Šta je novo?

Banka Intesa

Zamenili mi Electron za... Electron :D
Cak ni PayWave nije dodat, identicna mi je kartica :(
 
@Animal

Koja je primarna valuta na kartici? Cim imas EUR racun moze biti da su radili konverziju USD > EUR > USD. I izgleda da jesu, jer su ti pokupili EUR sa racuna.

300 United States Dollar = 269.079600 Euro
Currencies fluctuate every day. The rate shown is effective for transactions submitted to Visa on May 21, 2019, with a bank foreign transaction fee of 0.0%.

Inace DDOR ima povoljnije osiguranje za SVET u odnosi na Uniqa i jos neke.

Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ako je identična onda ima logo electrona [emoji16]

inteza je fenomen. još nisu uveli instant (rok bio 01.04.) izdaju karticu koju nemaj na sajtu kao proizvod ....

NBS ćuti ne sme da zucne [emoji23]
 
Mozda dok potrose te VE :)


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
primarna valuta je € tako da je greška uplata dolara za plaćanje. mislim da bi čak i dinarima bilo povoljnije
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pa jel bolje preko intesinih kartica kada se placa nesto preko placati u evrima ili dolarima ?

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Jel neko od vas sa American Express karticom dobio obaveštenje od AE o promeni bezbednosne procedure za online banking gde traže potvrdu ličnih podataka?
Sumnjivo mi je.

AE.PNG
 
https://forum.benchmark.rs/showthre...prvom-postu)&p=1381659&viewfull=1#post1381659

Ukoliko vasa kartica ima EUR partiju, obavezno imajte EUR na njoj po gornjoj formuli, inace cete imati duple konverzije iz dinara (ili drugih valuta ukoliko njih imate na racunu).
Valute koje nisu EUR se ne mogu direktno koristiti za placanje vani nijednom kartice nijedne banke u Srbiji (postoji bug u Telenor Banci, pa su neki uspeli direktno USD da iskoriste, ali U PITANJU JE BUG). Sto znaci da ukoliko nemate EUR na kartici, imacete obavezno BAREM duplu konverziju od strane banke (valuta -> RSD, RSD -> EUR, oba po losem kursu banke). NEMA izuzetka po ovom pitanju! Ukoliko se desi suprotno, u pitanju su bagovi sistema u banci.
Ukoliko vasa kartica ima i RSD i EUR partiju, RSD se nece povlaciti po srednjem kursu niti kursu Amex/MC/Visa, vec po kursu banke u EUR, a onda EUR po kursu kartice (MC/Visa/Amex) ukoliko nije placanje u EUR. Za takve kartice uvek unapred kupite EUR u menjacnici. Nemojte se nadati da ce banka primeniti povoljan kurs po kome mozete sami kupiti EUR, kupite ih unapred.
Ukoliko vasa kartica ima samo dinarsku partiju, uvek cete imati proviziju za ino-placanja, koja je od 1-4%, zavisi od banke, kartice i valute placanja.
Amex ima proviziju od 2% za ne-EUR/RSD placanja! Koristite je iskljucivo za EUR placanja, ili ako nemate izbora.

pitanje ti nije jasno i zavisi od sajta do sajta.
recimo za Aliekspres je najbolje da na sajtu biraš dolar a da plaćaš evrima sa svoje kartice.

mislim da je za sve najbolje imati evre na kartici tj racunu jer naše karite i platni promet prema inostranstvu se obavlja u
 
Super je Intesa, imao sam prolem da mi je neko upao na PayPal nalog za koji mi je bila vezana master kreditna, i krenuo da povlaci sredstva na nekoliko razlicitih online prodavnica.
Negde oko 250e su uspeli da mi povuku i skinu sa kartice, i to na kreditnoj. Procedura sa Intesom je bila super, od ljudi na salteru do call centra, posle mesecak dana procedure i malo cekanja, novac je vraćen, pored toga što je Support Paypala tvrdio da se ne radi o zloupotrebi naloga i kartice!

Pazite ovo je skroz indirektno uzet novac sa intesine kartice, dakle ja sam dozvolio Paypalu da raspolaže mojom karticom. Intesa nije imala ništa sa tim, nije bila zloupotreba direktna u pitanju da je neko nekako iskoristio broj kartice, za neko tamo online plaćanje.
Tako da su ispali super skroz!
 
Pa jel bolje preko intesinih kartica kada se placa nesto preko placati u evrima ili dolarima ?
Koji klinac sam ja pisao i odrzavao FAQ za platne kartice kad se i dalje ovo osnovno pitanje postavlja i to ne od strane nekih novajlija sa 5 postova?

