»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 42

Tema: DELL U2414H - Vertikalne linije

Member
        Na forumu od
        May 2015
        Poruka
        120
        Citat Citiram korisnika: Sass Drake Pogledaj poruku
        Ako imaš klasičan desktop sa DisplayPort izlazom na raspolaganju spoji U2414H na njega i vidi kakva je slika onda.
        U tome i jeste problem. Nemam na čemu da ga probam... U poslednje vreme mi je laptop bio glavni PC, pa sam rasklopio i prodao desktop u delovima, a baš je grafička koja je imala DP otišla juče.

Inače, čak i putem HDMI je default 59Hz, dok u podešavanjima monitora na samom monitoru pokazuje da je 60Hz.

@SMaK je l' bi mogao da proveriš kod sebe koji ti je refresh rate u nVidia/Intel/(ne znam kako se zove za AMD) control panel, a koliko ti prijavljuje na monitoru u njegovim podešavanjima?
        Menjao ILA : 01.12.2017. u 17:29

Member Avatar korisnika SMaK
        Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        637
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5 4460, cooled by CM Hyper 412S
        • MoBo: Asus H81-GAMER
        • RAM: 2 X 8GB 1866MHz DDR3 Kingston HyperX Fury
        • VGA: Gigabyte GTX 1060 6GB G1 Gaming
        • MON: Dell U2414H / Dell U2417H
        • HDD: WD Caviar Blue 1TB, paired with Samsung 850 EVO 250GB
        • Case: Cooler Master 693, powered by Seasonic M12II EVO 520W
        • SND: Asus Xonar DG
        • LAP: Samsung RV518
        • TV: LG 32LK450
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: HyperX Alloy FPS MX Blue / Logitech G403...
      4. Naravno. Ovde možeš videti slike.

Member
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        2.083
      6. Moja mašina
        • CPU: AMD X3 Athlon II 425, 2.70GHz
        • MoBo: Asus M4A78LT-M LE
        • RAM: Kingmax + Apacher 2 X 2GB DDR3 1333MHz
        • VGA: Gigabyte VGA ATI Radeon 4550
        • MON: SyncMaster 710N
        • HDD: Segate Baracuda 500GB + Samsung 1TB
        • OPT: Pioneer DVD DVR-108 + CD RW - LG
        • Case: LC Power LC600H-12
        • LAP: ASUS X550VB-XX045D Micron 4GB + Kingston 8GB - Win 10
        • TV: Samsung LE40C650
        • Ostalo: WinFast TV2000 XP Global / CM Storm Havoc / TL-WR841N / Logitech RX1000 - K360 - G900 /
      7. izvinjavam se na upad u temu,
        SMaK@ vidim u potpisu da imas pored U2414H i U2417H, pitao bih te posto si u mogucnosti da ih uporedis kako bi ih opisao, da li je U2417H stvarno nesto bolji u cemu vidis razliku?

Member Avatar korisnika SMaK
        Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        637
      9. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5 4460, cooled by CM Hyper 412S
        • MoBo: Asus H81-GAMER
        • RAM: 2 X 8GB 1866MHz DDR3 Kingston HyperX Fury
        • VGA: Gigabyte GTX 1060 6GB G1 Gaming
        • MON: Dell U2414H / Dell U2417H
        • HDD: WD Caviar Blue 1TB, paired with Samsung 850 EVO 250GB
        • Case: Cooler Master 693, powered by Seasonic M12II EVO 520W
        • SND: Asus Xonar DG
        • LAP: Samsung RV518
        • TV: LG 32LK450
        • Ostalo: HyperX Alloy FPS MX Blue / Logitech G403...
      10. Da li je bolji onoliko koliko cenovna razlika nalaže? Pa, i ne baš. Makar ne što se tiče kvaliteta prikaza slike. S druge strane, vredi pomenuti bezel-less dizajn i nešto kvalitetniji stand u odnosu na prethodnika. Mada, koliko ti je to uopšte bitno? Be that as it may, odaberi model koji najmanje pati od 'IPS glow'-a. Generalno, U2414H tu nešto bolje stoji, ali opet... Ništa dok ne isprobaš sam. S toga, online kupovina, ili prodavnice u kojima će ti dozvoliti to. (U mom slučaju, tek treći isprobani U2417H je bio iole pristojan u tom pogledu.)

Member
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        39
        Da se javim i ja u vezi sa istim problemom.

Pre par dana sam u WinWinu uzeo U2414H, koji je bio na akciji (24.500), i računao sam da Ultrasharp serija nikako ne može da omane, pogotovo ne za ove novce. Međutim, isti problem imam kao i ILA, na naranžastim i svetlo plavim nijansama se vide uspravne linije.

Odneo danas monitor na reklamaciju, u radnji momci ga otvorili, ja im u Paintu pustio nijanse na kojima se najviše vidi problem, oni obojica "Ja ovde ništa ne vidim, meni je sve ok". Dakle, paralelno držimo uključen neki krš TN monitor sa U2414H, vrlo jasno se vidi da su svetlo plava i narandžasta jasno nazubljene, a ne uniformne, kao na TN monitoru, međutim oni sležu ramenima i govore da oni ne vide problem, ali će ga ipak poslati na reklamaciju, pa kako oni odluče

Moj monitor je isto revizija A03, za koju sam, na žalost, našao par rezultata na Dell forumima da imaju problem sa svetlo plavom i naranžastom, između ostalog na jednom od linkova koje je neko postavio na prvoj stranici. Drug ima A01 reviziju, slika je potpuno normalna.

Inače, i ja sam sliku upoređivao sa P2414H, kao što je ILA radio, i na P2414H je slika zaista perfektna, zbog toga sam se i odlučio za Dell pre svega, a onda je ova akcija uletela kao kec na desetku, pa sam računao da U umesto P, za iste novce, može samo premija da bude, nikako korak unazad. Kad ono, međutim .

Na nekom od stranih foruma neko je u Photoshopu pokušao da simulira kako izlgeda golom oku ovaj problem koji ima U2414H, i on ovako izgleda uživo:

https://imgur.com/Vep4EkV

Možda ne baš ovoliko naglašene ove tanje linije, ali princip je taj.

Member Avatar korisnika proxy25
        Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        348
      13. Moja mašina
        • CPU: I5 2500k @4.0ghz @ 1.23V lc power cc95
        • MoBo: Asrock p67 pro 3
        • RAM: Ddr3 1600mhz
        • VGA: Asus strix rx 470 gaming OC 4gb
        • MON: Samsung 22"
        • HDD: Kingston 128gb + hdd
        • OPT: Nemam jer mi ne treba
        • Case: MS falcon Lc power 600w
        • SND: Integralka
        • LAP: T430
        • Ostalo: Lenovo T430 NBK
      14. @bobale
        Imam isti problem sa LG monitorom, počinje da me izluđuje pa planiram da ga odnesem Altiju u servis.
        Da li su ti priznali ovo kao anomaliju? Što mi je nekako logično.

Member
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        39
        Na reklamaciju je odnet u ponedeljak, još uvek nisam dobio odgovor od njih. Koji model monitra je u pitanju? Definitivno je problem u LG panelima, ovaj problem je primećen i na još nekim monitorima koji koriste LG panele.

Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        348
      17. Moja mašina
      18. U pitanju je ovaj monitor...

https://forum.benchmark.rs/showthrea...m-sa-monitorom

Ne znam da li se ovo računa kao neispravnost, ali ja svakako znam da odgovor sve je ok neću prihvatiti tek tako.

Meni smeta, monitor sam kupio u aprilu ove godine, ali zbog privatne gužve nisam stigao da ga reklamiram do sada. Sada ide zima, koristiću ga, i baš mi remeti mozak.

Molim te da nas informišeš šta se dešava sa tvojim monitorom.

Member
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        39
        Nisi jedini: https://linustechtips.com/main/topic...te-on-monitor/ Mada pretpostavljam da si već guglao. U principu, na više monitora koji koriste LG panel je u poslednje vreme primećen ovaj problem. Što se mene tiče ovo jeste problem. Pa majku mu, ovaj krš Acer monitor sa TN panelom iz 2009. nema taj problem. Upalio sam stari laptop iz 2007, ista situacija, boje savim uniformne. Neprihvatljivo je da se ovakav problem vidi i na jeftinim monitorima, kamo li na ovoliko skupim.

Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        348
      21. Moja mašina
      22. Ma za mene nema dileme, trazicu zamenu svakako. Ali znajuci kako funkcionisu servisi i zastita potrosaca u Srbiji, vidim u najavi natezanje.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        39
        A gde si ga ti kupio?

Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        348
      25. Moja mašina
      26. W-W, online...

Member
        Na forumu od
        May 2015
        Poruka
        120
        Citat Citiram korisnika: proxy25 Pogledaj poruku
        U pitanju je ovaj monitor...

https://forum.benchmark.rs/showthrea...m-sa-monitorom

Ne znam da li se ovo računa kao neispravnost, ali ja svakako znam da odgovor sve je ok neću prihvatiti tek tako.

