Šta je novo?

DELL U2414H - Vertikalne linije

Ma nije samo Dell, mnogi monitori koji koriste taj (ili sličan) LG IPS panel pate od potpuno istog problema :)
 
@SMaK Hvala puno na fotografijama! Jesi li dirao išta podešavanja ili su to default? I da li možda možeš da pogledaš koja je tvoja serija monitora?

Nema na čemu.

Nije default, sRGB, 30 brightness i 75 contrast. U nVidia CP-u RGB range je postavljen na 'Full', kao i Digital vibrance na +55%. A03 je revizija modela.
 
Stiže malopre SMS, reklamacija nije prihvaćena :) Idemo dalje.
 
Ja ga ne prihvatam, ali u razgovoru sa call centrom za reklamacije oni su mi kao jedinu opciju ostavili da monitor ne prihvatim, nego pošaljem ponovo u servis na "ispitivanje". Jasno je kako će to da se završi, samo ću da izgubim još nedelju-dve vremena. Poslao sam malo duži mail WinWinu, gde sam detaljnije objasnio problem, i priložio linkove sa Dellovog foruma gde se još ljudi javilo sa istim problemom, i naveo da je problem širi nego samo U2414H, već je do tog LG IPS panela, pa ćemo videti hoće li imati sluha za problem koji očigledno postoji.

Čuo sam se sa Ilom, on je danas poslao svoj monitor na reklamaciju, pa ćemo pratiti kako se dalje razvija situacija.
 
Ma to je sizofrenija u najavi. Pretpostavio sam da nece biti lako, mada niko me ne moze ubediti da ovo nije greska u proizvodnji lcd panela.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ne, dokazano je da jeste, na toliko monitora koji koriste ovaj LG IPS panel :) Samo je pitanje koliko će se praviti ludi. Molim te apdejtuj nas kako ide situacija, ako ništa drugo da se makar udružimo da tražimo svoja prava :).
 
Ja moj nosim u ponedeljak, nisam nikako uspeo da se organizujem pre. Svakako ocekujem isti odgovor. Slazem se, ako ne prodje moramo se udruziti, ima nas trojica za sada sa istim problemom.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Huh.. baš ste me zabrinuli sa ovim. Ja sam pre 7 dana uzeo ovaj monitor i za sada je sve u redu. A04 verzija, Avgust 2017.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
E vidiš tu je caka verovatno, u reviziji A04 su verovatno najzad ispravili taj problem :). Gde si ga uzeo?
 
Ewe computers. Uzeo sam ga zato što ima podesivu visinu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ok, znači ti si ga detaljno istestirao i Rev A04 više nema ovaj problem? Pošto je to nova informacija, prvo nisam do sad znao da postoji Rev A04, a drugo dobro je da kod zvaničnog uvoznika za Dell (Ewe) ima Rev A04.
 
Da javim samo kako se završilo za mene.

tl;dr Vratili su mi pare

Vratio sam drugi monitor koji mi je stigao, odnosno ovaj na koji sam se žalio u roku od 14 dana od kada sam originalan kupio. Posle nedelju dana su mi iz servisa poslali sledeću poruku:
"Vaš zahtev nije prihvaćen, na uređaju je uočeno oštećenje, uređaj ne podleže uslovima saobraznosti. Ceena popravke biće Vam javljena. WINWIN".

Nakon ove poruke sam se naravno izuzetno iznervirao jer je monitor bio skroz nov tako da je oštećenje moglo da nastane jedino u transportu. Ukoliko bi mene optužili da sam ja oštetio monitor, to bi značilo da gubim trogodišnju garanciju na nov monitor i dobijam maksimalno 6 meseci garanciju na servis koji su mi najavili da će tek da mi naplate. Meni ovo naravno nije padalo na pamet da prihvatim, ali me u ovom trenutku još niko ništa nije pitao.

Nakon dve nedlje neizvesnosti, na moju opštu radost, juče su mi se javili iz njihovog call centra. Žena mi je rekla da su joj javili iz servisa da je na monitoru uočen kvar i da je servisiran o trošku garancije tako da ja nemam nikakvih troškova. Super, za cenu novog monitora dobijam novo servisirani. San svake kupovine... Rekoh joj ja da je sve to bajno i sjajno, ali da sam ja tražio povraćaj novca. Na to mi ona reče da mora da se konsultuje sa ljudima iz servisa, pa da će mi se javiti. 15ak minuta kasnije, ponovo mi se javila i rekla mi je kako su joj ljudi iz servisa potvrdili da je obezbeđen zamenski model koji ću moći da podignem u prodavnici... Prekinem ja nju ponovo i kažem joj kako je sve to i dalje divno od njih, ali da sam ja tražio povraćaj novca na šta mi je odgovorila da možemo i tako da rešimo, ali da joj je potreban moj tekući račun na koji bi mogli da uplate povraćaj i da ako ga nemam sada pri ruci, da bi mogao neko da me nazove sutra da mu izdiktiram. Rekoh joj da ako sačeka minut dok odem do kancelarije (pošto sve vreme pričam u hodniku kako ne bih ometao kolege) po karticu, da joj ga mogu odmah izdiktirati. Žena me je sačekala i izdiktirao sam joj račun i rekla mi je da mogu da očekujem uplatu do sutra do 17h.

Evo legla mi je uplata i konačno je i ovo rešeno. Jako mi je krivo što sam ostao bez U2414H, naročito po toj ceni po kojoj sam ga kupio, ali sam siguran da bi i zamenski model imao isti problem, a nisam siguran da bi ista reklamacija prošla još jedan put tako da nisam želeo više da kušam sreću kod njih.

Srećno ostalima koji se još ganjaju sa WinWin-om i znajte da ima nade!
 
To da uredjaj ne podleze saobraznosti im je neka *****na sistemska poruka koja neme veze sa mozgom. Meni su pre par dana javili isto za miša, zbog neadekvatne upotrebe. Kad sam ih nazvao da mi objasne kako se pravilno koristi mis, rekli su mi da je odobrena zamena i da ce ga poslati u shop da preuzmem.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
To da uredjaj ne podleze saobraznosti im je neka *****na sistemska poruka koja neme veze sa mozgom. Meni su pre par dana javili isto za miša, zbog neadekvatne upotrebe. Kad sam ih nazvao da mi objasne kako se pravilno koristi mis, rekli su mi da je odobrena zamena i da ce ga poslati u shop da preuzmem.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Potpuno se slažem i na isto se svelo i u mom slučaju.
 
Nazad
Vrh Dno