Electron je skorz identicna kao prethodna, samo su datum isteka i CVV novi. Ne smeta mi uopste sto dizajn nije promenjen, ova zelene boja je bas lepsa.
Ali hbt, hocu PayWave! 2019., najveca banka u Srbiji (trenutno samo po broju klijenata :D), a nema PayWave :)
 
Ja sam dobio ovu novu verziju bas pre neki dan, ali meni je to prva kartica, mozda zbog toga...
74bae8fc345d005c45b3163399447a65.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da ovo je nova kartica..ja sam moju izvadio pre jedno 2 meseca i na njoj piše electron i nema paywave
 
Tako da su ispali super skroz!

E sad još da budu, a ne da ispadnu, normalna banka, pa da se uključe u IPS. Juče sam upoznao čoveka koji radi u MTS banci i kaže da je april i stavljen zbog Intese, inače bi bilo još ranije. A neko mi reče da se Intesa još nije stabilizovala nakon one promene platforme pre više od godinu dana, pa da je to razlog što sa ovim kasne.
 
Koji klinac sam ja pisao i odrzavao FAQ za platne kartice kad se i dalje ovo osnovno pitanje postavlja i to ne od strane nekih novajlija sa 5 postova?

Moja greska ja se izvinjivam nisam ni video tu temu, hvala na ulozenom trudu sve sam iscitao, sad mnogo jasnije za neke stvari na koje i nisam bas obracao preterano paznju.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Super je Intesa, imao sam prolem da mi je neko upao na PayPal nalog za koji mi je bila vezana master kreditna, i krenuo da povlaci sredstva na nekoliko razlicitih online prodavnica.
Negde oko 250e su uspeli da mi povuku i skinu sa kartice, i to na kreditnoj. Procedura sa Intesom je bila super, od ljudi na salteru do call centra, posle mesecak dana procedure i malo cekanja, novac je vraćen, pored toga što je Support Paypala tvrdio da se ne radi o zloupotrebi naloga i kartice!

Pazite ovo je skroz indirektno uzet novac sa intesine kartice, dakle ja sam dozvolio Paypalu da raspolaže mojom karticom. Intesa nije imala ništa sa tim, nije bila zloupotreba direktna u pitanju da je neko nekako iskoristio broj kartice, za neko tamo online plaćanje.
Tako da su ispali super skroz!
Drago mi je što si imao dobro iskustvo! mogu i ja da se pohvalim dobrim iskustvom sa chargeback reklamacijom - imao sam ih čini mi se 11 u zahtevu podnetom istog dana (od kojih su neke bile bez ikakvih dokaza!) i Intesa je isterala u drugom krugu da mi sav novac bude vraćen za svih 11. Uz izuzetno ljubaznu komunikaciju mejlom i glasom sa službenicom.

Od tada sva plaćanja prema inostranstvu isključivo Viza elektron i Viza internet. TB se tu bedno podnela = nikakva zaštita, što i piše u ugovoru koji nisam pročitao.
 
Ovaj tekst ima gramatičke greške i nikako ne bih kliknuo na Confirm!
Takođe AE svoje klijente pozdravlja po imenu i prezimenu.
AE ne salje mailove nonUS klijentima :)
Intesa ih iskljucivo salje za Srbiju.

BTW, vrvt se nista ne bi desilo. Sa nasim karticama ne moze da se uloguje uopste na AE :)
 
Animal, oblozi kucu necim mekanim, onda procitaj FAQ u temi za Platne Kartice.
Nadam se da nece previse boleti glava posle :)

Neces dobiti nista od toga nazad verovatno.

Mene nece uopste boleti, nije moj novac, krivo mi samo sto nisam znao da coveku ne skinu tolike pare bambadava..

@Animal

Koja je primarna valuta na kartici? Cim imas EUR racun moze biti da su radili konverziju USD > EUR > USD. I izgleda da jesu, jer su ti pokupili EUR sa racuna.

300 United States Dollar = 269.079600 Euro
Currencies fluctuate every day. The rate shown is effective for transactions submitted to Visa on May 21, 2019, with a bank foreign transaction fee of 0.0%.

Inace DDOR ima povoljnije osiguranje za SVET u odnosi na Uniqa i jos neke.

Sent from my iPhone X using Tapatalk

Euri su bili kada sam otvorio racun, partija za dolarose je kasnije otvorena kada sam primao jednu uplatu u dolarima.. Meni se uvek prvo skidaju euri pa onda tek u dolarima ako sta ima, ali ja sam dobio u dolarima novac da uplatim na racun i da se plati to osiguranje e sada nauk za drugi put nisam znao da ce da rade te konverzije toliko puta i da tako pokupe novac..
 
Nije bila bas mala suma da ne proveris prvo ovde.
Nauk za nadalje... sto je najgore u nekim bankama je ovo slucaj koju god valutu imao, a moze biti i gore!
 
Dolarski ček donesem da unovčim. Imam račun u Intesi.

Uzmem broj, sačekam, predam ček.
Onda ide oko 30 minuta čekanja da prođe neka inicijalna provera. Potpis na šalteru.

Nakon toga “oko 45 dana treba da sačekate da novac bude raspoloživ - ako prođu sve provere”.

-Mogu li računati da ću nakon dva meseca imati taj novac na raspolaganju?

“Ne možemo to reći”.

Za sad čekam 40 dana.
Na računu piše stanje -X dolara, tj. u minusu sam za proviziju koju su (odmah, unapred?) zaračunali.

Meni je ovo prelepo. Još lepše je što su, koliko sam shvatio, oni još najmanje loši za takve poslove. :)
 
Za neke valjda odmah unovce. Ali ostale moraju da cekaju potvrdu onog koji je izdao cek.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
DA znas koliko je pronevera sa cekovima se desavalo (pa su u Evropi odlucili da prekinu to.. kod nas tako sto je cek ogranicen na 5000 :D)... ili sta se jos uvek desava u Americi - ne bi se zalio :)


Ali razumem te, niko ne bi pomislio da uzima cek, da kod nas ima druge opcije.
 
@Ciklogremlin: Slicna stvar dok sam bio u USA na sluzbenom putu, jos 2011 godine. Klijent je poslao cek da bih ga unovcio i koristio taj novac za dnevnice, ali uopste nisam mogao da ga unovcim tako lako, tim pre sto ga nije izdala ista banka u koju sam usao. Zahtevali su da otvorim racun, i tek nakon toga je jedan od menadzera firme u kojoj sam bio unovcio cek u svojoj banci, ali su mi pride i skenirali pasos, za svaki slucaj.

Razlog? Sto rece alfa, prilican broj pronevera/zloupotreba.
 
Sve shvatam - samo mi se ne sviđa što pri samoj predaji moraš potrošiti između 1 i 2 sata i što se ne zna kada ćeš moći da dobiješ novce posle toga. Mesec, dva, tri...
 
Budi srecan sto ih unovcavaju, a tek sto umeju... cekovi su toliko retki u Evropi, da ima i banaka koje ih ne unovcaju IGDE (u bilo kojoj poslovnici).
 
Budi srecan sto ih unovcavaju, a tek sto umeju... cekovi su toliko retki u Evropi, da ima i banaka koje ih ne unovcaju IGDE (u bilo kojoj poslovnici).

"Budi sretan što gazda ne tuče po leđima..." :)

Za zemlje iz komšiluka, kao i za EU, dozvoljene su uplate direktno na račun. Samo za nas još uvek ne - iz nekog razloga.
Tako da mi, uz pravi pasoš, unovčavanje čeka ne bi ni trebalo. :)

Do tada: "neizmerno sam sretan što i jedna banka želi unovčiti ček, puno im hvala na tome, provizija koju uzimaju je zanemariva spram kvaliteta, brzine usluge i sreće koju mi time upriliče".
 
Poslednja izmena:
Obzirom da SWIFT i 90ih je radio ka Srbiji, a sami posiljaoci ne zele da ga kpriste, jer im se moze, i cekom vise zarade, i duze drze tudji novac.

Ovo je redja stvar za koju nismo krivi uopste, osim sto trpimo sta nam se ponudi.
 
Dolarski ček donesem da unovčim. Imam račun u Intesi.

Uzmem broj, sačekam, predam ček.
Onda ide oko 30 minuta čekanja da prođe neka inicijalna provera. Potpis na šalteru.

Nakon toga “oko 45 dana treba da sačekate da novac bude raspoloživ - ako prođu sve provere”.

-Mogu li računati da ću nakon dva meseca imati taj novac na raspolaganju?

“Ne možemo to reći”.

Za sad čekam 40 dana.
Na računu piše stanje -X dolara, tj. u minusu sam za proviziju koju su (odmah, unapred?) zaračunali.

Meni je ovo prelepo. Još lepše je što su, koliko sam shvatio, oni još najmanje loši za takve poslove. :)

Meni se desavalo da novac legne, da se vidi da je tu ali da niej raspoloziv, pa onda ja nazovem banku koja kao proveri i gle cuda, onda novac postane raspolozi. Bas za dolare i cekove pricam, intesa je bila u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno