Šta je novo?

Banka Intesa

Gledam sad MTSB, prodajni kurs je bolji nego u menjacnicama kod mene. Poprilicno bolji. Dok je u RF 120,5 :d
 
Ja u menjacnici platio 118.2 u petak i juce. Dobiti po evru dobar kurs vec nije lako, vec dve godine najmanje im skoro uvek trebaju dinari i to bas bas puno. Centar BG, mnogo turista ima sada.
Pa za taj smer koristim AIK, srednji kurs (od sledeceg radnog dana, ne danasnji!) preko FLEXI racuna. Samo za podizanje preko FLEXI MC kartice na bankomatu, ne moze u filijali ili online ;)
 
Пошто ће од 1.1. сљедеће године НБС ограничити купопродајни курс у мјењачницама и пошти,мислио сам да ће и у банкама тако бити,али не, иако с таквим банкама немам никаквог додира.
 
Ode Visa electron u minus, nešto mi se čini da su skidali pare i sa raspoloživog i sa rezervisanog u isto vreme. Da čekam da se popravi samo od sebe ili da zovem? Jutros imao 0.80e raspoloživo, tj. uvek tempiram da mi ostane par eur na kartici. Sve online kupovine. Još očekujem i neke refund pa se nadao biće solidan plus
 

Prilozi

  • Screenshot_40.png
    Screenshot_40.png
    1.8 KB · Pregleda: 122
Meni je bila u minusu 20 evra, pa su sa drugog deviznog povukli dolare i konvertovali (ouch) pa je otisla na nulu. Rade bre sta hoce, ali ne zadugo. Necu vise koristiti njihovu karticu za internet placanja, samo za domaca/dinarska placanja.
 
Baš su neozbiljni. Zvao ih, kažu upoznati su sa problemom i rade na rešavanju, biće u toku dana. Neke transakcije su se više puta izvršile. Nekako navikao na intesu, ali nije prvi put da su ovakvi problemi u pitanju.
Menjaju se brojevi gore dole kako prolaze transakcije.Screenshot_41.png
 
Kakvi seratori, upravo primetih i kod mene Visa elektron u minusu!!!
Hteo da kupim nešto i rekoh, kao dođem do koraka gde me uloguje u paypal, onda ću u online menjačnici uzeti nešto evra samo za tu jednu kupovinu i super, međutim neko nije lepo odradio integraciju paypala na sajt pa je umesto nedvosmislenog "plati" stajalo "idi na sledeći korak" i samo dobih poruku da kupovina nije uspela, naravno jer proizvod košta 23$ a na računu je bilo oko eura pa su povukli sa dolarske particije koju nisam koristio par godina, oko 6$ i sad je euro particija u minusu 6,48 !!!
Umesto da lepo odbiju transakciju i ćao, kakvi deb-ili :mad:

Edit: Da li ovi znaju šta rade!!! Imao jedan refund sa aliexpresa i jednu kupovinu na GB!!!
 

Prilozi

  • WTF.PNG
    WTF.PNG
    55.8 KB · Pregleda: 127
Poslednja izmena:
Kad bi ovo bio dovoljan razlog za raskid bez frke, pet hiljada sam vec potrosio :D
 
Jako bezobrazno, naprave ovakvu glupost i posle ne jave korisnicima.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
I meni skinuše 2x neko plaćanje sa Amazona i oteraše me u minus... Sinoć sam primetio.

Znači ta dupla plaćanja su do banke, ne do Amazona? Mislim hteo sam da ih cimam i jedne i druge, Amazon za duplu naplatu, a Intesu što je uopšte dozvolila da odem u minus.
 

Prilozi

  • Screenshot_20181120-112017.png
    Screenshot_20181120-112017.png
    98.5 KB · Pregleda: 105
  • Screenshot_20181120-112022.png
    Screenshot_20181120-112022.png
    106.1 KB · Pregleda: 92
Poslednja izmena:
šta se dešava kada odete u minus?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ista stvar kod mene, umesto da budem u plusu nesto sitno, oko 2 evra, sad sam u minusu oko 18e zbog njihovog pogresnjog knjizenja. Zvao sam sinoc call centar, rekose da je do njih, desila se greska u knjizennju i da ce biti reseno u toku noci ili u toku danasnjeg dana. Nekorektno sa njihove strane sto nisu bar stavili obavestenje na sajt, ili da su na neki nacin javili korisnicima.
 
