Šta je novo?

Graficka otisla ili...?

neznanijunak86

Poštovan
Učlanjen(a)
29.11.2017
Poruke
15
Poena
54
Postovanje svima,
u poslednje vrijeme mi se sve cesce desava sledece: Gledam jednostavno slike na nekoj stranici, na forumu nesto citam, ili nesto sasvim banalno,i odjednom mi monitor postane bijel,plav,cr,zut,siv,sa prugama uspravnim,kosim,vodoravnim...uglavnom svaki put je drugacije,nista ne pise i jedina mogucnost je restart. komponente racunara su:
procesor:AMD fx 8350
maticna: asus M5a99fx pro
graficka: saphire Vapor-X R9 280X 3G D5
ssd samsung 250
napajanje: thermaltake smartSe 730w
i sve ovo je u kucistu CM storm stryker. Temperature maticne,ssd su mi oko 26-30. Nista ne igram zahtjevno, tj.jedino CS 1.6 ali za vrijeme toga nikad se nista nije desilo. Na grafickoj imaju lampice opterecenja, nekad zakuje na 5 nekad na 3 nekad na 2 od 6,nikad nije isto. Evo sad dok sam ovo pisao odem na google da nadjem koja mi je tacno graficka, kad sam kliknuo na prozor da se vratim ovde na forum,pobijeli ekran. Ja stvarno ne znam sta da radim,ako moze neko da mi pomogne. U racunaru nema praske,ja to sve lijepo cistim,i vodim racuna.

Pozdrav za sve i hvala na pomoci
 
Kako si opisao da se u igri ne desava ja mislim da tebi mozda nesto sistem brljavi...driveri..nesto... Al ko ce ga znati dok ne probas sve to sto sam napisao.
 
Da, npr. u cs 1.6 nikad mi se nije desilo dok igram. Al banalno, uzmem gledam slike iz nekog foldera, i odjednom na monitoru se desi sto sam vec rekao. Ne znam dal ima neko od vas preporuku za neki program za test graficke, koji ste vec koristili?
 
probaj sa Unigine Heaven...
 
Koji OS i koji browser?
 
Win 10 Pro 64bit i Chrome.Skinuo,instalirao onaj program i 3x pokusao al pocrni ekran nakon nekih 20-30sekundi. Kliknem tamo na Run i pojavi se zmaj neki na sredini i posle nekolikosekundi pocrni ekran.
 
Poslednja izmena:
moguce da ti ripnjavaju memorijski cipovi na grafickoj, ili monitor.
bilo bi pozeljno ako mozes zameniti graficku, pa videti da li se problem ponavlja
 
a probaj podesi u power optionsu "hight performance" i u podesavanjima za graficku u power managementu "prefer maximum performance"
 
moguce da ti ripnjavaju memorijski cipovi na grafickoj, ili monitor.
bilo bi pozeljno ako mozes zameniti graficku, pa videti da li se problem ponavlja

+1
Mislim da ti polako kartica odlazi, nema veze sto ti se to desava samo na desktopu i da ti nece puno pomoci ove stvar sto predlazu ljudi. Evo i ja da ti dam jedan(verovatno uzaludan) predlog, smanji klokove memorije.
 
Ljudi sve sam ovo probao,al nista. Sve mi se sada ucestalije desava. Et 3godine mi je ovaj komp, i nije sad problem sto je otisla i kupiti drugu,nego sada dajem dzaba pare a za manje od dvije godine, uzimam drugi,jer ja 5g koristim i mijenjam.Al et sta cu sada... Jel mi vi imate preporuciti neku graficku kartu??Ili mozda posaljete link gdje mogu vidjeti koje odgovaraju za moju maticnu plocu? Znaci jedino sto odigram je cs 1.6.,ostalo je net. Hvala Vam na pomoci, sta drugo da kazem :)
 
pa za cs uzmi bilo koju ( jeftinu) graficku - bice ti dosta,

ali da bi iskljucio mogucnost da ti ipak mozda monitor riknjava a ne graficka > odspoj monitor od racunara i ako imas neki tv na koji mozes prikljuciti komp preko hdmi ( ili drugi monitor ) pa proveri da li ti se desavaju iste stvari i na tv. ako ti se ne desavaju, verovatno nije graficka u pitanju nego monitor, ako ti se desavaju menjaj graficku :(
 
^ pa da 116e - 124e 2gb na kp ali vidi da je garancija 3 god
 
ASUS GeForce GTX 1050 Ti STRIX 4G
Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4G
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming 4G

ASUS DUAL-GTX1060-3G Grafikkarten
Gainward GeForce GTX 1060 Grafikkarten

Ja sam ovo nasao sve je izmedju 190-250fr.
E sad koju da uzmem...?
 