Meni smeta, monitor sam kupio u aprilu ove godine, ali zbog privatne gužve nisam stigao da ga reklamiram do sada. Sada ide zima, koristiću ga, i baš mi remeti mozak.

Molim te da nas informišeš šta se dešava sa tvojim monitorom.
        Ovaj sam i ja monitor gledao da uzmem za sebe pre jedno 8 meseci do godinu dana. Sviđalo mi se to što je IPS, ima free sync i još je cena odlična, a uz to je iste dijagonale kao i moj P2414 (23.8"). Na žalost, video sam da ima taj problem sa vertikalnim linijama, pa sam odustao od kupovine tada. Slažem se sa @bobale i stvarno mislim da nema smisla da postoje problemi sa prikazom i uniformnošću boje, naročito na IPS panelima. Koliko sam video, ljudi od preko masovno rade RMA za taj monitor. Što se Srbije tiče, znaj da je WW servis tj. Alti ti neće vratiti monitor minimum 3 nedelje, a mogu i da rastegnu na zakonskih mesec dana ili 6 nedelja (zaboravio sam koliki je max. rok) i to je ono što najviše nervira.

Isto kao i @bobale, plašim se da mi čak možda i ne uvaže reklamaciju jer su stvarno u pitanju nijanse i nekome ko ima dioptriju ili neki drugi očni problem, može da promakne jer stvarno nije odmah očigledno. Što je najgore, drug kojeg sam pozvao da mi objektivno kaže da li išta fali monitoru mi je rekao da cepidlačim, a iz iskustva znam da takav stav imaju i serviseri. Pitao sam još i tatu da pogleda monitor. On je čovek daltonista i ima još i dioptriju, ali mi je rekao da mu je definitivno P2414 "oštriji" od U2414 jer pretpostavljam da mu se razmuljaju boje jer individualne linije ne može da primeti.

U svakom slučaju, sutra šaljem monitor na reklamaciju pa ćemo videti šta će biti, a dotle i ja idem natrag na stari TN kao sekundarni monitor.

@SMaK Hvala puno na fotografijama! Jesi li dirao išta podešavanja ili su to default? I da li možda možeš da pogledaš koja je tvoja serija monitora?
        Menjao ILA : 07.12.2017. u 23:55

Member
        Na forumu od
        Sep 2007
        Poruka
        39
        Citat Citiram korisnika: ILA Pogledaj poruku
        Isto kao i @bobale, plašim se da mi čak možda i ne uvaže reklamaciju jer su stvarno u pitanju nijanse i nekome ko ima dioptriju ili neki drugi očni problem, može da promakne jer stvarno nije odmah očigledno. Što je najgore, drug kojeg sam pozvao da mi objektivno kaže da li išta fali monitoru mi je rekao da cepidlačim, a iz iskustva znam da takav stav imaju i serviseri.
        Upravo zbog toga sam se iznervirao i pre nego što sam odneo monitor nazad u radnju . Znao sam da će da mi kažu da ne vide problem, kao što su mi i rekli. Ali kad ti provodiš svakodnevno sate ispred monitora, godinama, stekneš valjda neko iskustvo, znaš šta valja, šta ne. Jednostavno imam oko, a računam da bi bilo ko od nas ko puno radi s kompjuterima vrlo brzo primetio da nešto nije ok.

Drugo, monitor si platio, i to poprilično, tako da je sasvim realno da budeš zahtevan, pogotovo kad znaš da jeftiniji model (P2414H) može to bolje.

U svakom slučaju, sutra šaljem monitor na reklamaciju pa ćemo videti šta će biti, a dotle i ja idem natrag na stari TN kao sekundarni monitor.
        I ja trenutno gledam u 9 godina stari TN sa kineskim lampama za pozadinsko osvetljenje, ali jer makar slika normalna . Ja sam moj odneo u ponedeljak i još nemam nikakvih povratnih informacija. Apdejtuj nas kako se situacija razvija kod tebe.

@SMaK Hvala puno na fotografijama! Jesi li dirao išta podešavanja ili su to default? I da li možda možeš da pogledaš koja je tvoja serija monitora?
        Ja sam proverio U2414H Rev A01 novembar 2014, i on ovaj problem nema.

Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        348
      30. Moja mašina
      31. Ja samo znam da cu ga odneti u ponedeljak, a po cenu da se ganjam sa inspekcijama i udruzenjima za zastitu potrosaca odgovor "sve je ok" sigurno necu prihvatiti. Prosto mi je neverovatno da je i dell dozvolio takav fail sa U serijom monitora...
        Nemam reci.

Menjao proxy25 : 08.12.2017. u 00:22

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •