Šta je novo?

Problem sa novim procesorom

Marko9955

Poštovan
Učlanjen(a)
29.11.2017
Poruke
4
Poena
51
Pozz, kupio sam processor pre par dana, kada ga namestim izbacuje mi "The file is possibly corrupt. The file header checksum does not match the computed checksum". Bio sam u servis oni ne znaju sta je, system ne moze da se podigne, pokusali smo sa drugom RAM memorijom opet nece, BIOS isto ne pomaze. Kada vratim stari processor sve radi.
A55BM-K
AMD A4-6300 stari processor
AMD x4 860k novi processor

Da li neko od vas imao ovakav problem ili zna da ga resi? Hvala unapred.
 
Jesi li probao safe mod? posto taj A4-6300 ima integrisanu grafiku, ako hoce pobrisi drajvere.
Navedi ostatak konfiguracije...koja verzija biosa?
 
Ja nisam probao safe mod, ovaj u servis je nesto cackao po BIOS-u verovatno je pokusao safe mod nisam siguran. Ovo sa drajverima nismo pokusavali.
American Megatrends Inc. 2002, 12/15/2015

http://prntscr.com/hgv7zy
 
Jesi uradio update bios-a?
 
Da li si stavio sveži Windows?

Novi Cpu, novi Windows. To je Windows greška, ili imaš u Winodws instalaciji opciju Startup repair.
 
Prvo i osnovno, odradi se apdejt BIOS-a. Dobar ti taj servis, menjaj ga pod obavezno.
Podrška za 6300 ide od verzije 0501, a za 860k od 1201 verzije. Prosto - uflešuješ poslednji. To jest, neko od tvojih drugara koji se stvarno malo više razume u materiju.
Pa onda podešavanje biosa, memorijski tajminzi i ostalo. Tj CLEAR CMOS > default values, pa malo štimovanja.
Posle toga se bakćeš sa win-om i drajverima. Kakva crna (re)instalacija windowsa, promene ljudi po 10 procesora i nikom ništa.
A ako se problemi nastave - proveri opet podešavanje memorije, i ostaje loš CPU kao krajnja solucija. Rekao si da si kupio proc, a ne i da li je nov ili polovan.
 
Poslednja izmena:
My issue (fix) was a single bad RAM module. I had 2 x 1GB Samsung, removed one and the fix was instantaneous. Hope this helps.

Kao sto clan jedan rece, proveri ti i memoriju, mada cim radi sa starim prcesorom, nije do nje al eto.
Inace, novi CPU gledas isto BIOS update rece clan iznad mene.
Clear cmos i proboaj bez diranja bilo cega kada stavis novi BIOS ( pre nego ubacis novi BIOS uradi CLEAR CMOS pa onda NOVI). Namesti koji ti je first boot i pici.

Skini odavde poslednji BIOS https://www.asus.com/rs/Motherboards/A55BMK/HelpDesk_BIOS/
 
Poslednja izmena:
Sve sto ste mi napisali pokusao sam ostaje mi jedino da pokusam processor na drugoj maticnoj ploci. Procesor sam kupio na KP, lik me je blokirao tako da postoji verovatnoca da processor nije ispravan.
 
Posle update bios-a i dalje izbacuje tu gresku, cudno, ok, da je procesor neispravan ne bi bilo slike na monitoru.
Udji u bios da vidimo sta ispisuje za taj cpu.
 
Ne, mirza. Nije crknut nego neispravan. Defektna FPU jedinica, keš, memorijski kontroler, ko zna šta....
Prvi put sam se susreo sa lošim CPU-om - izvorna serija Athlona. Sve je radilo OK osim kada treba da otvori sliku! Bup - restart. Znači sve ostalo da, JPEG dekoding - ne. Proc proveren na par ploča, svuda isti slučaj. Kasnije vremenski susreo sam se sa starijim jedinim poluispravnim Intel procesorom. Drugar je kupio polovnu mašinu sa P1 koji je imao neispravan keš. Ploče su imale mogućnost disejblovanja keša, i tada je sistem funkcionisao, ali sporo.
Još nekoliko poluispravnih CPU-a raznih generacija prošlo je kroz moje ruke od tada. Ne favorizujem ništa, ali svi su bili AMD.
 
Poslednja izmena:
Vrlo je moguce da je CPU ostecen pregrevanjem, dali zbog loseg kulera ili silovanja pri overkloku nije ni bitno. Kakve su temperature u radu masine?

Ako se isto ponasa i na drugoj ploci, lik te je laicki receno prevario.
 
Ne, mirza. Nije crknut nego neispravan. Defektna FPU jedinica, keš, memorijski kontroler, ko zna šta....
Prvi put sam se susreo sa lošim CPU-om - izvorna serija Athlona. Sve je radilo OK osim kada treba da otvori sliku! Bup - restart. Znači sve ostalo da, JPEG dekoding - ne. Proc proveren na par ploča, svuda isti slučaj. Kasnije vremenski susreo sam se sa starijim jedinim poluispravnim Intel procesorom. Drugar je kupio polovnu mašinu sa P1 koji je imao neispravan keš. Ploče su imale mogućnost disejblovanja keša, i tada je sistem funkcionisao, ali sporo.
Još nekoliko poluispravnih CPU-a raznih generacija prošlo je kroz moje ruke od tada. Ne favorizujem ništa, ali svi su bili AMD.

Eto, da se i meni to nije desilo pa da ne znam, ali imao sam i ja takve muke, ali sam zaboravio.
I to bas sa nekim AMD Athlon 5200 koliko se secan, zavrsio je u kantu posle par dana mucenja.
Ali imao sam i prilike da vidim kad cpu ne daje sliku, to je bas znak da je crkao, pa sam se vodio tim.
 
Nazad
Vrh Dno