»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 45

Tema: DELL U2414H - Vertikalne linije

Member
        Na forumu od
        May 2015
        Poruka
        129

Unhappy DELL U2414H - Vertikalne linije

Pozdrav,

Uzeo sam prošli petak DELL U2414H u WinWin i prvi koji sam dobio je imao liniju mrtvih piksela. Ne znam da li je bio problem u panelu ili drajveru, ali u svakom slučaju, dobio sam nov u zameni. Taj stari, pored te linije, nije imao nikakve mane u prikazu slike. Linija je bila cik-cak u dve kolone na svakom drugom pikselu i to od vrha do samo recimo 1/5 visine ekrana, znači ne čak ni cela linija.

Drugi koji mi je stigao i koji trenutno koristim nema tu liniju, ali sam primetio da mi nešto nije potaman sa njim. E sad, pošto mi je stigao u ponedeljak posle celog dana rada za računarom, mislio sam da su mi samo oči umorne i nisam hteo da mu sudim. Dao sam mu čak i par dana (do danas) fore da se priviknem na njega, ali i dalje mi deluje čudno. Pored njega imam kao sekundarni monitor P2414-AH koji koristi isti panel tako da imam i nešto sa čime ga mogu uporediti.

Ono što sam primetio kod ovog drugog U2414H je da na nekim bojama (nijanse zelene i narandžaste koliko sam do sad primetio) pojavljuju vertikalne linije u nijansama boje koja treba da bude prikazana. Ono što mi je čudno je da kad prebacim tu istu sliku na drugi monitor, linija nema. Potpuno su ista podešavanja na oba monitora (sharpness, brightness, contrast).

Pozvao sam sutra još i prijatelja da pogleda monitor da ne bude da mi se priviđaju stvari, ali razmišljam da li da ga vratim i da tražim i 3. zamenu ili da jednostavno tražim povraćaj novca i odustanem od U serije i lepo uzmem novu P seriju (P2417) kao što sam i planirao.

Moja teorija je da su skladištili monitore na hladnom mestu i da su se paneli smrzli i da će zato svaki imati nekakav defekt. Ovo mislim zbog toga što mi se slična stvar dogodila, do duše na mobilnom telefonu, gde mi je na zimovanju telefon dobio linije, ali kada se ugrejao, nakon par sati, ti pikseli su se povratili, što se ovde ne dešava...

Zanima me da li su ostali imali ikada vertikalne linije na IPS panelima i da li da ga menjam ili vraćam?

Member
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        919
      3. Moja mašina
        • Ostalo: Spyder4Elite
      4. Citat Citiram korisnika: ILA Pogledaj poruku
        Zanima me da li su ostali imali ikada vertikalne linije na IPS panelima i da li da ga menjam ili vraćam?
        Taj model izgleda ima neki problem - http://en.community.dell.com/support...529/t/20005180 - vidi ako hoce da ti vrate pare ili ga zamene za skuplji model uz doplatu.
        Also censored

Member
        Na forumu od
        May 2015
        Poruka
        129
        Citat Citiram korisnika: Censored Pogledaj poruku
        Taj model izgleda ima neki problem - http://en.community.dell.com/support...529/t/20005180 - vidi ako hoce da ti vrate pare ili ga zamene za skuplji model uz doplatu.
        Hvala na linku. Vidim sad da su na Windows 10 pozadini te linije više nego očigledne. Probaću onda sutra da ga vratim. Nisam siguran kako kod nas funkcioniše RMA, ali se nadam da je 7 dana od preuzimanja. Uzeću onda najverovatnije P2417 jer je ista cena kao i ovaj (ovaj je bio na opasnom popustu, pa me je koštao samo 24500, ali džaba kad ne radi kako treba), a P serija mi je proverena

Member Avatar korisnika SMaK
        Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        668
      7. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7 8700K, cooled by BQ! Dark Rock 4
        • MoBo: Asus ROG Strix Z370-E
        • RAM: 2 X 8GB 3200MHz DDR4 G.Skill Trident Z
        • VGA: Gigabyte GTX 1060 6GB G1 Gaming
        • MON: Dell U2414H / Dell U2417H
        • HDD: WD Caviar Blue 1TB, paired with Samsung 850 EVO 250GB
        • Case: Cooler Master 693, powered by Seasonic Focus+ 650W
        • SND: Asus Xonar DG
        • LAP: Samsung RV518
        • TV: LG 32LK450
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: HyperX Alloy FPS MX Blue / Logitech G403...
      8. Nemoj žuriti sa kupovinom modela P2417H. Naići ćeš na probleme na koje je Dell odlučio da zažmuri. (O njima možeš čitati u ovoj temi.)

Elem, pomenutu anomaliju nisam uočio na svom U2414H. Možeš li je nekako uslikati? ...ili, pošalji referentne slike na kojima je ista uočljiva, uz koju odrednicu.

Ono što je zanimljivo je osetno niža cena u odnosu na konkurenciju, pa čak i na sestrinsku firmu.

Member Avatar korisnika Sass Drake
        Na forumu od
        Jun 2009
        Poruka
        948
      10. Moja mašina
        • CPU: Core 2 Quad Q9650
        • MoBo: Dell Optiplex 960
        • RAM: 7GiB DDR2-800 5-5-5-15 CR2T (3 x Kingston KVR800D2N5/2G + Transcend JM800QLJ-1G)
        • VGA: Gainward GeForce GTX 750 2GiB GDDR5 singleslot
        • MON: Dell P2414H
        • HDD: WD2003FZEX-00Z4SA0 + Seagate Barracuda 7200.12 500418 ST3500418AS
        • OPT: LG SH-224DB
        • Case: Dell Optiplex 960 Mini Tower
        • SND: Integrisana Analog Devices AD1984A
        • LAP: Dell E6410 (i7-620M, 8GiB, NVS3100M, 320GB Win2016 x64)
        • INET: DSL
        • Ostalo: Samsung SM-G388F Galaxy Xcover 3 (Android v5.1.1)
      11. 'Ajd probaj prije zamjene da vidiš da l ise problem manifestuje i na ostalim color presetima u podešavanjima monitora.
        There is no place like ::1

Member
        Na forumu od
        May 2015
        Poruka
        129
        Citat Citiram korisnika: SMaK Pogledaj poruku
        Nemoj žuriti sa kupovinom modela P2417H. Naići ćeš na probleme na koje je Dell odlučio da zažmuri. (O njima možeš čitati u ovoj temi.)

Elem, pomenutu anomaliju nisam uočio na svom U2414H. Možeš li je nekako uslikati? ...ili, pošalji referentne slike na kojima je ista uočljiva, uz koju odrednicu.

Ono što je zanimljivo je osetno niža cena u odnosu na konkurenciju, pa čak i na sestrinsku firmu.
        Sjajno, znači ipak će biti povraćaj novca

Naravno, vidi se, kao što sam napisao, na default Windows 10 pozadini.
        Ta njoj se vidi u plavoj boji.
        Ja sam uspeo primetiti u još par videa sa YT.
        Evo linkova sa timestamp-om:
        Pogledati narandžastu boju na mars-u:
        https://youtu.be/VfmOnqh9vyA?t=7m5s

Pogledati narandžastu u fade-u (ovo je najmanje uočljivo):
        https://youtu.be/Exzg2UQlbHA?t=2m35s

Pogledati plavu boju na grafu:
        https://youtu.be/Exzg2UQlbHA?t=5m14s

Slikanje ne pomaže jer fokusira previše na individualne piksele pa linije nisu uočljive. Pre nego što sam shvatio da je problem u boji, mislio sam da je problem sa osveženjem pa sam probao da snimim monitor u slow motion, ali to nije pomoglo jer se ne vidi.

Member
        Na forumu od
        May 2015
        Poruka
        129
        Citat Citiram korisnika: Sass Drake Pogledaj poruku
        'Ajd probaj prije zamjene da vidiš da l ise problem manifestuje i na ostalim color presetima u podešavanjima monitora.
        Upravo probao. Na svim color presetima se problem manifestuje. I da naglasim samo da odmah pored njega imam P2414-AH, kao referentan model na kojem ne vidim linije.

Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        668
      15. Moja mašina
      16. Citat Citiram korisnika: ILA Pogledaj poruku
        Sjajno, znači ipak će biti povraćaj novca

Naravno, vidi se, kao što sam napisao, na default Windows 10 pozadini.
        Ta njoj se vidi u plavoj boji.
        Ja sam uspeo primetiti u još par videa sa YT.
        Evo linkova sa timestamp-om:
        Pogledati narandžastu boju na mars-u:
        https://youtu.be/VfmOnqh9vyA?t=7m5s

Pogledati narandžastu u fade-u (ovo je najmanje uočljivo):
        https://youtu.be/Exzg2UQlbHA?t=2m35s

Pogledati plavu boju na grafu:
        https://youtu.be/Exzg2UQlbHA?t=5m14s

Slikanje ne pomaže jer fokusira previše na individualne piksele pa linije nisu uočljive. Pre nego što sam shvatio da je problem u boji, mislio sam da je problem sa osveženjem pa sam probao da snimim monitor u slow motion, ali to nije pomoglo jer se ne vidi.
        Prođoh kroz klipove. Nisam zapazio ništa slično onome što si ti opisao.

Možeš li pogledati broj revizije i man. date?

Member
        Na forumu od
        May 2015
        Poruka
        129
        Prođoh kroz klipove. Nisam zapazio ništa slično onome što si ti opisao.

Možeš li pogledati broj revizije i man. date?
        Ipak ništa od moje teorije da se smrzao jer je man. date Jun 2017. Broj revizije je A03.

Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        668
      19. Moja mašina
      20. A, ova slika... Približno tome?

U svakom slučaju, možda bi trebalo da zatražiš povraćaj novca i razmotriš kupovinu drugog modela. Doduše, ništa slično tom Dell-u ne možeš naći za taj novac. Naravno, online kupovina ili prodavnice u kojima je dozvoljeno da monitor probaš pre kupovine... Ne ide drugačije, nažalost. Srećno.

Na forumu od
        Jun 2009
        Poruka
        948
      22. Moja mašina
        • RAM: 7GiB DDR2-800 5-5-5-15 CR2T (3 x Kingston KVR800D2N5/2G + Transcend JM800QLJ-1G)
      23. Uđi u pdoešavanja monitora -> Other Settings i pokreni LCD conditioning. Ako se i tamo vide vertikalne linije definitivno je model za zamjenu.

Member
        Na forumu od
        May 2015
        Poruka
        129
        A, ova slika... Približno tome?

U svakom slučaju, možda bi trebalo da zatražiš povraćaj novca i razmotriš kupovinu drugog modela. Doduše, ništa slično tom Dell-u ne možeš naći za taj novac. Naravno, online kupovina ili prodavnice u kojima je dozvoljeno da monitor probaš pre kupovine... Ne ide drugačije, nažalost. Srećno.
        Da, veoma slično tome, samo ne toliko izraženo kao na toj slici. Nazvao sam danas WinWin i rekli su mi da u svakom slučaju trebam da se cimam sa njihovim servisom i da ne bi bila tako jednostavna zamena kao što je bila prvi put kad je bila istog dana. I tako, ostajem u najboljem slučaju nedelju dana bez monitora, a iz nekog mog iskustva to je obično 3 nedelje. Stvarno mi je čudno da imam toliko problema sa ovim modelom s obzirom na to da bi ovo trebala da je premijum varijanta monitora koji me verno služi već preko 3 godine i sa kojim sam prezadovoljan. Baš zbog toga što znam da za 24500 nema šanse da nađem ovako dobar monitor, mislim da ću pokušati i sa trećim, pa ćemo videti kakve sam sreće sa njim.
        Citat Citiram korisnika: Sass Drake Pogledaj poruku
        Uđi u pdoešavanja monitora -> Other Settings i pokreni LCD conditioning. Ako se i tamo vide vertikalne linije definitivno je model za zamjenu.
        Probao sam to odmah kada sam primetio, ali ne mogu tako očigledno da ga reprodukujem kao kod W10 wallpaper-a. Zato sam i rekao da su samo neke nijanse plave i narandžaste. Jedino što sam primetio na narandžastoj i još nekim svetlim, toplim bojama je da su "tačke" ili "grid" između samih pixela veoma izražen, pa mi se te boje jako razlivaju, kao kad gledaš u šahovnicu jako velike gustine... recimo kao da je svaki drugi piksel crn (odnosno u ovom slučaju u boji). Ali se zato plašim da mi možda neće uvažiti garanciju jer se problem ne vidi ili mu se može "progledati kroz prste" na čistim bojama...

Member
        Na forumu od
        May 2015
        Poruka
        129
        Sada sam probao da promenim refresh rate monitora i mogu reći da pomaže. Pošto je povezan na lap-top, o grafičkom izlazu se brine intel, a ne nVidia, tako da sam na intelovom control panel-u spustio refresh rate na 50p Hz i vertikalne linije su skoro skroz nestale, ali i dalje P2414 daje bolju sliku. Ono što mi je bilo zanimljivo je da je na default U2414 podešen na 59p Hz, a ne na 60p kao P2414. Probao sam i sa 60p na U2414, ali nije pomoglo.

Makar mi daje neko olakšanje činjenica da u slučaju da mi ne bi prihvatili garanciju, mogu podesiti sliku da bude donekle prihvatljiva, ali je stvarno greota jer sa 50p Hz, mogu da zaboravim na neki pristojan FPS gaming.

Na forumu od
        Jun 2009
        Poruka
        948
      27. Moja mašina
      28. Ako imaš klasičan desktop sa DisplayPort izlazom na raspolaganju spoji U2414H na njega i vidi kakva je slika onda.

Member
        Na forumu od
        May 2015
        Poruka
        129
        I bio sam još radoznao, pa sam probao da povežem monitor putem HDMI kabla koji imam i sada sve radi kako treba... Čak i na 60 Hz. Sad ne znam da li je problem samo u mDP - DP kablu koji sam koristio koji je došao sa monitorom ili je problem u DP portu na monitoru....

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •