Šta je novo?

Koju osrednju plocu za Ryzen 1700 ili 1800 ?

solomonbg

Slavan
Učlanjen(a)
24.12.2006
Poruke
2,230
Poena
445
Poslednja izmena:
Pa za Ryzen 7 bi trebao gledati X370 plocu, za neki lagani OC bi prosao i sa kvalitetnijom B350 plocom, ali iskreno mislim da to nije vredno silovanja VRM-a, zarad malo ustede.
Asus Prime X370-A-16k, bolji PRO model je vec 19k, ja bih uzeo njega.

Sto se tice hladjenja za umereni oc, kad kazes umereni OC to ti je tipa 3.7ghz: Cryorig H5 Ultimate, drugar uzeo kod najpoznatijeg madjara za 50e drzi novi I7 8700 u stresu 55 stepeni, necujan, on ti recimo baca slicne rezultate kao NZXT Kraken X31 blok, sto je super. Tu je i H7 model, sad proveri cene sigurno je 20e skuplji. Tu su standardne noctue one krecu isto od oko 75e pa na gore. Sad dal ti je potreban takav hladnjak ako ne silis preterano, pa sigurno ne. Prvi pomenuti vise nego dovoljan. Imas i neke od vodenih hladjenja/blokova, stim sto za tim nema potrebe, a neka jeftinija resenja od 50-60e su vise za CPU-ove tipa R5 i I5, dakle upgrade u odnosu na legendarni LC CC 120. Ne znam ne nude oni prakticno nista vise u odnosu na kvalitetan a i cesto jeftiniji vazdusni hladnjak. Tu neka ozbiljnija prica krece od 85-100e, ali opet tebi to ne treba.

edit: Prvu plocu koju si pomenuo, dakle GA, apsolutno zaboravi za R7, a i Asrock, Asus i MSI imaju bolje B350 ploce za taj novac.
Takodje proveri za sta bi koristio racunar, I7 8700(non k)+jeftinija Z370 ploca (tipa Asrock Z370 Pro4) ti izadje isto kao Ryzen 7 1700+Asus X370 Pro.
 
Poslednja izmena:
pa multi je namena :) kucni komp ali bi cpu rudario u slobodno vreme verovatno :) zato je prednost ryzen jer je valjda bolji..a inace ostalo je internet filmovi, igrice za malo dete(dakle nista:)) i naravno jaci gaming povremeno (retko ali ono najzahtevnije :) )

uzimam 370ku. zato bih i uzeo sa 6 pcie slotova jer bi se i to mozda jednog dana koristilo (sada ne).


koliko vidim oba asusa su sa 6 pcie slotova. ako nemam specijalnu razliku uzeo bih ovaj od 16k... umeren OC ide bas zbog stabilnosti... jel mi svejedno dal uzimam X ili nonX ? mislio sam mozda da uzmem prvo 1700 da vidim kakav mu je kuler pa da posle dodam kuler neki ako treba (mozda se cpu cak ni nece OC ne znam)...iako se razmisljam i o 1800ki

Ideja je da komp radi par sati internet filmovi, i ponekad super zahtevan gaming, a ostalo vreme da rudari (ako OC ne bude znacio previse za rudarenje onda bi bio na defaultu cpu)
 
Poslednja izmena:
uzimam ovo:
ryzen 1700 za pocetak ovaj box kuler
Asus Prime X370-A (ne vidih razlog za pro model da uzmem tj za mene i zahteve ovo mi deluje kao najbolja opcija po savetu?)
imam svoju 2x8gb neku 2133 memoriju valjda ce biti ok za sada

Ako box 1700 ne bude ok onda da kupim Cryorig H5 Ultimate ? ne bih preterivao sa kulerom i cenom pa mi preko 50e deluje previse..opet samo osrednji OC ce biti u opticaju. bitno da je masina stabilna
 
Čemu ta ploča? Jedino ako ti treba više diskova i PCI(e) kartica? Inače po svemu ostalom (i za OC) je ista kao i Prime B350 Plus, samo skuplja.
 
pa savetovao mi kolega gore da je mozda bolje 370ka za ryzen 1700...

Sutra najverovatnije porucujem novo..a razlika u ceni je oko 3-4k dinara izmedju 370-a i ove ploce jer je 370a oko 16k dinara (6 slotova mi sad ne treba ali ploca moze postati i rudarska u buducnosti, tj za rig, pa mi zato deluje bolja opcija 370ka)... vise diskova mi ne znaci jer kacim samo jedan jedini disk na nju
 
http://www.eponuda.com/maticne-ploc...a3-glan-7-1-usb-3-1-maticna-ploca-cena-409801 najjeftinija matx
http://www.eponuda.com/maticne-ploce/msi-b350m-mortar-maticna-ploca-cena-407564 alternativa matx
http://www.eponuda.com/maticne-ploce/asus-prime-b350-plus-maticna-ploca-cena-404334 atx
http://www.eponuda.com/maticne-ploce/msi-b350-tomahawk-maticna-ploca-cena-403753 atx
http://www.eponuda.com/maticne-ploce/asus-prime-x370-pro-maticna-ploca-cena-403579 x370
To je ako iskljucivo domace radnje, biraj koja ti odgovara. Kuler lc120 ~20e, i trazi da ti nabave am4 mounting kit, ako nema.
p.s. za bilo koju b350 (kao i tu x370-a ako si narucio) - pozeljno je nabaviti neki vent 60-80mm i staviti da duva na vrm, jer sa r7 8/16 uz oc ima posteno da se greje.
 
hvala na pomoci. ryzen 1700 je porucen danas a sutra bi trebalo i asus prime 370 pro ploca (zbog 6 pcie slotova pre svega)..za pocetak ce ovo sa box kulerom da radi.

lc120 je inace za drugara i za njegov amd 83xx am3 cpu pa mi ne treba am4 mounting kit..iako jeste pitanje da li se isplati njega uzeti i za moj ryzen 1700...ali bih prvo da vidim box pa da onda donesem odluku
 
Ne znam kakvi su novi AMD box kuleri, pošto sam ja odmah stavio LC. Hvale ih ljudi, ali ja sam uvek za aftermarket hlađenje, bez obzira o kom se procesoru radi (AMD ili Intel, 65W ili 95W TDP...)
 
Jos bolje, ako ima sad, ja sam njega i jurio ali niko ga nije imao na stanju, a nabavka je bila tipa mozda za mesec dana.

Pre nekoliko dana su ih imali na stanju, rekavsi da bi na mojoj adresi mogao biti u roku od cetiri dana po ceni od 48 eura. Kontaktiraj ih, ako vec nisi kupio neki drugi model. Jedina prednost Cryoriga je estetska impresija. Sto ne znaci da je Mugen ruzan, naprotiv, izgleda lepse uzivo nego na fotografijama.
 
Poslednja izmena:
da iskoristim opet ovu temu iako nije bas za nju... sad sam preko asus ai suite 3 OC cpu na 3,8GHz a core voltage je 1,37... jel to moze na ovom box am4 kuleru ili je previse? kupicu Scythe Mugen 5(kako svatih za 50e +- nema nista bolje) ali pre nego sto to uradim kakva je situacija sa boxom? koliko bi voltaga trebalo da moze da se smanji uz ovakav OC da je stabilno? ono okvirno?
 
sad dobih odgovor da je Scythe mugen 5 nemoguce nabaviti trenutno. a kod madjara CRYORIG H5 Ultimate - 54 eur

da li uzeti h5 ili mozda nesto sto moze da se nabavi kod nas za am4?
 
Nazad
Vrh Dno