Bas ce na sajtu da okace anti reklamu. Ko je primetio primetio, a 99% nije primetilo nista jer nemaju pojma ni sta ce sutra :)
 
Kod mene nije još uvek rešeno.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Prebacivao sam pare sa paypala na racun i danas da proverim stanje i istu transakciju su odradili dva puta. Pretpostavljam da ce sami skontati (2 dana su prosla) i nepada mi na pamet da skidam sa racuna, sad sta da radim da im javim ili da se pravim blesav pa ako ostene PFFFF ako skontaju sami ce skinuti.
 
I da im javis, reci ce ti verovatno isto sto i meni, da je resavanje u toku... Mozda ne bi bilo lose da ih sto vise ljudi zove, mozda bi ubrzalo proces resavanja problema. Ni kod mene jos uvek nista nije ispravljeno.
 
Banka ce uvek da naplati od malih, ne brini, tj. ne pokusavaj :D
Meni je jednom stiglo 35.000e na racun umesto neke skroz "normalnije" sume, mogao sam ih podici :) Ali da nisam, vrlo brzo bi se naslo gde sam :) Sem ako nekom mafiozu nije bilo namenjeno, pa ne bi smeli da zucnu, da se ne sazna, mozda bi mogao da zadrzim ^^

Novac vam je znaci nedostupan za potrosnju, nije samo fiktivno u minusu, kao sto je bio slucaj proslog novembra kada su upgrade-ovali sistem? Sada je verovatno upgrade u toku za Visa kartice. Ocekujem da najzad pocnu PayWave da nude, mada nece to brzo izgleda :(
 
Nije fiktivno. Raspolozivo stanje -58 eur, prebacio sam 100 eur da bih bio u plusu i onda sam mogao da posaljem 30 eur na paypal nekome.

PS. Juce rekli bice do kraja dana, danas ista prica kao bice do kraja dana reseno...
 
Poslednja izmena:
To, znaci nisi mogao da posaljes/potrosis onoliko koliko treba da imas raspolozivo.
 
Ja sam ih zvao oko 17h danas, isto priča kao gore, znamo, greška u knjiženju, biće ispravljeno nadamo se danas, pogledajte kasnije večeras...

Ja hoću da kupim nešto pa sam pitao šta će biti ako prebacim lovu i rekli su, prvo će se pokriti minus tako da bi morao da prebacim sumu za kupovinu + pokriće minusa...
E što mi neko nije uplatio jedno 1000€ pa da tu transakciju proknjiže 3 puta, odma bi diko keš i pravio se lud kad bi me zvali :d Zavlačio bi ih mesec dan, sve ono " evo stižem, samo tetki da odnesem lek" :d
 
Nije samo Intesa. Posto su najveca banka, dize se najveca halabuka oko njihove Vise elektron. Bilo bi lepo da kada oni pogrese (banka, visa ili ko vec) da bude neke kompenzacije a ne samo da kad mi pogresimo moramo da placamo penale. Ali lihvari su to, zakon jaceg i te price.
 
Ko je pogresio jos sem Intese?
 
Sad pogledah, isto duplo sve u KomBank ma Visa kartici nekoliko dana. Ne na svim.
 
Gledam sad (7:20h) i ništa nije ispravljeno...

Isto i kod mene... Gore od toga sto su zabrljali je sto nas lazu tipa bice danas, evo samo sto nije i sl... Racun mi je bukvalno blokiran zbog ovoga, ne pada mi na pamet da pokrivam minus dok ovo ne rese, apsolutno sam izgubio poverenje u njih.
 
Nije samo do Intese, pogledaj barem na ovoj strani poruke...
 
Kod mene (RF) nema duplih transakcija na visa electron (rsd).
 
Intesa izgleda da su popravili raspoloživo stanje, ali nema šanse da pohvatam koliko je trebalo da sam u plusu. U listi transakcija i dalje su neke duplirane (ista referenca)
 
Nazad
Vrh Dno