Poslednja izmena:
ASUS GeForce GTX 1050 Ti STRIX 4G
Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4G
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming 4G

ASUS DUAL-GTX1060-3G Grafikkarten
Gainward GeForce GTX 1060 Grafikkarten

Ja sam ovo nasao sve je izmedju 190-250fr.
E sad koju da uzmem...?

Definitivno jednu od te dve GTX 1060, sad samo pitanje koja je bolja izvedba.
 
GTX1060 je u svakom slucaju primetno bolja u igrama od GTX1050Ti 4GB, bez obzira da li je u pitanju izvedba sa 3 ili 6GB.
 
Aj sada ovako, a covek samo igra CS 1.6... ne razumem zasto bi davao pare za 1060GTX? Uzmi brate za 80evrica GTX 1030 i na njoj ce leteti 150+ FPS na cs 1.6 i cak druge igre mozes da igras.
Pricate mu o nekom downgrade naspram 280x, a niste obratili paznju da mu treba za NET i CS 1.6. Ako je stvarno tako GTX 1030 I to je to. Bacas pare bzvz. Pozdrav
 
20171208_210657.jpg

da,samo net i cs 1.6. Pa jel ok ova gtx 1050? A da,kako samo da znam da mi odgovara za ovu moju maticnu plocu?
 
Bilo koja kartica iz prodavnice ce da radi bez problema na tvojoj maticnoj.
 
Pre kupovine grafičke (ako već nisi kupio, tek sad videh poruke) instaliraj nov windows. Meni je brljavilo ekran (linije), u igrama radilo sve ok, menjao drajvere sve... Mislio grafička (u garanciji je) reklamirao, kažu problem nisu uočili. Ja instalirao nov win. i od tada nemam problem.
To je moje iskustvo, neznači da je i kod tebe, ali možeš probati.
 
Kako mislis nov? Da uradim deinstalaciju win pa da instaliram ponovo? Sto se tice win, update svaki dan radi,kad ima uradim. Preko ddu sam radio one stavke,al nista. E sta sam zapazio, dok igram cs, npr u desnom uglu ili na sredini, ili lijevi ugao ili bilo koji dio monitor kao da dobije neki udar, kao da mi neko dira konektor na monitoru,ne znam ni sam kako da vam opisem, jednostavno se taj dio zatrese,dodju neke tackice...kad da na tom dijelu se ne isporuci slika. Juce sam promjenio monitor i kablo i isto se desilo. E jedino jos da uzmem drugu graficku i probam da vidim da je bas do nje.Ako se nista ne desava,onda je ona ako opet bude znaci nesto je do sistema. Samo da vas pitam, sad kad stavim ovu drugu prije toga deinstaliram drajver ove postojece graficke, ubacim ovu polovnu i instaliram drajver od nje,jel tako?
 
Da, obrišeš sve drajvere sa DDU, mislim da je bolje iz safe moda. I instaliraš nove drajvere.
Ja sam uradio čistu instalaciju novog wina . Proveri i kako naleže grafa na ploči. Izvadi pa vrati ponovo.
 
Da, obrišeš sve drajvere sa DDU, mislim da je bolje iz safe moda. I instaliraš nove drajvere.
Ja sam uradio čistu instalaciju novog wina . Proveri i kako naleže grafa na ploči. Izvadi pa vrati ponovo.

Da graficka ne naleze dobro ona bi sprzila slot i svoj konektor. Moze jedino da je izvadi i da produva/procisti slot od prasine, ako se natalozilo bas bas puno prasine moguce je da nastane problem zbog toga.
 
Nazad
Vrh Dno