim je ovako pao skoro ceo bankarski sektor :)
Pozdrav
 
Rf ne radi, mobi ne radi, intesa ne radi

Huawei P30
 
sve banke imaju problem sa mbankingom [emoji16]
05417ca2c23a3e4e4cf6b22b23fa55ef.jpg


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
sve koje koriste isti outsource [emoji16]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Jel proradio m banking? Ili tek kad podele one pare pa ljudi prestanu da proveravaju stanje.
 
Da li postoji mogucnost prebacivanja novca sa tekuceg na devizni racun preko intesa mobi aplikacije? Vidim da ima opcija prenos novca ali nikako ne mogu da prebacim
 
Čini mi se da u svim bankama devize moraju da se uplaćuju lično na šalteru.
 
U Mobi banci se uplacuju euri na bankomatu.

Huawei P30
 
Nazad
Vrh Dno