Šta je novo?

Koje napajanje za i7 3770k i R9 390?

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,690
Poena
485
Trebalo je da kupim GTX1060, medjutim zakasnio sam za onu promotivnu cenu pa sam uzeo polovnu R9 390. Koje je najjeftinije napajanje koje bi moglo da podrzi ovo?
 
Dobra su napajanja kolege preporucile, samo ne preterati sa overvoltom prilikom overkloka ako se isti planira, jer tad potrosnja ode nebu pod oblake i masina ce vuci preko 550W.
 
Antec VP600P za oko 8.000 RSD
Za 9.000 RSD imaš EVGA 600 BQ i Seasonic SS-620GB
EVGA 600 BQ je pre nedelju dana bio na akciji za (koliko me secanje sluzi) 6000 dinara, pa je nekako greota davati im sad 50% vise.

Hvala.
Po meni bi to napajanje moralo da bude znatno jeftinije od Seasonica da bi ga neko uzeo u ozbiljno razmatranje.

Trebalo je da kupim GTX1060, medjutim zakasnio sam za onu promotivnu cenu pa sam uzeo polovnu R9 390. Koje je najjeftinije napajanje koje bi moglo da podrzi ovo?
Verovatno malo preteruju, ali MSI recimo preporucuje napajanje od 750W za tu graficku https://www.msi.com/pdf/presale/R9-390-GAMING-8G

S obzirom da trenutno u ponudi na trzistu postoji Seasonic SSR-750FX na koji ide garancija od 10 godina, kontam da je best buy na duze staze (gurace i Threadripper bez problema).
 
Cenim da ceo sistem (bez OC-a) troši oko 400W. Što znači da će neko od ~550W (na 12V) biti opterećno maksimalno ~80%, u zavisnosti od efikasnosti, što je sasvim u redu. Ako planiraš da pređeš na TR, valjalo bi imati bar još 100W. S tim da u tom slučaju (bilo koja HEDT paltforma) moraš obratiti pažnju na CPU konektore, pošto te ploče uglavnom dolaze sa 8+4 ili 8+8.
 
Poslednja izmena:
Ako se ide na OC cpu+gpu, pa jos na vodi - 750w bi cak trebalo (pricam za i9/TR + top graficke sa 250+ tdp). Tu seasonic ssr-750fx za 13,3-13,5k nema konkurenciju na domacem trzistu.
 
Poslednja izmena:
Dobra su napajanja kolege preporucile, samo ne preterati sa overvoltom prilikom overkloka ako se isti planira, jer tad potrosnja ode nebu pod oblake i masina ce vuci preko 550W.

Pa naravno da ce da se preteruje sa overvoltom, zato se i kupuje novo napajanje :D
Salu na stranu deluje mi da su mnogo skuplja napajanja sa kojim bi mogao da overklokujem, ako nije tako i grafika i proc bi se posteno overklokovali.

Jel moze neka gradacija napajanja po kvalitetu bas zbog toga? Preferiram domaca napajanja zbog garancije, ali uzeo bi i preko grane u slucaju da imaju 5 ili vise godina.

P.S. AMD ne bi uzeo ni da mi platis, ali X99 ili naslednik ne nije nemoguce da dodje za pola godine.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno